PDA

Zobacz pełną wersję : Polecam Silver Sound - serwis sprzętu estradowego.

bamber71
24-03-2016, 15:22
Polecam usługi p. Krzysztofa Jasińskiego Silver Sound.
Padła mi końcówka mocy w aktywnym basie dB Technologies. Po krótkiej rozmowie telefonicznej wymontowałem moduł z suba i wysłałem do serwisu.
Pan Krzysztof rozprawił się z końcem mocy w 2 dni. Wszystko śmiga jak nowe, w bardzo krótkim czasie problem został rozwiązany.

Na szczęście moduł jest w klasie H, czyli analog i nie sprawia o problemu w naprawie. W przypadku nowszego sprzętu w klasie D, w przypadku awarii po okresie gwarancji nie będzie lekko z naprawą.
Trzeba to wziąć pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu :\\ albo po prostu kupić od polskiego producenta i w przypadku awarii nie będzie problemu z serwisem. Ot takie wnioski :-)

Silver Sound
24-03-2016, 17:33
Dzieki za słowa uznania. W kolegi przypadku, miałem schemat, zatem naprawianie poszło szybko, i sprawnie. Co do naprawialności wzmacniaczy w klasie D, to mozliwośc naprawy jest uzalezniona od
posiadania schematu, bez niego jest to wyjatkowo trudne,
sposobu uzyskanie modulacji szerokości PWM, czyli szerokości impulsu. jesli jest to prosty ukłąd, juz jestem w stanie naprawic. Doszedłem jednak do wniosku, że szybciej i taniej bedzie zaprojektowanie swojego wzmacniacza w klasie D, co uczyniłem, tak, aby mozna było w przypadkach, wyjatkowo trudnych, zwyczajnie zamienić, na mój. Jestem w trakcie testów takiego bloku mocy, 500W/ 4 omy, a pracuje nad układem o wiekszych napieciach zasilania, co przekłada sie na moce...
jk

RafU
24-03-2016, 19:32
Mialem przypadlosc w JBL PRX, ze kolumna potrafila trzeszczec, ogolnie przy wlaczonej paczce slychac bylo delikatne piszczenie, w serwisie naprawili to bez problemu, po gwarancji moj znajomy serwisant polegl, mowi, ze bez schematu nic nie zdziala, wiec potwierdzaja sie slowa Silvera...

waldek773
06-04-2016, 23:41
Się dołączę. Jakieś 2 lata temu z winy miksera mój Rcf 8003 dostał coś w rodzaju fazy poprzez przewód sygnałowy. Poszły fajerwerki, serwis z góry twierdził że naprawa minimum 1400 zł lub wymiana całego modułu coś koło 3 tyś. Ręce mi opadły.
Dokładnie jak wyżej Pan Krzysztof po krótkiej rozmowie z góry wiedział co poszło. Wysłałem moduł za 3 dni dzwoni że jest to co mówił. Na 5 dzień moduł wrócił, śmiga do tej pory.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

waldek773
06-04-2016, 23:51
No a parę dni temu wysłałem mu odsłuch Proel z padniętym głośnikiem. On zamontował nowego B&C coś podkręcił Driver i śmiga dużo lepiej jak nowy. Polecam serwis SS

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

bamber71
07-04-2016, 02:29
I po co tu szukać serwisu po Polsce jak mamy solidny pod reką :564:

Silver Sound
20-04-2016, 23:05
Kilka dni temu dostałem do naprawy ADS LX 1400.... Jako konstruktor, nie chce sie wypowiadac nad sensem takiej, a nie innej konstrukcji, bo wywoła to tylko zbedna awanture z ausem, ale zdobyłem schemat ,jestem w stanie naprawic te wzmacniacze. Utrudnia naprawe fakt, że jest to wykonane w technologii SMD, co wymaga innych narzedzi, niz dotychczas stosowałem, i zakupienia innych elementów, niz te, które lezakowały na półce. To taka informacja dla nieszczesników, którym "padł" taki wzmacniacz, i szukaja tańszej opcji naprawy...
jk

dcg
21-04-2016, 12:50
Chyba to nie jest konstrukcja Aus-a
PLX to na pewno.

Raf4G
21-04-2016, 17:04
Kiedyś już chwaliłem Pana Krzysztofa i przypomnę jeszcze raz, że zakupiłem odsłuch. Do tej pory jestem zadowolony. Wszystko śmiga pięknie i do tego małe gabaryty. Nic tylko brać. Polecam

Silver Sound
21-04-2016, 17:43
Chyba to nie jest konstrukcja Aus-a
PLX to na pewno.
Tez nie jestem tego pewny, ale kiedys była mowa o LX 2000, że to jego konstrukcja, a LX 1400 to praktycznie ten sam układ, z małymi zmianami. Lx 1400 schematu nie znalazłem, ale LX 2000, i to na.... rosyjskojęzycznym forum... Ciekawostka... Komus się chciało go "rozpracowac"...
Zreszt a tego układu nie da sie aplikowac do klasy "H", zatem musiał opracowac całkiem inny, skoro chciał zatosowac kluczeowane napięcie zasilania.