PDA

Zobacz pełną wersję : Ile utworów powinien mieć uszykowane DJ na imprezę ?

aplauz
02-02-2010, 07:32
tak by zaspokoić gusta gości ???

Łukasz
02-02-2010, 09:59
Jeśli zanim jedziesz na imprezę, wiesz dokładnie, czego oczekują, wystarczy mniej, ale jeśli w ciemno, każda ilość będzie dobra tak :)

peter
02-02-2010, 12:01
Skoro niektóre zespoły mają w ofercie ponad 1000 utworów to myślę że nie może być gorszy :)

LOOcek
02-02-2010, 12:06
:056: :056: :056:

Szanujący się DJ jedzie na impreze z modemem 3G...

adammus
02-02-2010, 17:43
pińcet piękny kawalerze :064: :064:

Regency
05-02-2010, 10:09
500-1000 CD oryginalnych (LP, single, składanki) - rozumiem że z tym modemem to żart?

LOOcek
05-02-2010, 10:45
nie

Scenika
05-02-2010, 11:03
Regency, Oni nie szanują praw autorskich...
Profesjonaliści grają z legalnych CD.

padre
05-02-2010, 11:13
Scenika, jako profesjonalista pewnie wiesz że muzykę legalnie można kupić w sieci nie tylko na nośniku CD ale również w formie plików wav bądź mp3

Onidość ogólnie piszesz możesz sprecyzować kogo masz na myśli?
Piszący w tym temacie nie zajmują się DJ'ką

Scenika
05-02-2010, 12:55
Scenika, jako profesjonalista pewnie wiesz że muzykę legalnie można kupić w sieci nie tylko na nośniku CD ale również w formie plików wav bądź mp3

Onidość ogólnie piszesz możesz sprecyzować kogo masz na myśli?
Piszący w tym temacie nie zajmują się DJ'ką
Wiem, ale jestem tradycjonalistą i wolę stare, a sprawdzone CD.
Po drugie, napisałem "ONI" zwracając się bezpośrednio do Regency'ego, a nie do Ciebie.
Także "Oni", specjalnie w liczbie mnogiej, żeby do wszystkich dotarło.
Poza tym - już widzę jak kupujesz utwory przez internet podczas imprezy... Buahah...
Ja jestem profesjonalistą - na każdą imprezę jadę z legalną muzyką i co ważne, mam co grać, i niczego mi nie brakuje.
Ogólnie, wyluzuj majty...

padre
05-02-2010, 13:08
Poza tym - już widzę jak kupujesz utwory przez internet podczas imprezy... Buahah... nie gram imprez jako DJ, a poza tym ja gram a nie puszczam więc nie używam midi ani mp3 więc problem ten mnie nie dotyczy

Ogólnie, wyluzuj majty...
wyluzowałem
i Tobie też popuściłem trochę gumkę ;)

Scenika
05-02-2010, 13:30
admin, nie ma co, kozak jesteś.
Nie czuję się winny, nikogo nie uraziłem, daleki od tego jestem...
Ale cóż, Twoje małpy, Twój cyrk :diabel:

padre
05-02-2010, 13:42
admin, nie ma co, kozak jesteś. ja? "ja jestem tylko zwykłym grajkiem" :one:

LOOcek
05-02-2010, 13:56
Scenika, wróć na "swoje" forum. Tutaj nie będzie Ci dobrze...
My tutaj nie jesteśmy tak profesjonalni jak Ty. Chcemy się po prostu integrować a Ty na razie prócz kilku narcystycznych tekstów nie pokazałeś nic ciekawego...
Tak będzie lepiej dla wszystkich...

Scenika
05-02-2010, 14:03
ja? "ja jestem tylko zwykłym grajkiem" :one:
I niechaj tak zostanie.

Scenika, wróć na "swoje" forum.
Moje forum jest ok, to może też kiedyś będzie.

My tutaj nie jesteśmy tak profesjonalni jak Ty.
Loocek, nie chodzi o to czy jesteś profesjonalistą czy nie, chodzi o to żeby działać legalnie.

padre
05-02-2010, 14:15
Loocek, nie chodzi o to czy jesteś profesjonalistą czy nie, chodzi o to żeby działać legalnie.
ależ chłopie czy w tym topicu ktokolwiek namawia do piractwa czy tez używania nielegalnego oprogramowania, lewej muzy czy też działania niezgodnie z prawem???

Scenika
05-02-2010, 14:19
:056: :056: :056:

Szanujący się DJ jedzie na impreze z modemem 3G...
Chyba nie chodziło mu o szybkie kupowanie mp3 przez internet...

padre
05-02-2010, 14:24
LOOCek o co Ci chodziło? gadaj jak na spowiedzi

Scenika
05-02-2010, 15:17
You can see links before reply się obraził.....

LOOcek
05-02-2010, 19:21
Nie obraził, tylko nie siedzi na forum 24h/dobę.

Chyba nie chodziło mu o szybkie kupowanie mp3 przez internet...

No nie zakładałem innej opcji niż ta, że profesjonalny DJ ma legalny dostęp do mp3 z sieci... Mamy XXI wiek...

Regency
05-02-2010, 19:56
Jaki nośnik jest legalny?
Odtwarzanie muzyki na imprezie nie mającej charakteru prywatki, a w szczególności jeśli odtwarzający inkasuje za to wynagrodzenie, dozwolone jest wyłącznie z legalnych nagrań, tj. nagrań nabytych w zgodny z prawem sposób. O ile do użytku prywatnego można wykorzystać zrobioną z oryginalnej płyty kopię, o tyle odtwarzanie tej kopii publicznie będzie już przestępstwem. Podobnie jest z odtwarzaniem z innych nośników: pen-drive’a, odtwarzacza MP3 czy z dysku twardego laptopa. Korzystanie z tych nośników wymaga uzyskania zgody uprawnionych do tej muzyki autorów, artystów i producentów.

Dlatego też, nie mając licencji na korzystanie z kopii, legalnie na imprezie grać można tylko z oryginalnych, legalnych nośników, lub z zakupionych w internecie nagrań, o ile licencja udzielona przy ich sprzedaży nie zawiera ograniczeń dotyczących publicznego odtwarzania.
You can see links before reply

LOOcek
05-02-2010, 20:11
Między innymi dlatego, jestem twórcą a nie odtwórcą muzyki...

dcg
06-02-2010, 05:24
Co przepisy, to przepisy, nie ma przebacz.
Ostatnio słyszałem, że bardzo pojechali po "Stódniówkach". przynajmniej w moim rejonie (ZAIKS itp..).

Scenika
06-02-2010, 14:43
LOOcek, a który przebój napisałeś?

the_boss81
06-02-2010, 14:54
OT: dla mnie naciśnięcie play to nigdy nie będzie "granie". Sorki, bez urazy - w radiach mówią, że "zagrają" i tak się to przyjęło... cóż brzmi ambitnie. Gra się w piłke, w szachy, na trąbce, pianinie, keyboardzie itp. - ale z odtwarzacza plik się zwyczajnie puszcza/odtwarza. Może jestem staroswiecki i chyba najlepiej, jakby zostawić moją wypowiedź bez komentarza... - wiem, tak się mówi i tyle - niepotrzebnie gadam... ale jak dj w radiu mówi, że zagra, to czasem sobie myśle - ciekawe na jakim instrumencie... - bo jakby powiedział - puszczę wam utworek z płyty tego i tego, to by się poczuł niedowartościowany czy jak? pozdro ;)

LOOcek
06-02-2010, 17:31
LOOcek, a który przebój napisałeś?

Napisałem wszystkie utwory, które gramy na koncertach...

Scenika
06-02-2010, 22:57
Pochwal się :)

LOOcek
06-02-2010, 23:08
Gdybym chciał się chwalić występowałbym na tym forum pod loginem z nazwy grupy lub firmy (tak jak Ty). Celowo tego nie robię i tak pozostanie.
Mam swoje powody...

Scenika
07-02-2010, 01:39
Twoja sprawa.

Regency
07-02-2010, 11:26
Jako gość weselny wolę DJa od kapeli (miałem kilka przykrych doświadczeń, o kapelach udających znajomość języka angielskiego nie wspomnę, zapis w śwpiewniku - jor maj hart, jor my soł... :D :rofl: )

Po prostu wolę oryginały. A czy puszcza czy gra - mi nie robi różnicy.

Co do terminologii - to może kapele nie powinny pisać że nagłaśniają. Dla mnie ten termin jest zastrzeżony dla realizatora i miksera stojącego przed linią głośników, a nie na scenie.

ASPEKT
07-02-2010, 12:28
Co do terminologii - to może kapele nie powinny pisać że nagłaśniają. Dla mnie ten termin jest zastrzeżony dla realizatora i miksera stojącego przed linią głośników, a nie na scenie.

Moim zdaniem tylko wówczas kiedy sami stoją na scenie i tu się zgadzam.
Dlaczego kapela posiadająca odpowiednie zaplecze techniczne + umiejętności nie powinna podnieść pieniędzy, które leżą na ziemi poprzez nagłaśnianie np. festynu.
Osobiście znam takich kolesi co w ten sposób robią rozszerzając w ten sposób swoją ofertę.
Mają do nagłośnienia imprezę, to nie biorą grania i na odwrót.

flesh
07-02-2010, 21:18
Ja może powrócę bardziej do tematu tego wątku na forum. Ja mam tylko pytanie co do legalności utworów co z remix'ami ( a w szczególności expendet) Z tego co wiem to karana jest zmiana nośnika danych. Ale jeśli utwór nie jest objęty ZAiKSem bo stworzyła go osoba X która nie należy do ZAiKS ( to skąd kontroler ma pewność czy to jest remix czy własna produkcja)

LOOcek
07-02-2010, 21:26
Poza tym, istnieją utwory co do których ZAiKS nie ma kompletnie nic do gadania!
You can see links before reply

Scenika
07-02-2010, 23:28
Skromne 150 netto za sztukę...

the_boss81
08-02-2010, 00:30
Każdy lubi to co lubi... ja twierdzę, że oryginał, to ja sobie mogę sam puścić - i nie muszę do tego nikogo wynajmować, albo posłuchać choćby w radiu. Muza z konserwy nie ma tego klimatu...
Ale fakt, że zdarzają się orkiestry tak partaczące, że sporo ludzi woli DJ'a.
Może to i dobrze, bo każdy na dużym rynku może znaleźć cos dla siebie - pozdro ;)

Regency
08-02-2010, 11:33
Ja może powrócę bardziej do tematu tego wątku na forum. Ja mam tylko pytanie co do legalności utworów co z remix'ami ( a w szczególności expendet) Z tego co wiem to karana jest zmiana nośnika danych. Ale jeśli utwór nie jest objęty ZAiKSem bo stworzyła go osoba X która nie należy do ZAiKS ( to skąd kontroler ma pewność czy to jest remix czy własna produkcja)

A źródło (początkowy utwór) podlegał ochronie? To remiks też podlega, i jeszcze musisz otrzymać zgodę na takie modyfikacje.

aplauz
12-02-2010, 10:26
czyli chyba DJ ma większy problem z Zaik'em jak Zespół - zespół zawsze moze wykonac swoją twórczość :)

Regency
12-02-2010, 13:48
Konkurencja jest spora - amatorzy szybkich modemów i wypalarek grają sztuki po 100-200pln, a wesela po 800pln ze sprzętem...

I nie sądzę żeby w tym był ZAIKS... :P

LOOcek
12-02-2010, 13:49
Konkurencja jest spora - amatorzy szybkich modemów i wypalarek grają sztuki po 100-200pln, a wesela po 800pln ze sprzętem...

I nie sądzę żeby w tym był ZAIKS... :P

Uwierz, że nie tylko w Waszym fachu są tacy delikwenci...

Roxio
04-03-2011, 20:28
Jeśli ja mogę coś powiedzieć <bo niby jestem początkujący :/ >

Remiksy które nie są objęte prawami ZAiKS to głównie takie, które nie bedą obserwowane przez innych a które będą zaś ulubione dla większości.
Nie wiem czy dobrze ci doradzę ale Energy2000 leży w takiej sytuacji. Sety remiksowane znajdziesz na djraven.pl <przy czym nikt cię nie oskarży o nic bo wszystko jest darmowe :)>

dj arq
04-03-2011, 21:58
a wesela po 800pln ze sprzętem...
Sory panowie ale ja nie uważam że w moich rejonach można brać więcej niż 1000zł za 1 dzień wesela jako dj, zwłaszcza że gram przeważnie wesela kalibru 20-40 osób.
A waszym zdaniem tak z ciekawości ile taki przykładowy dejot powinien brać za wesela??

Co do ilości utworów: u mnie są dyżurne jakieś 100 kawałków, reszta - parę tysięcy leży i czeka aż ktoś sobie je zażyczy.

PHUjara
22-07-2011, 23:28
W moim rejonie DeJot (dobry DeJot) bierze od 1200 do 1400 za wesele (bez poprawin).
Co do utworów to nawet się kiedyś pokusiłem i policzyłem: 150 na cała imprezę wystarczy. Kwestia tego czy odpowiednie i czy aby "pociągną"... Reszta czyli jakieś kilkanaście milionów leży aż sobie zazyczą...