PDA

Zobacz pełną wersję : Ketron Audya/Sd1

skubiszek
20-01-2010, 09:26
Użytkownicy wypowiadają się na temat zalet i wad (wg nich) danego intrumentu

Nowy flagowy model ze stajni Ketrona oraz modele pochodne

dess
20-01-2010, 09:33
Ogólnie mocną stroną Ketrona jest brzmienie sekcji akompaniamentu.
Pamiętam pierwszą imprezę na Ketronie, 12 lat temu, wtedy był to MS 60 - gitarzysta podszedł do mnie w trakcie i pytał czy to na pewno my tak gramy, bo z głośników leci żywy skład. Wtedy przesiadłem się z Rolanda E-36, więc różnica była duża. Od tamtej chwili do dzisiejszego dnia nie zagrałem żadnej imprezy bez Ketrona. W tej chwili jest to SD1.

andy123
20-01-2010, 14:21
Dokładnie: Filozofia Ketrona nie zmieniła się, czyli grając na ich klawiszu masz brzmieć jak żywy skład. Przerobiłem już - MS 100 , SD-5 i teraz Audya.

W każdym kolejnym z nich słychać udoskonalenie tego co na poczatku sobie zaplanowali.

Nawet Audya ma minusy, ale nie ma klawisza idealnego i pewnie nie będzie.
Bo każdy ma swoje gusta, preferencje i coś tam sobie wynajdzie żeby poprawić w instrumencie i stwierdzić że producent mógł zrobić lepiej to czy tamto.

lancet
20-01-2010, 15:35
oj tak od momentu jak pierwszy był ms5 od tego momentu zakochałem się w ketronie i tak jest do dzisiaj aczkolwiek seria MS (50 ,60) była najlepsza jednak w seri SD słychać już troche plastiku jednak rozwód soltona z ketronem duzo zmieniło w brzmieniach na minus sedi SD

geniek
20-01-2010, 15:48
jednak rozwód soltona z ketronem duzo zmieniło w brzmieniach na minus sedi SDa wiesz co było Soltona w serii MS i X1?

pierwszy był ms5
akurat ms5 był jeżeli chodzi o datę wydania ostatnim modelem serii MS ;)

lancet
20-01-2010, 15:57
Widocznie masz niewiele informacji skoro twierdzisz ze ms5 był po modelach 50 ,60 być może jak rodził sie Ms5 to jeszcze nie bawiłeś sie w soltona bo cena ms5 była zabójcza zresztą jak i późniejsze modele. Co do serii ketrona X to był wielki niewypał poprostu uczyli sie po rozwodzie z soltonem gdzie wszyscy brzmieniowcy poszli za firmą solton. Ja praktycznie od 17 lat mam do czynienia z tymi instrumentami więc i historie troche znam

geniek
20-01-2010, 16:21
być może jak rodził sie Ms5 to jeszcze nie bawiłeś sie w soltonamasz rację wtedy jeszcze nic nie widziałem o ketronie

Widocznie masz niewiele informacji skoro twierdzisz ze ms5 był po modelach 50 ,60 akurat te informacje mam bezpośrednio z ketrona o ile mówią Ci coś nazwiska Sandro Fontanella lub Marcello Colo'

bo cena ms5 była zabójcza zresztą jak i późniejsze modele jak i każdego innego modelu jaki pojawiał się na rynku a że gdy wchodziła seria MS Polska jeszcze była zaściankiem Europy gdzie cena dolara lub marki była zabójcza to i cena klawisza taka była

Ja praktycznie od 17 lat mam do czynienia z tymi instrumentami więc i historie troche znam
no ja rzeczywiście trochę krócej lecz nie dużo ale jak chcesz to prześlę Ci email od osób które wymieniłem z datami ukazania się kolejnych modeli

LOOcek
20-01-2010, 16:29
Widocznie masz niewiele informacji skoro twierdzisz ze ms5 był po modelach 50 ,60 być może jak rodził sie Ms5 to jeszcze nie bawiłeś sie w soltona bo cena ms5 była zabójcza zresztą jak i późniejsze modele. Co do serii ketrona X to był wielki niewypał poprostu uczyli sie po rozwodzie z soltonem gdzie wszyscy brzmieniowcy poszli za firmą solton. Ja praktycznie od 17 lat mam do czynienia z tymi instrumentami więc i historie troche znam

Obawiam się, że startujesz do złej osoby na forum jeśli chodzi o Ketrony...

eros23
20-01-2010, 16:36
Co do serii ketrona X to był wielki niewypał
nie zgodze sie , każda seria w określonej przestrzeni czasowej wypuszczona przez ketrona, kładzie wszystkie odpowiedniki konkurencji, również ketron x1 to całkiem całkiem maszyna

geniek
20-01-2010, 16:41
dlaczego ja chętnie posłucham bo zawsze można się czegoś nauczyć ale jak kolega pisze że wie duzo o ketronie i że brzmienie zmieniło się przez
rozwód soltona z ketronem Przecież jedyny udział firmy Solton w serii MS to logo tej firmy. Solton nie dawał nigdy ketronowi ani inżynierów, ani nie składał tych modeli, gdyż zajmował się jedynie ich dystrybucją sprzedażą i przez to nazwa instrumentu to Solton by Ketron Lab. Później jak to zwykle bywa poszło o kasę. Włosi (Ketron) jako marka stał się rozpoznawalny i stwierdzili po co mamy dawać marże Soltonowi jak możemy ją wziąć dla siebie.
Zresztą podobnie było z GEM GENESYS vel Solton SG1. Solton dał tylko logo reszta to robota GEM'a co zresztą słychać w brzmieniu ;)

kurayoo
20-01-2010, 21:14
geniek mile że wspominasz o moim nicku w opisie ale czym ja biedny żuczek na to zasłużyłem :)

geniek
20-01-2010, 21:20
geniek mile że wspominasz o moim nicku w opisie ale czym ja biedny żuczek na to zasłużyłem hehe a jednak działa a taki stary numer. kurayoo, nie tylko Ciebie :rofl:

kurayoo
20-01-2010, 21:23
no to się naciołem :) pozdrawiam

lancet
20-01-2010, 23:13
Każdy jakąś tam wiedzę posiada ja wiem i z teori i z praktyki o soltonach sporo zaczynając od ms5 gdzie stacja dysków była jeszcze zewnętrzna a sam instrument nie miał nawet GM (wtedy jeszcze nie było) aż do SD5 którego obecnie posiadam.

skubiszek
20-01-2010, 23:36
to się uśmiałem w poście

oj faktycznie kolega nie wie z kim "ma doczynienia"

ale widzę Gieniu że zachowałeś zimną krew- pełna profeska :)

the_boss81
21-01-2010, 01:00
Oj nie wie ;)
Ludzie, to nie 1szy raz czytam opinie, jakoże MS komuś brzmi lepiej jak SD.
Od serii SD, a w zasadzie juz X1 ketron dał konkurencji popis odnośnie porządnej sekcji rytmicznej - wtedy zaczłęły się live drumsy i poteżne barwy basowe.
Sorry, ale to wygląda tak, jakby ktoś kupił MS, a potem bardzo chciał mieć SD, ale nie mógł sobie kupić.
Mnie nie było stać na audya, to kupiłem MJ+ - i co - mam się pocieszać, że niby audya jednak nie gra lepiej, mimo, że kosztuje prawie 3x tyle ?? :D
Pozdro ;)

geniek
21-01-2010, 10:20
Każdy jakąś tam wiedzę posiada ja wiem i z teori i z praktyki o soltonach sporo zaczynając od ms5 gdzie stacja dysków była jeszcze zewnętrzna a sam instrument nie miał nawet GM (wtedy jeszcze nie było) aż do SD5 którego obecnie posiadam.
kolego nie chcę żebyś pomyślał że do Ciebie coś mam ale
jeżeli chodzi o GM to MS5 go nie miał nie dlatego że tego standardu nie było w momencie jego wyjścia ale dlatego że nie spełniał wymogów technologicznych tego standardu ;) ale masz rację

Każdy jakąś tam wiedzę posiada więc nie pałujmy się kto ma ładniejsze wiaderko a kto łopatkę
Pozdrawiam

skubiszek
21-01-2010, 10:29
jeśli chodzi o wiaderko i łopatkę to moim zdaniem geniek ma full wypas z funkcją automatycznego czyszczenia tej łopatki i wiaderka nie mówiąc o kewlarowej obudowie z domieszką tytanu :P

lancet
21-01-2010, 10:34
Pamiętam bodajrze w roku 1989 czy 1990 nie pamiętam dokładnie na targach muzycznych we wrocławiu zobaczyłem to cudo po raz pierwszy(MS5) jak to mówią miłośc od pierwszego wejrzenia wtedy przechodziłem transformację z pełnego składu na samograje testowałem wszystko co było na rynku i do dzisiaj zatrzymałem sie na ketronach. Pare lat później jak wyszła seria ms50,60 to już była bajka mozna powiedzieć kosmiczny instrument jak na tamte czasy no i tak zostało do dzisiaj. dlatego nie wiem skąd u ciebie taka wiedza że MS5 był późniejszym modelem niż seria ms50,60 nawet Ms100 wyszedł bodajrze pół roku później. Ale kazdy ma jakąs tam swoją bajke w tym temacie i po to jest forum żeby sobie pogadać więc nikt tu sie nie powinien obrazać również pozdrawiam.

piotrekmuzyk
21-01-2010, 12:50
Audya ma wady jak każdy klawikord... zaleta jedna brzmenie i piekielnie dobre style ... tyle w temacie pozdrawiam.

amelx
21-01-2010, 21:58
Pamiętaj amelx - KETRON FOREVER OJ ,, Pamiętam ,,A co to ma znaczyć GENIEK ? :056:

jackobs
21-01-2010, 22:18
Pamiętaj amelx - KETRON FOREVER OJ ,, Pamiętam ,,A co to ma znaczyć GENIEK ? :056:
aaa to takie YOU :P

ralph91p
21-01-2010, 23:38
Ja wypowiem się nieco na temat brzmienia Sd1, bo takiego posiadam. Brzmienia basu, bębnów, brassów, akordeonów i.t.p. ma super, ale... ten instrument sprawuje się dobrze w klimatach folk, ewentualnie Pop/Rock. Jeśli chodzi o Disco/Dance, to jest zleksza lipa i nie brzmi to za ciekawie... Oczywiście można uzyskać w miarę przyzwoity efekt, ale nie dorównuje on keyboardom innych marek... Więc według klawisz ten jest troszkę mało uniwersalny, bo nie da się na nim wszystkiego zabrać (z dobrym efektem).. Od niedawna mam także Korga Pa1x i klapy te się bardzo dobrze uzupełniają, bo Ketron znakomicie sprawuje się w klimatach weselnych, a Korg bardziej "dyskotekowych" :)

To tylko moje zdanie i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem :)

Mieliśmy kiedyś w kapeli Soltona Ms100 i moim zdaniem Sd1 brzmi lepiej, bo MS100 brakowało trochę "pałera", którego Sd1 już ma :)

the_boss81
21-01-2010, 23:47
Nie bluzgałeś, ani nie wyzywałeś nikogo, więc spoko loko, nikt nie ma się o co urazić ;)
Dla mnie "brzmienie dyskotekowe" - to jest takie pasmo i dynamika, i ogólnie sound, jak słyszę idąc na dobrą dyskotekę (już nie chodzę, bo nie te lata :D) - i nie czarujmy się, ale tak samo jak sd1, tak i pa1x, ani nawet 2x takiego brzmienia na pewno nie ma. A ketron bynajmniej w tych weselnych klimatach się brawurowo sprawuje... ;)

geniek
22-01-2010, 12:20
dlatego nie wiem skąd u ciebie taka wiedza że MS5 był późniejszym modelem
juz Ci odpowiadam
Od Sandro z Ketrona z którym mam przyjemność korespondować i który jest jednym z współtwórców MS5 jak również innych/wszystkich instrumentów tej firmy jak również udziałowcem i "mózgiem" od którego dość dużo zależy jeżeli chodzi o strategię.
Jeżeli chodzi o próbki brzmień to od modelu SD1 przygotowuje je Marcello Colo' natomiast soft piszą Gorgio i Antonio ;)
Pozdrawiam