PDA

Zobacz pełną wersję : Ketron funkcja jump

Czarek69
19-05-2017, 21:16
Niedawno jako dodatkowy instrument kupiłem SD5. Jak włączyłem funkcję "jump" naciskając wariację A,BC czy D instrument sam robił przejście fill i teraz co?
Diabli mnie podkusili żeby wgrać sobie ze strony ketron.it aktualizację zresztą wcale nie młodą i czar prysł!!! Jump nie działa jak poprzednio czyli wybierając wariację wybiera ją bez "przebitki" a za to jak nacisnę fill to przeskakuję o kolejną wariację do przodu.
Choć w instrukcji jest inaczej czyli tak jak miałem wcześniej.
Jak jest u Was koledzy?

Pozdrawiam

PS obecnie od prawie 3 lat spędzam dużo czasu przy Roland FA 08 jeśli ktoś coś.. pytać
Czarek

muzygog
19-05-2017, 22:37
Uaktywnienie funkcji "JUMP" powoduje że po naciśnięciu "FILL" pojawia się automatycznie kolejna wariacja (A->B->C->D->A... itd)
Bez "JUMP" po "FILL" gra ta sama wariacja która grała wcześniej.
Dzięki funkcji "JUMP" można użyć "INTRO" jako "FILL".

Szczerze mówiąc, nic nie zrozumiałem z Twojego postu: "instrument sam robił przejście fill", "wybiera ją bez "przebitki""
Mam nadzieję że Ty coś zrozumiałeś z mojego:)
Pozdrawiam.

Czarek69
19-05-2017, 22:45
wcześniej instrument grając na wariacji np A i jak wcisnąłem jakąkolwiek kolejną B czy D instrument sam robił fill (przejście perkusyjne)
zresztą poczytaj w instrukcji, jest to opisane jak miałem, po aktualizacji jest inaczej.

Uaktywnienie funkcji "JUMP" powoduje że po naciśnięciu "FILL" pojawia się automatycznie kolejna wariacja (A->B->C->D->A... itd)
Bez "JUMP" po "FILL" gra ta sama wariacja która grała wcześniej.
Dzięki funkcji "JUMP" można użyć "INTRO" jako "FILL".

Szczerze mówiąc, nic nie zrozumiałem z Twojego postu: "instrument sam robił przejście fill", "wybiera ją bez "przebitki""
Mam nadzieję że Ty coś zrozumiałeś z mojego:)
Pozdrawiam.

padre
20-05-2017, 14:34
Funkcja jump działa tak jak napisał muzygog . Ty szukasz funkcji autofill. Pisze z komórki i nie mogę sprawdzić jaką jest dokładna ścieżka do niej ale poszukaj w instrukcji na pewno jest

Czarek69
20-05-2017, 18:34
BINGO!!! Super bardzo Ci dziękuję za podpowiedź. Temat uważam za zamknięty.