PDA

Zobacz pełną wersję : Pianino cyfrowe do nauki gry.

verce
18-12-2011, 10:58
Witam.

Czy miał ktoś okazję "pomacać" klawisze You can see links before reply
Chcę kupić pianino do nauki gry. Do tej pory żona grała na GW8, które udało mi się sprzedać - na szczęście :)
Zależy mi na w miarę przyzwoitej klawiaturze, tzn. żeby była lepsza od tej w GW8.
Jestem świadomy, że do kwoty w okolicach 1200zł cudów się nie kupi, ale na pewno wyrwę coś lepszego od GW8 - oczywiście jeżeli chodzi
o naukę.

W Thomannie jest spory wybór pianin, niestety w okolicznych sklepach nie chcą sprowadzić podobnego sprzętu, bo nie ma na to zbytu.
A może wybrać coś z Yamahy lub Hemingway'a - ale sprzętu tej firmy u nas nie miałem okazji zobaczyć.

Jakie jest Wasze zdanie w temacie?

guitar
18-12-2011, 12:36
Chyba musi być z ważoną klawiaturą żeby to "czucie " było jak na pianie, Ten z linku widzę że ma taką .Moja żona używa do nauki uczniów Yamahy p-85 ale to koło 2000 pln. i ma dobre klawisze tak jak w opisie
Klawiatura Graded Hammer (GH)

Tak jak w prawdziwym fortepianie, klawisze niższych rejestrów pracują ciężej, natomiast te z wyższych rejestrów lżej.

Jedyna wada ,że nie ma wyjścia na linie tylko słuchawki ale niektórzy sobie przerabiają.

tu jest prezentacja

You can see links before reply

verce
18-12-2011, 14:06
guitar, mam Korga SP250, klawiatura jest naprawdę ok, jak na instrument w tej cenie.
Ale szukam czegoś tańszego, bo dziecko też do tego siądzie, a tutaj wiadomo - wszystko się może zdarzyć.

Te Yamahę widziałem, w tej kasie naprawdę instrument daje radę.

Hemingway ma właśnie klawiaturę Graded Hammer (GH) - tak jest w opisie instrumentu - tylko tak jak pisałem, nie znam tej marki :|

GrzegorzJJ
09-07-2012, 19:59
A nie lepiej kupić klasyczne pianino? Dla mnie instrumenty klawiszowe to świętość :)

verce
09-07-2012, 20:08
GrzegorzJJ,
A nie lepiej kupić klasyczne pianino? Dla mnie instrumenty klawiszowe to świętość :)
Ale nie zabierzesz tego na imprezę. ;)

piodes
23-07-2012, 11:25
Kup sobie taniego Kurzweila z sri SP - polecam! Ja mam Kurzweila z pełną ważoną klawiatura SP4-8 jest świetny a na początek dla Ciebie polecam pół ważona serie starszą SP2 lub SP3
Pozdrawiam.

diana
05-11-2013, 09:51
witam, przepraszam, nie mam polskich liter. Mam pytanie, nasz syn od roku uczy sie w szkole muzycznej, do tej pory w domu cwiczyl na najprostszym keyboardzie, ale od jakiegos czasu to za malo. Na pianino akustyczne nie mamy miejsca, szukamy wiec cyfrowego. Wiem, ze ma miec klawisze wazone i ma ich byc 88. prosze o rade, jaki model kupic. W internecie najwiecej yamach, ale czy to jest dobre rozwiazanie? Polecacie kurzweila sp, czy to jest dobry, porzadny sprzet/firma, ktory posluzy kilka lat? A moze polecicie mi cos innego? Chcemy przeznaczyc na to ok. 1500-2000zl.

diana
05-11-2013, 10:12
zapomnialam zapytac jeszcze o ten sprzet: You can see links before reply

verce
05-11-2013, 21:05
Mam pianino ORLA, jak na klawisz do kwoty 2 tyś. sprawdza się do nauki. Klawiatura jest jak na tę cenę instrumentu jest przyzwoita.

Artist
21-08-2014, 13:17
Z takim budżetem to za bardzo nie poszalejemy, ale coś już można poszukać. Myślę, że jeżeli miało to być nowe to chyba najrozsądniejszym wyborem będzie Casio CDP-130. Miałem możliwość na tym trochę pograć i przyznam, że klawiatura naprawdę przyzwoita i do nauki spokojnie wystarczy. 88 ważonych klawiszy wyposażonych w dokładny mechanizm młoteczkowy, niezłe brzmienia fortepianowe, złącze USB.

aplauz
21-08-2014, 14:32
Ja kupiłem uniwersalna klapę

Fajne bo oprócz ważonej klawiatury sam mogę pograć jak na keyboardzie

GrzegorzJJ
23-06-2016, 10:51
A może takie pianino elektroniczne You can see links before reply ? Yamaha to jedna z lepszych marek.

LOOcek
23-06-2016, 13:22
A może tytuł GÓRNIKA ROKU?