PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzegam przed Music Express!!!

Ata-she
02-05-2013, 17:43
Około półtora roku temu kupiliśmy w Music Express mikser Mackie CFX 12 MK II.Oczywiście nowy z 2 letnią gwarancją.
W styczniu zaczął szwankować i potem padło kilka kanałów.Zgodnie z zaleceniem sklepu wysłaliśmy w oryginalnym opakowaniu+karta gwarancyjna+paragon (takie wymogi określili jako warunek przyjęcia sprzętu do naprawy).Po dokładnie 2 miesiącach (słownie sześćdziesiąt dni !!!) zadzwonili i oświadczyli,że nie da się naprawić i oddadzą nam kasę.Podaliśmy numer konta i niby wszystko ok...niby... Na drugi dzień zadzwonili i powiedzieli,że nie mogą nam wypłacić kasy,bo nie mają paragonu...czujecie??? Przesrali gdzieś paragon i teraz będzie najlepsze!!! Zaproponowali nam jakieś badziewie ze sklepu,albo UWAGA!!! zwrot kasy minus wat,czyli ok. 400zł w plecy dla nas!!! Chyba ich pogięło???!!! Po dwumiesięcznej "naprawie" mija kolejne dwa tygodnie,a my ani sprzętu,ani pieniędzy!!! Pełna olewka,żadnego kontaktu z kierowniczką sklepu (chyba zabronione???),przez dwa miesiące, mimo naszych zapytań co ze sprzętem,ani jednej odpowiedzi,a w tej chwili wychodzi na to ,że zajeb...li nam mikser i mają nas w dupie.W poniedziałek zgłaszamy sprawę do Federacji Konsumentów i do PIH.Jeżeli ktoś wie jak załatwia się sprawy z takimi skurwielami ,to proszę o rady .Jeszcze raz ostrzegam przed MUSIC EXPRESS z Krzyżanowa k/Kutna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

piotrekmuzyk
02-05-2013, 19:35
Zawszę za grube sprzęty proponuje klientowi fakturę - nie paragon który może wyblaknąć albo może zaginąć - a jeżeli ktoś bierze paragon przypominamy o zrobieniu kopii. Swoją drogą większość programów do wystawiania paragonów/faktur ma możliwość wydrukowania paragonu (jest jednak dobra wola sklepu). Jeżeli mikser nie dało się naprawić powinni otrzymać korektę za mikser a potem oddać wam pieniądze. Proponuję jeszcze zadzwonić po długim weekendzie do Music Info który jest dilerem Mackie - być może oni coś podpowiedzą - potwierdzą wersję ME.

aplauz
02-05-2013, 20:20
1. Przypadek który na pewno nie jest regułą. Znam ludzi z tej firmy. Moim zdaniem to jeden z 3 najlepszych sklepów w Polsce.
Każdemu zdarzają się wpadki a pewnie ktoś nie pilnuje sprawy.

2.Tak jak mówił Piotrek , paragon trzeba zawsze kserować !!! Bez względu na wszystko ( czy wyblaknie czy nie NIGDY nie wysyła się oryginału faktury a już w ogóle paragonu.

3. Najważniejsze

Podstawa do reklamacji jest dowód zakupu.

Czyli bez gadania , wystarczy potwierdzenie przelewu, karty płatniczej czy wyciag bankowy ( wiem bo się szkoliłem w tym temacie)

Bez nerwów wyślij poleconym informację o Twoim stanowisku wobec sprawy i swoja propozycję. POLECONYM , bo dzwonienie nie ma żadnych potwierdzeń niczego.

Niestety jets też tak ze 14 dni to mają na podjęcie decyzji co do naprawy lub zwrotu kasy. A jeśli jest naprawa to może sie ona wydłużyć o czas dostawy podzespołów .

Ata-she
02-05-2013, 20:40
Dzięki za odpowiedzi. Tutaj nie chodzi o nic więcej jak o wat ,który będą musieli zapłacić ,bo zgubili paragon i nas próbują naciągnąć na to.
A paragonu zażądali,bo inaczej nie przyjmą sprzętu do reklamacji.Mamy oczywiście dowody wpłaty,dowody wysyłki sprzętu do naprawy.Kupowaliśmy przez allegro,więc sama aukcja potwierdza zakup.Aplauz,a może znasz szefową? Bo pracownicy za nic nie chcą nas z nią skontaktować.Zaczynamy podejrzewać,że po prostu "dali dupy " z tym paragonem i teraz próbują sami coś kombinować.

aplauz
02-05-2013, 20:49
Dlatego napisz cokolwiek byś miał jakkolwiek odpowiedź na piśmie, meilowo etc

Potem sprawa dochodzeń już jest n prostsza jak masz potwierdzenie .

Ata-she
02-05-2013, 21:01
Dzięki. Będę zobowiązany.

zespoljoker
03-05-2013, 12:12
Też miałem do czynienia z tym sklepem ale jeszcze jak funkcjonowali pod Wrocławiem. Kupiłem u nich przez Allegro pewne sprzęty oświetleniowe i dymiarkę , zapłaciłem przelewem i co?
Okazało się ,że sprzedali towar, którego nie mieli na sklepie i nie wiedzieli kiedy będą go mieli. Kasę zwracali jakieś 3 tygodnie bo nie było osoby uprawnionej do podpisania zwrotu. Pani przez telefon kręciła jak mogła i dopiero postraszenie Rzecznikiem i interwencją w Alle.. przyspieszyło procedurę.
Ogólnie NIE POLECAM.

pgbolo
03-05-2013, 20:24
Ja też kupowałem w tym sklepie - nie było problemów.

Ata-she
03-05-2013, 21:05
Z kupowaniem nie było problemów. Są teraz,gdy mają się wywiązać z warunków umowy i gwarancji.

Ata-she
06-05-2013, 16:38
Jeszcze raz dzięki za rady i pomoc. O obsłudze sklepu i organizacji ,zdania nie zmieniam,bo jest fatalna. Właściciel okazał się na szczęście człowiekiem konkretnym i sprawę załatwiliśmy ugodowo. Niestety kontakt z nim dostaliśmy po prawie dwóch tygodniach i okazało się,że można załatwić sprawę w ciągu kilkunastu minut.Kończąc,jeżeli będziecie mieli takie sytuacje w tym sklepie ŻĄDAJCIE rozmowy z właścicielem. Pracownicy to beznadzieja i marnowanie czasu i nerwów.Życzę żebyście nie mieli takich przejść.

tomi311
12-06-2013, 22:03
witam zgadzam się z kolegą co do firmy music-expres zakupiłem case ,którego nie mieli na magazynie You can see links before reply pracownik powiedział ,że niema wysyłki bo coś tam cos tam klapa urwana itd w rozmowie z Panią od wysyłek doprowadzono mnie do szału,więc natychmiast poprosiłem o rozmowę (chyba to był własciciel,albo osoba na odpowiednim stanowisku) po rozmowie firma ta zaproponowała mi case 4u w tej cenie co w aukcji jako żebym się chyba nie denerwował,a więc duży plus dla właściciela music-expres ,że zadbał o klienta i sprawa załtwiona pozytywnie pozdrawiam tego Pana (musimy dbac o klienta ,bo z niego żyjemy takie dzis czasy)

aplauz
11-07-2013, 07:24
Właściciel okazał się na szczęście człowiekiem konkretnym i sprawę załatwiliśmy ugodowo.

To najważniejsze.

KrzyKrze
23-09-2013, 21:53
Bardzo lubię ten sklep, ale mają tam niezły bałagan - raz wysłali mi pewną lampkę dwa razy... i mam dwie lampki:)

bamber71
24-09-2013, 09:44
Bardzo lubię ten sklep, ale mają tam niezły bałagan - raz wysłali mi pewną lampkę dwa razy... i mam dwie lampki:)

Mi ostatnio z MOstrowkiego przysłali jakiś dyktafon po naprawie gwarancyjnej :D Pomylili firmy, bo nazwy obu są identyczne, tylko adresy inne. Tamta druga to sklep w Warszawce. Musiałem do nich 3 razy dzwonić zeby to zabrali ode mnie.

taky
24-09-2013, 19:13
Ą tam ą tam, expres lubi robić niespodzianki. Kiedyś zapłaciłem za Kappa 15LF blaszak a dostałem Pro 15LF.

the_boss81
30-10-2013, 09:03
Mi ostatnio odp na zapytanie, że jedyną alternatywą dla CMS600 w tej wadze jest Allen PA12 CP POWERMIKSER - ale nie jestem zniesmaczony, bo jak na to odpisałem, że jak mają się kompromitować, to lepiej wcale nie odp... zareagowali z humorem... (...) ;)

kris11
30-10-2013, 09:32
dobre :)

dcg
30-10-2013, 09:37
lux

karolrogala
30-10-2013, 23:00
3 dni temu przyszedł Allen, nic nie pomylili wszystko zgodnie z planem, dodatkowo dostałem 10% zniżki - dla forumowiczów, jak na pierwszej stronie w reklamie ale jakbym przeczytał ten post tydzień temu to w życiu nie wziąłbym od nich.

mar00da
30-10-2013, 23:32
Ja miesiąc temu na imprezę kupowałem płyn do baniek ale dostałem płyn do dymu, w sumie nie wiem kto zawalił później czy kurier czy sklep ale pomimo telefonicznej umowy i gwarancji że dostanę płyn przed sobotą, płyn do baniek dostałem w poniedziałek. Czyli "po ptokach". Cały proces trwał ok 9dni.

W sumie drobiazg ale irytuje ;/

żołnierz
31-10-2013, 07:22
Ja tam sobie chwalę. Też dostałem 10% zniżki i towar jak należy. Nigdzie takich cen nie dostałem.

Sławek
31-10-2013, 22:59
Za sprzęt powystawowy dostałem 10% rabatu i roczną gwarancję. Własnie wysłałem do naprawy gwarancyjnej i zobaczymy co dalej.

gitarra
26-11-2013, 21:06
Witam, sklep jak sklep, im więcej zamówień tym większa możliwość pomyłki. Jak widać po postach nie zawsze sklep działa na swoją korzyść ( dwie lampki ;} ) brałem od nich parę rzeczy i nie mogę narzekać , wszystko terminowo i sprawnie załatwione.

Mustafa
26-11-2013, 21:21
Sorki za ciekawość, czy Ty to on czy ona jeżeli można spytać ? :)

Raf4G
26-11-2013, 21:44
Chyba ona ale dlaczego napisała " brałem" :059:

pokemon
26-11-2013, 22:10
Ja nie miałam żadnych problemów z tym sklepem.Kupiłam kilka rzeczy i zawsze było na czas.

Raf4G
26-11-2013, 22:58
Kupowałem tam wiele rzeczy. Zawsze było na czas poza kolumnami D-12 3a czego nie mam im za złe...bo czekałem, czekałem i wyrwałem... jak się później okazało w rozmowie z panem Piotrem ze sklepu -ostatnią parę D-12 3a w kraju. Później dokupiłem jeszcze PSP 212 i szafa gra! :)

gitarra
27-11-2013, 09:50
Oczywiście że "ona" ,tak to jest jak kobieta mając zajęte ręce dyktuje, a facet klepie na klawiaturze. g:DD

top-music
27-11-2013, 10:27
i po co mieszać na forum faceta??;)

PawelMusic1989
27-11-2013, 11:34
ja też miałem problem. Sprzedają na allegro sprzęt którego nie ma, na szczęście mam nawyk dzwonienia wcześniej. Po rozmowie okazało się że sprzętu nie ma. Miał być sprowadzony za tydzień i tak minął miesiąc i dałem sobie spokój. Zamówiłem gdzie indziej może troszkę drożej, ale bez problemów.

HEINEKEN
27-11-2013, 14:40
Tak, wszyscy chcą SZYBKO i TANIO

Codziennie mam telefony od klientów którzy kupili coś rano i mają pretensje że jest już 18:00 a kuriera jeszcze nie ma

Zacznijcie kurcze myśleć!!! Sklep, taki gigant jak Music Express ma i tak sporą większość wystawionego towaru na stanie. To zamrożona kupa kasy.
Nie wiem co się wydarzyło że musiałeś czekać miesiąc, może to dystrybutor dał ciała i nie miał w magazynie zapasu towaru.
Może to towar mało chodliwy którego sprzedaje się sztukę w ciągu miesiąca więc nikt nie zawala się nim w ilościach hurtowych.
1 sztuka zejdzie ze stanu więc czeka się na dostawę nowego, jeśli wspomniany dystrybutor też go nie ma to robi się zatwardzenie.

Wszyscy narzekacie na ceny w stacjonarnych sklepach muzycznych. Różnica w cenie: sklepik w Waszym mieście a Music Express to czasem nawet 20-30%. Chcecie taniej, więc kupujecie przez internet a tu nie zawsze wszystko jest od ręki i trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

Jak ktoś potrzebuje coś NA JUTRO rano to albo idzie do stacjonarnego sklepu i bierze z półki, towar od ręki, ale zapłaci znacznie wiecej albo dzwoni do sklepu przed zakupem i pyta.

Paweł, jeśli po obiecanym tygodniu towaru nie było to od razu trzeba było pytać gdzie indziej, jak zauważyłeś, drożej.

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tego co zrobił Music Express. Wtopy i skuchy im się zdarzają i będą zdarzać, bo przy takich obrotach nie są w stanie tego uniknąć. Cenowo boją na głowę Thomanna a przecież na cenę wszyscy teraz patrzą.

Na samym tylko Allegro mają aktualnie 2160 trwających aukcji.

Żeby na bieżąco kończyć aukcję towaru który się przed chwilą sprzedał potrzebowali by chyba dodatkowych kilku osób robiących tylko to.

Chcecie mieć zawsze towar od ręki, kupcie np u Ostrowskiego. Zapłacicie za paczkę 1000 zł więcej ale będzie na jutro. Jak kto woli...

PawelMusic1989
28-11-2013, 11:28
Heineken zgadzam sie z toba w 100%. Ale po co zwodzic klienta za kazdym razem jak zadzwonilem mialem odpowiedz ze do piatku na pewno bedzie ! Prosze podac numer telefonu to oddzwonimy. Oczywiscie telefonow brak z ich strony. A dodzwonic sie tam i porozmawiac z panem Piotrem to cud. Towar zamowilem gdzie inndziej a od nich nie dostalem ani jdnego telefonu choc go zapiaywal z 10 razy....

HEINEKEN
28-11-2013, 11:39
Wiec dlaczego wciaz czekales?
Ja wiem. Bo dawali najlepsza cene i wierzyles do konca ze uda sie taniej.
Oni pewnie tez. Nie mieli interesu w tym zeby Cie zbywac. Nie udalo sie zalatwic towaru i tyle.
Musisz zdawac sobie sprawe ze jestes niestety klientem jednym z wielu. Kazdy chcialby byc traktowany priorytetowo , ale prawda jest niestety inna. W takich sklepach nikt nie stanie na rzesach zeby zalatwic artykul na ktorym zarobia 200 zl skoro w kolejce czeka juz 100 innych na obsluzeniu ktorych zarobia 20.000
Niefajne, ale sklep to czysta ekonomia.
Pawle, po drugim telefonie i odpowiedzi NIE MA odpuscilbym zwyczajnie ten sklep i poszukal gdzie indziej.
W malych sklepikach klient bedzie zawsze bardziej dopieszczony, bo jesli obroty nie sa duze to liczy sie kazde zamowienie. Taki gigant jak Music Express idzie na ilosc. Sprzeda wiecej, dostanie lepsza cene od dystrybutora a wiec klientowi koncowemu rowniez moze zaoferowac najlepsza cene. Klientow skuszonych cena przybywa i kolo sie zamyka.

Sent from my iPhone using Tapatalk (You can see links before reply)

mar00da
28-11-2013, 13:24
Tak, wszyscy chcą SZYBKO i TANIO

Przede wszystkim, wszyscy/większość chcę rzetelnie.. tanio i szybko w drugiej kolejności :)

HEINEKEN
28-11-2013, 13:40
Stary, ja prowadze sklep i wiem co pisze.
W internecie liczy sie cena.
Ci od rzetelnosci to promil.

top-music
28-11-2013, 14:00
Haineken zapomniałeś o tym że jak chcesz dać z "półki" to NIEEE bo "ja bym chciał nowe" ;)

HEINEKEN
28-11-2013, 14:50
Taaa :) wszyscy chca pomacac - nikt nie chce macanego

the_boss81
28-11-2013, 15:08
Ale z drugiej strony - np. w Niemczech, a pewnie w podobnych krajach też tak jest - towar z wystawy to z automatu tzw. B-Ware - który jest tańszy! Mnie osobiście tam nie przeszkadza, że np. kupuję klawisz, na którym ktoś już tam sobie w sklepie plumkał... (oczywiście jeśli ślady użytkowania nie są widoczne) - to jeden z wielu aspektów traktujący o tym, że Polska chce wciągać standardy unijne tylko na płaszczyznach gdzie obywatel ma dać, a tam gdzie obywatel miałby coś dostać już nie musi być zgodnie z unijnymi dyrektywami... :/

Peke
28-11-2013, 16:18
ja znowu zapłaciłem za mikrofon i statyw w czakmusic 2 listopada i do tej pory nie mają tego na stanie...a zapłata była z góry...więc nie wiem czemu przeżywają co poniektórzy ;d

HEINEKEN
28-11-2013, 16:51
Z Czakiem handlowalem swojego czasu i wiem, ze to solidny sklep. Sprzetu maja duzo, wiekszosc na miejscu wiec dziwi mnie takie opoznienie.
Miesiac czekania to dlugo, fakt. Sprzedawca ma ustawowo 30 dni na wysylke towaru (poza sprzetem na zamowienie) wiec 2 grudnia mozesz smialo pisac o zwrot kasy, jesli oczywiscie bedziesz chcial.

Peke
28-11-2013, 17:07
podobno dystrybutor(z tego co pamiętam) nie ma tego na stanie i ciągle im obiecują wysyłkę. Poważnie podchodzą do klienta więc jakoś się nie stresuję tym że jeszcze nie wysłali;d

PawelMusic1989
28-11-2013, 17:23
Heineken wiesz czemu czekałem już ci mówię. Kupiłem u nich kompletną rampę z uchwytami. Zakup na ponad 4 tysiące. Umawialiśmy się na inną cenę a gdy paczki do mnie dotarły cena była inna, i Pan Piotr obiecał mi zniżkę przy następnym zakupię żeby wyrównać moją stratę. Ale niestety tak to jest. Mogłem nie odebrać rampy i by było po sprawie. Ale mój błąd.

HEINEKEN
28-11-2013, 18:32
Dlatego mowie: wtopy sie zdarzaja i nadal beda zdarzac bo na takiej ilosci transakcji to nieuniknione.
Najwazniejsze jest wyjscie z twarza.
Jesli ja nawalilem to robie wszystko zeby to klientowi zrekompensowac. Zdarzalo sie ze dokladalem do interesu, ale coz, nauka kosztuje.
Gorzej gdy klient pomimo kompromisowej propozycji strzela z dupy i straszy Allegro, policja, sadem i opisaniem wszystkiego na forum branzowym (to ostatnie uwielbiam). Przyklady moglbym mnozyc, ale szkoda czasu.
Podsumowujac: Trzeba uwazac na cwaniakow i oszustow w sieci bo tych nie brakuje, jednak sklepy typu ME, Czak to raczej solidne firmy i nie maja zadnego interesu zeby kopac sie z klientami. badzcie wyrozumiali, pytajcie przed zakupem jesli sprawa jest pilna i nie mowcie juz nigdy wiecej: ile to kosztuje i czemu tak drogo? - bo to juz stare i od dawna nikogo nie smieszy...
Pozdro

aplauz
29-11-2013, 07:23
Dokładnie.
Niestety i Thomannowi się nie raz udało mnie wk...

Prawda jest taka że asortymeny sklepu i ceny są znakomite w porównaniu do konkurencyjnych sklepów.

Niestety, ja doświadczyłem też wielu sytuacji robienia ze mnie ( sprzedającego) głupka.
Ludzie kupowali sprzęt i po kilku dniach ( po zagraniu imprezy) zwyczajnie odsyłali i tak robili co tydzień. A że kupili przez internet mają prawo. Mało tego ! Zdarzyło sie 2 razy ze odesłali popsuty ale nie ten sam zakupiony tylko taki sam jak ten wysłany ode mnie licząc na gwarancję i zwrot pieniędzy . Chamówa na całego.

Dlatego spa=sowałem ze sprzedażą sprzętu choć z nagłośnienia miałem najwięcej w Polsce w jednym miejscu.

Ps. Pomyłki się zdarzały także mi. Tylko zawsze podstawą są nie telefony tylko oficjalna korespondencja . i to wystarczy by załatwić sprawę jak należy. Dzwonić można równocześnie w napisaniem . samo dzwonienie nie zawsze działa.

Co do Musicexpress ...Będzie okazja pogadać w Rzgowie bo będą mieli dużą prezentację sprzętu PA.

bodek244
29-11-2013, 08:57
Na allegro bywa różnie z dostępnością.Ja wchodziłem na ich stronę,a potem jeszcze dzwoniłem ,żeby się upewnić,czy mają sprzęt na stanie.Pełna informacja i jak dotąd ,żadnych problemów.