PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z KORG AX5G

pjuraszek
19-11-2010, 00:26
Witam!
Kupiłem niedawno w internecie multiefekt gitarowy KORG AX5G, lecz niestety niepotrafię go uruchomić. Niedziała ani przy zasilaniu bateryjnym ani gdy podłączę zasilacz.
Kontaktowałem się ze sprzedawcą u którego kupiłem efekt ale w odpowiedzi dostałem informację, że przed wysyłką sprzęt działał, a na pytanie o skożystaniu z gwarancji niedostałem żadnej odpowiedzi. Kilka razy próbowałem się skontaktować ze sprzedawcą lecz nieodbiera on telefonów, a na maile nie odpisuje. Proszę o pomoc w tej sprawie, z kim się skontaktować aby dokonać naprawy tego urządzenia.
Pozdrawiam

IrZa
25-01-2011, 21:17
Niektóre multiefekty (np. Boss ME-25) działają jeśli mają podłączony kabel gitarowy (wejściowy) i zasilanie jednocześnie. Spróbuj tę konfigurację.

vintage
26-01-2011, 08:59
Coś mi sie widzi, że załatwił cie ten sprzedawca wciskając ci zepsutą zabawkę...
Zanieś do jakiegoś sklepu muzycznego, powinni ci pomóc w temacie, przynajmniej dać adres najbliższego serwisu Korga.

IrZa
26-01-2011, 18:15
Coś mi sie widzi, że załatwił cie ten sprzedawca wciskając ci zepsutą zabawkę...
Zanieś do jakiegoś sklepu muzycznego, powinni ci pomóc w temacie, przynajmniej dać adres najbliższego serwisu Korga.

Zanim zrobisz tak jak radzi Ci kolega VINTAGE spróbuj podłączyć tak jak radzi IrZa. Być może będzie działało i nie narazisz się na śmieszność.

PewexM
26-01-2011, 18:49
Witaj!
Masz do tego Korga orginalny zasilacz?
Tam jest zasilanie 9V 500ma (plus na zewnątrz , minus na bolcu)
Sprawdź to.

vintage
26-01-2011, 19:54
Witaj!
Masz do tego Korga orginalny zasilacz?
Tam jest zasilanie 9V 500ma (plus na zewnątrz , minus na bolcu)
Sprawdź to.

Nie działa również na bateriach więc zasilacz nic tu do rzeczy nie ma...oczywiście możesz sprawdzić czy prawidłowo podłaczasz przewody zarówno do gitary jak i do wzmacniacza i podkręc potencjometr volume w gitarze na maxa :P , sprawdź też same przewody - może którys padł....wiem, że to smieszne ...ale najtrudniej znaleźć najprostrze błędy :D

...ale ja obstawiam na zepsutą zabawkę

IrZa
26-01-2011, 21:24
Podłącz zasilanie bateryjne, podłącz kabel gitarowy i jeśli nie zadziała to jest tak jak mówi VINTAGE. Szmelc - tylko do serwisu.

LOOcek
26-01-2011, 22:45
Raczej odesłać na NIEZGODNOŚĆ TOWARU Z UMOWĄ i żądać zwrotu kasy...