PDA

Zobacz pełną wersję : TC Helicon VoiceTone T1

zespol-mm
20-09-2012, 21:33
Noszę się z zamiarem zakupu tego cuda... dręczą mnie następujące pytania:

1. czy tej kostki mogę użyć do kilku mikrofonów wpinając ją w insert miksera lub coś podobnego czy tylko i wyłącznie do jednego mikrofonu? i jak to się ma względem
1.1. DYNACORDa CMS 1000-3 (docelowy zakup, czekam tylko na gotówkę)
1.2. Soundcrafta MFXi 12/2 - obecnie na wyposażeniu
2. czy warto to kupić, czy to faktycznie się sprawdza? czy różnica jest niewielka i szkoda wydawać kasy?

jupiter
21-09-2012, 08:57
Hej
1. Jedna kostka - jeden mikrofon....
Myślę, że warto... chociaż jak zapniesz cmsa i jeszcze to, to już będziesz najlepszy... to może nie kupuj... :D

zyga
21-09-2012, 09:00
ad1. Teoretycznie można to wpiąć, jak typowy efekt w pętlę efektów (np z AUX-a), w praktyce w przypadku tej kostki mija się to z celem, ponieważ, każdy śpiewa z inną dynamiką, natężeniem głosu itd. Więc tak jak każdy efekt dynamiki, powinno się go stosować indywidualnie.
ad2. Nie wiem jak wypadnie w porównaniu z compressorem wbudowanym w mikser, ale chyba tylko z wyjątkiem mikserów cyfrowych, efekty wbudowane w miksery, są gorszej jakości od zewnętrznych. Pomimo dobrych opinii o efekcie dynamiki w tym mikserze, jestem przekonany, że kostka zadziała lepiej
ad3. Nie widzę przeszkód do stosowania tej kostki z mikserem Soundcrafta, compressor TC jest transparenty i nie wpływa na brzmienie, panuje tylko nad dynamiką i wg mnie robi to bardzo dobrze. Automatyczna korekcja, która adaptuje się do wokalisty(tki) robi to znakomicie i teraz łyżka dziegciu - w przerwie potrafi się zaadoptować do ciszy i czasem podjechać.
ad4. Wg mnie wszystkie te kostki są świetne, sam używam TC Create XT, choć wyłączyłem przycisk automagiczny przycisk Tone ze względów opisanych wyżej, ale tutaj jest jeszcze jedna rzecz - śpiewam do mikrofonu pojemnościowego, który pomimo wielkiego odstępu, ma troszkę większą podatność na sprzężenia zwrotne. Drugą kostką, którą mam do D1 z tej serii co wymieniony T1 - powiem krótko, jest to znakomita kostka i robi niesamowitą robotę w brzmieniu nie tylko indywidualnym, ale całego zespołu.
Mam nadzieję, że troszkę pojaśniłem
Pozdro

szoker
21-09-2012, 10:40
też mamy t1 i zgadzam się w 100% z przedmówcą

waldek773
21-09-2012, 12:45
Ja od zawsze mialem problem z wysterowaniem mikrofonu wokalistki.Że niby nie umiem wysterowac itd...

Więc zakupiłem dwie kostki Helicona Mic mechanic w ciemno,i trafiłem w dziesiątkę.Obecnie brak zgłosek syczących,super korekcja i kompresja a wokal brzmi jak w radiu :D
lexicona MX-300 też sprzedałem

piotrek
22-09-2012, 20:02
zyga, to z czego korzytasz w tym xt ??

zyga
23-09-2012, 22:59
zyga, to z czego korzytasz w tym xt ??
Aktualnie sporadycznie używam delay'a do niektórych numerów. Tak w ogóle noszę się z zamiarem sprzedaży tej skądinąd znakomitej kostki, ponieważ od czasu jej zakupu doszedł nam w racku Yamaha REV500 i w zasadzie teraz używam reverbu z tego procesora.