PDA

Zobacz pełną wersję : Z duchem czasów.....

stylowybankiet
11-03-2012, 15:27
Jest na tym forum pewna grupa osób która zajmuje się mobilną dj na imprezach okolicznościowych .
Chciałbym zaprosić ich do dyskusji na temat urządzeń dedykowanych do ich zajęcia .
1-mobilnych
2-funkcjonalnych
3-przystępnych cenowo

Profesjonalne wysokiej klasy kontrolery DSV dla dj
Kto zna ,kto używa,kto się zastanawia ,kto nie chce nawet o tym słyszeć no i kto nie ma zielonego pojęcia o co z tym kaman.

Zapraszam do rozmowy.
Osobiście wykorzystuję od pewnego czasu urządzenie DDJ S 1 firmy Pioneer You can see links before reply pracujące z systemem SERATO ITCH które to moim zdaniem jest absolutnie cudownym środkiem do grania imprez mobilnych .
Są też inne ,też dobre ,też ciekawe .......
Czy oby naprawdę warto inwestować w tradycyjną konsolę -odtwarzacze/gramofony plus mikser czy jednak ułatwić sobie pracę i życie stawiając na najnowocześniejsze rozwiązania ?
Pogadajmy

andrzej
11-03-2012, 17:01
W czasach gdy zaczynałem jako prezenter muzyczny wystarczały mi zwykłe kaseciaki z domowej wieży :)

No ale to prawie 20 lat temu .

Dziś postawił bym na serato i kontroler .

Mam dj-a w ekipie i męczy pionki , nawet nie pamiętam modelu . :)

stylowybankiet
11-03-2012, 21:32
Moim nieskromnym zdaniem na dodatek podpartym ,,kompletnym brakiem" doświadczenia osoby zabierające się za mobile dj lub już tkwiące w tym temacie a mające dosyć dylematów przy pakowaniu płyt na imprezę powinny coś sobie wybrać z tych sprzętów :
You can see links before reply
wszystkie powyżej przedstawione są natywnie związane z platforma SERATO

Równie popularną platforma co Serato jest TRAKTOR i on tez posiada natywnie powiązane z nim kontrolery najwyższych lotów w ofercie znacznie przewyższającej ilością propozycji platformę Serato:

i wiele wiele innych
Powyżej podałem przykłady wyłącznie urządzeń zaopiniowanych jako w pełni profesjonalne i niezawodne -Jest w czym wybierać prawda ?

A co to wszystko nam da ?
Od tego właśnie należało by zacząć i wraz z odkrywaniem tych walorów każdy kto za zgłębianie tematu się zabierze dojdzie do wniosku iż typowy setup złożony z player ów ,miksera jest chyba bez sensu bo
Kosztuje więcej ,oferuje mniej ......................

tomek
12-03-2012, 20:48
a jak sie spie*doli taki DDJ, to co zrobisz? zatańczysz, zaśpiewasz czy w jakiś inny sposób wypełnisz czas osobom chcącym się pobawić?
ja, nauczony doświadczeniem, wolę bardziej sprawdzone i bezpieczne patenty. jako dj wziąłbym deki + mikser, do tego jakiś niedrogi zapas (mikser + deck, po 1 szt.), i mogę jechać na impreze spokojnie.

stylowybankiet
12-03-2012, 21:09
a jak sie spie*doli taki DDJ, to co zrobisz? zatańczysz, zaśpiewasz czy w jakiś inny sposób wypełnisz czas osobom chcącym się pobawić?
no widzisz
Jak jest w każdym opisie są to systemy czyli składają się z kilku części i niemożliwym jest by zawiodły wszystkie na raz , no i oczywiście backup jest wskazany .
Spier... o jakim mówisz może dotyczyć następujących kwestii i być rozwiązane w następujący sposób
1- awaria sterownika - wykorzystujesz sam program myszka i poszedł
2-awaria torów audio w sterowniku -wykorzystujesz kartę dźwiękowa laptopa
3 Wysypuje się program ( co przy Serato nigdy nikomu na świecie dotychczas się nie zdarzyło dlatego uchodzi on za najlepszy ale przyjmijmy iż jest to możliwe) uruchamiasz inny równoważny i działasz dalej np darmową wersję VDJ
4 -awaria komputera -zastępujesz go drugim
Więc da się obejść każdy kolec w tej róży
Posiadając sterownik ( urządzenie dedykowane) oraz dwa Laptopy ( które na co dzień możesz wykorzystać w dowolnym celu) Jesteś spokojny iż coś cię wyłoży .
Na dodatek możesz mieć pod ręką cała swoją kolekcję muzyczną bez względu na jej rozmiar i co najważniejsze za stosunkowo niewielkie pieniądze posiadać możliwości kontroli nad muzyką oraz zestaw narzędzi do jej obróbki (softowych -wtyczki) której nie zaoferuje najdroższa i najbardziej innowacyjna konsola na rynku .

Najdroższy kontroler i dwa laptopy to 10 000 zł konsola grubo powyżej 20 tys i dodatkowo koszt dysków ,pendrive,cases na płyty i nie wykorzystasz tego na co dzień w innym celu .
I co zrobisz gdy zepsuje ci się jeden player albo wysypie mikser ?

[ Dodano: 2012-03-12, 21:15 ]

jako dj wziąłbym deki + mikser, do tego jakiś niedrogi zapas (mikser + deck, po 1 szt.), i mogę jechać na impreze spokojnie.

czyli dwa miksery i trzy playery plus case na płyty ,........
kontra sterownik i dwa laptopy - chyba logika sama mówi co jest lepsze ?

tomek
12-03-2012, 21:16
I co zrobisz gdy zepsuje ci się jeden player albo wysypie mikser ?
nie czytamy uważnie, oj nie czytamy.. :584:
a tomuś przecie pisał

jako dj wziąłbym deki + mikser, do tego jakiś niedrogi zapas (mikser + deck, po 1 szt.)
a z ceną 20kzł za konsolę to wyskoczyłeś, jakby na wesela potrzeba było topowych gratów.. ok, zgodze się że dużo mobilniej jest mieć bibliotekę w laptopie niż np. 500 CD, ale jeśli nawet ktoś podpie*doli 10 płyt, to masz jeszcze 490. a jak np. laptop nawali, to pozamiatane.. owszem, można mieć drugi, jak pisałeś.
ale ja chyba jestem sentymentalny człowiek, i choćby z tego względu wybrałbym chyba klasyczną konsolę. choć jeśli mógłbym pomacać choćby DDj-ta i przekonać się że jednak warto, to nie wykluczam zmiany zdania. na chwilę obecną mój typ to deki + mikser + niedrogi zapas.

[ Dodano: 2012-03-12, 21:23 ]

czyli dwa miksery i trzy playery plus case na płyty ,........
kontra sterownik i dwa laptopy - chyba logika sama mówi co jest lepsze ?
"lepsze" to pojęcie względne. w kwestii parapetów, o których zapewne wiesz niewiele, moja yamaha psr, warta 800zł teoretycznie odpada w porównaniu z T3, wartym 10x tyle. ale tylko teoretycznie.. bo jak pokazała mi jedna z imprez, stara technologia wygrała. i to pod kilkoma względami.
oczywiście to dyskusja i nie będziemy się sprzeczać o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. ponadto z tego co piszesz, masz dużo większe doświadczenie jako dj, niż ja (tylko 3 sezony tak grałem). niemniej liznąłem co nieco tematu i wiem, że mając klasyczny set, czułbym się po prostu bezpiecznie

stylowybankiet
12-03-2012, 21:29
choć jeśli mógłbym pomacać choćby DDj-ta i przekonać się że jednak warto, coś Tomku pomyślimy :564:
a z ceną 20kzł za konsolę to wyskoczyłeś, jakby na wesela potrzeba było topowych gratów. oj nie jednego można zobaczyć PRO DJ WODZIREJA z cdj 2000 i djm 900 najbidniej a są i tacy co się nie krępują i djm 2000 wożą a co!!!!!!!!!!!!!!
Żeby jeszcze z tego korzystali !
Odbieram cię jako osobę konkretną która poszukuje sprawnych i rozsądnych narzędzi nie lubiącą przerostu formy nad treścią a tradycyjna konsola w zastosowaniach bankietowego mobile dj jest przerostem w każdym calu .
Sentymenty -tak to mogę zrozumieć

[ Dodano: 2012-03-12, 21:33 ]

i wiem, że mając klasyczny set, czułbym się po prostu bezpiecznie
a myślisz że ja grając na tradycyjnym setupie byłem innego zdania jak ty ?
Wszystko jest kwestią przekonania się i odpowiedniego przygotowania na niespodzianki .