Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka wyniki od 11 do 20 z 21

Wtek: Nagonienie gitary elektrycznej - Jak to u was wyglda ?

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    18-01-2010
    Kiedy, w tzw. penym skadzie, basista mia mae combo z efektami, z ktrego wszystko szo po linii na przody.
    Sprawdzao si.

Awatar guralband
    Amator
    Doczy
    09-02-2015
    Graem z dwoma bardzo dobrymi gitarzystami. Jeden gra z pieca (lampa) plus mikrofon i na przody a drugi z tylko z GR-55 i liniowo na przody. Sprawdzao si jedno i drugie. Wszystko zaley od grajcego. Wszystko.......

Awatar wojtekman
    Amator
    Doczy
    26-10-2015
    Ja mam trzech gitarzystw na scenie. Bas gra na piecu ale jako odsuch, a liniowo sygna na przody, gitarzyci przez mikrofony na przody. Bas czasem mi przeszkadza (zaley od sali). Piece gitarzystw s odwrcone, wic nie sysz gitar z piecy tylko z sygnau odsuchowego z miksera. Gitara akustyczna tylko liniowo przez diboxa.

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    08-03-2010
    Hej.
    W moim skadzie sa dwie gitary, elektroakustyk i elektryk. Na pocztku targaem dwa piece teraz zainwestowaem w akustyka Yamaha SLG200S, ktra ma wbudowane efekty idzie prosto na lini. Elektryk idzie przez BOSS GT100 te na lini i jest OK. Piece nie tylko zagracay scen ale jeszcze nieze zamieszanie wprowadzay. Na duej scenie byo znonie ale ile takich scen mamy w domach weselnych? Teraz wszystko na lini i oczywicie odsuch kady wedug swoich upodoba, gitarzyci maj okoo 1/4 podbit gitar w monitorze aby siebie lepiej sysze To rozwizanie sprawdzio si najlepiej w moim skadzie: klawisz, gitara elektroakustyczna, gitara elektryczna, akordeon, saksofon i 4 wokale. Sprawa moe wyglda inaczej jak bdziesz uywa monitorw dousznych wwczas piece nie powinny ci przeszkadza
    Korg Pa3xPro, Allen&Heath WZ3 14:4:2, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, TC M-ONE XL, Samson S-com 4, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar bamber71
    Czowiek omiornicy
    Doczy
    18-01-2010
    U mnie gitara idzie centralnie z pieca na sal, bez mikrofonw i liniwki. Piec ma 15W Laney i jest lampowy. Przebija si przez reszt i jako mi nie wadzi na scenie.
    Lampiak musi by odkrcony, eby zabrzmia. Dlatego nie kupuje sie 100W Mesy bo na takim wzmaku to gra si, ale na powietrzu. Taka moc pozamiataaby na sali.
    Nic w podpisie.

Awatar adamus112
    Prawa rka mafii
    Doczy
    16-03-2010
    Gram 30 lat, w przernych konfiguracjach. Byo prosto w mikser, kilka multi po linii, itp, itd. Nie prbowaem tylko najnowszych typu Fractal, itp. Jeli gitara ma mie znaczenie, spenia rol gitary, a nie tylko na sztuk, to musi mie dobr konfiguracj. Multi z reguy, gaj fajnie w domu, w miksie z zespoem niestety jest o wiele gorzej, nie przebijaj si i gitary nie sycha, barwa jest niemia dla ucha, nie ma tych harmonicznych, jakie daje lampa.
    Zobaczcie jakie s teraz arane. eby zesp brzmia dobrze musi mie sprzt na dobrym poziomie. Chcesz zabrzmie jak Perfect, Lady Pank, Dem, czy moe Dire Straits na podzie?
    Oczywicie najwaniejsza jest "apa" i gra z gow, eby nie zamczy ludzi, ale jedno nie wyklucza drugiego. Nie musi by duo, ale jak raz na jaki czas przyoysz fajne, mio brzmice, ale z jajem solo, to ludzie naprawd to widz, tak jak np. solo na saksofonie. Nawet jak grasz z aranami, to piec jest na plus, bo gitar sycha z niego, taka autentyczn, nie z symulacji, tych ju jest i tak duo na przodach. Gram obecnie na lampie, z pro kostkami i wiem, e tak powinno by 30 lat temu. Chocia, jak jest si starym koniem, to nic innego nie pozostaje, moe w wieku 20 lat taczybym z dwoma laskami przed parapetami Ci, co im piec przeszkadza na scenie, to (bez urazy) chyba ju typowi urodzeni parapeciarze, albo po prostu nie syszeli dobrze skonfigurowanej gitary. Zaznaczam, wszystko oczywicie kwestia priorytetw. W ogle bez gitary te moe by dobrze.

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Doczy
    18-01-2010
    Piec lampowy, pedalboard z kostkami i majk - potem na przody.
    Tak jest najlepiej, ale nie kady ma, nie kademu si chce.
    Kiedy kto gra z gotowcw, to trzeba je wzbogaca czym si da, aby by niepowtarzalnym.

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    04-04-2011
    Cytat bamber71 napisa/a: Zobacz posta
    U mnie gitara idzie centralnie z pieca na sal, bez mikrofonw i liniwki. Piec ma 15W Laney i jest lampowy. Przebija si przez reszt i jako mi nie wadzi na scenie.
    To si nie sprawdza... wtedy sycha tylko centralnie, Ci co bawi si po bokach sceny gitary nie sysz tak jak powinni, sprawdzaem takie ustawienie rok temu na sylwka i kogo nie pytaem to odpowied bya jednoznaczna.

Cytat dcg napisa/a:
    Kiedy kto gra z gotowcw, to trzeba je wzbogaca czym si da, aby by niepowtarzalnym.
    W moim wypadku gitar, dlatego priorytetem jest dla mnie by brzmiaa jak powinna i nie przeszkadzaa innym. Akurat nic przyjemnego nie widz w tym by co imprez adowa w siebie decybele, na scenie ma by sycha wszystko a nie koniecznie musi by gono.
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Doczy
    18-01-2010
    Osobicie te bym wola z pieca majkiem wyj na przody, a sam piecyk traktowa, jako odsuch dla gitarzysty.

Awatar picassomgi
    Prawa rka mafii
    Doczy
    19-01-2010
    Ja gram 30 lat ... GT-10 i w lini. Wszystko siedzi w miksie, wszystko jest OK. A mam Mes ale nie korzystam. Przymierzam si do Fractala AX-8 jak przetestuj to opowiem

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •