PDA

Zobacz pełną wersję : Pa800 - sterownik MIDI USB nie dziala

piotrek
06-05-2012, 21:55
Nie działa mi sterownik Midi USB od korga pa800....

Próbowałem na 10 sposobów instalować najnowsze sterowniki ze strony korga, wszystko niby ok, ale po podlaczeniu urzadzenia wykrywa go na poczatku a potem wyskakuje blad ze urzadzenie nie moze zostac zainstalowane.

Mam windowsa 7

Mial ktos moze podobny problem ??

andre
12-03-2013, 18:50
Wejdź do Menedżera Urządzeń i sprawdź stan sterownika. Jeśli wystąpił błąd, będzie tam podany numer błędu. W zależności od rodzaju błędu może pomóc:
1. Ręczna reinstalacja sterownika: Prawym klawiszem myszy na sterowniku - Odinstaluj, odłącz i podłącz ponownie instrument.

2. Ręczne zapodanie mu sterownika: Prawym klawiszem na sterowniku - Aktualizuj oprogramowanie sterownika - Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika - Przeglądaj - C:\Program Files (x86)\KORG\KORG USB-MIDI Driver

Gdy to nie pomoże, pozostają metody bardziej brutalne:
-Wyszukanie plików z których korzysta sterownik i ręczne ich usunięcie i ponowne wykonanie punktu 2. Prawym klawiszem na sterowniku - Właściwości - Zakładka Sterownik - Szczegóły sterownika. Będzie tam lista plików sterownika. Powinno to być (dla systemu Windows 8 64bit):
-Korgum64.sys
-ksthunk.sys
-korgum64.cpl
i dwa razy w różnych katalogach:
-korgum64.drv
Wszystko WON do kosza i ponownie punkt 2.

Gdy nadal nie pomaga, to albo mamy błędy w rejestrze, albo mamy skopany kontroler USB na płycie głównej, labo mamy skopanego Korga.

Jeśli nie boisz się ingerencji w rejestr systemu Windows (po błędnej edycji rejestru pożegnaj się z systemem Windows i szukaj płyty instalacyjnej Windows - no chyba że znasz komendy DOS i znasz się na konsoli odzyskiwania - piiikuś :-)) to odpalasz REGEDIT.EXE z katalogu C:\WINDOWS i wyszukujesz odwołań do twojego sprzętu. Możesz wyszukiwać po frazie np "KORG", ale jest to niejednoznaczne dla systemu i niebezpieczne, poza tym niekiedy sterowniki nie odwołują się po nazwie sprzętu, a po jednoznacznym identyfikatorze sprzętu i producenta, czyli VID i PID. Te informacje znajdziesz w: Prawym klawiszem na sterowniku - Właściwości - Szczegóły - Właściwość - Identyfikatory sprzętu. Dla Korga Pa3x jest to VID_0944 i PID_01C0. Dla Pa800 nie pamiętam - musisz sprawdzić sam. Wyszukujesz dane frazy, usuwasz i ponownie punkt 2. Jeśli masz sprawny mechanicznie komputer i instrument, to musi działać.