PDA

Zobacz pełną wersję : oświetlenie

JACEK42
20-07-2011, 16:43
Witam
Jesteem tu nowy mam na imie Jacek, grywam po chałturkach juz jakis czas (koło 20 lat)przymierzamy sie kupić oświetlenie , zaproponowano mi cos takiego z sklepie
GALAXIAN MICRO
QUAD GEM DMX
2 FLASH PAR 64 LED 186 rbgw
co myślicie o tym?

HEINEKEN
20-07-2011, 16:49
Witamy, witamy

Galaxian to laserek punktowy. Osobiście najpierw wolałbym dobrze oświetlić parkiet i siebie, a dopiero potem dokupować takie zabawki. Wiesz, ten laser światła Ci nie da, to po prostu efekt, rzucić na białą ścianę, sufit, ale jaśniej od tego nie będzie...

QUAD - jest OK, fajnie świeci, ew. zamieniłbym na REVO III

2 pary LED - nie mam do czego się odnieść, za mało szczegółów. Chcesz oświetlić nimi zespół 6 osobowy czy np. duet, bo to ma ogromne znaczenie.

Mówili coś o jakimś prostym sterowniku czy lecimy wszystkim w trybie auto?

Na koniec, napisz jaki mamy budżet

JACEK42
20-07-2011, 17:11
Budżet jakies 1500-1600 zl z tym że 1200 przez bank reszta gotówka
zespół 3-osobowy , pary do oswietlena nas
mogłoby byc Revo 3 tez zamiast tego QUAD-a jest ok, a który lepszy?ten wezme
laserek chcemy wziąc za gotówke wiec zaproponowano mi ten , moze cos innego zaproponujcie cos chetnie sie zastanowie nad tym co napiszecie, nie znam sie na tym wiec poszukałem wasze forum i pytam :)
w tych 1200-stu zł miesci sie tez statyw z belką i po targu wyszło nam 1200 zł oprócz laserka, wiec zostaje nam koło 4 stówek na jakis efekcik

HEINEKEN
20-07-2011, 17:53
Pary brałbym 4 szt - możesz wtedy spokojnie oświetlić całą kapelę, białe ściany czy sufit - zawsze dodatkowy fajny efekt. Tylko z synchronizacją może być problem. Dobry byłby chociażby najtańszy sterownik, bo w trybie auto wszystkiego nie zrobisz, będą po prostu mrugały niezsynchronizowane. Możesz omijać to włączając jednocześnie do prądu, ale po pewnym czasie się i tak wszystko rozjedzie...

Poza tym jeden czy dwa pary możesz skierować na parkiet i też go trochę oświetlić... Czasem zdarza sie taka potrzeba.

REVO III sprawdzone, jasne a tego quada na żywo nie widziałem, więc brałbym REVO
Do tego koniecznie jeszcze jeden efekt led, coś na parkiet. Może podróbka tego Quada? Jest ich juz kilka, kosztują 30-40% mniej niż oryginał.

Laser, jak wspomniałem bym odpuścił, na razie... Fajny efekt, ale na finał, jako wisienka na torcie.

Za ile sprzedadzą Ci te statywy z belkami?
Myślę że najlepiej brać 2. Osobno do parów, osobno do ledów...

verce
20-07-2011, 18:02
JACEK42, nie bierz tego laserka, nie będziesz zadowolony na dłuższą metę. Przez moje ręce przeszło kilka laserów w tym stylu. I nawet droższe na dłuższą metę były cienkie. Sam kupiłem LaserWord - fioletowo-czerwony - cienizna, nadaje się jako tło dla kapeli.
Osobiście polecam Ci kupić bardzo dobre pary - polecam: You can see links before reply - zainwestujesz, ale będziesz zadowolony.

HEINEKEN, dobrze pisze - Quad jest ok, Revo III też daje radę, jeżeli chcesz jeden efekt, to bierz Revo III.

Na początek powinno Ci to wystarczyć. Kupuj oświetlenie z głową, a wiele zesonów będziesz zadowolony.

Wrócę jeszcze do lasera, najlepiej sprawdza się taki, który wyświetla tynele, płaszczyszny - ale koszt w miarę rozsądnego lasera na chałturki zaczyna się od ok. 1000 zł.
Chociaż na Alledrogo można wyrwać coś podobnego do np. Galaxiana Micro za duuużo mniejszą kasę.

[ Dodano: 2011-07-20, 18:03 ]
Dobre PAR'y to podstawa, a te o których napisałem naprawdę dają radę. Kilka osób na pewno Ci to potwierdzi. :)

HEINEKEN
20-07-2011, 18:05
Tak, TRI LED to świetna opcja, ale my musimy zmieścić się w budżecie, a za samą belkę damy prawie tyle co możemy wydać na całość...

verce
20-07-2011, 18:53
HEINEKEN, masz rację.
Ale wychodzę z założenia, że jak chłopaki kupią najpierw dobre PAR'y, zagrają imprezę lub dwie, dorzucą grosza, to kupią np. Revo III.
I będą mieli sprzęcik ok. Ja by poczekał i kupował stopniowo.

Bo te 2 pary 64 to taki półśrodek, chyba, że chcą oświetlać tylko siebie.
Laser może poczekać.

HEINEKEN
20-07-2011, 19:11
muszą sami teraz rozważyć...

daliśmy 2 opcje do wyboru

Impres
20-07-2011, 21:37
Ostatnio gralismy w restauracji i tam mieli Galaxian 3D poraz pierwszy widzialem w akcji ten laser i musze przyznac ze zrobil male wrazenie na mnie swieci grubymi promieniami
bardzo dobrze widoczny w przeciwienstwie do innych Galaxian nawet przy malej ilosci dymu
osobiscie mam Galaxian Royale i do wczoraj bylem przekonany ze to byla najgorsza inwestycja jaka kiedykolwiek zrobilem wyrzucone pieniadze w bloto laser na sali bardzo malo widoczny
dopiero po zobaczeniu 3D wpadl mi pomysl do glowy
i wdrozylem go w zycie
problem byl w tym ze Royale rozdrabnial promienie na bardzo cieniutkie i coraz to slabsze
wystarczylo wyciagnac jedno szkielko i bingo promieni nie 500 a 50 ale sila naprawde widoczna
ale Galaxian 3D polecam cos innego i to naprawde swieci
jeszcze TRI PHASE tez sie dobrze prezentuje

carmen
20-07-2011, 23:14
Tak, TRI LED to świetna opcja, ale my musimy zmieścić się w budżecie, a za samą belkę damy prawie tyle co możemy wydać na całość...

Damy dużo ale efekt jest super.
Dziś właśnie odebrałem beleczkę z thommana.
Sam zamówiłem i sam zapłaciłem :D :D :D

pablo181
21-07-2011, 08:21
Nie widziałem jak chodzi Revo III widziałem za to Revo IV i mam porównanie z Quad Gem i wg. Quad pokrywa większą powierzchnię i robi lepszy efekt, te revo jakieś takie ni jakie, ale to tylko moje zdanie.
Co to tych Galxianów, szkoda kasy, jak już ktoś na prawdę chce taki efekt to lepiej kupić jakąś podróbę chińską która 10 x mocniej świeci i ma więcej wbudowanych gotowych ustawień (jakieś gwiazdki, kółeczka i inne duperele).

A jeżeli na początek chcesz mieć dużo zamieszania na scenie i parkiecie kup sobie 2 razy ADJ Tri Phase lub nowszy Quad Phase i masz kolorowo i w cholerę światłą, a nawet jak włączysz je w trybie musik i sparujesz to tworzą niesamowite efekty i starczy jeszcze na jakieś pary.

verce
21-07-2011, 09:24
Impres, mam podobny laser innej firmy, może z nim też da się tak pokombinować - chodzi mi o szkiełko.
Co do Galaxian'a Micro, to naprawdę nie opłaca się go kupować. Galaxiana 3D to inna sprawa i większa kasa.

pablo181, też Revo IV mi nie podchodzi, wolę III - ale to też tylko moje zdanie :)

pablo181
21-07-2011, 11:22
Ale Galaxian 3D to też lipa, szkoda kasy na to badziewie

JACEK42
21-07-2011, 12:24
OK. opduszczam tego Galaxiana , ale muszę coś kupić w zamian , umówiłem sie z kolega że kupimy 2 Pary zeby nas oświetlały zamiast Quada wezme Revo3 i ten statyw i to powinno mi wyjść 1200 zł które wezme przez bank, ale cos do 400 zł cos bym wziął żeby troszke wiecej sie działo na scenie i sali moze cos wymyslicie?nie musi byc to cos co wg. Was jest teraz na czasie ......a cos takiego np. nie koniecznie ale może?
You can see links before reply

[ Dodano: 2011-07-21, 12:31 ]
cos takiego?

[ Dodano: 2011-07-21, 12:32 ]

[ Dodano: 2011-07-21, 12:33 ]
a moze do tego Revo 3 dokupic revo 2? sam juz nie wiem

[ Dodano: 2011-07-21, 12:39 ]
to jeszcze znalazłem

[ Dodano: 2011-07-21, 12:40 ]

pablo181
21-07-2011, 12:41
A ja bym się jednak zastanowił nad quadem.
Pooglądaj sobie na youtubie jak efekty chodzą w rzeczywistości.

A co do zakupu za 400 zł, to ja bym poczekał a z kolejnego wesela dołożył i kupił te tri phasy ADJ za 1000 zł już kupisz 2 szt.

Bo to co podałeś w linkach to trochę lipne.

Nie ma się co napalać lepiej odłożyć poczekać i kupić lepsze.

JACEK42
21-07-2011, 12:43
a to ni edziała jak te tri phasy?

[ Dodano: 2011-07-21, 13:08 ]
moze to?

[ Dodano: 2011-07-21, 13:10 ]
wiem ze marudze ale muszę cos kupic a pozniej moze cos lepszego, ale jestem nastawiony mocno , doradzcie cos z tych co znalazłem albo wg waszej wiedzy
pozdrawiam

guitar
21-07-2011, 13:12
Jacek ja z miesiąc temu kupiłem te tri phase i na male grania woze jedno revo III , laser, i 2x tri phase i wystarcza spokojnie na większe zabieram jeszcze na żarówkach
tutaj masz zdjęcia jak to wygląda.

JACEK42
21-07-2011, 13:15
guitar, to kupic te revo i ten niby tri phase?? You can see links before reply
co o tym myslisz?
na orginalne mnie narazie nie stac

guitar
21-07-2011, 13:19
Podzielam opinie kolegów Revo IV to niestety pomyłka , Revo III jest dobre, tych kopii Tri Phase z linku nie widziałem i się nie wypowiem natomiast Tri Phase ADJ jest jak najbardziej ok. Jak masz możliwość gdzieś w sklepie możesz porównać oba modele.

JACEK42
21-07-2011, 13:26
A kupić też pary czy tylko revo i te 2 "tri phase

guitar
21-07-2011, 13:28
Pary obowiązkowo do oświetlenia kapeli , reszte światełek na parkiet.

JACEK42
21-07-2011, 13:32
ok dzięki , tylko jak tak teraz myslę to chyba przekracza to mój budżet ,2 pary miały być
revo 3 teraz te 2 "tri phase" statyw z belką , hmmm
chyba narazie bedzie tylko 1 tri phase

[ Dodano: 2011-07-21, 13:32 ]
myslisz ze narazie wystarczy?

guitar
21-07-2011, 13:37
Pewnie ,że wystarczy jak masz na razie mały budzet . Zawsze możesz sobie coś dokupić w przyszłości. Światełka może nie swiecą jak te na żarówkach ale mają zalety , waga, żywotność, mobilność, brak wymiany żarówek.

JACEK42
21-07-2011, 13:40
guitar, dziękuję Ci , juz dokonałem decyzji, pukciki dla wszzstkich którzy pomogli:)

[ Dodano: 2011-07-21, 17:07 ]
Cholera chyba nie dokonałem decyzji :< w sklepie powiedzieli mi że ten You can see links before reply
nie za bardzo fajny jest, posłuchac gościa czy nie? on mówi że ten Galaxian lepszy niz ten TRISTAR

[ Dodano: 2011-07-21, 18:13 ]
Panowie a co powiecie o Scanic led magic gdziesktos pisał na forum IK że świeci mocniej niz Revo 3

[ Dodano: 2011-07-21, 18:18 ]
chodziło mi o to ; LED Matrix

verce
21-07-2011, 18:57
JACEK42, Galaxian jest cienki, wydaje mi się, że chcą Ci go po prostu wcisnąć.

Quad i RevoIII widziałem nie raz -są Ok.
TRISTAR i Triphase nie widziałem, ale na Forum czytałem o tym pozytywne opinie.

JACEK42
21-07-2011, 19:26
Kurcze juz zdurniałem całkiem , proszę pomóżcie cos wybrać, moze z tych linków co podałem juz nie upieram się na tego Revo 3 moze byc ten led matrix i jakieś z serii scanic
wiem że napewno muszą narazie byc 2 pary na statywie aby oswietlic naszą 3-kę a te efekty na sale , mysle ze powinny byc 2 z tegowzgledu ze 1 bedzie za mało ,tak mysle

verce
21-07-2011, 19:43
JACEK42, z linków, które podałeś, mój wybór to:
2 x You can see links before reply - robiłem zakupy w tym sklepie, kiedyś, gdy był w moich okolicach, czasami tam zaglądałem :-)
+PAR'y

[ Dodano: 2011-07-21, 19:46 ]
PAR'y np.: You can see links before reply - też u nich.

JACEK42
21-07-2011, 21:33
ktoś cos może innego podpowie? aby miec jakies większe pole manewru?

[ Dodano: 2011-07-21, 21:38 ]
Scanic led magic to tez dziadostwo?
Scanic LED Matrix to tez słabe?
sam juz nie wiem

[ Dodano: 2011-07-21, 21:50 ]
a to? American DJ Majestic LED

Impres
21-07-2011, 22:11
na poczatek wez 2x TRI PHASE i 2x PAR 64 a puzniej sobie dokupisz w miare mozliwosci
a tego zakupu niebedziesz zalowal

pablo181
21-07-2011, 22:44
Kolega Impres dobrze ci radzi.
Chłopie kup 2 tri phasy i dwa pary może starczy na belkę i na początek starczy, a resztę dokupisz po czasie.

Pytasz nas o rady, a jak już ci coś doradzamy to znowu zmieniasz twoje upodobania.
Nie masz za mało kasy ale nie masz też za dużo, więc nie poszalejesz.
Nie rozumiem grasz imprezy to chyba nic się nie stanie jak jedną chałturę odłożycie na sprzęt ???? zwróci się po 2 weselach.

Nie męcz nas juz ciągle tymi samymi pytaniami.

tomek
21-07-2011, 23:10
mysle ze powinny byc 2 z tegowzgledu ze 1 bedzie za mało ,tak mysle
ponownie proponuje trix brokenswing ;)
nie jest na ledzie tylko na żarówce, ok. ale świeci tak jasno że przebija się nawet w dzień czy np. przy reflektorach z castoramy, które "kamerun" (nie mylić z kamerzystą) rozstawi podczas wesela. żarówkę zmienisz raz na dwa lata (przy 40 imprezach w roku), no i kolory są żywsze bo te w ledach póki co jeszcze trochę kuleją. ale oczywiście wybór jest Twoj :)
wystarczy spokojnie jeden taki świetlik bo pokrywa światłem całą salę (ściany, sufit, podłogę), i do tego koniecznie dymiareczka. bo nawet jak będziesz miał i dziesięć świateł, to bez dymiarki efekt marny, chyba że są to oświetlacze/pary, ale takowe masz zamiar rzucić na was, a na parkiet coś efektowego...
posłuchaj młodszego kolegi, bo dobrze radzi :)