PDA

Zobacz pełną wersję : Na czym odtwarzać MP3 z laptopa

Anetka i Tomek
29-03-2013, 19:21
Witam DJ-e
Banalne pytanie od szwagra zamierzającego otworzyć klub z dyskoteką.
Puki co ma zamiar sam grać z lapka bo możliwości finansowe skromne.
Podczas rozmowy z Jakąś Panią z ZAIKS-u dowiedział się, że ma kupić odtwarzacz do kompa.
Jeżeli ktoś wie jak ma to wyglądać zgodnie z prawem, to proszę o informację.

andrzej
29-03-2013, 19:41
A jak bedzie to wbudowany w win WMP to nie można ? I co , masz zanieść jej fakturę i licencję na program do wgladu ?

x-deejay
29-03-2013, 19:48
Legal windows czy co tam lubi. W lapku który wykorzysta a może on być obiektem kontroli nie radzę mieć nawet jednego pirackiego programu do czegokolwiek innego.

Legal Traktor ( You can see links before reply )

lub

Legal VJ ( You can see links before reply )

lub

Legal Serato Itch ( You can see links before reply )

Do tego

Legal CD zripowane do kompa oczywiście z prawem do publicznego wykorzystania. Licencja 2 tysie na granie z kopi cyfrowych i opłata (najlepiej ryczałt od ilości miejsc)

stylowybankiet
29-03-2013, 20:24
z Jakąś Panią z ZAIKS-u dowiedział się, że ma kupić odtwarzacz do kompa.
Jeżeli ktoś wie jak ma to wyglądać zgodnie z prawem, to proszę o informację.

Jak to ma być zgodnie z PRAWEM to to co dowiedział się w Zaiksie na temat Djejowania to tylko chore wymysły tej organizacji na ten temat ,które nie mają nic wspólnego z PRAWEM ( cywilnym i autorskim ) obowiązującym w naszym kraju a także w całej wspólnocie europejskiej .

Dziwnym trafem gdy tylko Zaiks chce komuś udowadniać swoje racje w sądzie wychodzi na powyższe .

Grać może sobie szwagier i z katarynki -byle nie grał piratowanej muzyki i odprowadzał należne tantiemy .
Wspomniana licencja to absurd !!! i opłacają ją wyłącznie nieobeznani z prawem DEBILE .

Polecam rozpytać na typowych forach dj-ejskich gdzie w większości goszczą dj -grający w klubach i na co dzień radzą sobie z wymysłami PAŃ z zaiksu

You can see links before reply

x-deejay
29-03-2013, 20:32
Wspomniana licencja to absurd !!! i opłacają ją wyłącznie nieobeznani z prawem DEBILE .

Stylowy licz się ze słowami, proszę Cię po dobroci.

Jeżeli nawet jestem DEBILEM to dla Ciebie PANEM DEBILEM i nie chciej żebym ja się zajął merytoryczną oceną Twoich dokonań bo się posypią wióry.

stylowybankiet
29-03-2013, 20:37
zluzuj stringi :D

x-deejay
29-03-2013, 20:39
Nie noszę amerykańskich wynalazków ale widzę że Ciebie mocno uwierają po przylocie. Chyba zrobili Ci porządną osobistą na lotnisku i teraz się odgrywasz za uszkodzone zwieracze. Rozkręcasz się więc pora po raz kolejny spadać z tego zielonego sielskiego zakątka.

stylowybankiet
29-03-2013, 20:42
no nie gadaj że opłaciłeś licencje na zrobienie tego na co masz ochotę z zakupionym przez siebie mieniem intelektualnym .

x-deejay
29-03-2013, 20:46
PAS - jak zejdziesz z poziomu swoich gwiazdek bankietowych na poziom zwykłych, szarych, nudnych i niedouczonych Polaków, żebrzących o byt w kraju i nie posiadających QSC to pisz do mnie.

Wesołych Świąt ignorancie.

stylowybankiet
29-03-2013, 20:51
żebrzących o byt w kraju no teraz to sam sobie przeczysz - bo płacenie za coś co jest zbędne to nie jest żebractwo tylko filantropia :diabel:

Również życzę wesołych świąt i by było ci też wesoło po nich i co najważniejsze by żyło ci się lepiej .

Silver Sound
29-03-2013, 23:12
Panowie.... FOOBAR 2000
Legalnie za darmo.. Czyta praktycznie wszystko... niecałe 5 mega, nie instaluje się, nie wciska syfu na komp....
Wada... Brzydki wizualnie, ale ładnośc niech zostanie dla frajerów... Program ma spełniac swoja role...
jk

pgbolo
29-03-2013, 23:56
Też używam foobara i do puszczania jest super. POLECAM

piotrek
30-03-2013, 11:13
Tylko foobar. Może i brzydki. Mi nie przeszkadza. Ponadto jeśli ktoś chce coś ładnego to są skórki, które można zainstalować.

Silver Sound
30-03-2013, 15:42
Tylko foobar. Może i brzydki. Mi nie przeszkadza. Ponadto jeśli ktoś chce coś ładnego to są skórki, które można zainstalować.
Witam
Mnie ta jego "brzydkość" nie przeszkadza, ale takie opinie słyszałem i czytałem. Ja do tego podchodze praktycznie... Minimum miejsca, zero szajsu na kompie przy okazji, i czyta praktycznie wszystko...
Ciesze sie, że wielu kolegów mysli podobnie do mnie...
jk

stylowybankiet
30-03-2013, 16:44
a moim zdaniem wracając do sedna tematu czyli :
pytanie od szwagra zamierzającego otworzyć klub z dyskoteką.
Puki co ma zamiar sam grać z lapka bo możliwości finansowe skromne

puszczanie muzyki z foobara do potrzeb dyskoteki ma się nijak .
Lepszym rozwiązaniem dla szwagra jest znaleźć łepka co kuma temat i ma co potrzeba ,który w jasno przedstawionej sytuacji - NIE MA KASY - GRANIE DLA FRAJDY - zechce mu pomóc .

W dzisiejszych czasach gdy na 25 osób w jednej klasie gimnazjum 20 to ,,Dj - je" znalezienie tego który zechce zagrać DLA LUDZI zamiast robić hałas rodzicom w mieszkaniu nie będzie problemem .

andrzej
30-03-2013, 17:22
Tak samo uwazam , mimo ze foobar to dobry program , sam używałem jakiś czas .

To Dj potrzebuje po prostu więcej opcji których sam foobar dostarczyć mu nie moze .

Pomysł z zatrudnieniem chłopaka który " czuje blusa " bardzo zacny , wystarczy tylko przypilnować i wytłumaczyć że nie po to czerwone diody na meterze żeby się świeciły :P

Anetka i Tomek
30-03-2013, 19:05
Koledzy a czy szwagier czyli właściciel knajpy może grać za darmo u siebie ?
I czy istnieje miejsce (portal) z którego można pobrać pliki z muzyką do odtwarzania ?

stylowybankiet
30-03-2013, 19:54
Za darmo?
Niestety ale NIE

Płatne najbardziej popularne to Beatport i DJshop.de - obydwa udostępniają pliki mp3 przeznaczone do publicznego odtwarzania a także dowolnej zmiany ich nośnika .
Cyfrową dystrybucję przez www muzyki przeznaczonej do publicznego odtwarzania rozpoczęło jakiś czas temu także polskie DJ.promotion .
Koledzy a czy szwagier czyli właściciel knajpy może grać za darmo u siebie ? A co ma robić - sam sobie ma płacić za pracę na własne potrzeby ?