Poka wyniki od 1 do 5 z 5

Wtek: Jak rozwiza umowy dotyczce Dj

Awatar T.o.m.m.y
    Amator
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    04-01-2015

Jak rozwiza umowy dotyczce Dj

Hej mam takie pytanie postanowiem, e zostan dj wczeniej i do tej pory graem w kapelach i umowy pisane byy wg wasnego wzoru ( czyli na czarno). Teraz po odczeniu si od zespou mam coraz to wicej zlece i tu pojawia si moje pytanie jak to rozwiza w sposb legalny eby nie byo kopotw z tym, bo co raz to wicej gram na imprezach firmowych dla instytucji publicznych. Jednym z rozwiza to co przyszo mi do gowy to umowa o dzieo. Moe mi podpowiecie jak to legalnie zaatwi. Czy musz zakada swoj dziaalno gospodarcz ?

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    tak jak mwisz. Umowa o dzieo i rozliczenie si w pit. Ale jest mae ale. Jak zobacz, e robisz to regularnie to mog uzna, e musisz zakada dziaalno. Na krtk met umowy o dzieo dadz rad ale przy kilku-kilkunastu na rok ju mog si przyczepi.

Awatar T.o.m.m.y
    Amator
    Doczy
    04-01-2015
    No nie wszyscy chc faktur zawsze. Jak kto si trafi raz w miesicu to dobrze.

Awatar RafU
    Prawa rka mafii
    Doczy
    18-09-2014
    Wiekszosc zawodowych klubowych dj rozlicza sie z klubami na podstawie umowy o dzielo/zlecenie, co do dzialalnosci to oplaca sie poki lapiesz sie na preferencyjny zus, pozniej musisz odwalic jeden dobry weekend na samo utrzymanie firmy, chyba, ze siedzisz w tygodniu na etacie, a granie dodatkowo, to wtedy masz ok 350zl miesiecznie oplat

Awatar picassomgi
    Prawa rka mafii
    Doczy
    19-01-2010
    ksigowa = 100 z/m-c i nie masz adnych problemw.

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •