PDA

Zobacz pełną wersję : Konsole DJ

orcio
08-10-2015, 12:16
Witam, potrzebuję konsoli DJ i mam dwie opcje Numark NV i Denon 6000 MK2 , poproszę o jakąś podpowiedź co do jakości, możliwości i szybkości opanowania tego ustrojstwa :|.

RafU
08-10-2015, 19:28
Jak chyba zauwazyles oba kontrolery wspolpracuja z serato, mialem okazje przez chwilke pomacac NV, jest solidnie wykonany, fajna robote robi wyswietlacz, nie trzeba praktycznie zerkac w kompa, jednak jak dla mnie ma jeden i ogromny minus, nie posiada miksera, jest tylko kontrolerem midi, w denonie posiadasz normalny mikser, mozesz podpiac osobno playery/gramofony czy jakies inne źródło dzwieku jak chociazby komputer z karaoke, wiec pod granie imprez ja bym raczej uderzał w denona.
Tutaj masz test mojego kumpla You can see links before reply

orcio
08-10-2015, 22:55
Dzięki, taki test i twoja opinia to już coś, myślałem, że te wyświetlacze to coś w co warto zainwestować, chociaz moi znajomi maja jednak Denony i chyba tak będę oscylował. Jeszcze raz ogromne dzięki za podpowiedź.:23_129_11:

KrzyKrze
09-10-2015, 08:47
Zasadniczo większość mobilnych DJów, którzy korzystają z takich urządzeń tak czy siak inwestuje też w mixer "estradowy", co by np. podpiąć kilka mikrofonów, mieć kontrolę nad ich EQ itp. Stąd jeśli też planujesz korzystanie z takiego mixera (a dopiero z niego podasz sygnał na nagłośnienie) to argument o tym, że nie można podpiąć dodatkowych urządzeń przestaje mieć znaczenie.

Zasadniczo jestem zwolennikiem mierzenia sił na zamiary:) i dlatego na początek pomyśl o tym co chcesz za pomocą tej zabawki robić. Chodzi o proste prezentowanie kawałków, kontrolę, czasem ich zgrywanie (czyli zasadniczo to co robi każda maszynka tego typu) czy też może interesuje cię kreatywne mixowanie? Zwróć uwagę, że Numark wyposażony jest w PADy, które mogą być ci potrzebne... ale nie muszą. Obie konstrukcje są 4 kanałowe - dla zwykłego, "weselnego" grania to IMHO zbędny luksus i spokojnie wystarczą dwa kanały.

Powiem ci, że zdecydowanie najlepiej jest zobaczyć oba urządzenia w akcji, pomacać, zobaczyć jak działa przeglądanie biblioteki mediów (ten element wielu producentów rozwiązuje na różne sposoby), jaka jest jakość materiałów i wreszcie który lepiej się prezentuje, jest ładniejszy:) Szczególnie jeśli, tak jak ja, chcesz na tym wykonywać jedynie podstawowe manewry.

orcio
09-10-2015, 09:33
Miksery to ja mam, nawet 2, do grania z całą kapelą 12 kanałowy i dla mnie, mały, mikrofon pod sax, mikrofon do gadki taki 4 + 4, ale chciałbym uciec od rozkładania niepotrzebnego sprzętu. Mój poziom na chwile obecną jest "0", a mam kilka umów podpisnych gdzie chcą ode mnie puszczania muzyki mechanicznej w trakcie poprawin, ot co. Ale ... może mi się to spodoba, może urodzą się "pomysła", żeby dalej coś zadziałać , więc wydając 2 i pół klocka chciałbym kupić coś optymalnego, z czego bede zadowolony w przyszłości. Moi znajomi DJ-e, obsługują Denony, ale to nie znaczy , że ja też muszę jeśli np Numark daje wiecej możliwości muzycznych, jest bardziej intuicyjny i nie będzie siary w trakcie imprezy , że coś jest nie tak. Konkludując, nie chcę podłączać żadnych mikserów, dodatkowych urządzeń, a mistrzem mixingu już nie będę :P

HEINEKEN
09-10-2015, 10:14
Jak masz mikser to odpuść Denona. To co wypuszcza ostatnio Numark to jest zawodostwo. Rewelacyjny stosunek jakości do ceny.
NV sprzedałem juz bardzo duzo. Mixtrackow pro 3 jeszcze więcej. Ludzie naprawdę oddzwaniają i dziękują ze poleciłem Numarka...

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

orcio
09-10-2015, 10:38
Kurcze to może przeginam z ceną może taki mixtrack pro3 już wystarczy, czy lepiej kupic raz, a dobrze i zapomnieć i tym, że w innych modelach jest cos fajnego czego M pro 3 nie ma, nie potrafi. Widzę na YT , że ludziska robią naprawdę fajne rzeczy z tym NV.

HEINEKEN
09-10-2015, 10:50
Spokojnie. Żebyśmy sie dobrze zrozumieli. Mixtrack pro 3 to minimum. Napisałem to jako przykład globalny sprzedaży Numarka. Różnica miedzy NV a Mixtrackiem jest ogromna. Ten drugi jest fajny szkoleniowo, na start. Jak ma być zawodowo to NV

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

orcio
09-10-2015, 11:05
Ok, rozumiem, NV i zapominam o temacie na dłuższy czas. Dzięki za porady. Pozdr :D

balleno
14-10-2015, 11:18
Hej, niedawno też nabyłem konsolę Pioneer XDJ AERO You can see links before reply

Mała, funkcjonalna, samowystarczalna a jak się zachce to i w HID i w Midi można użyć jako kontrolera.

System WiFi jak dla mnie to jest olbrzymi plus

orcio
14-10-2015, 20:41
Jest OK, dzięki za info, ale już kupiłem, teraz czekają mnie długie wieczory zabawy i nauki :15_8_205::15_8_205: