PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja styli z sd-5 na ms-100

scatmann
16-08-2015, 13:15
Witam jakim programem da radę dobrze skonwerterowac style z Ketrona sd-5 na soltona ms 100 tak aby prawidłowo brzmiały ,po konwersji xg works 2000 style niebrzmia prawidłowo raczej kiepsko,kiedys ktos mi kilka skonwerterował tylko niewiem jak i jakim programem i te style brzmiały b.dobrze tak jak powinny

Mustafa
16-08-2015, 13:51
Nie ma takiego programu który automatem przekonwertuje i dostosuje jednocześnie styl aby brzmiał bardzo dobrze! Konwersja to tylko automat a po nim trzeba ręcznie dostosować każdą ścieżkę osobno. Zapewne osoba która to robiła używała Style Works Universal i w nim, lub w samym instrumencie dany styl "dopieszczała". Nie ma innego sposobu! Program jest tylko narzędziem.

czarek2502.81
16-08-2015, 23:07
Zgadzam się z Mustafą w 100 % - chciałem zastosować style z XD 9 na Rolanda gw 8 - znalazłem na chomiku jakąś gotową konwersję - TO NIE TO. Ketron to ketron :)

scatmann
17-08-2015, 13:06
Solton to tez ketron i brzmi znakomicie na nagłosnieniu niemozna do niego porównywać Gw-8 który brzmi jak zabawka z odpustu .CO TO ZA PORÓWNANIE???kiedys miałem pare dni gw-8 mam sd-5 i ms-100 wiec cos moge powiedziec na ten temat.Solton na niektorych nieakustycznych salach potrafi lepiej zabrzmiec od sd-5 choc ma gorsza dynamike i d.mniejsze mozliwości ale to jeszcze b.dobry klawisz choc stary

czarek2502.81
17-08-2015, 13:47
Hej scatmann nie porównuje tu w żadnym wypadku jakości brzmienia GW - 8 i Ketrona. Miałem i mam do czynienia przez cały czas z nim ( Ketron SD 1m XD 9, SD 5, wcześniej też seria MS ) Obecnie mam MJ+ a GW mam jako klawiaturę sterującą. Chodziło mi tylko o to że po konwersji styli pomieszane barwy powodowały to że styl nie był nawet podobny do oryginału :) Czyli bez grzebania własnoręcznego nie da się dobrze przekonwertować. :)

scatmann
17-08-2015, 16:21
Ok.to przepraszam zle zrozumiałem widocznie

dess
17-08-2015, 23:25
Z nowszego klawisza na starszy ciężko będzie przekonwertować, żeby to dobrze chodziło. Mi nawet w SD1 style z SD5 nie chciały odpowiednio "gadać". Tak jak napisał Piotr - dłubanina, a i tak efekt może być mizerny.

scatmann
18-08-2015, 20:29
Mnie konwerterował gosc style z Sd-5 na Sd-1 i niewszystkie ale kilka gadało tak samo jak na sd-5 ale niechciał powiedziec jak i czym to robił,bebny żeby tylko chodziły dobrze resztę jest prościej dograć tak tez robiłem kilka lat temu jak konwerterowałem style z jakichs yamah na soltona bebny niezle sie konwerterowały ale były ciszej jak dograłem reszte to musiałem sciszać i to sporo w stosunku do perkusji ale w tych stylach po obróbce też czegos brakowało to bylo nie to