PDA

Zobacz pełną wersję : yamaha dgx-305- nadaje sie?

krzysieq1226
29-01-2010, 23:54
mam klawisze yamaha dgx-305? czy z tym instrumentem zdzialalbym cos na jakichs imprezach?

LOOcek
29-01-2010, 23:57
Jasne, możesz zagrać u cioci na imieninach...
Tak na serio: Nie sprzęt a umiejętności. To podstawa.
Druga sprawa: jeśli grasz w pełnym składzie - OK. Jeśli ma to być klawisz z którego pójdzie całość, sekcja rytmiczna itd., trochę za mało na imprezy...

jackobs
29-01-2010, 23:57
mam klawisze yamaha dgx-305? czy z tym instrumentem zdzialalbym cos na jakichs imprezach?

No pewnie jak jeszcze dokupisz jakiś odtwarzacz mp3 :) To każda imprezę odegrasz ....

IrZa
30-01-2010, 01:24
Jeśli ma to być klawisz z którego pójdzie całość, sekcja rytmiczna itd., trochę za mało na imprezy...
"Trochę za mało" dobrze powiedziane. Powiedz Mu otwarcie - jeśli chce zawalić komuś imprezę - niech idzie z DGX-305. Przecież to On oberwie a nie Ty Panie LOOcek. Trzeba mówić prawdę i całą prawdę a nie tylko "trochę" prawdy. Szanuj pytającego.
IrZa.

LOOcek
30-01-2010, 01:32
Tak... Ty na pewno zaczynałeś chałturzyć mając Tyrosa 3, JBL i Soundcrafta.

Trochę pokory... On zaczyna.

Po drugie, znam gościa z tego forum, który na starej Yamaszce serii PSR wycina takie kawałki, że szczena opada. I gwarantuje Ci że swoimi umiejętnościami kładzie niejeden zespół grający na najlepszym sprzęcie.

IrZa
30-01-2010, 01:33
No pewnie jak jeszcze dokupisz jakiś odtwarzacz mp3 :) To każda imprezę odegrasz ....
Mam wrażenie, że odpowiedź coś nie na temat, jakby, Panie jakobs. Gość pyta o instrument, bo chce zagrać, a nie odtwarzać jak wielu z Was (celowo piszę "Was" bo ja nie odtwarzam). Pytanie o odtwarzacz zadałby w innym Dziale, nie sądzisz. Myślę, że pytający wcale nie jest głupszy od nas, a tylko mniej doświadczony. Myślę, że wielu powinno o tym pamiętać. Przecież każdy kiedyś zaczynał i był jak ten szczypiorek: cienki i zielony nie wyłączając mnie.
Pozdrowienia.
IrZa

[ Dodano: 2010-01-30, 00:41 ]
[quote="LOOcek"]Tak... Ty na pewno zaczynałeś chałturzyć mając Tyrosa 3, JBL i Soundcrafta.

Trochę pokory... On zaczyna. [/quote
Pokory to chyba zalecenie nie dla mnie. Zaczynałem od Casio, Roland E5, E16, Yamaha PSR520, PSR640, PSR1100, PSR1500 i teraz PSR3000. Żadnych Tyrosów i reszty o której piszesz. Mam wrażenie, że chcesz mi dokopać bo napisałem coś co Ci się nie podoba. Z tą pokorą to chyba raczej nie do mnie. Jestem całkiem skromny i nie wymądrzam się, a przynajmniej się staram. Jeśli nie mam nic do powiedzenia to raczej nie mówię.
IrZa

jackobs
30-01-2010, 01:42
Mam wrażenie, że odpowiedź coś nie na temat, jakby, Panie jakobs. Gość pyta o instrument, bo chce zagrać, a nie odtwarzać jak wielu z Was (celowo piszę "Was" bo ja nie odtwarzam). Pytanie o odtwarzacz zadałby w innym Dziale, nie sądzisz. Myślę, że pytający wcale nie jest głupszy od nas, a tylko mniej doświadczony. Myślę, że wielu powinno o tym pamiętać. Przecież każdy kiedyś zaczynał i był jak ten szczypiorek: cienki i zielony nie wyłączając mnie.
Pozdrowienia.
IrZa

Kolego czytaj między wierszami...... Nikt nie powiedział, że jest głupszy. I dobrze, że kolega pyta bo zaczyna dopiero. Jak już napisał Loocek żeby grać jako główny klawisz to pewnie się nie nada.... Dlatego napisałem o odtwarzaczu bo mam takie samo zdanie na ten temat.....
Jeśli ktoś tego nie zauważył i kogoś tym uraziłem to przepraszam..... To tyle....

IrZa
30-01-2010, 01:56
Kolego czytaj między wierszami...... Nikt nie powiedział, że jest głupszy. I dobrze, że kolega pyta bo zaczyna dopiero. Jak już napisał Loocek żeby grać jako główny klawisz to pewnie się nie nada.... Dlatego napisałem o odtwarzaczu bo mam takie samo zdanie na ten temat.....
Jeśli ktoś tego nie zauważył i kogoś tym uraziłem to przepraszam..... To tyle....

Właśnie "nie nada" a nie "trochę za mało". To zasadnicza i duża różnica, jakby. Wiem, że jest tutaj wielu znawców tematu i warto zasięgnąć ich opinii. Dlatego piszę na Forum bo czegoś się dowiem, nauczę, kogoś poznam, z kimś wymienię swoje uwagi. Ale warunek jest taki: posty muszą być rzeczowe i na temat. To nie Hyde Park. Jeśli zadaję problem to potem kieruję się opiniami wyrażonymi w tym temacie i chciałbym aby były budujące, wnoszące coś produktywnego. Ale to chyba każdy. Bynajmniej nie chciałem nikogo obrazić. Czasem trzeba być cholernie poważnym. Pozdrowienia i bez obrazy.
IrZa

LOOcek
30-01-2010, 01:56
Zaczynałem od Casio
więc czego uczepiłeś się DGXa?

Mam wrażenie, że chcesz mi dokopać
A ja mam wrażenie, że używanie tonu "per pan" w społeczności mówiącej sobie zwyczajowo po imieniu/nicku ma wymiar szydery...

nie wymądrzam się, a przynajmniej się staram
chyba słabo skoro zakładasz że chłopak z DGXem nie jest w stanie nic zrobić...

Z resztą człowieku, czego Ty się uczepiłeś? Słowa "trochę"? Napisałem konkretną odpowiedź na zadane pytanie, założyłem dwie realne możliwości a Ty mnie pouczasz jak chłopca... Nie zgadzasz się ze mną to napisz to w jakiś kulturalny sposób!

IrZa
30-01-2010, 02:03

Właśnie "nie nada" a nie "trochę za mało". To zasadnicza i duża różnica, jakby. Wiem, że jest tutaj wielu znawców tematu i warto zasięgnąć ich opinii. Dlatego piszę na Forum bo czegoś się dowiem, nauczę, kogoś poznam, z kimś wymienię swoje uwagi. Ale warunek jest taki: posty muszą być rzeczowe i na temat. To nie Hyde Park. Jeśli zadaję problem to potem kieruję się opiniami wyrażonymi w tym temacie i chciałbym aby były budujące, wnoszące coś produktywnego. Ale to chyba każdy. Bynajmniej nie chciałem nikogo obrazić. Czasem trzeba być cholernie poważnym. Pozdrowienia i bez obrazy.
IrZa
Z resztą człowieku, czego Ty się uczepiłeś? Słowa "trochę"? Napisałem konkretną odpowiedź na zadane pytanie, założyłem dwie realne możliwości a Ty mnie pouczasz jak chłopca... Nie zgadzasz się ze mną to napisz to w jakiś kulturalny sposób!
Wiesz co. nie odpowiem Ci na ten post. Jeśli zarzucasz coś mojej kulturze wypowiedzi - to nie będę Ci udowadniał że nie jestem wielbłądem i po prostu zignoruję. Żegnam szanownego adwersarza. Bez odbioru.
IrZa

LOOcek
30-01-2010, 02:13
Wiesz co. nie odpowiem Ci na ten post. Jeśli zarzucasz coś mojej kulturze wypowiedzi - to nie będę Ci udowadniał że nie jestem wielbłądem i po prostu zignoruję. Żegnam szanownego adwersarza. Bez odbioru.

Ooo właśnie, narobić hałasu i z poczuciem urażonej dumy opuścić piaskownicę... Szkoda słów... Również kończę polemikę.

A wracając do Ciebie krzysieq1226, jeszcze raz powtórzę, DGX to trochę słaby sprzęt, ale nie od razu Rzym zbudowali... Powodzenia!

krzysieq1226
30-01-2010, 11:51
dziekuje tym ktorzy udzielili RZECZOWYCH odpowiedzi.
chce zaczac cos, jakis zespol itp. tylko nie bardzo wiem jak. najlepiej pewnie z dwoma keyboardami + wokal. podobno wielu tak zaczynalo.
podkresle ze nie mam ochoty grac z aranzy mp3 i udawac ze gram.
ok. jesli leci jakis podklad a ja cos jeszcze gram to to przezyje. ale nie trawie ludzi ktorzy udaja ze graja.

IrZa
30-01-2010, 16:10
Moim zdaniem jakkolwiek DGX305 ma aranżacje to jednak na wesele nie wystarczą. Był projektowany jako tanie stage piano dla początkujących. Mogę powiedzieć, w oparciu o moje doświadczenie, że PSR1100 spełni Twoje oczekiwania w zakresie chałtury weselnej. Chociaż starszy model tj PSR740 też byłby wystarczający. Myślę, że takie minimum konieczne to PSR1500. W nim możesz edytować aranżacje, ładować z innych klawiszy lub tzw. gotowe pod konkretny utwór. Krótko mówiąc jest to klawisz do modelacji w każdym zakresie. Czasy gdy grało się wesele na Roland E16 już dawno minęły. Klient jest wymagający a czasami zmanierowany. Piszę o Yamahach ponieważ na nich grałem (obecnie PSR3000) z aranżacji i tylko aranżacji. Obecnie gram w kapeli w żywym składzie i wykorzystuję go jako brzmieniowy, ale myślę o syntezatorze. Wracając do Twojej kwestii - proponuję Ci poszukać śpiewającego gitarzysty i to już w zupełności wystarczy. Powodzenia i pozdrowienia.
IrZa

krzysieq1226
30-01-2010, 19:20
a o co chodzi z ta edycja aranzacji i sciezek?

IrZa
30-01-2010, 20:21
a o co chodzi z ta edycja aranzacji i sciezek?
Po prostu możesz zmieniać instrumenty w poszczególnych ścieżkach aranżu, zmieniać głośności, efekty, wycinać zupełnie, dogrywać swoje własne przebiegi dźwiękowe, nazwy, tempo, ustawienia One Touch Setting - dosłownie wszystko. Dane te możesz zapisać w pamięci przenośnej (pendrive) lub karcie pamięci Smart Media. W takim układzie przy zacięciu w "produkcji" swoich aranży możesz stworzyć identyczny z oryginalnym pochodzącym z oryginalnego wykonania utworu. Poza tym możesz zastosować pliki o rozszerzeniu "sty" lub "prs" dostępne w internecie w masowej ilości. Masz przynajmniej frajdę, że sam grasz numer (wprawdzie z aranżacji) a nie posiłkujesz się odtwarzaczem mid lub mp3 stojąc za klawiaturą i udając "głupa" że grasz. Taka moja sugestia.
P.S. Proponuję Ci ukryć swój wiek w danych rejestracyjnych - może wtedy będziesz traktowany poważniej.
IrZa

balleno
31-01-2010, 08:47

oczywiście ze tak
kwestia jaki jest skład zespołu

jeśli chcesz potraktować jako playera to odradzam
bo instrument nie ma takich możliwości

jesli piano itp to jak najbardziej

tomek
31-01-2010, 10:48

z całym szacunkiem kolego, ale powinieneś sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. posiedź, poznaj instrument, i sam oceń czy sie nadaje. kilku chłopaków pisało o serii PSR. sam gram na tym do dzisiaj (PSR 730), więc jeśli nie DGX (której w ogóle nie znam), to polecam coś ze starszych PSR-ek (730, 740, 1000, 1500, ...)

zawsze to powtarzam. szczególnie tym, którzy za wszelką cenę chcą dorównać I-szej lidze kupując graty za dziesiątki tysięcy, a mając umiejętności hmmm... czasem bliskie zeru :okulary2:

balleno
31-01-2010, 11:00

z całym szacunkiem kolego, ale powinieneś sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. posiedź, poznaj instrument, i sam oceń czy sie nadaje. kilku chłopaków pisało o serii PSR. sam gram na tym do dzisiaj (PSR 730), więc jeśli nie DGX (której w ogóle nie znam), to polecam coś ze starszych PSR-ek (730, 740, 1000, 1500, ...)

zawsze to powtarzam. szczególnie tym, którzy za wszelką cenę chcą dorównać I-szej lidze kupując graty za dziesiątki tysięcy, a mając umiejętności hmmm... czasem bliskie zeru :okulary2:

ja akurat miałem przyjemność popracować na tym instrumencie
ale kupiłem droższy parapet bo nie umiem grać :D

tomek
31-01-2010, 15:42
Po drugie, znam gościa z tego forum, który na starej Yamaszce serii PSR wycina takie kawałki, że szczena opada. I gwarantuje Ci że swoimi umiejętnościami kładzie niejeden zespół grający na najlepszym sprzęcie.

LOOcek, nie zawstydzaj mnie :oops:

:P

LOOcek
31-01-2010, 15:47
No co, napisałem prawdę...

tomek
31-01-2010, 15:49
A już się bałem, że tu nie o mnie chodziło :( -> :)

dcg
01-02-2010, 10:47
Ci co mają AUDIA, to dopiero nie umieją... :D

geniek
01-02-2010, 11:17
Ci co mają AUDIA, to dopiero nie umieją...
jakie dzwięki złapać na G7+ ???? :mikolaj:

tomek
01-02-2010, 12:29
a nie prościej napisać Gmaj? przecież to to samo :okulary2:

dcg
01-02-2010, 16:28
Złapać, bo są bardzo rozbiegane. :D
Daj geniek lepszego łamańca, coś z SUS i w przewrocie 3, bo takie to przedszkole.

geniek
01-02-2010, 16:37
przecież to to samo widzę że żartowniś z Ciebie ;)

tomek
01-02-2010, 16:50
Złapać, bo są bardzo rozbiegane. :D
Daj geniek lepszego łamańca, coś z SUS i w przewrocie 3, bo takie to przedszkole.

uu, Grzesiu widze że kozak jesteś w temacie :P no to podaj składniki akordu E alt (alterowany). Geniek wymysliłby lepszego "łamańca", ale ja nie potrafię :okulary2:

przecież to to samo widzę że żartowniś z Ciebie ;)

to czym się różni G7+ od Gmaj, poza oznaczeniem/nazwą? Pisze poważnie. Bo jeśli jest różnica, to nauczę się czegoś nowego, a w zakresie harmonii chciałbym wiedzieć co i jak...

geniek
01-02-2010, 16:58
No jezeli przez Gmaj rozumiesz G Major to
Gmaj = GHD
G7+ = GHDFis

LOOcek
01-02-2010, 17:07
OK, a kto złapie Cmaj7add13 ?

Ale na wiośle!

padre
01-02-2010, 17:10
Ale na wiośle!
ale od kajaka czy łódki

tomek
01-02-2010, 17:11
no to już wiem o co kaman ...

fakt, niektórzy np. przez Gmaj rozumieją G-dur, co jest oczywiście poprawne. ja jednak posługuje sie notacją, gdzie Gmaj to dur z septymą wielką. w przypadku "zwykłego" dur-u stawiam przy literze "trójkąt", ale rzadko się to zdarza, bo gram zazwyczaj czterodźwiękami. podobnie ma się rzecz np. z akordem H-dur, który ja oznaczam jako Bmaj, zaś B-dur oznaczam jako Bbmaj (gdzie mała litera "b" to odpowiednik bemola). widać, wszystko zależy od notacji, jaka się posługujemy.

tak czy siak, Geniu - piąteczka :one:

geniek
01-02-2010, 17:17
tomek, dokładnie tak jak piszesz. Niestety w zapisie stosuje się wiele "dialektów" i to powoduje nieraz "nieporozumienia".

z akordem H-dur tak zawsze pisał mój pierwszy nauczyciel (muzyk "starej daty")
zaś B-dur oznaczam jako Bbmaj (gdzie mała litera "b" to odpowiednik bemola).
zdaje się zapis "anglosaski", który powoli wypiera o ile nie wyparł H
Jak zwał tak zwał ważne żeby dzieci się zdrowe rodziły i wiadomo o co chodzi :one: Tomku

LOOcek
02-02-2010, 11:54
ale że Dudka na mundial nie wzieli???!!!

skubiszek
02-02-2010, 14:07
eee yyy Bogu wal do sznura.... Loocek- coś się słabo słyszę!!

tomek
02-02-2010, 14:17
a puść sznur :!:

dajmy spokój chłopaki ;)

LOOcek
02-02-2010, 17:39
CUD!!!

- Nie cud, tylko 21 wieeeeeek :urban:

aplauz
17-04-2011, 14:49
niedługo grajek robot będzie obsługiwał sprzęt

dcg
17-04-2011, 15:05
A roznoszący wódkę Starosta Weselny, będzie wirtualny, niczym hologramowy , ale 3D... :D

verce
17-04-2011, 15:09
dcg,
A roznoszący wódkę Starosta Weselny, będzie wirtualny, niczym hologramowy , ale 3D...
Byle wirtualnej wódki nie polewał. :)

dcg
17-04-2011, 15:15
O to, to... :one:
Byle skąd, aby nalewał... :one: