PDA

Zobacz pełną wersję : Korg Pa3x czy Yamaha Tyros 4 ?

PawelMusic1989
23-01-2014, 09:31
Pomóżcie w rozwiazaniu dylematu. Bardziej mnie ciagnie do tyrosa ale moze nie mam racji ? Klawisz bedzie jako drugi w zespole bo mamy Audje i z niej nie rezygnuje. Dzieki za podpowiedzi z gory !

JARECZKO
23-01-2014, 16:38
Zależy do czego bardziej potrzebujesz klawisz czy do grania z "łapy" czy bardziej do MIDI.

Jeśli midi to zdecydowanie PA3x

Zresztą na Twoim miejscu mając Audye wybrałbym PA3x , Audya do grania z "łapy" a PA3x do midów :)

DrKorgPaX
28-01-2014, 21:04
U mnie jest odwrotnie , Pa3X sluzy mi do grania z tkzw " LAPKI " Kupic instrument za pona 10tys do plikow MIDI ?? Hmmmmm ciekawe.

aplauz
28-01-2014, 21:35
U mnie jest odwrotnie , Pa3X sluzy mi do grania z tkzw " LAPKI " Kupic instrument za pona 10tys do plikow MIDI ?? Hmmmmm ciekawe.

Ale jak chodzą ???

POza tym dla mnie zupełnie na odwrót.

Nawet dostępność styli, midi i pack'ów zdecydowanie wieksza na Yamhaę

Dlatego ja w zespole mam i Korga Pa3xPro musicant 76 i Tyroska 5.

DrKorgPaX
28-01-2014, 22:11
Osobiscie style w Musikancie mi odpowiadaja. Nie sa takie jak w Tyrosach , ktore podobaja mi sie bardziej ,ale zawsze cos tam dobiore ,przerobie itp. Midi malo robie na pa3 ,a jak juz to przerabiam je po swojemu .

mar00da
29-01-2014, 00:25
Jeżeli piszesz że bardziej ciągnie Cie do tyrosa to nie ma co się zastanawiać:) Ze względu na wyraźny podział sympatyków i przeciwników Pa3x a tyros4, sam spędziłem godziny na obznajomieniu się z korgiem przed zakupem t4. I cały czas na nim czułem się jakoś dziwnie, zarówno barwowo jak i obługowo.. Tak więc, jeżeli nawet NASA i Watykan opublikowało by artykuł w którym było by że TYROS 4 to DNO a PA3x to instrument przyszłości.. to i tak lepiej mi z moim trędowatym Tyrosem ;)