PDA

Zobacz pełną wersję : Ketron Audya Midi z Live Drums

Damian
13-04-2014, 17:04
Witam forumowiczów,
Chciałbym usunąć z midi wszystkie ścieżki oprócz bębnów i basu. Pod ścieżki perkusji i gitary basowej chciałbym podłożyć Live drums i Live bass z Ketrona Audy-i. Może ktoś z was wie jak to zrobić? Hmm? Z góry dziękuję za pomoc. :)

padre
13-04-2014, 22:10
nie ma czegoś takiego jak live bas,
jak chcesz podłożyć live drum to bank select = 004 i pch = brzmienie live drum - i nie licz że po zmianie banku d3 zagra C werblem
jezeli w kwestii bębnów masz na myśli realdrum (pętle audio) przeczytaj w instrukcji o funkcji remix a jeżeli chcesz to robić na daw to tylko sysex
Weź również pod uwagę że realdrum to zamknięte pętle wav i nieraz ciężko wpasować je w mida.
Poza tym masz klawisz do grania z pazury i w midi się bawisz? .....

Damian
14-04-2014, 19:11
"Poza tym masz klawisz do grania z pazury i w midi się bawisz? ....." Hmm, cały czas gram ze styli (only drum and bass). Moja lewa ręka mówi, że się nudzi i chciałem pograć tak jak w pełnym składzie (granie akordów lewą reką nie jest zbyt rozwijające). Mam w zespole gitarzystę, ja gram na klawiszach i do szczęścia mi brakuje basu i bębnów. Kombinuje jak tu by grać do sensownie brzmiących podkładów zawierających tylko ścieżki basu i bębnów. Chyba najlepsza opcją to znaleźć żywego basistę i perkusistę. Poszukiwania nowych muzyków chciałem trochę odwlec w czasie. Zależy mi na dobrze brzmiącym basie i bębnach. Z tego co opisujesz to podłożenie do midi realdrum nie jest najprostszą rzeczą. Ach, ciężki temat. Z zagranicznymi utworami jest taka strona You can see links before reply tam można sobie zrobić miks, co chcę mieć w podkładzie, a czego nie. Z polskimi utworami nie znalazłem. Zaprosić kolegów do studia na nagranie ok 100 utworów bębny, bass, chyba trochę drogo wyjdzie. Dylemat. ;)

padre
15-04-2014, 09:11
No teraz to napisałeś całkiem coś odwrotnego niż w pierwszym poście, w Audya jeżeli potrzebujesz tylko basu i drumów (również audio) to nawet nie musisz sie za bardzo wysilać na edycję styli bo fabrycznych jest tyle że zagrasz każdy kawałek, do tego jeżeli Ci już bas nie pasuje to zostawisz bębny włączas funkcję basist i zasuwasz lewą ręką partię basu jaka Ci się podoba,
Masz ten instrument czy teoretyzujesz na razie?

Damian
16-04-2014, 00:09
Tak, posiadam Ketrona Audye 5. Granie lewą ręką basu, to też ciekawa opcja. Zależało mi jednak bardziej na graniu partii klawiszowca niż na wystukiwaniu partii basu. Jeszcze jeden patent na który wpadłem, to nagranie do repertuaru wave-ów z Ketrona i granie do tego na "pełnej klawiaturze". Chodź nagrywanie na tzw "100" od deski do deski każdego utworu jest dość żmudne. Nie wiem czy z poziomu instrumentu nie można nagrywać w kawałkach (wstęp, bridge, zw, ref) , a następnie scalać wszystko razem do finalnego utworu. Hmmm? Aktualnie znalazłem nagrywanie od deski do deski. Wiem, że mogę zrobić, to w daw na kompie, ale błagam nie przy 130 utworach. Niestety nie jestem w tym biegły. ;)

Damian
16-04-2014, 00:14
Tak, posiadam Ketrona Audye 5. Granie lewą ręką basu, to też ciekawa opcja. Zależało mi jednak bardziej na graniu partii klawiszowca niż na wystukiwaniu partii basu. Jeszcze jeden patent na który wpadłem, to nagranie do repertuaru wave-ów z Ketrona i granie do tego na "pełnej klawiaturze". Chodź nagrywanie na tzw "100" od deski do deski każdego utworu jest dość żmudne. Nie wiem czy z poziomu instrumentu nie można nagrywać w kawałkach (wstęp, bridge, zw, ref) , a następnie scalać wszystko razem do finalnego utworu. Hmmm? Aktualnie znalazłem nagrywanie "od deski do deski". Wiem, że mogę zrobić, to w daw na kompie, ale błagam nie przy 130 utworach. Niestety nie jestem w tym biegły. Zaznaczam, że z Ketrona chce użyć tylko bębnów, basu i partii klawiszowej (piano, el piano, hamond itp.) wykonywanej przez mnie. ;)