PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki sprzęt - prośba o kontkrety

kankan
13-04-2013, 21:25
Ladies and gentlemen, wiem że temat poruszany był już wielokrotnie, ale chciałbym go odkurzyć i prosić o pomoc.
Coraz więcej zleceń wpada mi na poprawiny na ten i przyszły rok jako DJ, bo taką opcję wprowadziłem i do tej pory polecałem mojego kolegę.
Stwierdziłem jednak, że zajmę się tym sam, bo sporo kasy ucieka, dlatego potrzebuję sprzęt, na którym:
- będę mógł odtwarzać utwory mp3, miksować ścieżki, robić playlisty nie koniecznie w połączeniu z laptopem. Wolałbym, aby było to urządzenie, które może pracować samo.
Obecnie mam Reloop SMP-1 USB ale to trochę za mało. Interesuje mnie coś ze stajni Pioneer-a. Co możecie polecić, bardzo proszę o konkretne ( najlepiej sprawdzone ) urządzenia. Cena do 2.000

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

stylowybankiet
13-04-2013, 21:41
ze stajni Pioneer -a powiadasz .
Pionek ma jedno bardzo ciekawe dla ciebie urządzonko ,które to właśnie może pracować z laptopem lub bez niego jako Stand-alone dj system -jest to AERO - niestety kosztuje ono tyle ile jest warte a więc dużo- ok 3800zł .
Jest to jedyny obecny dj system od Pioneer-a który nie wymaga lapka by mógł grać
You can see links before reply

Z 2000 zł nie powalczysz z marką pioneer co byś mógł grać mp3 -nawet odtwarzacze cd które łykają mp3 ( a musisz mieć ich dwa ) wyjdą ci drożej .

Szczerze za 2000 zł nie kupisz nic co będzie PIONEEREM i nada wykorzystywać się zawodowo !

HEINEKEN
14-04-2013, 12:49
dokładnie

tylko dlaczego nie chcesz pracować z lapkiem? to wiele ułatwia

moim faworytem jest DDJ-T1: You can see links before reply pracujący pod Traktorem.
Jeśli wolisz Serato możesz wziąć DDJ-S1. To samo, tylko pod inny soft...

Sugerowana cena AERO to teraz 3899, podkreślam słowo SUGEROWANA ;)

stylowybankiet
14-04-2013, 13:00
dokładnie

Sugerowana cena AERO to teraz 3899, podkreślam słowo SUGEROWANA ;)
I trzeba mieć serio nikłe pojęcie o djejowaniu by wybrać AERO a nie DDj SX oferowany za identyczne pieniądze .

Co do programów /platform softowych - to w mobilnej djejce prym wiedzie serato a za nim virtual dj - traktor zamyka wielką trójkę ze względu na małoprzejrzysty interface oraz wysokie wymagania odnośnie kompa oraz niestety najsłabszą stabilność - prowadzi jednak funkcjonalnością -jako jedyny zgrywa samoczynnie frazy

Zmoich obserwacji z czego grają djeje na mobilkach (kontrolery) :
1- ddj s 1
2-numark Ns 6
3-ddj-sx
4-numark Ns 7

i wszystko pod serato

kankan
15-04-2013, 21:13
dzięki bardzo za odpowiedzi. Widzę, że muszę się wybrać do najbliższego sklepu i dokładnie zapoznać się z tematem. Mimo wszystko będę szukał urządzenia, które może grać bez lapka, bo nie zawsze mogę i nie za wsze chcę mieć przy sobie laptop. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Oczywiście gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, propozycje, podpowiedzi to chętnie wysłucham.

Rolandxp
15-04-2013, 22:12
Do grania na imprezach (wesela, poprawiny, etc.) typu DJ używam CORTEX HDC 500. Urządzenie proste, wręcz prostackie:-) ale... Podpinasz Penia lub zewnętrzny twardy dysk i naprzód!!!! Dodatkowo można podłączyć klawiaturę komputerową poprzez złącze USB i wszystkim operujesz z tego poziomu bez dotykania urządzenia. Zdecydowanie lepszym modelem jest CORTEX HDC 1000 (podwójny player) lub HDC 3000. Polecam także Korga MP 10 Pro. Miałem na testach. Spokojnie wystarczy na obsługę imprez okolicznościowych. Wystarczy nagłośnienie, mikrofon i Korg MP 10 Pro. Tam masz wszystko co jest potrzebne do ogrania imprezy. Jedynie w tym przypadku przekroczysz pułap cenowy o jakiś 1000 zł. Coś za coś...

kankan
16-04-2013, 10:30
Rolandxp dzięki za wskazówki. Ten Korg MP 10 Pro bardzo fajna sprawa, poczytam sobie dzisiaj, pooglądam filmiki i wezmę pod uwagę wszystkie za i przeciw. Dzięki