Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Syntezator (a może nie?)do 3500zł/Podmiana KURZWEIL PC3LE6

Awatar Negatyw
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Syntezator (a może nie?)do 3500zł/Podmiana KURZWEIL PC3LE6

Witam,
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch maszynek, jedna to już leciwy Roland RS-50, druga to zakupiony jakiś czas temu Kurzweil PC3LE6.
    Po dłuższym ograniu jednak Kurzweil nie przypadł mi do gustu albo po prostu nie poświęciłem mu wystarczająco dużo czasu aby rozgryźć wszystkie jego smaczki w związku z czym czas najwyższy sprzedać ten instrument i ponownie rozpocząć poszukiwania.

Czego oczekuję od sprzętu?
    * Mobilność, odpowiednia waga- parapet nie musi być lekki jak piórko, wszystko w granicach zdrowego rozsądku (waga PC3LE6 to jednak już gruba przesada)- sprzęt będzie często przenoszony
    * Prostota obsługi - nie wiem czy można o takiej mówić kupując syntezator dlatego nie kładę nacisku tylko na syntezatory, może to być dowolny inny typ klawisza. Z powodu braku czasu sprzęt odpalam tak naprawdę głównie na próbach gdzie nie ma czasu na zabawę i mozolne przedzieranie się przez kolejne ciekawostki systemu dlatego stawiam raczej na intuicyjność.
    *Możliwie szeroka gama brzmień - jak już wyżej wspomniałem z powodu braku czasu raczej nie będzie opcji klejenia swoich barw więc na plus będzie opcja "odpalam, szukam czegoś dla siebie i gram".

Sprzęt będzie używany jako dół, góra póki co pozostaje Roland RS50, docelowo może coś innego.
    Gatunki muzyczne w których się obracam to głównie reggae + rock więc wszelkie organy, hammondy, epiano + piano mile widziane.

Budżet jakim operuję to jak w temacie 3000/3500zł jak tylko pozbędę się drugiego klawisza.

Z góry dziękuję za sugestie
    Pozdrawiam!

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Potrzebujesz zwyczajnie prostego presetowca z dobrymi brzmieniami. Takim jest PC3Le. Jeżeli nie pasuje Ci to może jakiś Krome czy Triton Extreme ? Ale one też potrzebują kręcenia tak jak każdy klawisz.

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Nie przypadł do gustu Kurzweil + potrzebujesz prostoty obsługi + muzyka reggae + hammond, el. piano i piano = używany Nord Electro 2/3.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, NAW VMS 1512, EV ETX 10P, EV ZX1A, Proel ST2500

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów