PDA

Zobacz pełną wersję : Tyros 5 Już jest

zibi13
02-11-2013, 16:16
Z przecieków jakie się przedostały z oficjalnej strony Yamaha .uk mam fotki następcy Tyros 4 Tyros 5
Chcesz obejrzeć i poczytać specyfikację zajrzyj na You can see links before reply
Fotki i specyfikacja ściągniesz tu.You can see links before reply
Pozdrawiam ;)

Rolando
02-11-2013, 16:24
no dlugo Twój link działał.......

GMSonic
02-11-2013, 18:24
Oooo to super że jest,3-ka będzie tańsza :)

Mustafa
02-11-2013, 18:33
Taaaa, a jedynka wejdzie w końcu w segment keyboardów edukacyjnych dla dzieci :P

Raf4G
02-11-2013, 19:08
Takie informacje na temat Tyrosa 5 czyli: pozostawienie na tym samym poziomie polifonii, ten sam silnik brzmieniowy oraz taki sam rozmiar ekranu jak w poprzedniku studzą mój entuzjazm :) Zobaczymy co pokaże demo ;)

bobik
02-11-2013, 19:31
Ten kanapki do pracy(na chałtury) będzie szykował :P

Raf4G
02-11-2013, 19:43
No dopiero Tyros 6 pokaże na co go stać odwiezie, graty wniesie, zagra, zastąpi oświetlenie, poprowadzi konkursy i pieniądze skasuje :)

HEINEKEN
03-11-2013, 00:13
Taka od trójki tak mówią... "Ten nowy jeszcze nie, ale następca rozpier**** rynek" :))))

Sent from my iPhone using Tapatalk (You can see links before reply)

dancefloor
11-11-2013, 08:55
JEST JEST JEST !!!!!!!!!!!! :)You can see links before reply=398

Mustafa
11-11-2013, 10:56
No właśnie, i co szanowni koledzy sądzą o najnowszym flagowcu ? :)

Kame
11-11-2013, 11:03

dupy nie urywa... :)

Raf4G
11-11-2013, 12:35
Nadal kiepski, sztuczny harmonizer, brak dotykowego wyświetlacza. Jak dla mnie rewelacyjne brzmienie wielu barw np: gitar, organ. Wydaje mi się, że także lekko poprawiona perkusja. Spodziewałem się dużo więcej, jednak ogólnie pozytywne wrażenie..ale to kwestia gustu :) Zobaczymy co pokażą następne dema...

JARECZKO
11-11-2013, 12:42

Trochę kiepska ta prezentacja , czekam na lepsza w której usłyszę accordeony, saksofony itp. :)

LOOcek
11-11-2013, 12:50
pokopiowali trochę rzeczy z innych flagowców

może Tyros 10 będzie w końcu NOWY a nie odgrzewany... są wszak na półmetku

Raf4G
11-11-2013, 12:55
Wydaje mi się, że nie zachodzi już plastikiem :) Jak dla mnie....już chciałbym go mieć....

tomek
11-11-2013, 13:13
może Tyros 10 będzie w końcu NOWY a nie odgrzewany... są wszak na półmetku

za to flagowy KORG w swej trzeciej odsłonie jest już miód malina..
kupa plastiku za kilkanaście tysi.

ŻADEN producent nie da nam tego czego chcemy, tak od razu. nie ma klapy idealnej (no może poza psr730). po pierwsze - ceny wszystkich flagowców jak dla mnie są przesadzone/zawyżone. ale skoro klient za to płaci, to proste że producent będzie doił ile się da. po drugie - żeby instrument wybrzmiał, trzeba mu w tym pomóc. kiedyś się to robiło techniką gry, bo klapa gadała jak należy od razu po włączeniu. dzisiaj trzeba się wbijać w te wszystkie equalizery, limitery, masturbatory i dopiero ktoś powie że instrument za kilkanaście "koła" fajnie gra. żenua.pl, co? i po trzecie - nie wydaje Wam się śmieszne wydawać tyle kasy za kibord na wesele? przecież można kupić fajny odtwarzacz mp3 za 800zł, wypaśny kibord za 4-5tys, a za resztę popaść w alkoholizm, narkomanię, ew. pożyczyć koledze w potrzebie..

a tak w temacie - faktycznie, szału nima. ale to było do przewidzenia.

Raf4G
11-11-2013, 13:27
Zgadza się cena grubo zawyżona...Nie ma się co spinać..

Mustafa
11-11-2013, 14:10
Nie wiem czy zauważyliście ale każdy kolejny flagowiec Yamahy jest w momencie premiery droższy od analogicznego poprzednika. O kilkaset zł ale jest :P Strach pomyśleć ile będzie kosztował Tyros 10 :D Chyba że firma przewiduje stopniowe bogacenie się społeczeństwa i tym samym podnosi ceny.

the_boss81
11-11-2013, 14:28
T4 + audiodrumy :D Ale drumy robotę robią... tylko nie wiadomo czy można ich użyć także w midi... nadal jest to Yamaha - dla zwolenników super, dla innych kwestia gustu... - pzodro ;)

tOOmek01
13-11-2013, 20:34
Z tego co już w necie słyszałem to powiem co mi się podoba. Jak dla mnie Yamaha ma fajne style Dance i dance podobne. Fajne Pad'y i Synth. Nadal nie jest dla mnie selektywna. Cena jest zabójczo wysoka i nigdy bym tej klapy nie kupił za ten szmal. Ogólnie nie ma jeszcze dobrej prezentacji np. w wykonaniu Michela Vonckena.
Osobiście stwierdzam że jest to kopia T4. Dołożyli kilka pierdołek styli i barw. Nie wiem kiedy yamaha mnie przekona :)

P.S dla mnie ta prezentacja na filmiku to żenada a dziadek w 19 minucie i 30 sekundzie wygląda jakby coś mu dobrze robiło......hhmmmm??? a może to T5 tak robi tylko nie wiemy jeszcze o tym ;)

Mustafa
13-11-2013, 20:56
P.S dla mnie ta prezentacja na filmiku to żenada a dziadek w 19 minucie i 30 sekundzie wygląda jakby coś mu dobrze robiło......hhmmmm??? a może to T5 tak robi tylko nie wiemy jeszcze o tym ;)
Do tego jest tam taka dodatkowa wajcha z regulowaną i wymienną końcówką pod instrumentem na gęsiej szyjce, zasilana z USB 3.0 ;) :D

bamber71
13-11-2013, 22:06
za to flagowy KORG w swej trzeciej odsłonie jest już miód malina..
kupa plastiku za kilkanaście tysi.

ŻADEN producent nie da nam tego czego chcemy, tak od razu. nie ma klapy idealnej (no może poza psr730). po pierwsze - ceny wszystkich flagowców jak dla mnie są przesadzone/zawyżone. ale skoro klient za to płaci, to proste że producent będzie doił ile się da. po drugie - żeby instrument wybrzmiał, trzeba mu w tym pomóc. kiedyś się to robiło techniką gry, bo klapa gadała jak należy od razu po włączeniu. dzisiaj trzeba się wbijać w te wszystkie equalizery, limitery, masturbatory i dopiero ktoś powie że instrument za kilkanaście "koła" fajnie gra. żenua.pl, co? i po trzecie - nie wydaje Wam się śmieszne wydawać tyle kasy za kibord na wesele? przecież można kupić fajny odtwarzacz mp3 za 800zł, wypaśny kibord za 4-5tys, a za resztę popaść w alkoholizm, narkomanię, ew. pożyczyć koledze w potrzebie..

a tak w temacie - faktycznie, szału nima. ale to było do przewidzenia.

... o dziewczynach nie wspomniałeś Tomuś :sex_klasyk: pewnie zabyłeś.

padre
13-11-2013, 22:14
miał być przełom a wyszło jak zawsze, chociaż wiadomo marketingowcy zrobią z tego ehhh i ahhhhh z technologią NASA ;)

the_boss81
14-11-2013, 00:45
...a prezentację T6 zaczną standardowo od tego, że trzeba kupić nowego, bo T5 jednak taki ch**owy był... :D ;)

aplauz
14-11-2013, 08:18
Jedziecie na prezentacje ?

You can see links before reply

Mustafa
14-11-2013, 09:20
T5 to jak dla mnie lekko rozszerzony T4 z dodatkiem mniej istotnych (dla mnie) elementów takich jak: mikser mp3, wycinanie wokalu, zmiana tonacji, audio drumy (nie edytowalne) i raczej nie do wykorzystania poza macierzystymi stylami, wizualizacje DSP (ładne, ale poza tym nie wnoszące niczego nowego), wifi (mało przydatny gadżet na imprezie), itd...
Pozytywne dodatki to: real reverb i real distortion, voice ensemble, kilka dodatkowych zestawów drums, nowe (stare) barwy (w większości zaaplikowane z dotychczasowych packów T4), zmiana pokrywy lakierniczej na tą z Motif XS (miejmy nadzieję że mniej podatna na ścieranie), dodatkowe 2 auxy i w końcu wsparcie w postaci dedykownego softu sequencerowego na iPADa.
Reszta to stary sprawdzony T4 :) I dobrze, bo zostaje zachowana pełna kompatybilność z poprzednikiem. Na koniec dodam bardzo istotną rzecz. Życzę by nowy model był pozbawiony wady starego a mianowicie źle zorganizowanej pamięci flash (wada systemu operacyjnego). Dużo ludzi nabyło większą ilość packów do T4 i okazało się że pomimo fizycznego miejsca nie udało się ich wszystkich zainstalować. To poważne niedopatrzenie, niestety nie naprawione.

aplauz
14-11-2013, 16:02
Czy wi fi mało przydatne ?

A jak zabraknie czegoś z repertuaru ?

:)

Mustafa
14-11-2013, 17:26
Andrzej, wifi tak naprawdę jest już dostępne w T4! Jest kilka modeli modemów (ponoć) kompatybilnych z Tyrosem tak więc żadna nowość ;) temat opiywany na zachodnich forach. Szczerze mówiąc nie interesowałem się tym bo i tak zabieram laptopa.

aplauz
14-11-2013, 21:03
Tak czy inaczej mi pasuje

Mustafa
14-11-2013, 22:04
Tak czy inaczej mi pasujeWiem, wiem, wizualnie jest chyba najładniejszy z całej serii :)

Sławek
17-11-2013, 12:44
Jedziecie na prezentacje ?

Ja pierdziu GRUDZIĄDZ Jestem w elicie :) Szkoda że nie mogę być bo to 500 metrów ode mnie.

Eustach16
17-11-2013, 18:02
oczywiście że się wybieram do Ostrowskiego

kuba7jp
19-11-2013, 20:27
Prezentacja Michel Voncken:

Eustach16
20-11-2013, 23:26
powiem Panom że m.inn Audio Style robią wrażenie

the_boss81
21-11-2013, 00:02
Już w Audyi robiły - i to szczerze mówiąc większe - bardziej w kierunku "live-band" - może dlatego, że obok drumów są też i gitarki... - pozdro ;)

skubiszek
21-11-2013, 00:08
gitary całkiem fajnie brzmią :)

the_boss81
21-11-2013, 00:34
Jak na nie-audio to owszem...

Zibi
21-11-2013, 01:32
Byłem na prezentacji we Wrocławiu razem z Muzyk211 oraz ArkoKoncept i stwierdzam że posiadając T 4 nie ma sensu pchać sie dalej,Nie za te piniondze.;)

Mustafa
21-11-2013, 08:42
Byłem na prezentacji we Wrocławiu razem z Muzyk211 oraz ArkoKoncept i stwierdzam że posiadając T 4 nie ma sensu pchać sie dalej,Nie za te piniondze.;)Ja to stwierdziłem i bez obecności na prezentacji. Wystarczyło spojrzeć w manual ;)

Kame
21-11-2013, 09:44
To samo mówili po wyjściu na rynek T4.

Aaaaa... mała różnica wzgledem T3.

Idąc takim tokiem rozumowania to T1 nie różni się dużo od T3 lub T4 :P

Panowie.. Coś jednak w tych klawiszach zmieniają na lepsze. Niestety nie w takim tempie jakim byśmy sobie życzyli :)

the_boss81
21-11-2013, 12:07
Koledzy chyba nie kwestionowali tego, że coś jest zmienione - tylko czy warto dla tego dołożyć tyle kasy...? Tu zdania na pewno będą mocno podzielone... - pozdro ;)

skubiszek
21-11-2013, 13:05
moim zdaniem nie... pewnie T4 potanieje bo to logiczne i ja bym prędzej tu celował bo mega szoku nie ma :-) nie za te piniondze !

Raf4G
25-11-2013, 17:35

Prezentacja Tyrosa 5. Dla mnie keyboard nr 1 :P

Raf4G
25-11-2013, 17:37
Czy warto dołożyć?.........Pewnie jak się ma to warto ;)

dess
25-11-2013, 22:18
Nadal brzmi jak moja płytoteka a nie jak banda chłopaków z kanciapy. Co kto woli na okolicznościowej imprze. Ja pozwolę sobie nie rajcować się. "Na poważnie" grane były tylko balladki, żeby nie obnażyć niedomagań sekcji, choć dla mnie i tak obnażono płaską, skompresowaną stopę i werbel. Czekamy więc dalej na szóstkę.

HEINEKEN
25-11-2013, 22:31
Kurcze, a mnie najbardziej boli ze samograja zachwala tak Grzegorz z Poluzjantow. Bardzo goscia szanuję i trochę dziwi ze zachwala plastik :/ No ale, Marek Kondrat też gra w reklamach za kasę wiec trzeba zrozumiec...

Sent from my iPhone using Tapatalk (You can see links before reply)

padre
26-11-2013, 09:30
a bębny audio to jednak nie pętle wav jak w audya a pocięty wav czyli time sliced
konkurs: w jakim keybordzie (model) pierwszy raz użyto tą kosmiczną technologię obecnie opisywaną przez yamaha jako przełomową? ;)

M a x i m
26-11-2013, 09:33
konkurs: w jakim keybordzie (model) pierwszy raz użyto tą kosmiczną technologię obecnie opisywaną przez yamaha jako przełomową? ;)

Solton MS .

padre
26-11-2013, 09:35
Solton MS .

Brawo, który to był rok kolega pamięta?

HEINEKEN
26-11-2013, 10:41
A datowano już w ogóle wtedy?

jupiter
26-11-2013, 11:20
Przecież Długosz to opisywał w swoich kronikach...:P

padre
26-11-2013, 11:22
w juliańskim

Raf4G
26-11-2013, 13:03
Każdy chwali swoje. Jeśli ktoś twierdzi, że Tyros 5 brzmi jak plastik lub audio style to nic takiego no to nie będę tego komentował ani wchodził w polemikę bo nie ma sensu..Czasami odnoszę wrażenie, że na tym forum mamy prawie samych zagorzałych przeciwników Yamahy...

padre
26-11-2013, 13:05
no gdzież by, rżną tutaj na tym aż furkoce
ale warto trzymać się faktów a nie powielać jak leming marketingową paplaninę

Mustafa
26-11-2013, 13:18
O ile dobrze pamiętam to MSka wyszła jakoś 92-93r ;)

Raf4G
26-11-2013, 13:21
Kiedyś chwaliłem kolumny RCF 12a HD. Wielu je krytykowało..teraz wielu na nich gra :) Zwolennicy Yamahy nie przejmujcie się malkontentami..:P entuzjaści zbierajcie na Tyrosa 5. To na prawdę brzmi jak live band!
Ps. Nikt mi nie płaci za promocję Tyrosa 5 :)

padre
26-11-2013, 14:13
Kiedyś chwaliłem kolumny RCF 12a HD. Wielu je krytykowało..teraz wielu na nich gra :) nie robią 322 więc jaką mają alternatywę jeżeli chcą już koniecznie RCF'a? :)
Zwolennicy Yamahy nie przejmujcie się malkontentami..:P entuzjaści zbierajcie na Tyrosa 5. To na prawdę brzmi jak live band! PAS :)

Ps. Nikt mi nie płaci za promocję Tyrosa 5 :) no bez przesady, jeszcze yamaha ma paru zacnych muzyków którzy przyjmą parę złotych za promocję bo co im szkodzi trochę pogaworzyć :) zostaje tylko czekać kiedy jabłoński zamieni na scenie norda na t5 w końcu sam stwierdził że piano, e piano czy organy zabijają :)

Raf4G
26-11-2013, 15:49
Wtedy, gdy poruszałem temat- były 322 jeszcze w sprzedaży w Thomannie i była to ostatnia szansa. Z tym płaceniem mi, to był tylko żart co nie zmienia faktu, że Tyros 5 wymiata :)

padre
26-11-2013, 16:01
Z tym płaceniem mi, to był tylko żart
dzięki za wyjaśnienia, nabralem się że nie

HEINEKEN
26-11-2013, 16:30
administracja tego forum jest zbyt prześmiewcza, nie sądzicie?

padre
26-11-2013, 16:36

zgadza się
ruda ze sprite?

LOOcek
26-11-2013, 17:06

ktoś mię wołał? :P

Mustafa
26-11-2013, 17:18
entuzjaści zbierajcie na Tyrosa 5. To na prawdę brzmi jak live band!
Jeszcze mu sporo do tego brakuje Raf :P Zapraszam wszystkich zainteresowanych do ciekawego tematu na IK.

dess
26-11-2013, 18:29
Każdy chwali swoje. Jeśli ktoś twierdzi, że Tyros 5 brzmi jak plastik lub audio style to nic takiego no to nie będę tego komentował ani wchodził w polemikę bo nie ma sensu..Czasami odnoszę wrażenie, że na tym forum mamy prawie samych zagorzałych przeciwników Yamahy...

Normalne, że każdy chwali swoje, bo kupuje to co mu się podoba i do czego ma przekonanie. Podoba mi się Mercedes, to go kupuję i jeżeli się nie rozczaruję - zachwalam Merola, a nie Skodę. W polemikę możemy wejść, nie ma problemu - szykuj argumenty, nie bardzo rozumiem stwierdzenie, że to nie ma sensu. Podoba Ci się Yamaha jako "prawie" live band - nigdy nie grałeś na instrumencie, który imituje live band lepiej od Yamahy. Forsując swoje zdanie ośmieszasz się w oczach ludzi, którzy w życiu słyszeli trochę więcej. Yamahę miałem jak najbardziej i bardzo bym chciał, żeby gadała odpowiednio, bo obsługę miała prostą i fajnie się na niej grało, ale niestety brak dynamiki sekcji ją według mnie dyskwalifikuje jako imitacja live bandu. Yamaha jest dobra zamiennie z mp3 i minidiskiem - nie słychać różnicy w dynamice. :D

Raf4G
26-11-2013, 19:51
Co do forum: instrumenty klawiszowe to mało tam jeszcze konkretnych argumentów. Są zdania na "nie" ale i na "tak". Planowałem pojechać na prezentację do Keystore. Niestety raczej nie będę mógł..chociaż mam jeszcze zaklepane miejsca. Zobaczymy, może jeszcze się uda. Na znajomych, którzy już byli na prezentacji, Tyros 5 zrobił super wrażenie. Można by długo rozmawiać co już na mnie -tylko wyłącznie z filmu zrobiło wrażenie ( efekty DSP, audio style, realistyczne brzmienie poszczególnych barw: trąbka, gitary, organy itd.) Z tego co wcześniej pisałeś Dess grasz na SD5, wiem że to dobry instrument ale niestety też nie doskonały i już stary. Niestety technika idzie do przodu i wszystko się zmienia...nie wmawiaj komuś, że SD 5 zagra lepiej niż Tyros 5. Rzeczywiście nie słyszałem ketrona SD na żywo ale rozmawiałem z kolegami, którzy słyszeli go na żywo..Wiem, że co do tzw. polskiego wesela czyt. biesiada wystarczy i ma doskonałe brzmienie perkusji. Wydaje mi się jednak, że kierunek repertuaru również weselnego zmienia się...Ludzie chcą nie tylko biesiady i rockenrolla nad czym czasami ubolewam ale klient nasz pan. Tyros jest pod tym względem bardziej uniwersalny, ma gamę bardzo przydatnych styli, a jeśli poprawili style, perkusję i jest ktoś taki jak Camaro, który opracowuje super przydatne style to tylko się cieszyć. I znowu kryptoreklama :D

dess
26-11-2013, 20:25
Z SD5 nie do końca jest to dobre porównanie, bo nowy SD5 kosztuje 7000, a Tyros5 16000. Bardziej miałem na myśli instrumenty adekwatne cenowo (i technologicznie). Co do tego "który instrument do czego się nadaje" - styl można sobie zrobić na każdym instrumencie jaki się chce, niezależnie czy to Korg, czy Ketron czy Yamaha. Jedyne czego nie zrobisz, bo jest to już zrobione przez fabrykę - charakter samego instrumentu na wyjściach liniowych. Wszystkie te Tyrosy grają tak jakby udawały coś czym nie są, tylko nikt nie wie co one tak naprawdę udają. Te brzmienia Tyrosa chociaż cukierkowe solo - wprowadź do prawdziwego bandu, to zostaną przykryte jak czapką niewidką. SD5 oczywiście też nie jest mistrzostwem świata, w końcu po coś mam Norda, ale w SD5 chociaż sekcja gada w sposób odróżniający mnie od DJ. Dla mnie to akurat atut, dla innych nie, ale nie o to tu chodzi, bo temat jest o T5. Chodzi o to, że T5 i jego imitowanie żywego bandu (przy współpracy z live drums) nie jest żadnym mistrzostwem świata, tylko wielkim rozczarowaniem.

Raf4G
26-11-2013, 20:48
Nie mówię, że to mistrzostwo świata ale dlaczego rozczarowanie. Co do cukierkowatości...ludzie czasami lepiej znoszą cukierkowatość brzmienia przy długotrwałym graniu typu wesele niż męcząco dudniącą perkusję. Słusznie Mustafa napisał na innym forum, że live bandy chcą zbliżyć się częściowo do brzmienia składów elektronicznych typu keyboard plus wokalista a my keyboardziści częściowo do live bandu ale bez przesady..Chcę imitować perkusję z jak największą ilością detali ale bez np. męczącego uszy dudnienia imitującego stopę perkusji. Co do Tyrosa 5 mnie akurat przekonuje brzmienie audio..słychać jakby więcej szczegółów, detali, przestrzeni i profesjonalizmu w brzmieniu perkusji..ale Tyros 5 to oczywiście nie tylko perkusja..

dess
26-11-2013, 21:43
Tak jak wcześniej napisałem - to gra jak płyta. Mi to nie pasi, bo nie "przegryza się z pozostałymi zabawkami/instrumentami" w kapeli. Jest to ściana dźwięku, przy gęstym aranżu tzw. młyn, bez selektywności. Nie ma nic wspólnego z graniem live, bo efekt ostateczny jest zbliżony do odczucia wcześniejszej zarejestrowalności materiału. Przecież ten dźwięk jest wcale nietłusty. Komuś to pasi - ok. Mi to nie pasi. Jeżeli Tobie to pasi - ok. Tylko nie używajmy sformułowania, że nie ma lepszego keyboardu imitującego live band i T5 to pod tym względem number one, bo to po prostu nieprawda.

HEINEKEN
26-11-2013, 21:49
dess, ja pierdzielę, jak ja Cię chłopie popieram!!!
no tak mocno, że gdybym nie był żonaty to podejrzewałbym się o inną orientację :P

Mustafa
26-11-2013, 21:53
Słusznie Mustafa napisał na innym forum, że live bandy chcą zbliżyć się częściowo do brzmienia składów elektronicznych typu keyboard plus wokalista a my keyboardziści częściowo do live bandu ale bez przesady..Chcę imitować perkusję z jak największą ilością detali ale bez np. męczącego uszy dudnienia imitującego stopę perkusji. Raf dokładnie tak, ale też napisałem jedną istotną rzecz do tego, a mianowicie że chciałbym mieć wpływ na to czy dana stopa lub werbelek jest surowy i dudni czy ma być cukierkowaty i wygładzony. Czy pałka ma uderzyć bliżej środka membrany lub bliżej naciągu ;) No ale takie rzeczy tylko w ERZe, tfu.. w VSTi ;) Jeżeli kiedykolwiek wogóle doczekamy się takich możliwości w keyboardach to będzie to dopiero wtedy krok do przodu w temacie "żywej" elektroniki. Na razie jest ona zdechła i cuchnie nadal trupem :P I to zarówno dotyczy Yamahy jak i Rolków, Korgów, Ketronów i wszystkich innych potworów.

Raf4G
26-11-2013, 22:17
Ok. Dess napisałem tylko, że- dla mnie keyboard nr 1 i nie brałem pod uwagę tylko kategorii live bendu.. tylko całości i tego co mi akurat podchodzi w keyboardzie...wbrew większości...ale co mi tam.. Czasami tak trzeba :) Natomiast, jeżeli chodzi o perkusję- dla ciebie to jeszcze plastik, tak jak w poprzednich modelach Tyrosa dla mnie już nie..Tu słychać już perkusistę..Co do ściany dźwięku w T5- nie wiem..niech wypowiedzą się ci, którzy byli na prezentacji czy tak jest w rzeczywistości...że nie ma postępu..Samo brzmienie jednak też ma znaczenie i wpływa na realizm czy imitację live bandu. Gdy w tle słychać wiernie odtworzoną gitarę z lat 70-tych, dzięki nowemu procesorowi DSP to mamy wrażenie jakby prawdziwy gitarzysta dogrywał akompaniament lub solówkę....Nawet nie poruszam innych możliwości takich jak wgranie do stylu prawdziwego akompaniamentu gitary podłączając ją do keyboardu.. Wiele brzmień..szczególnie gitar, organ, trąbki, pianin powaliło na łopatki brzmienia innych topowych keyboardów a te brzmienia również wchodzą w skład akompaniamentu. No ale nic..pożyjemy...zobaczymy...jak wypowiedzą się uczestnicy prezentacji.

Raf4G
26-11-2013, 22:34
Jedno jest pewne...nie ma idealnego keyboardu, który zastąpiłby żywą kapelę i chyba z tym się każdy zgodzi. Trwa wyścig by zbliżyć się do realistycznego brzmienia żywych instrumentów oraz całego zespołu ale tylko by się zbliżyć ;)

dess
27-11-2013, 00:01
Ok. Masz rację, że to brzmi, ale brzmi w zaciszu domowym.... lub sklepowym jak Tyrosik plumka sobie sam. Na scenie znika niestety, tam liczy się czy brzmienie ma tą potęgę i to "coś". I nie jest tak do końca, że bardziej wygładzone, urealnione i nowocześniejsze brzmienie dla każdego będzie lepsze. Mi na przykład bardziej leży brzmienie Kombi niż Kombii.

Raf4G
27-11-2013, 00:21
Niewątpliwie masz rację mi też zdecydowanie bardziej leży Kombi od Kombii a właściwie Kombii wcale mi nie leży :). I rozumiem co masz na myśli..ciężko to nazwać..może tak... o wielościeżkowość, rozgraniczenie, selektywność brzmienia keyboardu aby "gadał" wreszcie jak prawdziwy zespół, gdzie każdy z zespołu jest osobno nagłośniony- gitarzyści..każdy do własnego pieca, perkusista z nagłośnioną stopą, oraz organy i wokal . Dlatego poczekajmy na opinie osób, które były na prezentacji Tyrosa 5...może nie jest już to taka ściana jak poprzednie modele....

dess
27-11-2013, 00:50
Posłuchaj co dzieje się z dźwiękiem całości kiedy pan Jabłoński po raz pierwszy grając na pianie + sama perkusja przechodzi na pełny aranż, wszystko się rozmywa w momencie przejścia na całość aranżu, nawet werbel już nie jest sobą. A trzeba wziąć pod uwagę, że całość gra w sumie cicho i są to warunki domowo-kameralne (nie sceniczne) więc T5 powinien się czuć jak rybka w wodzie, a niestety wykłada się.

Raf4G
27-11-2013, 11:05
Tak, rzeczywiście zwróciłem uwagę na ten moment. Na pewno można wejść w edycję i wydobyć ten werbel i stopę. To jest następny plus yamaszki- prosta edycja, która pozwala na dokonanie dużych zmian. Póki nie wszedł na pełniejszy akompaniament chodziło to pięknie- musisz przyznać. Przedtem w Tyrosie 4 tak perka nie chodziła. Można było się wspomóc za pomocą sampli ale to i tak nie było to. Tak jak przedtem wspomniałem- nie ma ideału ale Tyros ma wiele innych zalet, jak uniwersalność, przydatne style, nowoczesne brzmienia. No bo co mi np. po Korgu Pa 3 x musikant, jeśli ma świetne style ale prawie całkiem nie przydatne na polskie wesele... Inaczej nie byłby tak popularny wśród amatorów muzykowania. A jeśli coś poprawili,jak również wprowadzili nawet za przykładem innych to tylko na plus dla wszystkich grających na Tyrosie. Nie wiem być być może też jest tak, że mi to brzmienie bardziej odpowiada.....choć tak jak mówię poczekajmy jeszcze na ocenę innych kolegów. Oceniając keyboard chciałbym wziąć wszystkie plusy i minusy pod uwagę.

padre
27-11-2013, 12:48
Na pewno można wejść w edycję i wydobyć ten werbel i stopę. jeżeli to jest audiodrum chociaż z prezentacji wygląda że live drum to możesz się zdziwić :)

dess
27-11-2013, 16:09
dess, ja pierdzielę, jak ja Cię chłopie popieram!!!
no tak mocno, że gdybym nie był żonaty to podejrzewałbym się o inną orientację :P

Heini, lajknąłbm Ci tego posta, ale boję się, że jak się będziemy tak miziać, to się w końcu Bie..oń o nas upomni.

HEINEKEN
27-11-2013, 16:17
echhh, stary, wchodzisz na masełko...

mmm, czosnkowe w dodatku chyba :P

Mustafa
27-11-2013, 17:31
jeżeli to jest audiodrum chociaż z prezentacji wygląda że live drum to możesz się zdziwić :)Wydobyć stopę i werbel ? na szybko ? w Tyrosie ? hahahahaha. Raf czy ty masz wogóle Tyrosa ? Sorki za to pytanie ale nie mogłem się powstrzymać. Bez urazy :)
Ok, takie numery to tylko w Rolandach, niestety. Też bym chciał aby to było w Tyrosach :P ale możesz to zrobić wyłącznie przez dedykowany soft (MidiOptimizer i MidiWorks)

Raf4G
27-11-2013, 17:46
Właśnie o tych programach myślałem, chociaż miałem nadzieję, że można w klawiszu :D ale najważniejsze jest, że można - no nie? Przyznaję nie mam Tyrosa...jeszcze...tylko skromną S 900. Mam kilku znajomych, którzy mają Tyrosa 3 i są zaawansowani w tym temacie obróbki...Wiem, że też posługują się tymi programami :) Ja póki co, z powodu braku czasu.. idę na łatwiznę- kupuję dedykowane midi bądź style od Camaro lub obrabiam na szybko w klawiszu. Wiem, że można więcej. Póki co brakuje mi trochę czasu by się za to zabrać ale wszystko przede mną :)

Mustafa
27-11-2013, 18:08
Ok, no to to samo co masz w s900 to i masz w Tyrosach i nic ponadto w temacie edycji midi w nim nie zrobisz. Pozostaje tylko soft. Ot taki inwalida z tego Tyrosa :D To o czym mówisz najlepiej jest rozwiązane w Rolandach serii E (50,60,80) i g70. Tam mają widac myślących programistów. No ale nie przejmuj się za niedługo pewnie wyjdzie już MidiOptimizer 8 wyposażony w odpowiednie narzędzia do Tyros 5. Ja osobiście czekam na finalną wersję 7 uwzględniającą wszystkie dotychczasowe packi do T4. Nie zamierzam zmieniać jeszcze długo instrumentu. To obecnie najbardziej opłacalna opcja z aranżerów Yamahy. Coś jakby platforma pomiędzy starą a nową serią. Ma wszystko co jest potrzebne w pracy na chałturach. Doposażona w baterię packów i własnych sampli daje luksus spokoju na najbliższe 5 lat przynajmniej :D

Raf4G
27-11-2013, 19:03
Czy można gdzieś zakupić taki MidiOptimizer z polską instrukcją? Póki co...znalazłem tylko w Thomannie.

Mustafa
27-11-2013, 20:00
Nie ma polskiej instrukcji w żadnej dystrybucji i zapewne nie będzie nigdy. Helmut najwyraźniej tego nie uwzględnia. Program jest tak prosty i logiczny że nie ma tutaj praktycznie żadnej filozofii. Z tego co wiem w necie krąży skrakowana wersja MidiOptimizer 6 obejmuje ona wszystkie modele do Tyrosa 3 włącznie. Poszukaj więc i pobaw się. 7 od 6 niczym poza obsługa nowszych modeli się nie różni. Jak Ci przypasuje obsługa to warto zakupić za te 600zł wersję najnowszą jeżeli planujesz zakup T4 lub T5. No i to tyle :)

Raf4G
27-11-2013, 21:13
No chyba, że Dess przekona mnie do ketrona a ma dar przekonywania.... Chociaż ciężko byłoby się przestawić...

padre
28-11-2013, 11:47
Wydobyć stopę i werbel ? na szybko ? w Tyrosie ? hahahahaha. Raf czy ty masz wogóle Tyrosa ? Sorki za to pytanie ale nie mogłem się powstrzymać. Bez urazy
Ok, takie numery to tylko w Rolandach, niestety. Też bym chciał aby to było w Tyrosach ale możesz to zrobić wyłącznie przez dedykowany soft (MidiOptimizer i MidiWorks)
Zgadza się i to nie tylko w rolku, inne klawisze też mają tzw drum mixer. Niestety tą operację możemy wykonać tylko dla tradycyjnych zestawów perkusyjnych.
I żeby nie bić piany to teraz na zasadzie dzierżak=>gązawa=>bijak. W pętlach audio jest to (wysunięcie poszczególnych instrumentów zestawu) niemożliwe i nie ważne w jaki sposób są realizowane. A można na dwa sposoby:

1. pętle wav (obecnie na rynku potrafi to tylko ketron audya i w najbliższym czasię dostępny midjpro)

2. lub przez tzw sliced (ang w plastrach) które (wg mojej wiedzy) obecnie można znaleźć/realizować w Audya/SD1/5 - LiveDrums, stacjach roboczych i keyboardach Korga za pomocą funkcji TimeSlice i samplera, a jak już wyżej było napisane technologia ta była już dostępna w soltonie MS ale również i w korgu wavestation

Opcję 2 można wykorzystać w dowolnych instrumencie posiadającym sampler jednakże jeżeli nie posiada on takich funkcjonalności jak TimeSlice Korga multisample musimy przygotować w programie zewnętrznym (jak to zrobić i przykłady pokaże poniżej)

Moim zdaniem z tego co słyszę w T5 bębny audio realizowane są za pomocą sposobu 2. czyli tak jak w korgu czy sd1 i jestem się w stanie założyć że tak jest o JacusiaD na huśtawce ;).

W obydwu powyższych przypadkach mamy jednak pewne ograniczenia
- odchylenie tempa aby nie tracić jakości łapie się w zakresie (tempo_loopa - 30%, tempo_loopa + 30%) ale jeżeli jest realizowane w pierwszym przypadku nie ma znaczenia czy w góre czy w dół i tak nie tracimy na jakości natomiast w drugim z reguły przy obniżaniu słyszalne są różnice natomiast przy zwiększaniu już mniej albo do np +20-40% nie są słyszalne w ogóle.

Teraz żeby zaraz ktoś nie wyskoczył że uprawiam bajkopisarstwo przykłady

Ad sposobu 1.
Nie ma co się rozpisywać bo w przypadku np. audya wrzucamy plik wav z zaszytym tempem jakim został nagrany w nazwie pliku do odpowiedniego katalogu i z poziomu instrumentu osadzamy w stylu. Resztą zajmuje się już OS który ze zmianą tempa za pomocą odpowiednich funkcji zmienia wysokość wav'a. Zresztą algorytmy te są już dostępne w instrumentach yamahy i korga a wykorzystywane przy odtwarzaniu np. mp3 i zmianie wysokości bez zmiany tempa i zmiane tempa bez zmiany wysokości. Swoją drogą ciekawe dlaczego tego jeszcze nie wykorzystali do modelingu audio.
Tutaj dwie przykładowe pętle do bossanovy (tempo 125 bpm - w koljnych przykładach opieram się na tych samych plikach)

Ad sposobu 2.
Sliced to nic innego jak pocięcie wav'a na małe/malutkie kawałeczki, stworzenie z nich sampli (przyporządkowanych najczęściej do kolejnych klawiszy) i odtwarzanie ich przy pomocy zdarzeń midi (noteon) w niektórych programach nazywanych trigerami.
Przykład pliku midi który wyzwala pętle
8511
Dzięki temu nie musimy się martwić o zmianę wysokości dźwięku przy zmianie tempa i nie musimy stosować dodatkowych funkcji aby "panować" nad samplami.
Jeżeli chodzi o podział na slice (plasterki) jest różnie realizowany w zależności od programu/firmy/zastosowania. Możemy podzielić równomiernie np na ósemki czy szesnastki albo nazwijmy to "na piki" - uderzenia danego instrumentu zestawu.
Poniżej przykład realizacji powyższego w Sonarze:
Przerywane poziome linie oznaczają markery dzielące loopa na plastry

Podział równomierny:
8509

Podział "na piki":
8510

W załączeniu również pliki wav
importując je do sonara i klikając dwukrotnie w ścieżkę otworzy się okno z podziałem na slice, można też się pobawić zmianą tempa przy odtwarzaniu i zobaczyć ze nieźle to działa i przy jakich tempach zaczyna robić się kiszka

Przy podziale równomiernym zachowamy lepszą jakość przy zmianach tempa w góre przy drugim sposobie w dół

Aby wykorzystać to w klawiszu z powyższych musimy teraz zrobić sample i plik midi z trigerami aby to wyzwalać. W czym to już kwestia kto w czym lubi robić. W korgach możemy to zrobić z poziomu instrumentu za pomocą funkcji timeslice w samplerze. Jezeli chodzi o soft też jest kilka programów, jeżeli kogoś temat zainteresuje znajdzie sobie w necie bez problemu

Teraz przykład pliku midi i sampli za pomocą którym można zrealizować pętle audio drum
Midi
Multisample są w formacie SF2 (do wykorzystania na kompie np)
oraz Korg (format trition żeby można do większości zaimportować),
należy je zaimportować i zrobić z nich barwę którą trzeba podstawić w instrumencie na kanał 10 z zachowaniem analogi nazwy plików midi do sampli. Podobnie z sf należy zachować analogię przy dobraniu pliku sf do pliku midi
To tak w skrócie.

Podsumowując:
- bębny audio w klawiszach realizowane są już od dłuższego czasu w różnych formach
- style audio możemy realizować obecnie w każdym keyboardzie posiadającym sampler!!!.
- ograniczeniem jest dla nas tylko pojemność samplera.
- przy zmianie tempa loopa z jakim został oryginalnie nagrany poza zakres +/- 30% tracimy jego jakość i pierwotne brzmienie
- w podobny sposób jak pokazałem są realizowane w Audya LiveGuitar i można je zrealizować w instrumencie posiadającym sampler gdyż są zaimplementowane nie jako loopy wav tylko za pomocą slices
:)
ufffff ale sie napisałem ale i tak psu na budę to :D :D

padre
28-11-2013, 12:06
aaaaaaaaa i jeszcze jedno, żeby nie było że jestem jakiś przeciwnikiem T5
gitary i te nowe procki nawet mi się podobają, natomiast z bębnami selektywnością aranżu jak napisał dess jest słabo, może i w porównaniu do poprzednich T lepiej czy nawet kosmicznie - nie mam porównania live ale nadal coś tam nie bangla patrząc na prezentacje instrumentu

skubiszek
28-11-2013, 12:19
i tyle.. chyba nikt nie ma wątpliwości dlaczego to padre jest adminem :-D ok a na poważnie, nie jestem w stanie zrozumieć pewnych tematów w Yamahach, które od dawna są dostępne np w Korgu - ot choćby wspomniana wcześniej obróbka midi - w korgu robisz to z zamkniętymi oczami a Yamaha? midioptimalizery i inne cuda, przy których trzeba jednak się nasiedzieć.

Nie ganie T5 bo nie słyszałem Live ale prezentacje zawsze mają bajkowe i perfect dopracowane na co wielu klientów się łapie. Ja mimo wszystko nie dałbym 16 tys za klawisz, który nadal niestety nie ma swojej wyrazistości, jest kopią poprzednich serii trochę odświeżoną i mimo, że pomiędzy pa2x i pa3x też nie mam kosmicznej przepaści to jednak cenowo kształtuje się znacznie lepiej niż konkurencyjna T5

tOOmek01
28-11-2013, 22:34
Ok. Masz rację, że to brzmi, ale brzmi w zaciszu domowym.... lub sklepowym jak Tyrosik plumka sobie sam. Na scenie znika niestety, tam liczy się czy brzmienie ma tą potęgę i to "coś". I nie jest tak do końca, że bardziej wygładzone, urealnione i nowocześniejsze brzmienie dla każdego będzie lepsze. Mi na przykład bardziej leży brzmienie Kombi niż Kombii.

o to to :) mam takie samo zdanie.

nie dawno przyjechał do mnie kolega z T4 chciałem sobie zobaczyć jak by to zagrało u mnie w kapeli. Ok niby ponaciągane bębny bass i reszta....odpalamy samą perkę no niby się odzywa ale jakoś tak jakby gdzieś za ścianą stał głośnik. Odpalam aranż, mój gitarzysta gitarkę z pieca, saksofon live i co ??? aranż zginał jak babka w Czechach......uwierzcie mi pograliśmy tak z dobre 3 godzinki. korekcja w tyrosie na mikserze ale nadal dla mnie nie było tego "powera" niby gada niby spoko ale jednak czegoś brakuje. Do moje składu jak na razie NIET. Uważam że Tyros jest dobry dla one men band plus solistka ewent. saks z gitarką mi nie chulało. Dlatego od wielu lat jestem związany jak Dess z Ketronem. Tam nie trzeba dużo grzebać aby selektywnie to chodziło. Nie potrzebuję tylu przeszkadzajek jakie są w Tyrosie bo mi tylko brudzą. Wiem wiem wiem ....każy ma swoje ucho i każy gra na tym co mu się podoba. Nie neguje Tyrosa bo naprawdę chciałbym mieć taki intrument ale nadal to dla mojego ucha nie brzmi.
Osobiście mam podejście taki......drum,bass, np oragn plus gitarzysta live i saks live i mnie to w zupełności wystarcza.

Na tym filmiku gdzie Raf4G wystawił .....jest kilka momentów gdzie mi się to brzmienie podoba. Yamaha ogólnie dobrze chodzi na swoich głośniczkach ale na paczkach estradowych gdzieś dla mnie to brzmienie ginie. Chociaż nie zawsze.

Zawsze mówię ......Grajcie na takich instrumentach jakie sie Wam podobają. Jeśli jesteś z tego powodu szczęśliwy graj graj graj .....i nie przejmuj się tylko rób swoje.

Raf4G
28-11-2013, 23:22
Myślę TOOmek, że dotknąłeś sedna: Tyros, ( a także mniejsze zabawki Yamahy) jest dobry dla one men band plus solistka ewent. Dlaczego? Wg. mnie..dlatego, że ma mocno rozbudowany akompaniament, który często trzeba skorygować nawet w klawiszu usuwając czy wyciszając niektóre ścieżki lub wymieniając ( zastępując) barwy- np. perkę na bardziej dynamiczną. U mnie w S 900 to akurat można ..myślę, że w Tyrosie tym bardziej...Wtedy brzmi to trochę bardziej selektywnie.. Nie mówiąc już o midi optimizer, gdzie można na pewno wiele więcej. Gram akord i słyszę całą sekcję, gdzie ta sekcja mogłaby przeszkadzać w zespole gdzie jest np. saksofonista bądź gitarzysta..Drugim plusem jest to, że mamy dostęp do wielu przydatnych styli. Trzecim...wszechstronność ...zagram zarówno rocka jak i dance, gdzie z tego co wiem nie każdy konkurencyjny keyboard sobie poradzi ( mówię o dance- jeśli się mylę to mnie sprostujcie). Trzecim wbrew pozorom..bardzo ważnym prosta obsługa. Oczywiście ma wiele minusów... być może słabo dopracowana selektywność, którą jednak można trochę skorygować, brak dotykowego wyświetlacza, brak porządnego harmonizera.. Co do brzmienia..każdy ma inny gust...Jeden powie, że barwa gitary jest najwierniejsza prawdziwej, drugi, że zbyt cukierkowa...

dess
29-11-2013, 00:11
...zagram zarówno rocka jak i dance

Tylko pamiętaj, że sekcja rytmiczna, którą wypuszczasz np. w przypadku rocka to jest cienizna do kwadratu i tego nie zmienisz niestety niczym. Ten dance też zabrzmi dobrze w zaciszu domowym, na imprezie będzie cienko, a jak spróbujesz cokolwiek podkręcić - młyn. Jeżeli tego nie dostrzegasz, to nie miałeś okazji obcować z czymś co brzmi i sobie porównać. Tak jak wcześniej napisałem - sam styl czy to dance, czy inny każdy kumaty gość zrobi/przerobi czy to na Korgu, czy Ketronie. Jedyne czego nie przerobisz to brzmienia wypuszczanego przez line out. Producent postanowił produkować te instrumenty (Tyrosy, PSR i S) tak, żeby dobrze zabrzmiały w domu i konsekwentnie to realizuje. Ostatnie brzmiące na nagłośnieniu keyboardy Yamahy, to (podobno) PSR 9000 (PRO). Piszę podobno, bo nie testowałem. Testowałem natomiast S700, S900, Tyrosa, PSR 1500 nawet miałem przez dwa lata. T3, T4 słuchałem na nagłośnieniu jak grał ktoś inny. W przypadku wszystkich tych instrumentów sekcja brzmi jak z płyty. Jedyną ich zaletą jest to, że są proste w obsłudze + nieźle zaaranżowane fabryczne style. Stąd ich wielka popularność.

dess
29-11-2013, 00:17
Acha i jeszcze jedno:

mówię o dance- jeśli się mylę to mnie sprostujcie

Wydaje mi się, że się mylisz.

Raf4G
29-11-2013, 10:38
Hm....rzeczywiście w ketronie sekcja rytmiczna chodzi pięknie... chociaż brzmienia niektórych barw nieco odstają np. gitara...ale skłania mnie to do tego by zastanowić się nad ketronem lub korgiem pa 3 x musikant, którego brzmienie też jest profesjonalne..Zastanawia mnie tylko to specyficzne dudnienie, które czasami słychać, jak ktoś gra na korgu w udostępnionych filmach. Dess czy pomiędzy ketronem SD 5 a Audyią jest ogromna przepaść pod względem brzmienia ?

Raf4G
29-11-2013, 14:05
No i następne pod rozwagę co jest najważniejsze dla bawiących się ludzi- no bo dla nich gramy. Imitacja prawdziwego zespołu z niekoniecznie realistycznym brzmieniem barw instrumentów w keyboardzie czy bardzo realistyczne brzmienie barw instrumentów z gorszą selektywnością. Czasami niektórzy wspomagają się mp3..Jaka diametralna zmiana byłaby, gdyby ktoś korzystał ze stylu i grał jak band..Po czym przechodził do mp3, i "pchał" w ludzi "ścianą dźwięku" Może to brzmienie "jak z płyty" jest w Tyrosie zamierzone? Może to nam tylko, z "wrażliwym uchem muzycznym" zależy na takim brzmieniu a ludziska mają wszystko w czarnej dziurze? :D Dess -co do midi dedykowanego na głośnikach jest duży postęp co do selektywności w yamaszkach pod warunkiem dobrego nagłośnienia...

mar00da
29-11-2013, 15:01
Yamaha ogólnie dobrze chodzi na swoich głośniczkach ale na paczkach estradowych gdzieś dla mnie to brzmienie ginie. Chociaż nie zawsze.

Dostałem T4 z głośnikami.. Na szczeście w prezencie - bo to chłam.. po godzinie używania spakowałem i będą w pudle czekały aż do sprzedaży t4. Znajomy to samo zrobił z głosnikami przy t3. A przypieczętowała to moja kobieta która tylko sucha muzyki ale powiedziała.. Że jakoś tak dziwnie to brzmi (zduszony z tłamszony dzwięk )w porównaniu z estradówkami.

Raf4G
29-11-2013, 16:25
Jak sądzę... Tyros np. na dynasiach na pewno nie zagra gorzej niż w warunkach domowych...ale nie bronię Tyrosa bezkrytycznie bo również widzę jego wady...

Mustafa
29-11-2013, 17:10
Panowie, spokojnie, nie zapędzajcie się znowu w skrajności ;) Dess, przyjedź na zlot do Rzgowa z Ketronem i porównamy te 2 "ściany" na żywo :P :D Co do głośniczków Tyrosa to trzeba się ich po prostu nauczyć słuchać. Owszem, nie są to monitory studyjne ale do pracy na co dzień spokojnie dają radę. Ja pracując na nich codziennie po 6-8h nie mam problemu później na nagłośnieniu. Gra mi to tak jak tego chcę a nawet lepiej. No ale bez odpowiednich ustawień w bloku master (EQ i COMP) się nie obędzie :) Tyros ma potężny arsenał możliwości ale żeby go wykorzystać trzeba specjalistycznych narzędzi, bo w samym instrumencie jest z tym bida.

mar00da
29-11-2013, 18:03
Co do pracy nad utworami, dostosowania mida czy podkładu zawsze robię to na głównym nagłosnienu. Kiedyś po nocach robiłem to na słuchawkach czy też na kolumnach zestawu domowego i efekt był zupełnie inny po odsłuchu na zestawie głownym. Wydaje mi się że po zmianie nagłośnienia musiał bym znowu przerabiać w pewnym stopniu wszystkie aranżacje by w moim subiektywnym odczuciu to "zagrało".

A z drugiej strony nie chciało by mi się co tydzień podłączać i rozłączać tych głosniczków, wole ten czas poswięcić na rozpakowanie całego zestawu bo to szalenie przyjemne jest :))

Raf4G
29-11-2013, 21:27
Mustafa...wiem, że w yamahah nie ma to jak odpowiedni program i na pewno go zakupię ( jeżeli zostanę przy Yamaszce) ale w samym klawiszu można też sporo zrobić wchodząc w edycję..mix console lub efect, mając do tego mid dedykowany można jeszcze trochę go dopracować. Pewnie to już przerabiałeś..właśnie podrasowałem gitarkę- akompaniament w Ged Lucky. Efekt końcowy mnie zaskoczył. Tak jakbym ją bliżej wydobył...jest wyraźniejsza i bardziej naturalna...

the_boss81
29-11-2013, 21:32
Raf4G, jak sam niewątpliwie dobrze wiesz - mp3 a mp3 to bardzo różne tematy - można zgrać surowego mida z lipnego klawisza do mp3, a można w mp3 mieć zawodowy, studyjnie robiony podkład, że d**ę urywa... - a co za tym idzie, różne mp3 mają różne dynamiki, selektywności itp. itp. - pozdro ;)

Raf4G
29-11-2013, 21:50
Racja The boss :)

Mustafa
29-11-2013, 22:04
Raf, nie używam plików dedykowanych bo żadne nie spełniają do końca moich norm. Nawet pliki od Tomka Camaro biorę dalej na warsztat i "dedykację" robię sobie sam :) To na co koledzy wcześniej zwrócili uwagę czyli selektywność i dynamika musi być od nowa realizowana bo z tym jest najgorzej (i nie jest to wina instrumentu). Poza tym nie zawsze szczęśliwie dobrane barwy i niewykorzystane DSP. W samym instrumencie przydałby się też bardziej szczegółowy part eq bo sam bas i sopran to zdecydowanie za mało. Motify mają 3 punktowy (high, mid, bas). Tak na prawdę najlepszy byłby minimum 5 punktowy na każdy part. Tego jednak dłuuugo się jeszcze nie doczekamy.

dess
29-11-2013, 23:28
Jeżeli chodzi o Rzgów, to byłem dwa razy na zlotach (raz z moim Ketronem i każdy mógł sobie na nim pograć). Co do nagłośnienia - to nie jest tak, że Dynacord "wyciągnie" z Tyrosa coś czego nie wyciągną inne nagłośnienia. Płaskość/kompresja próbek perkusyjnych to kwestia charakterystyki instrumentu. Może można tam coś grzebnąć i będzie ok, ale ja takiej "grzebniętej" Yamahy w życiu nie słyszałem.

Raf4G
29-11-2013, 23:42
Wspomniałem o midi utworu ged lucky. Właśnie odkryłem, że z oryginalnego stylu Yamahy 70,S Disco Funk o niebo lepiej brzmi więc zagram go ze stylu. Mówiłeś Dess o świetnie zaaranżowanych stylach yamahy i rzeczywiście to też mi pasuje w Yamaszce.

dess
30-11-2013, 00:22
Wspomniałem o midi utworu ged lucky. Właśnie odkryłem, że z oryginalnego stylu Yamahy 70,S Disco Funk o niebo lepiej brzmi więc zagram go ze stylu. Mówiłeś Dess o świetnie zaaranżowanych stylach yamahy i rzeczywiście to też mi pasuje w Yamaszce.

Zawsze styl będzie mniej "drewniany" niż mid.

Wcześniej pytałeś o Ketrony - między SD5 i Audya jest duża różnica, choć SD5 już brzmi bardzo dobrze i moim zdaniem jest instrumentem uniwersalnym. W moim przypadku - ogrywam całe wesela jadąc 100% ze styli. Chociaż muszę dodać, że około 130 styli to moja rzeźba lub style z innych instrumentów (mam też w pamięci pattern dwa style Tyrosa). Więc sama aranżacja nie jest kluczowa tak jak wspominałem we wcześniejszych postach, lecz brzmienie (moim zdaniem oczywiście).

Pisałeś też wcześniej o barwach. Prawda jest taka, że żaden keyboard nie ma dobrych barw. U mnie na statywie drugim parapetem jest Nord Electro 4, wcześniej był Kurzweil. Dopiero połączenie sekcji Ketrona z drugim w miarę brzmiącym parapetem daje mi zadowalający efekt. Chociaż w Ketronie są też takie barwy, że inne parapety nie mają startu. Są to niektóre akordeony i sax alt.

Raf4G
30-11-2013, 00:57
Zgadza się ten sax i akordeon już w SD 5 hula pięknie...Słychać to nawet na filmach. Dlatego wierzę, że żaden parapet nie odda tak klimatu biesiady jak ketron a biesiada to ważna rzecz :)

the_boss81
30-11-2013, 13:26
Pewnie Altosoft - też był to mój ulubiony - i zanim zacząłem grać na żywym saxie, to dużo na tej barwie grałem - swoją drogą - barwa, ładna, słodka, przyjemna - mimo, że zbyt naturalna, to ona nie jest... :D Swoją drogą co i czemu Dynacord miałby wyciągnąć? Odnośnie barw w klawiszach oczywiście też potwierdzam - w MJ+ i Audya miałem barwy o których w Bk9 mogę zapomnieć - ale mam za to równie dużo takich, których w Ketronie nie miałem... - pozdro ;)

Mustafa
30-11-2013, 14:08
Wydaje mi się że trochę dorabiacie filozofię do tych wszystkich samograjów ;) A samograj zawsze pozostanie tylko samograjem i czy to będzie Yamaha, Korg czy Ketron lub Roland to i tak jeden pies. Można ukręcić coś dobrego na każdym a i spiepszyć także można. Znam osoby które do tej pory aranżują na Canvasach SC88 czy MU100,200 i takie podkłady wciąż brzmią świetnie. Sam mam jeszcze kilka swoich produkcji z przed prawie 20 lat robionych na Rolandzie RA90 i Q80. Ostatnio jedną z nich odświeżyłem na T4 i powiem szczerze że nie ma jakieś powalającej różnicy :)

Raf4G
30-11-2013, 14:20
Nie wiem, być może brakuje mi porównania ale moim zdaniem nawet yamaha s 900 na dobrych głośnikach nie brzmi na sali tak jak ściana. Często osoby, które również grają potwierdzają to bezpośrednio na zabawie bądź weselu. Owszem spotkałem się z opinią od innego kolegi z zespołu, że można pobawić się programem by wydobyć brzmienie perkusji ( nawet zaproponował pomoc) ale ogólnie powiedział, że brzmi to przyzwoicie. Jak graliśmy na LDM było znacznie gorzej ale wiem zawsze może być lepiej...Nie zgodzę się więc z tym, że Tyros brzmi fajnie tylko w warunkach domowych... Nawet przy niewielkiej obróbce selektywność nie jest zła.

Mustafa
30-11-2013, 14:31
Nie zgodzę się więc z tym, że Tyros brzmi fajnie tylko w warunkach domowych... Nawet przy niewielkiej obróbce selektywność nie jest zła.
Selektywność w przeważającym stopniu zależy od zaaranżowania utworu (harmonii, użytych barw itd). Bardzo duże znaczenie ma też miks oraz jakość nagłośnienia. To tylko dwie rzeczy a jest ich sporo więcej. Dopiero wypadkowa tych elementów daje odpowiedni efekt końcowy. Dlatego trzeba brać pod uwagę wszystkie, a tego tego uczymy się przez cały czas. Nie ma gotowej recepty na sukces w tym zakresie.

Raf4G
30-11-2013, 15:40
:one::one:

Raf4G
02-12-2013, 21:58

Jeden z filmików od pierwszych użytkowników. Mustafa tak szczerze jest duży postęp od Tyrosa 4?

pgbolo
03-12-2013, 00:36
Mnie nie powala....

the_boss81
03-12-2013, 23:18
Mnie też nie, ale to być może dlatego, że często słucham tego w oryginale...

Raf4G
10-12-2013, 00:00
Na pewno brzmi lepiej niż to: You can see links before reply Tutaj brzmienie perkusji i werbla bardziej "płasko" osadzone.

muzyk211
13-12-2013, 00:21
pochwale się.
Ja już mam w domu T5 :P

Raf4G
13-12-2013, 14:19
Gratuluję. Niech służy...No i jakie wrażenia?

Raf4G
13-12-2013, 16:11

Jeszcze raz porównanie przez tego samego klawiszowca. Jak słychać w sekcji rytmicznej również jest postęp.

the_boss81
13-12-2013, 16:31
W postęp nikt nie wątpi... Kontrowersyjna może być jedynie ocena jego wielkości... I tu opinie będą jak zwykle bardzo rozbieżne. Ja się nie wypowiadam, bo nie jestem Tyrosowcem - co nie zmienia faktu, że nowego nabytku serdecznie gratuluję - pozdro ;)

tOOmek01
13-12-2013, 16:40
mnie filmiki nie powalają......mam wrażenie że jest tylko podmieniony zestaw perkusyjny. Do selektywności Audya'i daleko jeszcze....

Mustafa
13-12-2013, 17:34
Również gratuluję! Co do samego instrumentu to niestety ale przesiadka z T4 byłaby dla mnie strzałem w kolano. Znałem specyfikację T5 jeszcze przed premierą. Te 200 kilka barw więcej to nic innego jak wpakowane packi z T4 do nowego modelu w standardzie to raz. Dwa to brak narzędzi edycyjnych do nowego modelu. Z oficjalnego źródła wiem że Yamaha zrezygnowała w T5 z możliwości zastosowania UVN i UVD. Zrezygnowała z potężnego narzędzia jakim był Voice Editor na PC. Tym samym skazując użytkowników wyłącznie na własne firmowe barwy. W planach jest co prawda jakieś oprogramowanie (bliżej nieokreślone) ale ma się ukazać pod koniec 2014r, jeżeli wogóle się ukaże. Niestety jak dla mnie grupa Organ World, DSP w formie wizualizacji, funkcja Ensemble i kilka loopów audio to za mało abym miał dopłacić 5-6 koła do nowego modelu. Mało tego, brak możliwości adaptacji nowych własnych sampli cofa instrument jak dla mnie do ery Tyrosa 1 a i w tamtym czasie T1 miał potężne wsparcie voice editorów zarówno firmowe jak i innych producentów. Tutaj tego nie ma :( Ktoś kto ma opracowany program oparty o własne barwy i sample praktycznie zaczyna zabawę od zera. To jest bardzo poważny błąd firmy Yamaha. Loopy audio są poza stylami nie do zastosowania w aranżacjach i kompozycjach midi. Czyli tak na prawdę jest to dalej T4 i do tego kompletnie wyprany z możliwości autorskiej twórczości brzmieniowej. W tym przypadku ten instrument dla mnie osobiście na dzień dzisiejszy jest porażką i nie dopłacił bym do niego absolutnie żadnej kasy. Mało tego nie zamieniłbym absolutnie swojego doposażonego w packi i sample T4 na T5! To tyle w temacie :)

Raf4G
13-12-2013, 17:35
Nikt nie mówi Tomku, że selektywnością jest bliski Audyi ale poprawa jest. Nie jest już taki "plastik".

dess
13-12-2013, 17:48
Przepraszam, że się znowu wtrącam. Według mnie jest to ten sam plastik z inną barwą werbla. Yamaha jest dalej w swoim świecie "podrabiania" barw. Ten werbel stara się coś tam udawać, co kiedyś wysłyszano na jakiejś tam płycie, powiedzmy zespołu The Shadows, czy innego i to tyle. Na dużym nagłośnieniu to będzie tzw. popierdółka. Jest postęp w samej próbce, nie ma postępu w dynamice, selektywności i "tłustości" dźwięku.

Raf4G
13-12-2013, 18:07
Każdy ma inne zdanie, co nie znaczy szanuję zdania innych. Dla mnie jest postęp. Każdy keyboard to podrabianie dźwięku. Coraz więcej kolegów z nastawia się na kupienie albo już kupuje mimo wielu krytycznych uwag...bo wiemy wszyscy, że yamaha dozuje tylko nowinki techniczne by zarobić jak najwięcej....

muzyk211
13-12-2013, 20:32
tak na szybko styl audio

Raf4G
13-12-2013, 20:38
Ok....Heh. Zaraz ktoś powie, że to gra tak tylko w warunkach domowych a więc powstrzymam się od zachwalania i poczekam na dalsze opinie z placu boju.

dess
13-12-2013, 23:37
Żeby była jasność - wrzutka Maćka na moje ucho jest dokładnie potwierdzeniem wszystkich moich wypowiedzi: płaskość, młyn, gra jak płyta - nie jak zespół live.

dess
13-12-2013, 23:40
Maćkowi oczywiście gratuluję zakupu i nie twierdzę, że jemu może się nie podobać. Stoppujmy natomiast ogólnoświatowy hurraoptymizm.

Raf4G
14-12-2013, 15:44
Ja zakupię dopiero jak werbel i stopa będzie chodzić tak:

Przepraszam...taki żart dla rozluźnienia tematu :)

M a x i m
14-12-2013, 17:42
Ja zakupię dopiero jak werbel i stopa będzie chodzić tak:
Przepraszam...taki żart dla rozluźnienia tematu

A to nie było z mida z T5 ?...
Sorki ale to taki mój żart dla rozluźnienia.

Andrzej Kozłowski
14-12-2013, 22:46
Tajrosy srosy . Jak na wejsciu jest kupa to na wyjsciu jest kupa do kwadratu ....

Kame
14-12-2013, 23:08
A co wy tacy wszyscy anty-tajrosowi:?:

muzyk211
14-12-2013, 23:36
Nie stać ich, to co mają pisać :P;)

Andrzej Kozłowski
15-12-2013, 00:13
Hehe :) , Nie to że antytajrosowy , sam mam psr 910 , dla mnie styka bo używam w domu jak już coś naprawdę muszę zrobić na keyboardzie . Na chałki tłukę zabytki .....:)

Porównanie na filmikach nic nie daje , jak sam nie siądziesz i nie pograsz to nic sensownego w sumie tu napisać nie można .

A moja gadka o kupie do kwadratu ma odniesienie do tego że na kiepskich paczkach nawet tajros 2000 będzie brzmiał do .upy .

tOOmek01
15-12-2013, 13:06
Żeby była jasność - wrzutka Maćka na moje ucho jest dokładnie potwierdzeniem wszystkich moich wypowiedzi: płaskość, młyn, gra jak płyta - nie jak zespół live.

:one::one::one::one::one: ło to to.......

popieram co piszę Mustafa.

dess
15-12-2013, 13:12
Ci dam Mustafę Tomeczku.

Mustafa
15-12-2013, 13:32
Kategorycznie nie zgadzam się na rozdawnictwo Mustafy! :P

verce
15-12-2013, 13:40
Kategorycznie nie zgadzam się na rozdawnictwo Mustafy! :P
Jesteś w internecie, więc można. :D
Nie bądź Czesiek. ;)

Mustafa
15-12-2013, 13:54
Jesteś w internecie, więc można. :D
Nie!...jestem w domu na fotelu i nie dam się nikomu. Nie za te piniondze :D

aplauz
15-12-2013, 17:54
I tu miał "Malarz rację ". Tylko zbieranie znaczków :)

Raf4G
15-12-2013, 20:26
Maciek jak ogarniesz ten "kombajn" :) to opisz twoje spostrzeżenia co do T5.

tOOmek01
16-12-2013, 01:16
Ci dam Mustafę Tomeczku.

Popieram co piszę Dess :P

tOOmek01
16-12-2013, 01:29
Mustafa dobrze opisał w poście że nie zamieniłby się z T4 na T5....czyli to o czym mówimy. Nie ma sensu zamieniać kupować T5 jeśli jest praktycznie to samo, przydatne rzeczy wywalili a zastąpili czymś innym co nie wszyscy znają.

Oczywiście są zagorzali fani tej firmy i tylko tyros się im podoba. Ani takich nie neguję ani nie mam nic przeciwko.

My z Dessem i kilkoma innymi Ketronowcami mamy swój świat i swój wzór klapy do grania. Yamahowcy mają swój jak i Rolandowcy i Korgowcy. W sumie to już nie chce mi się pisać nawet tych porównań bo każdy ma swoje ucho i swój gust.
Ważne że jest robota a czy grasz na tym czy na tamtym to ludziom to zwisa byle było ładnie.
Wiem wiem to nam ma się pracować lepi......ale ludzie ponad 16000 patoli za parapet ???

Niech Moc będzie z wami :P

bamber71
16-12-2013, 07:08
K woli ścisłości nie kupa do kwadratu tylko kupa-Voice.

Raf4G
16-12-2013, 14:06
Jeżeli ktoś kupuję za gotówkę to rzeczywiście jest do masakryczny wydatek. Jednak czy jeżeli ktoś nie ma Tyrosa a planuje go kupić to pytanie czy nie warto trochę dołożyć i zakupić 5- tkę. Poza tym nie zapominajmy, że ktoś może chcieć skorzystać z dofinansowania na firmę. Temat jest o Tyrosie 5 więc nie widzę przeszkód w tym aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym parapecie od użytkowników lub osób, które go słyszały na żywo. Najbardziej zależy mi na opini osób, które przesiadły się z niższych modeli..jaka jest różnica czy rzeczywiście bardziej dynamicznie to chodzi czy jest zauważalny postęp co do brzmienia perkusji a może i selektywności czy nowe funkcje w T5 są przydatne czy do dyspozycji jest wiele nowych przydatnych styli czy jest przepaść w brzmieniu midów i styli. Ogólnie jakie są wrażenia osób, które się przesiadły.

Kame
16-12-2013, 14:14
Jeżeli ktoś kupuję za gotówkę to rzeczywiście jest do masakryczny wydatek. Jednak czy jeżeli ktoś nie ma Tyrosa a planuje go kupić to pytanie czy nie warto trochę dołożyć i zakupić 5- tkę. Poza tym nie zapominajmy, że ktoś może chcieć skorzystać z dofinansowania na firmę. Temat jest o Tyrosie 5 więc nie widzę przeszkód w tym aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym parapecie od użytkowników lub osób, które go słyszały na żywo. Najbardziej zależy mi na opini osób, które przesiadły się z niższych modeli..jaka jest różnica czy rzeczywiście bardziej dynamicznie to chodzi czy jest zauważalny postęp co do brzmienia perkusji a może i selektywności czy nowe funkcje w T5 są przydatne czy do dyspozycji jest wiele nowych przydatnych styli czy jest przepaść w brzmieniu midów i styli. Ogólnie jakie są wrażenia osób, które się przesiadły.

Z takimi opiniami to chyba jeszcze trzeba trochę poczekać, gdyz na tą chwilę zbyt wiele ludzi jeszcze nie kupiło nowego T5.

Raf4G
16-12-2013, 14:33
A więc poczekajmy...no chyba, że Maciek się otworzy :P

krisband
16-12-2013, 14:48
Tak naprawdę ilu ludzi tyle będzie opinii i każdy muzyk ma swoje upodobania. Każdy parapet ma swoje plusy i minusy, więc raczej każdy będzie dobierał pod siebie głównie względem bogactwa voice'ów, styli, łatwości a przede wszystkim szybkości obsługi itp. Wiadomo, że każda nowa seria ma coś fajnego w sobie, ale napewno nie ma sensu zmiana co numer w serii a zatem jeśli ktoś ma 4 to przy 5-ce powinien się wstrzymać (już nawet nie mówię o cenie a tak naprawdę o tym co podrasowali i o możliwościach). Moim zdaniem jeśli już ktoś chce coś sobie zmienić i ulepszyć to co najmniej o 2 numery aby miała sens zmiana w stosunku możliwości/cena przy zakupie nówki spod igły w sklepie.

muzyk211
16-12-2013, 15:31
A więc poczekajmy...no chyba, że Maciek się otworzy :P

Jak się otworze, to mogę się nie zamknąć :P

skubiszek
16-12-2013, 15:33
Maciek dawaj :-D jak coś to pomożemy :-)

Mustafa
16-12-2013, 15:56
Maciek nie otwieraj się za szybko bo Rafi tylko na to czeka :D Spokojnie, ja nie wejdę bo już wszedłem (tfu..wpiepsz*łem się) :P

Raf4G
16-12-2013, 16:12
Nie nie Maciek ..tak się nie otwieraj...nie nie, proszę...:D

the_boss81
16-12-2013, 16:18
..widziałem dzisiaj karton od 76ki - szafa - jakby sub na 2x18ce w nim się mieścił... :D pozdro ;)

muzyk211
16-12-2013, 16:28
hehe dobre panowie

Maattik
16-12-2013, 18:31
Maciej Gratki :) Gdybyś robił jakąś prezentacje to daj znać :D Chętnie się zamelduje z moją T4 i porównamy nowe smaczki w T5 :)))

tOOmek01
16-12-2013, 18:42
Maciej zamieszczaj nowe demka :)

muzyk211
16-12-2013, 20:56
Maciej Gratki :) Gdybyś robił jakąś prezentacje to daj znać :D Chętnie się zamelduje z moją T4 i porównamy nowe smaczki w T5 :)))

Znasz mój numer, dzwoń i se pogramy

muzyk211
16-12-2013, 20:57
Maciej zamieszczaj nowe demka :)

i zaraz mnie zlinczujecie, ketronowcy jedni :P;)

dess
16-12-2013, 22:40
Ja już się nie odzywam, tylko słucham. Wcale bym się nie odezwał w tym temacie, gdyby Raf4G nie zarzucił tekstu, że T5 gada jak live band.

bamber71
17-12-2013, 07:19
W T6 podobno ma być poprawiona perkusja i będzie brzmiała jak Audya.

tOOmek01
17-12-2013, 12:07
jak kiedyś Tyros zabrzmi jak Audya czyli selektywnie z brudem tak jak band grający w domowym garażu to go kupię :)

coś do posłuchania

Raf4G
17-12-2013, 14:15
Dess określając, że Tyros 5 brzmi już jak live band miałem na myśli, że słychać dużą różnicę pod tym względem w stosunku do niższych modeli Tyrosa. Temat dotyczy Tyrosa 5 więc myślałem, że to jasne..Co do selektywności ketrona to na pewno jest najlepsza porównując marki keyboardów. Brzmieniowo jednak bardziej odpowiada mi Tyrosek 5. Każdy szuka tego co mu..do jego zespołu najbardziej odpowiada. Selektywność to nie jedyny priorytet przy wyborze keyboardów...Czasami ktoś sprzedaje Audię oraz Korga Pa 3x po to by zakupić Tyrosa 4..:P Gdyby udało się połączyć wszystko co dobre w Tyrosie i Audyi to byłoby idealnie.

padre
17-12-2013, 14:43
Dess określając, że Tyros 5 brzmi już jak live band miałem na myśli, że słychać dużą różnicę pod tym względem w stosunku do niższych modeli Tyrosa.
No ale to kolego nie znaczy że brzmi ja Live Band a konkurencja (ze swoimi przypadłościami oczywiście jednak potrafi) więc nie porównuj różnicy, psr300 w porównaniu do 48 też brzmi lepiej ale do live tez daleko

Brzmieniowo jednak bardziej odpowiada mi Tyrosek 5.
Każdy szuka tego co mu..do jego zespołu najbardziej odpowiada.

I o to chodzi każdy kupuje to co lubi

Selektywność to nie jedyny priorytet przy wyborze keyboardów...
tutaj dalece bym polemizował i nie dotyczy to tylko parapetów..... dodając do tego słowiańskie warunki chałturnicze to własciwie jeden z kluczowych elementów wraz z taneczniki stylami

Czasami ktoś sprzedaje Audię oraz Korga Pa 3x po to by zakupić Tyrosa 4..:-P

Również w formie żartu: Głupich nie sieją

Gdyby udało się połączyć wszystko co dobre w Tyrosie i Audyi to byłoby idealnie. raczej to co dobre w ketronie korgu i Ś. P gemie technicksie bo yamaha w dziedzinie keyboardów jedyne co potrafi zrobić to wykupić/skopiować gotowe rozwiązanie :D
Zresztą zaawansowani użytkownicy w Polsce i na świecie oprócz oszołomów do których przemawia jedynie numer 5 dosyć jasno i rzeczowo określili postęp technologiczny

padre
17-12-2013, 15:09
aaaaaaaaa jeszcze jedno, po moim poprzednim "wykładzie" po zachwytach audiomedelingiem T5 pofatygowałem się rozpoznać temat i zapoznać z instrumentem dzieki zaprzyjaźnionemu sklepowi. Po dniu obcowania wnioski są takie że nie ma to nic wspólnego z strumieniowym odtwarzaniem pętli drum jak w audya - real drum (to tylko w padach ale nie przez czytanie z dysku/flash a wczytywanie do ram) baaa to nie ma nawet nic wspólnego z szatkowniam jak live drum w ketronie czy time slice w korgu. Midi Out mówi że to zwykłe pcm tak samo wyzwalane jak zwykłe zestawy tylko z innym mapaowaniem i "zabrudzone" (czytaj klika hihat, blach werbli, itd z których można tworzyć "pętle a'la real) tak czy siak od reala to jeszcze daleko
Rzeczywiście kosmos.

tOOmek01
17-12-2013, 16:15
aaaaaaaaa jeszcze jedno, po moim poprzednim "wykładzie" po zachwytach audiomedelingiem T5 pofatygowałem się rozpoznać temat i zapoznać z instrumentem dzieki zaprzyjaźnionemu sklepowi. Po dniu obcowania wnioski są takie że nie ma to nic wspólnego z strumieniowym odtwarzaniem pętli drum jak w audya - real drum (to tylko w padach ale nie przez czytanie z dysku/flash a wczytywanie do ram) baaa to nie ma nawet nic wspólnego z szatkowniam jak live drum w ketronie czy time slice w korgu. Midi Out mówi że to zwykłe pcm tak samo wyzwalane jak zwykłe zestawy tylko z innym mapaowaniem i "zabrudzone" (czytaj klika hihat, blach werbli, itd z których można tworzyć "pętle a'la real) tak czy siak od reala to jeszcze daleko
Rzeczywiście kosmos.

wszystko i na temat :) dziękuję

Raf4G
17-12-2013, 16:40
Tak jak wspomniałem dla mnie selektywność to nie wszystko. Jak powiedział kiedyś Tomek gust jest jak dupa...każdy ma inną...Co do brzmienie- skoro mi bardziej odpowiada to brzmienie to nie musi odpowiadać tobie kolego. Czy nie uważasz za niestosowne nazywać kogoś kto zakupił T5 bądź planuje to zrobić "oszołomem"? Jeżeli od dłuższego czasu planuje zakupić Tyrosa to może chce mieć tego z najwyższej półki. Poza tym wiele użytkowników tego forum także gra na Tyrosie i jakoś nie planuje przesiadki na korga bądź ketrona..

padre
17-12-2013, 16:55
gust jest jak dupa...każdy ma inną...Co do brzmienie- skoro mi bardziej odpowiada to brzmienie to nie musi odpowiadać tobie kolego.

oczywiście i wpełni się z Tobą zgadzam w tym co napisałeś

Czy nie uważasz za niestosowne nazywać kogoś kto zakupił T5 bądź planuje to zrobić "oszołomem"?

Nie, nie uważam a tylko dlatego, że moje odpowiedzi są ukierunkowane na Twoje "zauroczenie" cyfrą i marketingową specyfikację techniczną oraz opakowanie tego co miał np. T4 w efekt wizualny (czytaj procki gitar albo obrazki organ) ale tutaj szapo ba dla marketingowców bo wiadomo człowiek najbardziej kupuje/odbiera oczyma

Jeżeli od dłuższego czasu planuje zakupić Tyrosa to może chce mieć tego z najwyższej półki. ależ nikt Ci tego nie broni bo to i Twoje upodobania i Twoja kasa, poza tym jak pół wsi chce "puknąć na ketronie" (cyctat z tomka! :d) najładniejszą kaśkę z sąsiedniej wsi nie znaczy że najpiekniejsza i "selektywniejsza" na świecie, chociaż rzeczywiście dla połowy powiatu może być marzeniem.
Poza tym wiele użytkowników tego forum także gra na Tyrosie i jakoś nie planuje przesiadki na korga bądź ketrona..
I tutaj też masz rację ale nie opowiadaj bajek (jak w poprzednich postach) poniesiony marketingem czego to tam nie ma i czego to nie zrobili bo inne firmy mają już to dawno i co ciekawe brzmi to o niebo lepiej. Przynajmniej na paczkach ;)

Raf4G
17-12-2013, 17:29
oczywiście i wpełni się z Tobą zgadzam w tym co napisałeś

Nie, nie uważam a tylko dlatego, że moje odpowiedzi są ukierunkowane na Twoje "zauroczenie" cyfrą i marketingową specyfikację techniczną oraz opakowanie tego co miał np. T4 w efekt wizualny (czytaj procki gitar albo obrazki organ) ale tutaj szapo ba dla marketingowców bo wiadomo człowiek najbardziej kupuje/odbiera oczyma
ależ nikt Ci tego nie broni bo to i Twoje upodobania i Twoja kasa, poza tym jak pół wsi chce "puknąć na ketronie" (cyctat z tomka! :d) najładniejszą kaśkę z sąsiedniej wsi nie znaczy że najpiekniejsza i "selektywniejsza" na świecie, chociaż rzeczywiście dla połowy powiatu może być marzeniem.
I tutaj też masz rację ale nie opowiadaj bajek (jak w poprzednich postach) poniesiony marketingem czego to tam nie ma i czego to nie zrobili bo inne firmy mają już to dawno i co ciekawe brzmi to o niebo lepiej. Przynajmniej na paczkach ;)

Uściślijmy..nie efekt wizualny mnie urzekł ale to co słyszę za pomocą zmysłu słuchu :) czyli brzmienia różnych barw..m.in..gitar, organów, dęciaków oraz możliwości edycji DSP. Co do sekcji rytmicznej odnoszę wrażenie, że jest większa dynamika oraz choć bliższa prawdziwemu brzmieniu perkusja...to co moim zdaniem najbardziej mi brakowało w niższych modelach. Zgadzam się, że nie ma takiej selektywności jak w ketronie ale jest postęp również na tym polu. Więc, jeżeli brzmienie barw mi odpowiada, jest perspektywa grania także z ręki za pomocą audio styli bardzo dobrze zaaranżowanych ( co także jest na plus) badź za pomocą midów, które można doskonale obrobić za pomocą programów, a także wykorzystać dobry odtwarzacz mp3 z możliwością transpozycji, zmiany tempa a nawet wycięcia wokalu to co więcej brakuje dla one man band lub one man band plus wokalistka, gdzie oprócz grania trzeba też czasami odtworzyć mid by móc spokojnie wyśpiewać wszystkie niuanse bardziej skomplikowanego utworu? Dodam do tego to że biorę na granie jeden klawisz i mam pod ręką wszystko czego potrzebuję....no może oprócz dobrego harmonizera. Chodzi mi o całą gamę przydatnych styli i do tego wszystko w jak najprostszej formie obsługi - co też wydaje mi się istotne na graniu.

padre
17-12-2013, 18:04
spoko, realizuj swoje marzenia o klawiszu który jest dla Ciebie. Niestety nie ma sensu z Tobą dyskutować bo z tego co tu napisano raczej mało zrozumiałeś

P.S i gadaj mi bajek bo aktualnie mam na statywie t5, pa3x, audya, pc3k5 i ne3 więc mam możliwość porównania możliwości brzmieniowych zarówno poszczególnych instrumetów jak i ich brzmienia w aranżu. Pojedynczo rzeczywiście w T5 mozna miec och i ahhhhhh niestety w aranżu jest słabo a nawet bardzo słabo i w w/w przeze mnie jest zdaje się na szarym końcu, no może poza ne3 bo tam aranż trudno ukulać ale jej organ kładzie t5-tkowy organ world w przedbiegach, nawet organ z pc czy audya to robi :D
co do takich dupereli jak pleyery to zauważ że inni mieli już to 5-7 lat menu :D
Chłopie ogarnij się i nie pisz bzdur, to nie IK gdzie gdzie sprzedawcy i kliku ich przydupasów hardware bądź firmware tej firmy będą piali jaki to postęp zrobiła yamaha
Doucz się trochę z podstaw elektroniki, programowania mikrokontrolerów, układów RToS i pogadamy bo takie pitu pitu staje się już śmieszne jak stwierdzenie jednego z kolegów który mówił że w T5 będzie pracował najnowszy i najbardziej wydajny chip intela który w takich zastosowaniach nie ma racji bytu, chociaż na czereśniakach z pewnością taki tekst zrobi wrażenie :D bo wiadomo że nowy intel taktuje np. 2 GHz a w klawiszach włącznie z T5 siedzą mikrokontrolery które mają kwarca na 16 - 400 kHz ale w tym przypadku nie chodzi o szybkość przetwarzania rozkazów przez procka tylko o ich okodowanie w samym chipie bez angażowania tzw. pętli nieskończonej . Ogarniasz?

Raf4G
17-12-2013, 18:31
Widzę, że ciężko się z tobą rozmawia. Podjąłem luźną rozmowę na temat Tyrosa 5, ponieważ nie dawno wszedł na rynek chcąc porównać go do innych modeli.i docieram do 17 -tej strony tematu, gdzie wyskakujesz, że masz na statywie wszystkie modele topowych keyboardów..Nie trzeba było tak od razu? Poza tym ton twojego wywodu jest wk.......ący. To ty się ogarnij..Jak widzę faktycznie dyskusja z tobą nie ma sensu. Proszę usuń mnie z forum bo mam inne zdanie niż administrator...

HEINEKEN
17-12-2013, 18:33
Doucz się trochę z podstaw elektroniki, programowania mikrokontrolerów, układów RToS i pogadamy bo takie pitu pitu staje się już śmieszne jak stwierdzenie jednego z kolegów który mówił że w T5 będzie pracował najnowszy i najbardziej wydajny chip intela który w takich zastosowaniach nie ma racji bytu, chociaż na czereśniakach z pewnością taki tekst zrobi wrażenie :-D bo wiadomo że nowy intel taktuje np. 2 GHz a w klawiszach włącznie z T5 siedzą mikrokontrolery które mają kwarca na 16 - 400 kHz ale w tym przypadku nie chodzi o szybkość przetwarzania rozkazów przez procka tylko o ich okodowanie w samym chipie bez angażowania tzw. pętli nieskończonej . Ogarniasz?

hahahahahahahaha

leżę

HEINEKEN
17-12-2013, 18:36
ujęła mnie ta pętla nieskończoności

dess
17-12-2013, 19:42
Raf4G brawo, wyprowadziłeś Padre z równowagi. Ta sztuka udaje się tylko nielicznym.

HEINEKEN
17-12-2013, 19:48
eeeeeeeeee, bez przesady :P

Raf4G
17-12-2013, 20:05
Nie było to moim zamiarem..., przepraszam Padre, choć sam się też trochę niepotrzebnie podkręciłem. Pewnie czasami zbyt emocjonalnie podchodzimy do tematu.. Nie jestem ślepym wyznawcą Tyrosa i nie zawsze idę ślepo za tłumem i marketingiem ale czasami sprowokowanie kogoś do dyskusji wnosi więcej do tematu i można więcej informacji wyłuskać :)

verce
17-12-2013, 20:08
Łeeeeee, znowu spokój. :-D

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

dess
17-12-2013, 20:09
Nie ma problemu, Daniel napisz teraz na czym Ty grasz i polecimy z koksem.

Masz w gratach jakiegoś Berego?

Raf4G
17-12-2013, 20:14
Nie ale Daniel też myśli o Tyrosie :D

verce
17-12-2013, 20:17
Nie ma problemu, Daniel napisz teraz na czym Ty grasz i polecimy z koksem.

Masz w gratach jakiegoś Berego?

S900
Z berego mam mdx4600
Biały przedłużacz też się znajdzie.
Więcej grzechów nie pamiętam. :-D :-P

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Raf4G
17-12-2013, 20:44
No i pytanie czy warto z całym repertuarem przekwalifikować się z s 900 na ketrona bądź korga, jeśli Tyros 5 jest taki słaby i do tego drogi ....

Raf4G
17-12-2013, 20:48
Daniel nie bój się Padrego...śmiało ;)

dess
17-12-2013, 21:08
No i pytanie czy warto z całym repertuarem przekwalifikować się z s 900 na ketrona bądź korga, jeśli Tyros 5 jest taki słaby i do tego drogi ....

Warto jak najbardziej.

tOOmek01
17-12-2013, 21:12
Warto jak najbardziej.

bardzo warto !!!!!

Mustafa
17-12-2013, 21:35
To zależy ile go już masz opracowanego na Yamahę. Ja obecnie nie chciałbym tego robić już za żadne pieniądze. Setki a może tysiące godzin pracy są dla mnie cenniejsze niż jakikolwiek Tyros, Korg czy Ketron. Zamienić się na Audye czy PA3X to nie problem. Problemem jest opracowanie repertuaru pod nowy model tak aby to sensownie zabrzmiało i z wykorzystaniem całego potencjału. Dziś gdybym zaczynał tą zabawę to na warsztacie nie stałby na pewno żaden Tyros. Niestety to już się stało i prędzej zakończę działalność niż zmienię stajnię. Ale to Twój wybór. Wbrew pozorom nawet wymiana generacyjna pociąga za sobą pewien nakład pracy, ale jest o tyle bezbolesna że z poprzedniego modelu wszystko działa w 99%. Tak było do T4 włącznie. Wraz z nastaniem T5 sytuacja uległa zmianie. Firma najwyraźniej bardziej ulega wpływom bogatych emerytów niż ciężko pracujących muzyków.

Raf4G
17-12-2013, 21:47
Tak Mustafa. Zgadza się.Wiele pracy poświęcone na marne to następny powód, by nie zmieniać stajni a więc temat wcale nie jest taki prosty drogi Padre...
Jeśli jednak zmieniać to na co? Gram w zespole dwuosobowym z żoną- śpiewamy oboje..Nie ukrywam, że ketron zainteresował mnie od czasu pojawienia się Audyi.
Tak tylko ketron - z tego co wiem jest bardzo dobry ale przede wszystkim do grania z ręki, przy tym słabo jest z popularnymi ostatnio klimatami dance. Natomiast słyszałem od pewnego ketronowca, że z midami już tak pięknie nie jest Czasami muszę wspomagać się midami, dlatego że ciężko jest połączyć wokal z graniem z ręki przy niektórych utworach. Poza tym grając tylko z ręki przy niektórych utworach...grany utwór jest zbyt jałowy bo nie zagra się wszystkich detali. No chyba, że ktoś ma w zespole gitarzystę, saxofonistę bądź drugiego keyboardzistę. Wtedy rozumiem- nie ma nic lepszego. Poza tym ketron jest skomplikowany, nie wiem czy udałoby mi się przestawić..i płynnie grać na imprezie. Co do korga to nie wiem coś mi w tym brzmieniu nie pasuje..może ta soczystość, ostrość, dudnienie..nie wiem....Być może sugeruję się złymi ustawieniami i wykonami na tym parapecie...

aplauz
17-12-2013, 22:35
Ja w Polsce nie słyszałem jeszcze jednej dobrej prezentacji poza prezentacja Gienka który zna się na rzeczy jak nikt .

Gdyby ktokolwiek popracował na przedstawieniem Ketrona w należyty sposób to klientów byłoby przynajmniej dwa razy więcej.

HEINEKEN
17-12-2013, 22:46
żadnego Gienka nie znam...

tOOmek01
18-12-2013, 00:41
Dobrze Andrzejku piszesz. Nie ma konkretnej prezentacji Ketrona i tutaj jest ból.
Co do obsługi Ketrona to uwierz mi Raf naprawdę jest prostsza niz w każdej Yamaszce zwłaszcza w Tyrosie. Co do midow to sie nie zgodzę w ogóle. Midziaki potrafią bardzo efektownie zabrzmieć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

tOOmek01
18-12-2013, 00:43
Jeśli tylko miałbym Audya na własność myślę ze jestem w stanie zrobić coś i pokazać jak można wykorzystać potencjał tego instrumentu. Na razie nie mogę dozbierac.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

top-music
19-12-2013, 14:37
wie ktoś może czy głośniku z T4 będą pasować do T5???

Andi
19-12-2013, 15:13
Tak beda pasowac tylko trzeba dokupic nowy kabel.
Jest zaznaczony grubo na rysunku. Koszt okolo 30-40 €.
Pozdrowienia:
Andi

top-music
20-12-2013, 11:01
a masz kolego pewność ze basik z 4 uciągnie satelity??? bo normalnie to instrument je napędzał.

Maattik
22-12-2013, 14:17

bamber71
23-12-2013, 18:41
Mówta co chceta, dla mnie każdy Tyros to jest plastikowa biedronka.
Obecnie mam Korga, ale i tak dla mnie najlepiej brzmiał Ketron. Tylko Ketron to był straszny golas i do tego zamotany jest jak rondo w Palestynie ( miałem 2 lata )
Więc z dwojga złego zostaje przy tym co posiadam ( PA800 )

muzyk211
23-12-2013, 21:48
świątecznie

aplauz
27-12-2013, 19:19
Bamberku. Zależy co porównujesz..

To ze Korg ma pady najlepsze na świecie to wiedzą wszyscy ale zagraj jakiś dance na KOrgu lub gitary - to dopiero plastik. Wiem bo mamy o PA3x 76 Musicanta i Yamahę i niestety porównując procentowo to 70 do 30 na korzyść tej drugiej.

A Audya też miałem jak wiesz . Brzmieniowo rewelacja jeśli chodzi o typowe brzmienia i tu niewiele konkurencja może . Nowoczesności brzmienia jednak mało o obsłudze nie wspomnę.

the_boss81
29-12-2013, 11:25
…no ale postaw takiego Pa czy Tyrosa obok Virusa to ich „nowoczesność” może wyjść trochę śmiesznie… Także to takie względne… Choć na chałtury na pewno wystarcza i akurat w tych klimatach na pewno jest lepiej jak w Ketronie… - pozdro ;)

aplauz
29-12-2013, 22:23
Tylko ile gracie walczyków czy poleczek na akordeonie a ile rytmó dance , disco, pop itp ?

Maraas
29-12-2013, 23:15
Tylko ile gracie walczyków czy poleczek na akordeonie a ile rytmó dance , disco, pop itp ?

No właśnie.

Nie do końca rozumiem dlaczego tyle krzyku jest wokół naturalnego brzmienia w keyboardach, maszynkach dla chałturników. Przecież większość repertuaru który gramy (tu mówię o sobie) powstała w oparciu o sztuczne brzmienia, nie mówiąc o tym co powstało w latach 80-90, wtedy taki efekt był celowy. I według mnie przeciętny odbiorca naszej muzyki przez tyle lat po prostu się przyzwyczaił do takiego "sztucznego" brzmienia i czasami trudno mu przetrawić co innego.
Bardzo fajnie że producenci idą coraz dalej, ale czy akurat idealne odwzorowanie brzmienia werbla jest w tym wszystkim najważniejsze? Koneser, który na swoim weselu będzie zwracał uwagę na takie rzeczy zatrudni raczej pełny skład niż grajka z Audya

the_boss81
30-12-2013, 14:18
Panowie, jak dla Was Ketron dobry tylko do walczyków i polek to i tak się nie dogadamy...
Znajomi mają w kapeli Audyę i T4 – z Tyrosa grają MAX. 5% repertuaru. Te pozostałe 95% to na pewno nie same walczyki i polki... :D Każdy ma swoje priorytety i na pewno nie chcę nikomu swoich racji narzucać. Obecnie mam Bk-9 – i niby jestem zadowolony, ale chyba jednak skuszę się do powrotu do tego, co u mnie gościło zdecydowanie najdłużej – a mianowicie Midjay – ze wszystkimi zaletami i wadami względem alternatyw... Ale to jeszcze poczeka kilka m-cy, aż będzie pewne, że nie ma z nowym Midjay'em „problemów”.

piotrek23
31-12-2013, 00:57
Witam, to moja pierwsza wiadomość na tym forum. Czytając Wasze wcześniejsze wiadomości aż chciałoby się przybić pionę Dessowi i Padre :D Zgadzam się z Dessem odnośnie Yamaszki w 100%, mam ten keyboard (Yamahę Tyros 3) i będę chciał sprzedać :D Moim pragnieniem teraz jest Audya- to jest prawdziwa moc instrumentu :) PS: Wszyscy mówią, że Audya nie nadaje się do disco-polo i danców, a co Wy na to?
Rozumiem, że to wszystko z 1 instrumentu? Jeśli tak, to od razu mówię, że Tyros będzie się dusił...
- Panowie z góry przepraszam, ja nie mam takiej wiedzy jak co niektórzy na tym forum, dlatego pytam właśnie odnośnie Audyi, a jak wiadomo nie każdy ma taki instrument
do testowania na codzień.

Zibi
31-12-2013, 08:03
Witam,nie do końca kolego jest z Ketronem tak pięknie tym bardziej ,że posiadasz T3.Weż pod uwagę inne rzeczy np. obsługa,granie ze styli,obróbka midi itp.Ja przerabiałem Korga Pa-800,Ketrona Audya,Tyros 4.Tak szybko jak przejdzie test,tak szybko będzie zmiana zdania.Chyba,że nie jesteś prawdziwym Tyrowcem .Umnie na jest tak biorąc wszystkie za i przeciw: 1.Tyros 2.Korg 3.Ketron

aplauz
31-12-2013, 09:07
Nikt nie podważa brzmienia Ketrona . Dla mnie ma najlepsze typowe do grania z łapy i brzmienia naturalne, najlepsze akordeony, harmonijka, znakomita trąbka , live gitary , live drums'y draw bary.

Niestety w "naszej" muzyce potrzebnych jest wiele innych rzeczy w tym brzmień nowoczesnych i nowoczesnych bębnów.

I nie opowiadajcie bajek bo testy robiliśmy w Kargowej i Rzgowie 4 razy i za każdym razem grupa 200 osób to potwierdzała.

Dla mnie jako byłego użytkownika przez rok Ketrona jest to ZNAKOMITE narzędzie do pracy , z najlepszymi brzmieniami standardowymi spośród wszystkich flagowych instrumentów.

Niestety obsługa to zupełnie inny tok myślenia, dostepnośc styli, plików, barw nowoczesnych jest 10 razy gorsza , dlatego nastąpiła zmiana , co nie zmienia mojego zdania na temat tego znakomitego instrumentu.

skubiszek
31-12-2013, 10:40
ketron ma selektywność brzmienia, yamaha gra ciepło i właściwie od zera (nie trzeba się bardzo nasiedzieć, że już jakoś brzmiała) a korg jest gdzieś po środku, jak już wielu mówiło, nie ma złotego środka. Każdy ma swoje wady i zalety

Zibi
31-12-2013, 13:47
ketron ma selektywność brzmienia, yamaha gra ciepło i właściwie od zera (nie trzeba się bardzo nasiedzieć, że już jakoś brzmiała) a korg jest gdzieś po środku, jak już wielu mówiło, nie ma złotego środka. Każdy ma swoje wady i zalety

Dokładnie tak jaki napisał kolega Skubi ;)

padre
31-12-2013, 14:39
yamaha gra ciepło i właściwie od zera (nie trzeba się bardzo nasiedzieć, że już jakoś brzmiała) skubi nie grzesz albo nie siadaj na bańce do kompa ;)
gdzie Ty ciepło w yamaha widzisz? Przecież to sterylne jak slipy chirurga
Przecież tzw "ciepło" to "brud" w brzmieniu i dotyczy to nie tylko klawiszy ale i np. pieców gitarowych, grania z winyla itd.

Raf4G
31-12-2013, 15:53
"Najpopularniejszym wśród muzyków sposobem opisu dźwięku jest jak na razie semantyczny opis barwy. W badaniach autora artykułu, ciepło brzmienia kojarzy się z ciepłem słonecznym aż w 80% odpowiedzi muzyków. Wydaje się, że na sposób semantycznej oceny barwy ma wpływ zarówno wiek, jaki i wykształcenie słuchacza. Zawodowi muzycy chętniej korzystają z określeń słownych, a niżeli laicy."
To wycinek z fachowego pisma i pewnie to Skubi miał na myśli. Brzmienie yamah często jest określane jako "cukierkowe"...nieco "przerysowane" ale jednak ogólnie dobrze spostrzegane. Kolega, który grał kiedyś w wojsku na trąbce powiedział, że dźwięk trąbki w Tyrosie 5 jest aż przerysowany, zbyt piękny :) ale przyzwyczailiśmy się już do tego brzmienia.

aplauz
01-01-2014, 19:09
skubi nie grzesz albo nie siadaj na bańce do kompa ;)
gdzie Ty ciepło w yamaha widzisz? Przecież to sterylne jak slipy chirurga
Przecież tzw "ciepło" to "brud" w brzmieniu i dotyczy to nie tylko klawiszy ale i np. pieców gitarowych, grania z winyla itd.

NIestety sie ZGODZE .

To samo jest w RCF'ami któe żrą jaskrawością. Wielu tego nie lubi ale właśnie dzięki temu wszystko jest bardziej selektywne czyt. czytelne.

Wydaje mi sie ze Skubi miał raczej na myśli że Yamaszka zagra z biegu sporo rzeczy bez żadnych ustawień przeróbek plików etc etc

Za to jak przy Audya posiedzisz i zamienisz na live drumy , live gitary to jest bajka ...O będach nie wspomnę :)

Tyle że niestety ja nie miałem czasu siedzieć.

Raf4G
03-01-2014, 19:31
Czy obsługa Audyi jest tak bardzo trudna dla kogoś kto ma pierwszy raz do czynienia z tym keyboardem bo powiem szczerze, że to największy znak zapytania..czy warto zapłacić za parapecik, nad którym trzeba sporo siedzieć by go okiełznać?

Raf4G
03-01-2014, 19:50
Następne pytanie, bez urazy ale czy ketron nie brzmi zbyt przestarzale jak na te czasy? Jak słucham nagrań na ketronie to brzmi to fajnie ale w klimatach wiejskich. Podkreślam, że nie mam nic do wsi a nawet ją lubię :). Ale czy to nie za mało jak na dzisiejsze trendy?

Mustafa
03-01-2014, 20:34
Ja powiem tak, "doposażony" Tyros 4 nie ustąpi o cal pola Audyi w kwestii zarówno sekcji rytmicznej jak i solowych instrumentów, a i "brudu" o którym piszecie nie braknie :D Miałem okazję ostatnio się o tym przekonać osobiście. Kij w mrowisko ?... pogadamy (pogramy) w Rzgowie ;) Broń boże nie umniejszam nic Ketronowi, bo to znakomity sprzęt.

Raf4G
03-01-2014, 21:21
Nie...no już jestem rozbity.....Chciałbym starać się o dofinansowanie na firmę nie popełniając pochopnego błędu...może lepiej jeszcze nie zmieniać keyboardu a zainwestować np. w lepszy mikser i harmonizer. Trochę szkoda, że yamaha tak mało wnosi a tyle kosztuje, dozuje wolnymi krokami nowinki i że mało można dokonać z poziomu edycji w keyboardzie. Z drugiej strony konkurencja również mnie nie zadowala...ach.

skubiszek
03-01-2014, 21:45
Raf4G a może przyjedz do Rzgowa. To tylko 2 miesiące a klawisze też będziesz mógł pomacac w tym na pewno ktoś już z tyrosem 5 będzie :)

Raf4G
03-01-2014, 22:05
Kiedy zlot?

Mustafa
03-01-2014, 22:24
Raf, nie słuchaj nas tylko wyboru dokonaj sam. Oczywiście życzę abyś dostał to dofinansowanie, choć słyszałem w zeszłym roku że dofinansowania w takiej obecna formie kończą się z końcem 2013r. Od 2014 dofinansowania mają podobno być w formie nieoprocentowanej ale jednak pożyczki.

Raf4G
03-01-2014, 23:01
Zakładam firmę na żonę. Dofinansowanie z Biura Pracy. Dwu letni niższy ZUS. Utrzymanie firmy przez rok i sprzęt, na który bierzesz dofinansowanie jest twój. O ile zostanie przyznana jakaś pula dofinansowania z BP. Oczywiście biznesplan i inna papierologia. Potem konkurs..nie jest to takie proste. Co do keyboardu wiem..trzeba na coś się zdecydować samemu ale jakieś wnioski zawsze można wyciągnąć z Waszych wypowiedzi ;-)

Mustafa
03-01-2014, 23:41
Zakładam firmę na żonę. Dofinansowanie z Biura Pracy. Dwu letni niższy ZUS. Utrzymanie firmy przez rok i sprzęt, na który bierzesz dofinansowanie jest twój. O ile zostanie przyznana jakaś pula dofinansowania z BP. Oczywiście biznesplan i inna papierologia. Potem konkurs..nie jest to takie proste.
To wszystko było własnie do tej pory, ponoć od nowego roku mialo sie to zmienić, ale zapytaj ;)

Raf4G
03-01-2014, 23:57
Dzięki Mustafa za info. Zapytam, dowiem się... jeżeli tak jest to wtedy jest to bardzo słaba zachęta do zakładania i uruchomienia firmy...no jedynie ten staż pracy, choć do 67 roku życia żonce jeszcze sporo brakuje a o emeryturze w naszym kraju lepiej nie myśleć...

Mustafa
04-01-2014, 00:26
Nie ma za co dziękować ;) Dowiedziałem się o tym wiosną zeszłego roku przy okazji jak sam uruchamiałem dofinansowanie z UP. Dlatego ucieszyłem się że zdążyłem jeszcze przed zmianami. Powodzenia!

zbych
06-01-2014, 12:37
Witam czy ktoś pomoże w podaniu dokładnych informacji gdzie i jak zakupić począwszy od poczatku chodzi o T4 pamięć flash i europaki z gory dzieki

Maraas
06-01-2014, 13:52
pamięć flash - szukaj google:
a Europacki:

piotrek23
08-01-2014, 01:43
Ja powiem tak, "doposażony" Tyros 4 nie ustąpi o cal pola Audyi w kwestii zarówno sekcji rytmicznej jak i solowych instrumentów, a i "brudu" o którym piszecie nie braknie :D Miałem okazję ostatnio się o tym przekonać osobiście. Kij w mrowisko ?... pogadamy (pogramy) w Rzgowie ;) Broń boże nie umniejszam nic Ketronowi, bo to znakomity sprzęt.

I za takie komentarze mam ochotę udusić autorów właśnie takich wypowiedzi :D
Człowiek już się w miarę określa, klasyfikuje, a tuż nagle przyjdzie ktoś i znowu zmusza do analiz:)) A co powiesz o selektywności Audyi i T4? Czy Tyros też nie ustępuje?? I co masz na myśli ,,doposażony"? Jednak chyba nie może być tak, że dwa tak różne instrumenty, a będą mieć podobne charakteryzacje...

Raf4G
08-01-2014, 11:39
Dlatego każdy musi dojść sam co potrzebuje dla własnego zespołu. Jeżeli masz w składzie zespołu saxofonistę oraz gitarzystę i zależy ci na wierności odtworzenia żywej kapeli bierz ketrona, choćby nawet SD5. Jeżeli grasz sam lub we dwójkę sprawa się komplikuje. Ja wybieram Tyrosa 5 i to jest mój i nie tylko mój wybór ;-)

Raf4G
08-01-2014, 12:40
Raf, nie słuchaj nas tylko wyboru dokonaj sam. Oczywiście życzę abyś dostał to dofinansowanie, choć słyszałem w zeszłym roku że dofinansowania w takiej obecna formie kończą się z końcem 2013r. Od 2014 dofinansowania mają podobno być w formie nieoprocentowanej ale jednak pożyczki.

Bezrobotny zarejestrowany w urzędzie pracy może liczyć na ponad 20 000 zł dotacji na założenie własnej firmy. I nie musi jej zwracać, jeśli będzie prowadził działalność gospodarczą przez co najmniej 12 miesięcy. Jest to oficjalna informacja z płyty dołączonej do dzisiejszej Gazety Prawnej, jednak w każdej gminie może być to inna kwota w zależności od sytuacji finansowej i programu danej gminy. A więc nic się nie zmieniło.

Mustafa
08-01-2014, 12:49
Raf, to bardzo dobra wiadomość! W takim razie składaj papiery czym prędzej i działaj. Powodzonka :)

Mustafa
08-01-2014, 12:57
A co powiesz o selektywności Audyi i T4? Czy Tyros też nie ustępuje?? I co masz na myśli ,,doposażony"? Piotrek, selektywność instrumentu zależy od stopnia wtajemniczenia aranżera który opracowuje podkłady lub style. Tak na prawdę można uszyć wielką "kupę" na Audyi czy Pa3x lub spłodzić genialny, selektywny aranż na PSRce czy BK. Wszystko zależy od Ciebie, a tej sztuki uczysz się przez całe życie. Instrument czyli narzędzie w mniejszy lub większy sposób może Ci tylko pomóc ;) Każdy muzyk dobiera swój warsztat według swoich indywidualnych kryteriów, tak jak w życiu. Dlatego każdy z nas jeździ innym autem, ogląda inny TV czy też klepie w klawiaturę innego laptopa :) Pisząc "doposażony" miałem na myśli oczywiście sample (drums & bass).

piotrek23
08-01-2014, 18:19
Yhym, bo właśnie wiele się słyszy też, że Yamaha Tyros nie zabrzmi tak selektywnie, bo dużo też zależy od charakteryzacji intrumentu;) Dzięki. A mam pytanie, a masz może kilka takich powiedzmy drumsów dla Tyroska 3?? ;)))

Mustafa
09-01-2014, 08:24
A mam pytanie, a masz może kilka takich powiedzmy drumsów dla Tyroska 3?? ;)))
Tak, zakupiłem tutaj You can see links before reply Polecam! warto nabyć.