PDA

Zobacz pełną wersję : Ketron XD9 z mp3 przesiadka na MJ+ + klawiatura co wy na to?

czarek2502.81
01-11-2014, 15:49
Witam Forumowiczów
Kolejne moje rozważania na temat mojego Ketrona :)
A więc tak, mam Ketrona XD 9 z odtwarzaczem mp3 - jak już pisałem w innym wątku krótkie nazwy trochę mnie wku... wiają choć sobie jako tako z nim poradziłem.
Wymyśliłem sobie że może pozbyłbym się ( z żalem ) mojego XD 9 i nabył MJ+ i do tego jakąś klawiaturę sterującą bądź dla bezpieczeństwa nawet jakieś GW 8 albo coś w tym stylu.
Co sądzicie o takim pomyśle.
Zależy mi na ketronie ze względu na barwy i style, choć tych ostatnich mało używam, XD 9 w zupełności mi wystarczał ale te nazwy ... wrrr i stąd pomysł na MJ+ Myślę że udałoby się to zamienić cenowo prawie łeb w łeb. Do tego na razie podpiął bym Rolanda Prelude bo mam do niego dostęp, leży wręcz nieużywany od jakiegoś czasu u kumpla, potem może dokupiłbym coś własnego ale raczej w podobnych pieniążkach ( GW 8, Prelude, Juno Di) Czy ktoś testował bądź używa podobnych ustawień, może wie jak to się sprawuje.
Czekam na opinie od was
Pozdrawiam
czarek2502.81

muzygog
02-11-2014, 09:32
Używam MJ+ w połączeniu z zabytkowym Rolandem E-36.
Polecam ten modułoodtawrzacz.
Gram ze stylów i gotowców. Do grania ze stylów przerobiłem Rolanda tak, że jego przyciski wykonują funkcje footswitchowe MJ+.
W ten sposób nie tylko wygodnie się gra, ale w MJ+ nie ścierają się napisy, które w Ketronach są bardzo nietrwałe.
Mój MJ+ wygląda jak nowy i prawie chcę go sprzedać i kupić jego nowszą wersję.
Piszę "prawie" dlatego, że od dwóch lat znowu gram w żywej sześcioosobowej kapeli i MJ+ zajmuje się głównie leżeniem.
Ale.. Nobody knows, czy nie wrócę do udawania.

M a x i m
02-11-2014, 14:56
Używam MJ+ w połączeniu z zabytkowym Rolandem E-36.
przerobiłem Rolanda tak, że jego przyciski wykonują funkcje footswitchowe MJ+.
W ten sposób nie tylko wygodnie się gra, ale w MJ+ nie ścierają się napisy, które w Ketronach są bardzo nietrwałe.

Napisz proszę na czym dokładnie polega ta przeróbka.

muzygog
02-11-2014, 16:45
Wykorzystałem kabel i gniazdo od starej drukarki. 8940 8943
Wtyk do MJ+ kupiłem w sklepie za 5zł. 8941 8942
Wewnątrz rolanda podłączyłem się cieniutkimi kabelkami do 13 przycisków.
Pozamieniałem kolorowe przyciski miejscami, żeby wprowadzić jakiś porządek.
Np. tam, gdzie były efekty mam kolejno: Intro, Fill, A,B,C,D tam gdzie REC = End, INTRO = Bass to lowest itp.
Wszystkie te funkcje programuje się w MJ+ (opcje Footswitch).
A i zmieniłem nazwę Roland w momencie zakupu mikrofonu.
Miny zdziwionych muzykantów - bezcenne.

czarek2502.81
02-11-2014, 18:40
muzygog - aż takim magikiem nie jestem żeby rolka przerobić na ketrona :) ale pomysł mi się podoba... A propos - skąd jesteś? Szukam gdzieś MJ+ do pooglądania na żywo ...

muzygog
02-11-2014, 19:51
Odpowiedziałem na priv. Zapraszam.

M a x i m
02-11-2014, 23:15
Wewnątrz rolanda podłączyłem się cieniutkimi kabelkami do 13 przycisków.
Pozamieniałem kolorowe przyciski miejscami, żeby wprowadzić jakiś porządek.
(...)
Wszystkie te funkcje programuje się w MJ+ (opcje Footswitch).

Fajna hybryda z tego wyszła...
Pomysł fajny i wygoda!