PDA

Zobacz pełną wersję : KORG PA 800 - pojawiające sie pytania :-)

bamber71
03-01-2012, 23:32
Oczywiscie od razu piszę że sumiennie studiuję instrukcje, jestem już na 100-nej stronie.
Jeszcze tylko mi zostało 250 stron do przeczytania :D

Pierwsza sprawa.

Nie bardzo kumam tej pamięci registracyjnej w Korgu. Tutaj nazywa sie to Performance.

Ustawiam styl, barwy, tempo, głośnośc itd... Teraz przydałoby sie to zapisać w jakiejś komórce aby to wszystko przywołać. Klikam na ekranie głównym na Performance i powinna otworzyć mi się jakaś pusta komórka do zapisania czy jakieś fabryczne registration do nadpisania.
Ale w Korgu otwiera mi sie jakieś okno na którym jest 10 barw z Korga + 10 na drugiej zakładce. Po bokach mam zakładki do innych kategorii z samymi barwami ( piano, synth, string itd...)

To co ja mam całę globalne ustawienie instrumentu zapisać zastepując barwę z Korga ???
A potem ją nadpiszę i jej nie bedę miał :/ Nie kumam.

Czy Performance dotyczy tylko zapisu wybranych barw a nie całych ustawień jak registration w Yamaha czy Ketron ???

Probowałem zapisać ustawienia w Songbook-u. Nawet mi sie udało. Ale potem chciałem zmienic coś w tym ustawieniu i za cholerę nie mogę znaleść edycji zapisanych ustawień w Songbooku. Nie mogę jej zedytowac ponownie.

Druga sprawa

Po wybraniu pliku midi widzę poszczególne ścieżki, głośność instrumentów i poszczególne barwy. Można to zmieniać i zapisywać.
Ale gdzie są ustawienia FX dla scieżek (chorus, reverb), panorama, velocity, EQ na każdy track ???
Czy można wywalic samą przeszkadzajke z perkusji w pliku midi?

Liczę na pomoc i wyrozumiałość.

Domino
04-01-2012, 17:37
Cześć Piotrek napisze ci jak jest u mnie ale ja mam pa 80 performance to jest zapisanie wszystkich ustawien przez ciebie czyli jakby przeniesienie stylu z ustawieniami z lewej na prawą i tak masz naprzykład styl twist i chcesz go zapisac jako np Rudy rydz wciskasz z jakiego intra chcesz startować jaki bedzie pierwszy sts wszystkie ustawienia jak już masz gotowe to wciskasz WRITE DISK IN USE wyskakuje ci okono wpisujesz nazwe jaka chcesz np rudy rydz i enter zatwierdzasz.I masz go już po prawej stronie naprzykład na pierwszej pozycji ,żeby go odsłuchać z ustawieniami musisz mieć po prawej stronie wcisnięty przycisk obok performence STYL CHANGE. Jezeli go zapisałes po prawej stronie pod 1 pozycja tam gdzie masz piano to na takiej zasadzie jak z lewej strony wybierasz tutuł i kawałek ci startuje z twoimi ustawieniami .zeby grzebac w midach musizs go wczytac do seqwensera przycisk B.SEQ. i tam dopiero wszystko zmieniasz .Pozdro jak co to dzwon.

bamber71
04-01-2012, 23:29
Dominik dzieki, powoli mi sie klaruje we łbie :)

Doczytałem pozostałe 250 stron instrukcji :D z pominięciem TC Helicona i tworzenia styli od zera, bo to narazie mnie nie interesuje. Już znalazłem edycję plików midi ze wszystkimi parametrami. Jest tak jak piszesz tzn. trzeba zapakować plik do SEQUENCERA, dopiero go edytować używając przycisku MENU bo tam są wszystkie opcje.

Z performance uporam się w następnej kolejności. Faktycznie jest u mnie taki przycisk STYL CHANGE, jutro będe próbował coś zapisać. Dzisiaj naumiałem się jedynie jak zmienić OTS w stylach. Dzięki za wskazówki.

dess
04-01-2012, 23:58
powoli mi sie klaruje we łbie

Mam prośbę, jak już ogarniesz temat, o obiektywne porównanie Pa800 z SD5. Myślę, że przyda się braci chałturniczej.

bamber71
05-01-2012, 02:28
Oczywista sprawa, tylko lepiej poznam PA800.

Sławek
05-01-2012, 15:51
Żeby edytować zapis songbooka to naciskasz przycisk songbook wybierasz dany tytuł potem ustawić wszystko styl, tempo ,ustawić intro, barwy i głośność ścieżek, barwy na prawą rękę które dobrze jest zapisać jako STS, ustawienie harmonizera i dopiero wtedy nacisnąć songbook i w drugiej zakładce zapisać jako nowy lub istniejący ,zaznaczając opcję zapisania wszystkich STS