Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Harfa elektryczna zrób to sam

Awatar nikita1981
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Harfa elektryczna zrób to sam

hej,
    Podobno harfa, to instrument dla którego można stracić głowę. Ze mną tak się stało, dziennie słucham muzyki granej na harfie.
    Chcę sobie zrobić ręcznie harfę na ścianę (ozdoba) a gdyby przy okazji można byłoby na niej coś brzdękolić, to byłoby świetnie.
    Nie chcę robić klasycznej harfy, gdyż źle wyglądałaby na ścianie, dlatego chcę zrobić elektryczną (płaską).

Chcę zrobić harfę elektryczną w wyglądzie przypominającą delta harp.

Moje zagadnienia, których nie potrafię rozkminić:
    1. Czy mógłbym pod strunami umieścić przetworniki z gitary elektrycznej ( 5 sztuk aby uzyskać 30 strun) ?
    2. Czy do harfy mogę wykorzystać struny gitarowe, bo do harfy są bardzo drogie i jaka jest całkowita długość struny do gitary ?
    3. Czy przetworniki mogę połączyć równolegle / co muszę dodatkowo kupić aby w sumie pracowało razem 5 przetworników. (kupię takie najtańsze, bo boję się, że projekt może niewypalić) ?
    4. W jakiej minimalnej odległości muszę umieść przetwornik od końca strun aby dobrze zbierał dźwięk ?
    5. Czy dodatkowo wyfrezować część ramy harfy aby jednak było trochę pudła rezonansowego, czy w przypadku zastosowania przetworników jest to całkowicie niepotrzebne ?

Piszę na forum zanim wezmę się do projektowania w Auto Cadzie, gdyż nie chcę niepotrzebnie wydawać potem pieniędzy.

Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi i pozdrawiam .

Awatar Jaro993
    Początkujący
    udalo Ci się zrobić? jestem pod wrażeniem, że za coś tak (jak dla mnie trudnego) się zabrałeś...

Awatar thomas
    Początkujący
    harfa, to prawdziwe wyzwanie,
    życzę powodzenia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów