PDA

Zobacz pełną wersję : KORG PA3X PRO

jozimina
18-01-2011, 13:13
Cześć

Jak sądzicie wyszedł już model KORGA PA3X czy to kolejna bujda?

Zdjęcia jakieś krążą po internecie ale każde jest inne. :)

[ Dodano: 2011-01-18, 12:17 ]
Zerknijcie sobie na to forum. może coś w tym jest ale na stronie firmowej You can see links before reply nie prezentują nowego modelu.

No i oczywiście jak jest to znowu araby pierwsi go będą testować. Żadnych konkretnych demo nie ma w internecie tylko same abdule jęczą.

You can see links before reply

Pozdrawiam

andre
18-01-2011, 14:03
Żadna bujda. Informacje na temat nowego modelu są już dostępne na oficjalnej stronie angielskiej:
I na międzynarodowej stronie Korg.com:

piotrecki
18-01-2011, 15:18

jozimina
18-01-2011, 16:00
Ciekaw jestem co będzie miał dodatkowego i jaka jego cena będzie u nas?

andre
18-01-2011, 16:09
Niestety nie ma tego, czego się spodziewałem, czyli brak RealDrum czy też RealGuitar znanych z Ketron`a Audya.
W sumie to nie zaszaleli. Rozbudowali procesor efektów TC Helicon, dodając PitchShifting, czyli "teoretyczne" poprawianie niedociągnięć wokalnych poprzez obniżanie, lub też podwyższanie obrabianego głosu do skali.
Dodano efekty produkowane przez firmę Waves.
Dodano wyświetlanie tekstu w trybie MP3 i detekcję akordów wykorzystywanych do sterowania procesorem efektów w trybie MP3. (Ciekawe jak to będzie działać)
Dodane próbki z innych instrumentów m.in. ze Stage Piano SV-1
I to chyba wszystko.
Zamiast RealGuitar wprowadzili Guitar Mode 2 - ciekawe co to takiego, bo ten cały DNC jakoś nie za bardzo zbliżył Pa2x do dźwięku prawdziwych gitar.

jozimina
18-01-2011, 16:12
Nie wiadomo jaka będzie cena?

LOOcek
18-01-2011, 16:12
Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty...

Rozczarowali mnie...

jozimina
18-01-2011, 16:21
Można go już dostać w Polsce i za ile?

andre
18-01-2011, 16:22
Nigdzie go nie można dostać :)
Ma być w marcu dostępny.

jozimina
18-01-2011, 16:24
Pewnie araby jak zwykle go dostaną pierwsi.

andre
18-01-2011, 16:28
Pewnie araby jak zwykle go dostaną pierwsi.
Być może. Może dlatego, że turasy nadają się na króliki doświadczalne. Gdyby okazało się że obudowa kopie prądem, albo materiały są rakotwórcze, to GreenPeace nie będzie się czepiał. Na razie doświadczenia na zwierzętach nie są zabronione.

jozimina
18-01-2011, 16:35
Tak jest.

Więc niech testują tylko nie ma ich jak zablokować by te swoje wypociny na YOU TUBE nie wrzucali bo pewnie dlatego KORG się słabiej sprzedaje od YAMAHA. Jak ktoś włączy demo instrumentu KORG z najwyższej półki to głowa boli wszystko na jedno kopyto i jeden jęk aż uszy więdną.

ralph91p
18-01-2011, 16:45
Z tego co czytam, to instrument poza jak dla mnie zajefajnym wyglądem nie prezentuje sobą nic szokującego w porównaniu do swojego poprzednika . Chyba jednak zdecyduję się na zakup pa2x, bo dla samego wyglądu dopłacać kilka tysi nie będę. ;)

jozimina
18-01-2011, 16:47
i ja też tego samego zdania jestem.
mam PA1X pro i szkoda mi się z nim rozstawać a jeżeli już bym miał wymienić to raczej na PA2X

piters1960
18-01-2011, 19:05
Byla kiedyś seria i5s ix300 i50 i40 i30 itp. niewiele się różniły między sobą jeżeli chodzi o brzmienia i akompaniament.Podobnie jest z serią pa. Ja bym nie zmieniał tego pa1x tylko poczekał za następną serią korga .Kiedy to będzie ?,może dożyjemy.Ja gram na pa800 i muszą mnie czymś zaskoczyć żebym zmienił instrument.POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH g:P KORGOWCÓW

ralph91p
18-01-2011, 19:19
Ja bym nie zmieniał tego pa1x tylko poczekał za następną serią korga

Też bym nie zmieniał, gdyby nie to, że mam wersję pa1x bez "pro" czyli 61-klawiszową i głównie ze względu klawiaturę chcę zmienić na pa2x, choć kilka nowszych brzmień też się przyda :)

jozimina
18-01-2011, 22:27
Ja posiadam PA1X pro więc co radzicie? zmienić na PA2X lub PA3X?

Jakie zalety bym miał po zamianie?

czesiek
19-01-2011, 08:12
pozniej ci sie popsuje i masz gwarancje :gitara:

jozimina
19-01-2011, 10:07
I to tylko taka zaleta?

dess
19-01-2011, 10:11
Ja posiadam PA1X pro więc co radzicie? zmienić na PA2X lub PA3X?

Jakie zalety bym miał po zamianie?

Ja myślę, że jak nie masz pojęcia co zyskasz, to nie ma sensu zmieniać.

jozimina
19-01-2011, 10:20
Myślę, że trochę wiem czym się różni np. PA2X od PA1X ale moje pytanie jest takie czy warto zamienić. Oczywiście nie znam wszystkich zalet PA2X.

Chciałbym by ktoś taki co miał PA1X i ma PA2X wyraził swoje opinie czy warto.

Wiem, że PA2X ma nowe barwy RX bardziej realistyczne w sekcji Pianin oraz Gitar, że ma odtwarzacz MP3 i inne bajery ale czy jest wart zamiany i dołożenia tych ok. 4 tys.

Zaraz mi napiszesz, że mogę sobie rozbudować o kartę MP3. Odrazu piszę, że mam to rozbudowane i nie korzystam z tego. Preferuje granie z łapki.

aplauz
19-01-2011, 15:33
Mnie osobiście niczym nie zaskoczył nowy Korg i nie widzę sensu kupowania droższego po to by tylko mieć nowszego

eros23
19-01-2011, 15:56
Mnie osobiście niczym nie zaskoczył nowy Korg
słyszałeś jak brzmi live?

emilowwy
19-01-2011, 15:58
Myślę, że trochę wiem czym się różni np. PA2X od PA1X ale moje pytanie jest takie czy warto zamienić. Oczywiście nie znam wszystkich zalet PA2X.

Chciałbym by ktoś taki co miał PA1X i ma PA2X wyraził swoje opinie czy warto.

Wiem, że PA2X ma nowe barwy RX bardziej realistyczne w sekcji Pianin oraz Gitar, że ma odtwarzacz MP3 i inne bajery ale czy jest wart zamiany i dołożenia tych ok. 4 tys.

Zaraz mi napiszesz, że mogę sobie rozbudować o kartę MP3. Odrazu piszę, że mam to rozbudowane i nie korzystam z tego. Preferuje granie z łapki.
Jak dla mnie najistotniejszą różnicą jest, że do PA2X wkładasz pendrive i lecisz... Do PA1X musisz wrzucać wszystko przez komputer (lub dyskietkę) na dysk.

jozimina
19-01-2011, 16:02
To po co kupować PA2X i dopłacać kilka tysięcy jak można w gniazdo gdzie masz dyskietki zainstalować czytnik PENDRIVE za 400 zł i masz to samo.

emilowwy
19-01-2011, 16:49
Ja nie jestem przekonany do takich rzeczy...

Eustach16
19-01-2011, 20:11
widzę że będzie jak z yamaha t4... duze oczekiwania i wogóle a co się później okazuje dużej róznicy nie widać

moons
20-01-2011, 11:08
A tak prawdę powiedziawszy to co w takich instrumentach można jeszcze nowego wymyślić? Dołożyć jeszcze z 1000 barw? dowalić styli, efektów? Nie wiem dołożyć ogromny monitor? W nich już praktycznie wszystko jest i tak korzysta się z niewielkiego procentu możliwości.
Pozdrawiam

andre
20-01-2011, 11:51
A tak prawdę powiedziawszy to co w takich instrumentach można jeszcze nowego wymyślić?
No cóż, nie każdy zostaje wynalazcą (może to i dobrze?). Prawa postępu mówią, że "kto nie idzie do przodu, ten się cofa". Przy tego typu myśleniu, samochody miałyby po dwa biegi wsteczne. O postęp w dziedzinie instrumentów klawiszowych na szczęście jestem spokojny.

Mnie osobiście brakuje dobrze brzmiących gitar, instrumentów smyczkowych i dętych, a także dobrych efektów wokalnych wbudowanych w instrument (nie chodzi mi o harmonizery, a o klasyczne reverby i pochodne).
Ketron Audya poszedł w dobrym kierunku jeśli chodzi o realizm instrumentów strunowych, lecz sposób wykorzystania tego w aranżacjach jest jeszcze na tyle skomplikowany, że pozostaje zbyt nieefektywny. Ale jak to mówią, nawet stumilowa podroż zaczyna się od jednego kroku.

jozimina
20-01-2011, 11:57
Znając firmę KORG ona już na 100% ma pomysł na coś wielkiego. Ten model wypuszczą po to by nie zostawać w tyle od konkurencji. Na pewno w niedługim czasie pojawi się coś co wszystkich zszokuje i konkurencja przez parę lat nie będzie mogła ich dogonić. Tak jak to się stało z PA1X. Czyż nie tak było?

eros23
20-01-2011, 15:47
widzę że będzie jak z yamaha t4... duze oczekiwania i wogóle a co się później okazuje dużej róznicy nie widać
kolego mylisz się , na zagranicznych forach dużo osób mowi że między tyrosem3, a tyrosem 4 jest taki przeskok jak między tyrosem1, a tyrosem2, czyli duży!, poza tym w tyros4 już jest poprawiona perka i real drum robi dobrą robote, jest jeszcze mały problem z basikiem, ale yamaha chyba zaczyna iść w dobrym kierunku, zresztą na forum inst.klaw. kilka odsób przesiadłol się na t4 i raczej są zadowoleni
Chętnie posłuchałbym opinii na ten temat PiotrkaMuzyka który ma jednoczesny dostęp do wszystkich flagowców i może na ten temat coś powiedzieć więcej.

padre
20-01-2011, 16:02
jest poprawiona perka i real drum robi dobrą robote,
Szczerze mówiąc słyszałem i nie powaliło mnie nadal te poprawienie :)
Niestety te real drum to bardziej nazwa i chwyt marketingowy i nie są to loopy wav

andre
20-01-2011, 16:16
jest poprawiona perka i real drum robi dobrą robote,
Szczerze mówiąc słyszałem i nie powaliła mnie nadal te poprawienie :)
Yamaha i Real drums, nie, no ale się uśmiałem. Aż na takim poziomie technologicznym to oni chyba jeszcze nie są. Chyba prędzej gratis będą dorzucać do Tyrosa gratis swoje Drumy akustyczne - taki Real Drum Pack. :D

jozimina
20-01-2011, 16:30
Popieram kupa śmiechu. :D

padre
20-01-2011, 16:32
andre, proszę nie wkładać w moje usta słów których nie powiedziałem :) popraw cytat

andre
20-01-2011, 16:40
andre, proszę nie wkładać w moje usta słów których nie powiedziałem :) popraw cytat
Masz rację, zamotałem się w tych znacznikach HTML, ale już nie mam możliwości zedytowac tego.

jozimina
20-01-2011, 16:42
Uważaj Andre :)

eros23
20-01-2011, 16:59
Yamaha i Real drums, nie, no ale się uśmiałem
widzisz Ty się śmiejesz a tyros4 jasno podaje w swojej specyfikacji:

Hardware
Double Wave Memory 512Mb ROM
Faster processor - So it's faster in navigating and tighter in sound
Flash memory - instead of the DIMMs
VH2 - new vocal harmony technology and Synth Vocoder
XLR Mic input

Software
Slightly changed Organ Flutes GUI with the inclusion of a Euro type
Drum Mixer - make and balance your own Drum Kits
Wave Cycling - For vocals
New Vocal Harmony Interface
'Ambient' Sampling
Improved SA2 voicing technology with additional layer.
SA2 Voices in Styles

Content
Better Pianos - Using CLP technology including Key off and Damper samples.
new Strings - 70 piece Seattle Symphony Orchestra Mega.
new Orchestral Brass - highly dynamic
new Tuned Percussion - Glock, Xylo, Marimba and Vibes (with motor on)
new Mega guitars - telecaster with Finger and Plectrum
new Drums - Real Brushes and Real Drums plus 4 Dance Kits SA2 Celtic Violin
SA2 Jazz Violin
SA2 Ballad Soprano Sax
SA2 Pop Soprano Sax
new Organs - Vox continental and Wersi Helios included
new Synth Voices - from Motif XF
new Classical Choir - Men and Boys Choirs. Very expressive with the ambience of the Cathedral
new Gospel Choir - Various articulations and Ad libs
new Pop Vocals - 4 session singers, 2 male and 2 female.
Singing many dynamics and many articulations. Wave cycling enables this to work

500 styles, many completely new.
All styles upgraded with new voices including SA2 voices.

padre
20-01-2011, 17:10
new Drums - Real Brushes and Real Drums plus 4 Dance Kits
czyli zdaje się że jest nic więcej jak 4 nowe zestawy perkusyjne oparte na próbkach PCM wyzwalane komunikatami midi prawda?
Na tym na razie polega polityka firmy Yamaha że kolejne modele to poprzednicy + kilka nowych brzmień itp.
Ale najważniejsze że się sprzedaje bo o to w tym biznesie chodzi :)

aplauz
17-04-2011, 14:56
Audya bije na głowę bębnami tyrosa 4 :)

piotrekmuzyk
17-04-2011, 17:45

Demka PA3 brzmią dużo lepiej niż Pa2 - fajne barwy DNC, słychac poprawione perki.

Co do PA3 to poprawiono dużo, poza nowymi brzmieniami stylami to instrument widać że jest dopracowany.

andre
17-04-2011, 18:12
Oczywiście że jest poprawiony . Tylko czy te zmiany (w większości kosmetyczne) usprawiedliwiają wydanie nowego modelu. Gitary akustyczne nadal brzmią tragicznie i dnc tutaj wiele nie pomogło. No chyba że zmianę koloru obudowy zaliczymy do przełomowych osiągnięć korga. Ale w takim razie ja poczekam aż wyjdzie korg pa7x w kolorze sinokoperkowym.

piotrekmuzyk
18-04-2011, 17:02
no jeżeli kolego dla Ciebie te gitary brzmią "tragicznie" to co brzmi "znakomicie" ?? No bo chyba nie Tyros :)

Posłuchaj sobie np Steel Guitar który tak gra w Pa2 czy Pa1 ... dla mnie efekty RX graj naprawdę rewelacyjnie

Dla zainteresowanych - dobra nowina, instrument będzie mozna ograć w sklepach już na dniach.

andre
18-04-2011, 19:03
Znam to demo Piotrze i nadal uważam że brzmienie gitar akustycznych granych akordami jest tragiczne. I nie chodzi mi tutaj o Korga (bo nic innego poza Pa3x nie wchodzi w grę przy kolejnym zakupie), ale ogólnie o brzmienie gitar akustycznych w instrumentach klawiszowych. Ketron w Audya poszedł w cholernie dobrym kierunku lecz co z tego, skoro zaprzęgnięcie brzmień RealGuitar do SMF jest na tyle skomplikowane i czasochłonne, że prawie bez sensu. Ale uważam że w tę stronę powinny iść prace nad kolejnymi instrumentami. Z tego co widzę, to żadna synteza dźwięku nie oddaje i być może nigdy nie odda wszystkich niuansów gry na instrumentach strunowych. Więc Ketron poszedł inną drogą i skorzystał z już istniejących rozwiązań (wykorzystanych np. w Steinberg Virtual Guitarist) i zaprzągł sample do pracy.

piotrekmuzyk
19-04-2011, 13:25
Nic nie zagra tak samo dobrze jak nagranie sampla czy żywa gitara... natomiast nie można nazwać brzmienia gitar w korgu tragicznymi.

ralph91p
08-05-2011, 21:50
Są już jakieś informacje kiedy pa3 będzie w sprzedaży?

top-music
08-05-2011, 23:50
od czerwca... obecnie sa zapisy.. jak coś to zaprazam na PW

piotrekmuzyk
09-05-2011, 23:03
... u mnie taniej :D

:diabel:

ralph91p
09-05-2011, 23:16
... u mnie taniej :D

Jak jeszcze napiszesz, że w zastaw przyjmiesz ode mnie pa1x i sd1 to biorę go od Ciebie :D

top-music
09-05-2011, 23:17
hehe

Eustach16
09-05-2011, 23:40
Znalazłem gdzie można ponoć testować Korga:

jozimina
19-05-2011, 10:21
Cześć

ralph91p nie szalej bo może się okazać, że wielkich różnic nie ma. Wiadomo że jak się dotknie to zrobi to wrażenie no i zawsze miło się jest pokazać na scenie z nowością.