Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Umowa zerwana przez klienta

Awatar spider
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Moim zdaniem jeżeli gość się wystraszy to parę groszy wyciągniesz i to czy masz działalność czy nie nie ma tutaj nic do rzeczy ...ale jak pójdzie z Tobą na ostro to gra nie warta świeczki więc lepiej się dogadać.
    A na przyszłość zadatki brać brać brać i tyle.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Cytat jegomosc napisał/a: Zobacz posta
    Cześć,
    Prowadzę imprezy już od kilku lat, ale pierwszy raz mam sytuację, w której młodzi rezygnują z organizacji wesela (wcześniej zdarzały mi się zmiany terminów co najwyżej)
    Nie jest to częste, wręcz nader rzadkie zjawisko ale przygotuj się na więcej Ja w ciągu 32 lat działalności miałem z 5-6 takich przypadków (nie pamiętam). Norma! Zawsze jednak pozostawał zadatek w kwocie mnie satysfakcjonującej.

Awatar LOOcek
    Capo di tutti ...
    Zlotów
    20
    Cytat Silver Sound napisał/a: Zobacz posta
    Witam
    Loockowi zapewne idzie o to, że nie mozna pobrac całej kwoty z umowy + zadatek. Nie mozna żadać więcej za zerwanie umowy, niz gdyby sie tą usługe wykonywało zgodnie z umowa.
    Zapewne kolega pomylił sie pisząc pierwszy post,
    jk
    O tym nawet nie wspominam, bo to już podchodzi pod KK a nie klauzulę niedozwoloną.

jegomość, przepraszam, ale ja za prawnika płacę co miesiąc kilka stówek, nie udziela mi porad za "dziękuję", dlatego też nie będę Ci pisał gotowców z dobrego serca.

Wskazałem Ci błąd, idź do kumatego radcy prawnego i niech Ci stworzy PRAWOMOCNĄ umowę. Jeśli nie masz takiego, odezwij się na priv, ten mój bardzo chętnie Ci taką stworzy. Oczywiście wystawia FV
    Niech żyje polska klasa robotnicza – przodująca siła narodu!

Awatar PawelMusic1989
    Lewa ręka mafii
    U mnie jedna taka umowa zakonczyla sie sadownie. Oczywiście wygrałem sprawę a babka która spisała umowę nie dość że musiała przyjechać 400km na sprawę to jeszcze musiała pokryć koszty sądowe.
    Ketron SD9 Ajamsonic, Tyros 5, Bayor-Audio DA46 Activ, Draus Hf12

Awatar lukas.ludwik
    Człowiek od czarnej roboty
    Brać odpowiedniej wysokości zadatek z zastrzeżeniem, że w przypadku zerwania umowy kwota zostanie zatrzymana przez zleceniobiorcę. Mi by tam nie chciało się po sądach biegać... Potem ten klient będzie robił antyreklamę albo cholera wie co jeszcze. Zerwał umowę, stracił zaliczkę. Ja nie mam imprezy, ale parę złotych na otarcie łez w kieszeni zostanie

Awatar Exodus
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    4
    Też bym sugerował wybrać się do kumatego radcy prawnego aby poprawić umowę a dwa próbować przez niego ściągnąć należność. Wystawisz mu pełnomocnictwo a on w twoim imieniu wystosuje pismo z nakazem uregulowania kary umownej na którą obie strony wyraziły zgodę.

Awatar PawelMusic1989
    Lewa ręka mafii
    nom tylko że u mnie pisma wysyłane przez prawników nie pomogły. Babka 3 lata do przodu zablokowała mi termin, a potem 4 miesiące przed weselem zadzwoniła że wesela nie ma. Powiedziała że zaliczka powinna wystarczyć a w umowie miałem karę umowną jeszcze. Nie chciała wypłacić, nie działały pisma to sprawa wylądowała w sądzie. Założysz się lukas.ludwig że jak by sytuacja była w odwrotną stronę to babka by ci jajka powyrywała ? Ja z tego żyje i mam na utrzymaniu rodzinę. Nie mam zamiaru nikomu popuszczać Umowa jest jasna. Ktoś podpisując 3 lata do przodu umowę blokując termin w najlepszych miesiącach musi liczyć się z konsekwencjami zerwania umowy. Tyle w temacie
    Ketron SD9 Ajamsonic, Tyros 5, Bayor-Audio DA46 Activ, Draus Hf12

Awatar Manieksp
    Lewa ręka mafii
    Zlotów
    1
    przeczytalem temat i sam mam takie sytuacje czasem.... i też mam napisane na umowie te 50 procent. Tyle że jeszcze się o nie nigdy nie upomniałem, a zadatek wiadomo... zostaje. No i właśnie moje pytanie... ile tego zadatku bierzecie?
    Wódkę można pic tylko w dwóch przypadkach - gdy jest zakąska, lub gdy jej nie ma....

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Zlotów
    15
    A mi zapłacili 100% za zerwanie umowy ,bo mnie sie nikt w Urzędzie nie zapyta np dlaczego nie zapłacił Pan Vat u
    Już mi się odechciało.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar Exodus
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    4
    No i wywołaliście tematem wilka z lasu. Dziś zadzwonił do mnie młody, że stracił pracę i nie będzie organizował wesela i chce zerwać umowę. Jako, że nie ma pracy poprosił o zmniejszenie kary umownej z rzeczonych 50% na znacznie mniejszą bo nie ma z czego zapłacić. Więc powiedziałem, że jesli taka jest ciężka sytuacja to nie ma sprawy, ludzie przecież jesteśmy tylko mam prośbę by zeskanował mi zaświadczenie lub świadectwo pracy abym mógł uczciwie rozliczyć się ze współpracownikami i wytłumaczyć im dlaczego nie gramy. Pan momentalnie nabrał wody w usta, po czym zaczał mnie poganiać, ze to musi zrobic jak najszybciej bo dziewczyny też już nie ma. Więc zacząłem temat ciągnąć dalej i pytam co w końcu nie ma - czy dziewczyny czy pracy bo jesli pracy to wystarczy skan świadectwa pracy i sie dogadamy jesli dziewczyny to już mniej Po parunastu minutach okazało się, że dalej pracuje tylko coś przeskrobał i może pójdzie do zwolnienia

No nic - czekam na kolejna rozmowę i kolejna dawkę emocjonujących wyznań i przyznam się szczerze, ze sam nie wiem jeszcze jak to ugryźć

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów