PDA

Zobacz pełną wersję : Kto używa procesora efektów z korga PA800/Pa1x/2x ?

bamber71
29-11-2012, 20:52
Jestem ciekaw czy używacie TC Helicona wpiętego w mikser zamiast zewętrznego procesora efektów?

Od dwóch dni robię porównanie Helicona z Lexiconem, wpiąłem je oba w pętlę efektów do ZED-a. Nie jestem w stanie powiedzieć narazie który lepszy. Oba dają radę, tylko MX200 jest szybszy w obsłudze (guziki, gałki zamiast dotykowego ekranu)

Markus49
29-11-2012, 21:09
Oba dają radę, tylko MX200 jest szybszy w obsłudze (guziki, gałki zamiast dotykowego ekranu)

Pod warunkiem, że się nie powiesi. W korgu ustawiasz raz zapisujesz (nawet każdą inną konfigurację pod midi/style) i masz z głowy.

Osobiście bawiłem się efektem w pętli z korga PA2x ale na imprezie nigdy nie używałem.

Lexicon mi się wieszał więc wymieniłem go na TC m-one XL i jest miodzio.

dcg
29-11-2012, 21:18
Ja używam z PA1Xpro.
W mixerze mam procek Alesis-a, ale Helicon klawszy i wystarczający, każdy sobie coś ukręci.
Harmonizerem bawię się tylko w domu, bo na scenie od czego 3 gęby? :D

HEINEKEN
29-11-2012, 21:38
Ja używam, od początku posiadana Korgów.

Fajnie działało w Pa1X.

W Pa800 i Pa2X jest problem, bo nie da się wyłączyć LEAD VOICE, więc powrót sygnału po procesorze mamy z głównym wokalem, co daje nam zsumowanie kanału mikrofonowego i efektowego. Wychodzi lipa. Żeby to obejść trzeba ustawiać w klawiszu efekt na maxa i ściszać suwakiem na mikserze (żeby nie było że taki mądry jestem, to patent piotrkamuzyka :) )

W Pa3X problemu nie ma, bo dodali ponownie funkcję mutowania LEAD VOICE.

Jakie plusy zapięcia TC Helicona w insert?
- przede wszystkim jakość TC Helicona :)
- efekty na wszystkich kanałach, z pełną regulacją
- deelay można ustawić w ten sposób, że czyta tempo z mida lub stylu i działa w takim timie, co oczywiście jest wskazane bardziej niż niezsynchronizowany pingpong (coś na wzór funkcji TAP w zewnętrznych procesorach)
- masa możliwości, ustawień, wszystko na czytelnym wyświetlaczu instrumentu
- wszystko pod ręką. Efekt przełączasz nie odrywając się od grania - wiadomo jak jest w zewnętrznym efekcie, trzeba się często gdzieś schylić do raka...
- pod ręką mam też wyłącznik efektu, wiec w przerwach konferansjerkę prowadzisz bez pogłosu :)
- w Pa3X harminizer działa nawet z mp3 (sczytuje harmonię z pliku)

Markus49
29-11-2012, 23:00
w Pa3X harminizer działa nawet z mp3 (sczytuje harmonię z pliku)

No to jest klawe :D

bamber71
30-11-2012, 06:31
Markus49

Ja mam Lexicona jakieś 2-2,5 roku nigdy mi się nie zawiesił.

Heineken

- Napisałeś w Insert. Czy procesor ma być w Insert?
Ja go łącze z mikserem poprzez pętlę efektów tzn. wychodzę AUX z miksera do wejścia AUDIO Korga, wracam z Korga gniazdami 1 i 2 do ST Return w mikserze.

- Jak ustawić delay, aby sczytywał tempo z midi czy stylu. Trzeba do każdego utworu robić zapisy, czy jest jakieś okienko do odznaczenia?

Z tym LEAD VOICE właśnie się wczoraj kopałem i już wiem że nie da się go wyeliminować tak prosto :/

_TOMEK_
30-11-2012, 06:58
Ja używam helicona z Pa1xPro, jest wpięty pod ZEDA 14 i wszyscy mamy procek z klawisza, mam ustawione na auto tak, że gdy tylko włączę styl lub mid to procek się załącza jak wyłączę styl to procek też się wyłącza, także nie muszę się pilnować w trakcie przerwy żeby wyłączyć pogłos.
Dodatkowo mam podłączony zewnętrzny procek Beringera VIRTUAIZER PRO i mam w nim ustawiony delikatny rewerb w trakcie gadania do mikrofonu by głos nie był taki suchy jak się wyłączy TC Helicon z Korga.

HEINEKEN
30-11-2012, 09:36
Heineken

- Napisałeś w Insert. Czy procesor ma być w Insert?

Przejęzyczenie.

Oczywiście chodziło mi o AUX

[ Dodano: 2012-11-30, 09:38 ]

Jak ustawić delay, aby sczytywał tempo z midi czy stylu. Trzeba do każdego utworu robić zapisy, czy jest jakieś okienko do odznaczenia?

W presecie z deelayem masz okienko TEMPO. Ustawiasz wartość SOURCE (czyli źródło) na MIDI. I tak, każdy odtwarzany mid będzie zmieniał automatycznie tempo deeleya. Zapisujesz tylko preset ustawień procesora. W midzie już nie nie zapisujesz.

[ Dodano: 2012-11-30, 09:39 ]

Z tym LEAD VOICE właśnie się wczoraj kopałem i już wiem że nie da się go wyeliminować tak prosto

W Pa800 i Pa2X, jak pisalem, nie da się.
Można tylko trochę zminimalizować jego zły wpływ.

[ Dodano: 2012-11-30, 09:44 ]

Ja używam helicona z Pa1xPro, jest wpięty pod ZEDA 14 i wszyscy mamy procek z klawisza, mam ustawione na auto tak, że gdy tylko włączę styl lub mid to procek się załącza jak wyłączę styl to procek też się wyłącza, także nie muszę się pilnować w trakcie przerwy żeby wyłączyć pogłos.
Dodatkowo mam podłączony zewnętrzny procek Beringera VIRTUAIZER PRO i mam w nim ustawiony delikatny rewerb w trakcie gadania do mikrofonu by głos nie był taki suchy jak się wyłączy TC Helicon z Korga.

Tak, jest funkcja automatu, ale ma ona kilka wad.
Jeśli np. wyciszam mida przez crossfader żeby szybko przejść do tego w drugim seq., to efekt się nie wyłączy a ja już być może będę chciał coś gadać.
Poza tym, jeśli mid ma długi początek, np. jakieś smyki na wejście, to wcześniej go odpalam i gadam już kiedy mid sobie powolutku w tle leci. Tutaj więc też procesor mam już załączony z automatu i gadanie idzie z deelayem. Podobnie jest z midem, który ma dłuższy koniec. No nie sprawdza mi się funkcja auto, dlatego wolę ręcznie.

Natomiast co do suchego mikrofonu podczas gadania, jest fajna funkcja TALK, którą możesz ustawić sobie pod przyciskiem koło pich bendu, pod ręką. Włączając tą funkcję instrument może przyciszyć Ci aranż (ale nie musi, ustawia się to procentowo), wyłączy dane efekt z presetu i da tylko delikatny reverb (też do procentowego ustawienia).