PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje sterownik DMX do głów

piodes
05-08-2012, 23:59
Witam,
potrzebuje podpowiedzi - muszę zmnienić sterownik DMX pod moje głowy, próbowałem sterownik DMX na usb + FreeStyler ale to nie dla mnie ja gram na klawiszach + obsługa miksera w moim bandzie i jeszcze laptop poprostu nie da się tego okiełznać technicznie MASAKRA!

Mam teraz OPERATORa ten najprostszy ale ma kilka wad które mnie wkurzają i dla tego szukam czegoś lepszego i nie drogiego. Jedna z większych wad to nie można ustalić stałej pozycji dla wszystkich głów które posiadam tj. przyjąć punkt 0 startowy gdzie jak dam ruch w lewo czy w prawo to idą równiutko a przy OPERATORZE niestety zaczyna się to rozjeżdżać i brane są pod uwagę punkty wyzerowanej głowy sprzętowo a mam dwie różne pary głów innych producentów co dla mnie w sterowaniu jest problemem potem.

Nie ma problemu gdy napisze program w którym daje dyspozycje każdej glowie gdzie ma być, ale często się zdaża że chciałbym napisać program gdzie cztery głowy łeb w łeb idą razem i tu jest problem.

Po za tym chce abym mógł wklepać ustwienia każdego urządzenia do sterownika bo dwie głowy mają kolory na 3 kanale a kolejne dwie na 4 kanale itp. problemy. Wiem że w scenalizerze da się to zrobić o czym pisze ale jak pisze powyżej nie jestem już w stanie tego okiełznać w kapeli.

Co polecacie z ręcznych sterowników?
Pozdrawiam.

aplauz
06-08-2012, 07:27
Po za tym chce abym mógł wklepać ustawienia każdego urządzenia do sterownika

Pierwsze słyszę że do sterowników za 400 zł można coś wklepać .

Tego rodzaje sterowników służą tylko do ręcznego programowania krok po kroku i nic nie idzie wklepać. Sprzęt będzie tak chłodził jak napisze się program.

piodes
06-08-2012, 10:19
Może źle się wyraziłem ale przynajmniej napisałem że szukam czegoś lepszego niż za 400 zł
Chciałbym mieć możliwość dodawania i konfiguracji urządzeń i tu nie wiem czy coś takiego znajdę.

donlucka2
06-08-2012, 11:57
proponuje DMX-USB i jakiś program , laptop do sterowania i problem z głowy.

piodes
06-08-2012, 12:36
Duzo dzis dzwonilem i pytalem - konsole z wysokiej polki maja to co chce wiec jedyne rozwiazanie to laptop ale nie freestyler tylko soft platny

verce
06-08-2012, 12:46
piodes,
ale nie freestyler tylko soft platny
Są osoby, które piszą oprogamowanie dedykowane dla konkretnego światła.
Trzeba tylko mieć rozpiskę kanałow DMX dla danego urządzenia.
Freestyler naprawdę jest niezły.
Mnie programy pisał gość z Rawicza, sam robił sterwoniki i kiedyś sprzedawał je na You can see links before reply - teraz jednak strony brak.
Najwięcej zapłaciłem za program do lasera - 30 zł, więc cena była naprawdę niska, jak za to, co później można sobie podszykować na komputerze.

aplauz
06-08-2012, 13:13
Sterowniki z możliwością wgrania zaczynają się od 2 tys .

andrzej
06-08-2012, 14:46
Zostań przy freestylerze i dokup korga nano control .

donlucka2
06-08-2012, 23:46
korga nano control
ooo tego rozwiązania nie widziałem :)

ja z klawiaturką na USB się bujam :)

andrzej
07-08-2012, 07:31
You can see links before reply

Można by pokusić sie na takie rozwiązanie , bo cena atrakcyjna względem chamsysa .

O ile o tym drugim coś wiadomo to z elationem raczej nikt nie miał jeszcze do czynienia .

piodes
11-08-2012, 23:52
a do czego służy korg nano control ??

andrzej
12-08-2012, 16:44
Do sterowania komunikatami midi opcjami w frestylerze .

r2d2
12-08-2012, 19:49
andrzej, miałeś to w rękach?
Czy rzeczywiście warto w to zainwestować?

andrzej
12-08-2012, 20:01
Raz miałem styczność z takim rozwiązaniem na jednej z imprez , dlatego piszę że tak też można .