PDA

Zobacz pełną wersję : PA800 - dwa pytania dla wtajemniczonych

Łukasz
21-01-2010, 11:47
Witajcie,

mam taki problemik: otóż niektóre MIDI, jak mixy utworów grają różnymi perkusjami, więc co którąś minutę, zmienia się. Jak to usunąć? Tak, aby grała od początku do końca jedna perkusja, taka którą ustawię.

Drugie pytanie, dla upewnienia, czy dobrze robię: tonacja w MIDach. Chcąc ją na stałe zapisać w utworze, wchodzę w Sequencer -> Song Edit -> Transpoze i tam pole Value określa tonacje dla ALL. Zmieniam je, np. -2 i zapisuję. Zostanie ona trwale zapisana?

I w tej chwili pojawia się kolejne pytanie odnośnie tonacji - niech będzie, że zapiszę ją na -2 w Sequencerze, jak wyżej opisałem. Otwierając ten utwór w trybie Song Play, nigdzie nie pokazuje mi się aktualna (czyli zmieniona) tonacja utworu. Dlaczego?

Pytam o może banalne rzeczy, ponieważ instrument posiadam od niedawna, a muszę przygotować cały repertuar na 30stycznia, a w sumie jest tego ok. 1tys kawałków i większość na szybko robię ; ).

LOOcek
21-01-2010, 11:55
Pierwszy problem: (opis made by piotrekmuzyk, znaleziony na forum)

W związku z częstymi pytaniami i problemami użytkowników korga Pa800/Pa1x obrabianiem plików SMF-midi zobowiązany jestem napisać krótki poradnik na temat usuwania niepotrzebnych kontrolerów midi.

Problem dotyczy:

I. Plików midi w których ktoś umieścił zmianę Programów (brzmień) – czyli kiedy ustawimy swoje brzmienia i włączymy plik midi to następuje zmiana wcześniej ustawionych przez nas brzmień.
Na przykład: Na tracku 10 ustawiamy Perkusje Standard RX-1 i kiedy włączymy plik midi nagle zmienia sie perkusja sama na Standard GM

Rozwiązanie problemu:
1. Należy załadować plik midi do sekwensera
2. Wchodzimy poprzez menu do SONG EDIT
3. Wybieramy zakładkę DELETE
4. W miejscu TRACK wybieramy ALL
5. W miejscu EVENT wybieramy PROG. CHANGE
6. Ustawiamy STRART TICK i END TICK w jakich taktach ma być dokonana zmiana
7. Klikamy EXECUTE i potwierdzamy.

II. Plików midi w których ktoś umieścił zmianę kontrolerów głośności bądź nasycenia efektami – czyli kiedy ustawimy swoje poziomy głośności i włączymy plik midi to następuje zmiana wcześniej ustawionych przez nas ustawień.
Na przykład: Na tracku 10 ustawiamy głośność 120 i kiedy włączymy plik midi nagle zmienia sie parametr na 100.

Rozwiązanie problemu:
1. Należy załadować plik midi do sekwensera
2. Wchodzimy poprzez menu do SONG EDIT
3. Wybieramy zakładkę DELETE
4. W miejscu TRACK wybieramy ALL
5. W miejscu EVENT wybieramy CTL. CHANGE
6. Ustawiamy STRART TICK i END TICK w jakich taktach ma być dokonana zmiana
7. Klikamy EXECUTE i potwierdzamy.

III. Kontrolery również można usuwać pojedynczo poprzez EVENT EDIT

1. Wchodzimy poprzez menu do EVENT EDIT
2. Wchodzimy do 2 zakładki FILTER i zahaczamy (filtrujemy) wszystkie opcje których nie chcemy widzieć. Czyli np. Kiedy chcemy zobaczył kontrolera zmiany brzmień to zahaczamy wszystkie opcje oprócz “PROGRAM”
3. Przechodzimy do zakładki Event Edit , ustawiamy TRACK i sprawdzamy czy jest jakiś kontroler. Jeżeli wykryjemy jakiś niepożądany kontroler np. zmiany brzmienia (PROG) to zaznaczamy do i klikamy DELETE.

[ Dodano: 2010-01-21, 10:56 ]
2 pytanie, tak, dobrze robisz synu :P

Łukasz
21-01-2010, 12:00
Dzięki LUKS, a powiedz coś o tych tonacjach, dlaczego ich nie widać w Song Play? Mimo iż jest zapisana na -2, to po załadowaniu w Song Play MT: 0.

LOOcek
21-01-2010, 12:15
Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem:

Nie pokazuje Ci się tonacja po obniżce, bo robisz ja w midzie, więc zmieniasz nuty. Wszystko zeszło w dół o cały ton, aranż gra normalnie, po co ma Ci pokazywać? Pokazuje tylko doraźne obniżki tonacji, które nie zostają zapisane.