Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Własne winko :)

Awatar Vivaka
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Własne winko :)

Siemka wszystkim Czy ktoś z was kojarzy może czy do wina można użyć zwykłych drożdży?

Awatar mamro
    Człowiek od czarnej roboty
    Można, ale efekty smakowe i powonieniowe nie zachęcają do spożycia. Chyba że nałóg, wtedy nie ma przeciwwskazań

Awatar nobipro
    Początkujący
    ...drożdże zwykłe do wina to profanacja tego zacnego trunku...zwykłe drożdże jedynie na zacier do bimbru...no chyba ze coś takiego jak bukiet i smak wina nie ma znaczenia dla pijącego...lepiej już nie dodawać w ogóle drożdży sporządzając nastaw lub poratować sie rodzynkami...no ale i tak to wszystko nie na ostatnia chwile bo matkę drożdżową sporządza sie kilka dni przed nastawem...z resztą gotowce są w sklepach...powodzenia

Awatar czesiek
    Człowiek ośmiornicy
    Cytat nobipro napisał/a: Zobacz posta
    ...drożdże zwykłe do wina to profanacja tego zacnego trunku...zwykłe drożdże jedynie na zacier do bimbru...no chyba ze coś takiego jak bukiet i smak wina nie ma znaczenia dla pijącego...lepiej już nie dodawać w ogóle drożdży sporządzając nastaw lub poratować sie rodzynkami...no ale i tak to wszystko nie na ostatnia chwile bo matkę drożdżową sporządza sie kilka dni przed nastawem...z resztą gotowce są w sklepach...powodzenia
    i to chyba najlepsza odpowiedz. bo kto produkuje drozdze do porzecki a kto do truskawek czy twz jablek.
    jak chcecie miec smak owocu to dajcie im sie polezakowac odrobina cukru i juz!.
    moj ojciec robil wino domowe i kiedys przypadkowo odkrylem butelke w pinicy i po 10 latach to byl naprawde rarytas (porzeczka z jablkiem) .
    nie zapomne tego smaku do konca zycia .

Awatar nobipro
    Początkujący
    Tak właśnie...wino porzeczkowe gdy odpowiednio kilka lat poleży jest niebiańskie i śmiem twierdzić że kładzie na łopatki nawet wina gronowe którymi zachwyca sie świat...Miałem jako młody adept winiarstwa podobny przypadek jak kolega. Zrobiłem kiedys wino z porzeczek właśnie i jedno dałem mamie w prezencie...No oczywiscie swoje wypilem po 3ch latach bo uznalem ze jest dobre...no i takie było...Z tym że robiąc po prawie 10u latach porządki w maminej piwnicy trafiłem na ten historyczny podarunek...😁...otworzylismy...i co...i cisza...winko było przecudne, poezja...te 10 lat zrobiło swoje...było zacnie...Ludzie róbmy swoje wyroby, potrafimy i mamy do tego możliwości...Nie zachwycajmy sie chemicznymi kwasiakami z zachodu czy południa lub alkoholem ze wschodu po którym dostaje sie korby...Posłuchajmy Nikosia Dyzmy który posiadając polski organizm przyswajał tylko nasz alkohol 😉...tylko proszę bez drożdży spożywczych do wina😉

Awatar Vivaka
    Początkujący
    Znalazłem taką stronę ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, gdzie można kupić dużo spoko sprzętu. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Mustafa ; 6 dni temu o 00:04

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Myślimy że długo tu nie pobyłeś

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów