Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Keyboard? Pianino cyfrowe?

tuskaroz
    Awatar tuskaroz
    Guest

Keyboard? Pianino cyfrowe?

Cześć! Piszę do Was z pytaniem odnośnie wyboru instrumentu. Skończyłam szkołę muzyczną, teraz studiuję i musiałam rozstać się z moim pianinem akustycznym, chciałabym kupić instrument do gry dla własnej przyjemności, coś do 1000 zł. Zależy mi na ładnym dźwięku i w miarę czułej klawiaturze. Wiem, że za taką cenę cudów nie będzie, ale liczę, że coś mi doradzicie Co do keyboardu nie jestem tak do końca przekonana; swoją przygodę z grą zaczynałam właśnie na keyboardzie i był to jednak dość sztuczny dźwięk, a klawisze zupełnie nieczułe na dotyk - zdaję sobie jednak sprawę, że było to jakieś 15 lat temu, więc mam nadzieję, że sporo się zmieniło w jakości keyboardów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    6
    Witaj. Do 1000zł będzie ciężko ze znalezieniem odpowiedniej klawiatury imitującej fortepian. Proponuję poszukać używanej Yamahy z serii DGX

waker
    Awatar waker
    Guest
    Skończyłaś szkołę muzyczną, to chyba nie chcesz się uwstecznić kupując keyboard. Do tysiąca to tylko używane pianino możesz kupić. Wprawdzie są jakieś wynalazki niemarkowe nowe po 1000-1200 zł, ale radzę omijać je dalekim łukiem. Jak chcesz nowy instrument zbliżony klawiaturą do akustyka, to może trochę w kredyt wpuścić. Najtańszy z markowych będzie casio cdp-130, kosztuje ok. 1700 zeta. Jak byś mogła jeszcze parę stówek dorzucić, to już całkiem niezły wybór się robi.

Awatar Makosz
    Początkujący
    Niestety jeżeli chodzi o pianino cyfrowe - tu mogę się wypowiedzieć bo się na tym znam (tylko cyfrowe w karierze swojej maiłem) - to w tej cenie ciężko coś porządnego. Do nauki jak najbardziej. Jak będziesz coś droższego kupował to się rozeznaj dobrze. Zobacz tu pianina cyfrowe

Awatar thomas
    Początkujący
    Ja jakbym skończył szkołę muzyczną, to obowiązkowo kupiłbym sobie pianino akustyczne Aż mnie zgaga dopada jak widzę, że ktoś rozważą pianino albo keyboard. Jak chce się grać na pianinie to o keyboardzie się nie marzy

Awatar bartek1207
    Nowicjusz
    Pomimo tego, że sam dorwałem drewnianego Technicsa za 700 złociszy, to jednak nie napawałbym optymizmem specjalnie jeśli chodzi o zakup czegoś co będzie miało feel i zabrzmi jak prawdziwe pianino.

Ale...

Za 1000 PLNów można już złapać całkiem porządną klawiaturę sterującą.

Tą sterówkę podłączyć do pierwszego lepszego laptopa - nie musi być cudo techniki, nie potrzeba też interface ani nic, kabel MIDI-USB za 20 złotych zrobi robotę.

A na laptopie zainstalować np. Addictive Keys.

I pozamiatane. Znośna latencja jest osiągalna, brzmienie na poziomie baaardzo drogich fortepianów cyfrowych też - można grać bez przerwy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów