PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze keyboardu

AliceAyres
13-09-2013, 14:24
Witam Was serdecznie!

Mój narzeczony od zawsze grał na pianinie akustycznym. Niestety, obecnie przeprowadzamy się praktycznie co rok/dwa lata i nie mamy specjalnie środków, aby pianino przemieszczało się razem z nami. Ponieważ wiem, jak bardzo brakuje mu pianina, postanowiłam sprawić mu prezent w postaci keyboardu. Niestety, jak już pisałam, w tej materii jestem kompletnie niezorientowana, dlatego prosiłabym Was o polecenie jakiegoś modelu, który dobrze imitowałby pianino. Na nowy raczej nie będę mogła sobie pozwolić, planuję kupić używany, w okolicach 1000-1200 zł. Myślicie, że w tym zakresie cenowym uda mi się coś znaleźć? Jakie modele byście doradzili? O co mam pytać sprzedawców, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Będę bardzo bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie!

Pozdrawiam!

Mustafa
13-09-2013, 14:36
Jeżeli to ma być piano z funkcją keyboarda to szukaj czegoś z Yamahy DGX. Jeżeli wystarczy samo elektryczne piano to może jakiś starszy model Rolanda z serii EP lub RD ;)

verce
13-09-2013, 14:39
W tej cenie /1000-1200zł/ ciężko Ci będzie znaleźć coś z przyzwoitą klawiaturą.
Mam pianino Orla CDP-10 - do nauki w zupełności wystarczy, używkę można kupić za ok. 1400zł.
Używam też KORG'a SP-250, klawiatura ok.

marasmuzyk
14-09-2013, 20:11
mam rolanda EGR 5 S na zbyciu:)

MFrost
30-09-2013, 23:44
klawiatura w dgx jest słaba, tak sama jest w serii yamahy p, bardzo dobre klawiatury są w rolandach rd-300sx, gx, nx, albo fp-4, fp7