PDA

Zobacz pełną wersję : Co potrzebne na wyposażenie Dj'a -rady dla początkujących

aplauz
17-03-2010, 15:52
Dacie kilka cennych sugestii....?

dj arq
18-03-2010, 08:39
1. Podstawowe i niezawodne odtwarzacze. CDj100/200 pionka lub ostatecznie coś z mp3 z numarka. Dajemy spokój hollywoodom, omnitronicom i innym wynalazkom. Jeśli działają to dziś, ew. jutro. Pojutrze będą kłopoty. Z mp3 baaardzo wygodnie się gra, warto nad tym pomyśleć.
2. Jeśli chcesz niezawodny tan mikser - używana 600 pionka. Wytrzyma kilka lat ciężkiej pracy. Miksery dj behringera to już klasyka, niestety klasyka awaryjności - omijać z daleka.
3. Słuchawki - dobierz sam najlepsze dla siebie. Mikrofon - minimum to pg48 shure.
4. Case, walizki
5. Zapał do pracy nad sobą.

dcg
18-03-2010, 09:19
To ja z innej beczki:
- ambicja
- szerokie horyzonty
- nieodparta chęć parcia do przodu
- budowanie korelacji z publiką
- pogłebianie ogólnej wiedzy muzycznej
- uczestnictwo w warsztatach DJ-skich
- wskazówki na bieżąco od bardziej zaawansowanych
- chęć równania do najlepszych

Roxio
04-03-2011, 20:11
Ja chyba też walne z innej beczki:

Poczytaj trochę na internecie i pooglądaj o tym trochę filmików, bo jak byłem w Gdańsku u kolegi <on jest jednym z DJów> to trzeba przyznać że to tego są potrzebne lata pracy. Jeśli czujesz się na siłach w to bawić całą zabawę powinieneś ogarnąć w minimum 4 miesiące

<Ja poświęciłem na to całe wakacje :) >

tomekxxx
31-03-2011, 16:49
To może coś z konkurencji dla pioneera
2x DN-S1200 (dużo mniejsze od cdj-100/200 i dające większe możliwości)
1xdn-x120 pasuje do odtwarzaczów a przy okazji nieźle brzmi i jest solidnie wykonany,
ODPOWIEDNI REPERTUAR w skrzyni z płytami

flesh
31-03-2011, 17:23
Warto nie tylko podglądać lecz też kształcić się w szkołach dj a jest ich wiele, szczególnie polecam
You can see links before reply

muzyk211
31-03-2011, 23:11
znajomy kupił:
plus:
i powiem, że sprzęt wymiata :D

dj arq
01-04-2011, 10:27
Tylko nie kurna behringer, zwłaszcza dla dj'a :wpale:

the_boss81
17-05-2011, 14:29
Witam,

rozumiem, że piszecie w temacie o prawdziwych DJ'ach, a nie o puszczaczach / prezenterach, którzy "grają" tylko na przycisku play ?? Pozdro ;)

PHUjara
03-07-2011, 22:24
Wszystko zależy od tego co chcemy grać (rodzaj muzyki), dla kogo, jak długo.

Jak wszyscy wiemy PIONEER pozamiatał więc reszta jest już tylko nr.2, lecz podstawowe CDj100S + DJM Jakiś tam wedle ilości kanałów (osobiście używam mikser Gemini FX 7000 i wiem, że PIONEER bije na ryj takie wynalazki ale gram to co gram więc nie potrzebuję pionka w mikserze co nie znaczy że bym nie chciał)

Próbowałem inne firmy testować i wiem, że są to rónież zawodowe urządzenia, ale jakoś te przekonanie do PIONEERa zostaje w świadomości więc wszystkim polecam.
Mistrzostwo świata.

Co do szkół to tak jak w muzyce bywa, jeden rodzi się geniuszem i nie potrzebuje szkoły inny chciał by wiele a szkoła nawet tego jego nie jest w stanie nauczyć. Trzeba mieć zapał, zacięcie, połknąć haczyk, złapać bakcyla itp itd kgb. Oczywiście wszelkie pomoce ze strony fachowców na szkoleniach DJ-skich są jak najbardziej ok, lecz tak jak powyżej trzeba mieć to coś... Osobiście obalam mit o szkoleniach na DJ'a. Zbędne dla kogoś kto na takim szkoleniu by się tylko utwierdził w tym czym wie - tyle tylko że o kilka set złotych mniej jest potem w kieszeni. Ale jak najbardziej bym namawiał. Cenna rzecz jak wszelkie inne szkolenia, które dają wiedzę.

No więc repertuar.

Tu trzeba by mieć fonotekę pełną wszelkich dobrodziejstw, a na taką trzeba sobie latami zapracować.
Legalnie/Nie Legalnie - to pomijam, każdy w/g siebie i swojego sumienia.
Jeśli już dysponujemy "zbiorami" to teraz musimy je ogarnąć i mieć wyczucie co gdzie kiedy pasuje a czego raczej się nie powinno. Jedyną taką wiedzę zdobędziemy w praniu. Często grane numery na jednych imprezach wywołują pełną falę pozytywnych emocji dając radość w postaci wyskakanych nut na parkiecie a też często bywa, iż gdzie indziej na podobnej imprezie wcale nie chwytają powodując znudzenie i zdziwienie. To wszystko zależy od towarzystwa bawiącego się na parkiecie (i w mniejszym lub większym stopniu od Dj'a) Niekiedy słaby numer zagrzany odpowiednio przez prowadzącego może spowodować, iż się pozytywnie zdziwimy widząc pełną salę. Tutaj można by się było rozpisywać, lecz jak wiemy, doświadczenie zdobywa się w pracy. No i na sam koniec praca z mikrofonem (kobietom łatwiej to przychodzi z racji płci). Trzeba mieć gadane (oczywiście nie zawsze bo są imprezy, gdzie za dużo to nie zdrowo) i trzeba umieć (mieć odwagę) się odezwać odpowiednio z odpowiednim głosem i w odpowiednim momencie :diabel:

POLECAM SZKOLENIE DLA DJ'a - PHU JARA
Zapisy w każdą sobotę po 23.57

LOOcek
03-07-2011, 22:56
P***ara, jestem pod wrażeniem! :D

verce
04-07-2011, 10:07
lOOcek, ja też.
Chyba się zapiszę :D

LOOcek
04-07-2011, 13:55
tylko strona www mu nie działa :P

verce
04-07-2011, 14:58
lOOcek,
tylko strona www mu nie działa
phu jara trawe - :D
Palenie zabija... ;)

PHUjara
22-07-2011, 23:24
Wpadnijcie do mnie do P***ARocina - dla Was gratis!!!

Anetka i Tomek
13-12-2011, 18:18
Panowie i Panie DJ-e
Przyglądam się dyskusji na Forum od kilku dni i mam nieodparte wrażenie, że chcecie ponad wszelką wątpliwość udowodnić Zespołom i innej muzykującej braci swoją wyższość.
Główny temat jakby się rozpłynął a problem mam taki:
Mój szwagier chciałby rozpocząć przygodę z DJ-ką ( coś tam puszcza z MP3 ale raczej monotematycznie bum cyk w najmodniejszym tempie ) no i przyszedł do mnie po radę co kupić bo na pewnym portalu znalazł kolumny po 199 zł + wzmacniacz za 100 zł + mikser za parę groszy i już myślał, że zagra. Jak mu powiedziałem że kable do gitar w mojej kapeli były droższe to się o mało nie obraził. Poza tym wspomniałem o mikrofonie, słuchawkach i jakimś odtwarzaczu dla DJ-a (taki dwuszufladowy) to już gałki mu wyszły. W/g moich skromnych obliczeń w/w sumy x 10 i można puszczać muzykę. Do tego jeszcze wskazałem na braki w repertuarze o legalności utworów ledwie wspominając.
Sory za tak banalny wywód ale może jak mu wydrukuję Wasze wypowiedzi w tym temacie to uwierzy.

A wracając do OT to w większości przypadków młodym ludziom zajmujących się muzyką ( Zespoły i DJ-e po równo bez My i Wy ;) ) brakuje osłuchania i znajomości twórczości różnych wykonawców. Jak przeczytałem u jednego z przedmówców warto wiedzieć co kto nagrał żeby np " W drogę " nie szukać u Trubadurów itp.

Pozdrawiam całą muzyczną brać :gitara:

Próba bo w niedzielę Kolendowanie z całą okolicą g:P