PDA

Zobacz pełną wersję : Yamaha mgp 16x

cu-dens
26-05-2013, 23:35
Witam. Chcę zmienić mixer i mam problem co wybrać. Potrzebuję taki, co ma przynajmniej 10 wejść mikrofonowych plus 3 -4 stereo i mieści się w racku. Myślałem o Allen Heath ZED 16 FX lub 18 ale okazało się, że na wejściach stereo mają tylko dwupunktową korekcję a ja chciałbym trzypunktową. Poradzono mi nabyć YAMAHA MGP 16X lub Yamaha MG166CX. Czy ktoś używał takich mixerów i ma o nich jakieś zdanie:?: dzięki za odpowiedź. :) K.

Mix
27-05-2013, 13:23
Posiadam MGP16x - świetny sprzęt. Czyste, efektywne preampy mikrofonowe w połączeniu z kompresją na kanale, dają niesamowitego kopa. Zupełnie nowa jakość. Trzeba posiedzieć nad ustawieniem efektów. Generalnie Polecam!

cu-dens
27-05-2013, 14:19
dziękuję za odp. No to już coś wiem od użytkownika. Ktoś jeszcze mógłby coś dopowiedzieć? A jak z jego wykonaniem i awaryjnością, bo słyszałem że delikatne wykonanie jak na cotygodniowe grania /sale i plenery/

sylwek
28-05-2013, 21:26
YAMAHA MGP 16X testowałem niedawno. Ładnie wykonany, brzmienie ok, + kompresor. Minusy to brak wyjścia na footswitch, tap tempo tylko dla 2 programów, usb działające pod i poda - brak możliwości z wykorzystaniem pc.

Mix
28-05-2013, 22:40
dlatego kosztuje tyle ile kosztuje ... usb, interfejs - ja uważam, że to nie potrzebne dodatki. Zwykle słabej jakości. Od tego jest interfejs audio.
Co do awaryjnosci to nikt nie odpowie na to pytanie ponieważ sprzęt jest nowej konstrukcji. A co do "słabego wykonania", nie zgodzę się. Sprzęt masywny i dobrze wykonany. Ja przewożę go w kartonie.

midpart
05-06-2013, 09:11
Seria modeli MGP jest najlepszą serią jaką yamaha wypuciła na rynek od 15 lat, testowalem ten stół bardzo dokładnie i nie znalałem żadnej wady, gdybym nie miał sowjego APB to bym pracował na tym stole, jego uniwersalność mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie, do tego mozliwość współpracy w tabletem - ostatnio byłem w stanach i w tej chwili kupuje się tylko urządzenia współpracujące z tabletami. Ja dla mnie cena 3 tyś z groszem za ten stół jest uczciwa i polecam ten mikser.

cu-dens
06-06-2013, 14:07
Tylko szkoda że brak wyjścia na footswitch. Da się coś zrobić żeby wyłączać efekt nie na stole a nożnie? Czy może zamiast tej Yamaszki kupić Allen Heath Mix Wizard WZ2 16:2DX, bo on ma takie wyjście?

midpart
06-06-2013, 14:57
Wizard jak dla mnie to taki lekko wyższy poziom niż ta yamaha, konfiguracja i wyposażenie przemawia za yamaha, ale brzmienie chyba jednak wizard.

bamber71
06-06-2013, 17:18
Panowie a jak z jakością wbudowanych efektów w tym mikserze? Da sie z nich zrobić pożytek?

sylwek
08-06-2013, 09:12
Jasne że się da. Jak wbudowany fx całkiem przyzwoicie. Jest aplikacja na ipoda, ipada z możliwością edycji presetów.

cu-dens
08-06-2013, 10:52
Jasne że się da. Jak wbudowany fx całkiem przyzwoicie. Jest aplikacja na ipoda, ipada z możliwością edycji presetów.

No tak, ale nie przez ipada, tylko tradycyjnie pod nogę to jak, jak nie ma gniazda??

midpart
08-06-2013, 13:08
Procesor efektów można edytować przez Ipad -fabryczny jest całkiem przyzwoity.