Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Jak zgubić ogon?

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Cytat tatan74 napisał/a: Zobacz posta
    Dzięki panowie za wszelkie uwagi i porady. na pewno z nich skorzystam przy najbliższej "buczącej" okazji. Przyznam RafU, że z tym pasywnym basem po auxie to fakt - grałem jakiś czas na aktywnych satelitach i pasywnym NAW'ie na 15" (1szt), Damian pomógł mi z ustawieniami Inuka DSP3000 (czyt. podał na tacy gotową konfigurację) i wszystko grało jak trzeba (znaczy tak, jak chciałem ). A może czas czas wrócić do pasywów? Tylko jak sobie uświadamiam, że teraz bez procesorowania ani rusz, trzeba się zagłębiać w filtry dobroci i inne krzywe zbocza rampy to jakim cudem kiedyś wystarczał jeden powermixer LDM 2x200 do tego dwie kolumny trójdrożne i to wszystko gadało?
    Ja gram w pelni aktywnie, bas wypuszczam po auxie, tne go sobie w Xair tak jak mi potrzeba, gory w procku konfowki tne na 80hz i niczego wiecej w nich nie ruszam. Ogolnie to granie przez live bandy na takich systemach wlasnie typu evox dla mnie mija sie z celem, przediez te 4” przetworniki nie sa w stanie przeniesc 3 wokali, klawisza, saxu itd, kolumna zostaje zapchana i przenosi jeden wielki łomot, moze w tym tkwi problem? 12” w basie to niestety malo

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Cytat the_boss81 napisał/a: Zobacz posta
    Ciekawe co robię źle, bo ja na prawie żadnej sali nie reguluję nagłośnienia...
    Obaj robimy źle bo ja też nic nie robię z nagłośnieniem poza regulacją proporcji bas - góra Ale jakiś procek też zamierzam dokupić, ot tak dla sprawdzenia co można jeszcze poprawić.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Aktywne czy pasywne - temat stary ja rzeka - i nigdy się chyba nie skończy... dla mnie dobry pasywny zestaw, to taki, do którego jest dedykowany przez producenta amping i DSP z fabrycznymi presetami (mniejsza o to czy napęd z logiem producenta paczek - ważne, żeby to było preferowane do paczek, wtedy mam pewność, że to 1. zagra jak powinno, 2. zagra bezpiecznie. In plus trochę mniej kabli, in minus dodatkowe skrzynki i pasywny podział w górkach (bo tylko bardzo nieliczni podpinają górki pasywne w biampie). Do dobrej aktywnej kolumny zwykle też można podpiąć się lapkiem i ustawić dosłownie wszystko to co w zewnętrznym DSP. Tylko czy to jest tak naprawdę potrzebne? Przecież niektórzy producenci wręcz robią tak, że specjalnie "zaszywają" na sztywno presety - tak samo w aktywnych jak i pasywnych. Pomijając akustycznie krytyczne sale - jak dla mnie - jak zestaw czy to aktywny czy to pasywny nie gra na presecie dedykowanym to szukam innych paczek, a nie kombinuję z półśrodkami... z drugiej strony, jak ktoś lubi kręcić, to "wolność Tomku w swoim domku" czy jakoś tak...
    Opcji jest cała masa. Skoro NAW spełniał Twoje oczekiwania - pomyśl o basiku NAW - np. ten zestaw 2x15 i 2x12 albo mobilniutko 1x12 i 2x8" - cały napęd i DSP a subie. Pozdro

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Miało być 1x15 i 2x8" - ale już nie mogłem edytować...

Awatar tatan74
    Człowiek od czarnej roboty
    no właśnie nie widzę, żeby suby NAW były z napędem i DSP od razu, chyba, że coś źle zrozumiałem. Górki 8"? Hm... to chyba, też nie NAW... poza tym przebije się toto dalej niż 2m? Z ósemkami mam średnie wspomnienia, ale to były ldm, więc nie ma co porównywać. Tak czy inaczej to przyszłościowo, na razie będę mielił dalej evoxa

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Krzychu miał pewnie na myśli subik vms 15” + 2xms8. Taki zestaw pod porządnym mikserem istotnie zabija plastikowe wynalazki jakością.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar pirul
    Nowicjusz
    Cytat Mustafa napisał/a: Zobacz posta
    Obaj robimy źle bo ja też nic nie robię z nagłośnieniem poza regulacją proporcji bas - góra Ale jakiś procek też zamierzam dokupić, ot tak dla sprawdzenia co można jeszcze poprawić.
    Mi też nie zawsze się chcę poprawiać presety, bo to syzyfowa praca skoro za tydzień gra się na innej sali. Ale wole mieć możliwość, niż jej nie mieć

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Tak Marcinie, jak ma być max. mobilnie to właśnie ta 15ka z DSP i ampingiem dla górek i ewentualnie jeszcze pasywnego suba.
    Tatan pisałeś o mobilności, więc pomyślałem o 8kach - ale do tego samego suba można zapinać tak samo satelity na 12ce, ale wtedy lepiej + pasywny sub - wtedy oczywiście nie jest już tak mobilnie.
    8ka jak wiadomo fajnie gra, ale dość szybko kończy się jej zapas mocy - jednym z rozwiązań jest paczka 2x8 - mobilność pozostaje praktycznie na poziomie pojedynczej 8ki, a SPL jak 1x12. Przy tym zyskujemy ładniejszy środek - ale wiadomo, że tylko jako satelita, a o sensowny "fullrange" zapominamy... Warunkiem jest oczywiście zastosowanie konkretnych 8ek, a nie jakichś budżetowych... Pozdro

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów