PDA

Zobacz pełną wersję : Thomann to jednak fajny sklep

HEINEKEN
22-09-2013, 06:40
Wlasnie przyjeli zwrot i zwrocili kase za sprzet ktory im odeslalem. Nie byloby w tym nic niezwyklego, gdyby nie to, ze od zakupu minely 4 m-ce :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustafa
22-09-2013, 09:53
Tobie przyjęli, a komuś nie przyjmą i będzie zły Thomman :-D

aplauz
23-09-2013, 08:31
Mąło, ktoś to kupi taniej :)

Markus49
14-03-2015, 19:34
Cześć. Jak jesteśmy przy Tommanie to powiedzcie mi w jaki sposób przelać kasę na ich konto? IPKO nie rozpoznaje konta :(

Kwotę przelewu też podali w euro, jaki kurs uznać za aktualny?

szoker
14-03-2015, 20:05
Cześć. Jak jesteśmy przy Tommanie to powiedzcie mi w jaki sposób przelać kasę na ich konto? IPKO nie rozpoznaje konta :(

Kwotę przelewu też podali w euro, jaki kurs uznać za aktualny?
Jak nie masz paczki ponad gabarytowej to lepiej zapłacić przy odbiorze w PLN kurierowi wg średniego kursu Euro. W przeciwnym wypadku trzeba wykonać "dewizowe polecenie wypłaty" - chodź jest to już zdecydowanie droższa opcja bo są dodatkowe opłaty.

HEINEKEN
14-03-2015, 20:46
zapłać zwyczajnie kartą

Markus49
15-03-2015, 10:35
No tak jednak już wybrałem sposób zapłaty - przelew. Dostałem wszystkie dane do przelewu i teraz czekają na wpłatę. Nigdy nie robiłem przelewu na konto zagraniczne więc nie spodziewałem się niespodzianki ze strony IPKO.

Czy mogę zmienić sposób zapłaty jeśli dokonałem zakupu bez rejestrowania i logowania się na Thomannie?

HEINEKEN
15-03-2015, 10:37
złóż nowe zamówiewnie

Markus49
15-03-2015, 10:40
Dzięki. Tak zrobię. Wybiorę sposób zapłaty za pobraniem ;)

piotr maj
15-03-2015, 13:50
Nie składaj nowego zamówienia bo zrobisz sobie bałagan na koncie < ja miałem taka sytuację. Zadzwoń na polski numer do Thomanna i tam zmienią Ci przesyłkę na pobraniowa bez problemu. Płacisz kurierowy przy odbiorze. Paczka idzie trzy dni.

Markus49
23-03-2015, 21:26
Złożyłem nowe zamówienie. Paczka doszła za pobraniem. Dostałem fakturę i zastanawiam się nad jedną rzeczą. Czy aby wliczyć sobie tę fakturę w koszty muszę opłacić podatek Vat???

piotrek
23-03-2015, 22:19
Vat musi zostać naliczony.

Jednocześnie puszczając go w koszty - odliczasz go - nie płacisz nic.

Dopóki nie sprzedasz :)

Markus49
23-03-2015, 22:46
Vat musi zostać naliczony.

Jednocześnie puszczając go w koszty - odliczasz go - nie płacisz nic.

Dopóki nie sprzedasz :)

Co znaczy naliczony? Na fakturze mam wskazaną wartość VAT jednak nie została ona doliczona do kosztu (do wpłaty). TEgo sprzętu co kupiłem nie sprzedam na pewno.

Cena za sprzęt 53Euro plus koszt kuriera 20Euro razem 73Euro. Przelicznik wyszedł 301,95zł. (taką kwotę miał już przeliczona kurier). Mogę całą tą kwotę wpuścić w koszty?

piotrek
23-03-2015, 23:59
Sam prowadzisz księgowość - jeśli tak, nie pomogę - mi to robi biuro. Nie chce wprowadzić błąd. Docelowo - nie płacisz vatu w tym momencie. Od strony papierowej jest jednak to bardziej skomplikowane :)

Markus49
24-03-2015, 18:54
Sam prowadzisz księgowość - jeśli tak, nie pomogę - mi to robi biuro. Nie chce wprowadzić błąd. Docelowo - nie płacisz vatu w tym momencie. Od strony papierowej jest jednak to bardziej skomplikowane :)

Sam prowadzę więc dociekam. Wcześniej nie kupowałem nic zza granicy.

dr_aus
24-03-2015, 21:37
Jak kupiłeś bez vatu to nie odliczasz, a jak z vatem to odliczasz ( o ile prowadzisz działalność).
Obie sytuacje niczego nie zmieniają z punktu widzenia podatku jest on ten sam.
Pamiętajcie, że jak kupujecie na firme to nie obowiązuje ustawa o sprzedaży konsumenckiej, wiec nie obowiazuje przedłużona gwarancja i prawo do zwrotu.