Poka wyniki od 1 do 8 z 8

Wtek: Kolumny EV ELX-200-10P / 12P - Kto moe uywa, sysza?

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    04-04-2011

Question Kolumny EV ELX-200-10P / 12P - Kto moe uywa, sysza?

Witam,
    Kupiem sobie basiki ELX-200-12SP z ktrych jestem zadowolony. Szau nie robi, flakami nie ruszaj ale sprawiaj mniej kopotu na trudnych akustycznie salach i s lekkie i mae gabarytowo, co dla mnie miao znaczenie i byem skonny zgodzi si na jakie kompromisy.

W najbliszym czasie bd pewnie chcia zmieni rwnie grki, Alto PS4 LitePack, na co mocniejszego i z lepszym brzmieniem.
    Zastanawiam si nad kolumnami z tej samej serii co basy a mianowicie Electro-Voice ELX-200-10P lub 12P, kto moe mia z nimi do czynienia? Jest to produkt wart uwagi? Cenowo 12 i 10 wychodz podobnie, realnie do wyrwania myl w granicach okoo 2200-2300z za sztuk.

Specyfikacja:
    https://www.electrovoice.com/product.php?id=2630
    https://www.electrovoice.com/product.php?id=2631
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar jacekskorpion
    Czowiek od czarnej roboty
    Doczy
    24-09-2013
    Dlaczego 12 a nie 15 ?? A gry na 12 to by byo ok. Moe najpierw opisz do czego jest ci to potrzebne i co chcesz tym napdza ??
    Korg Pa3x 76, Pa50 HD, Electro Voice ETX-35P, Cerwin Vega CVA 118, RCF 712, Soundcraft Ui16, Monitory KRK RP8 ROKIT G3, TC Helicon Harmony M, TC Helicon T1, Mackie 402 VLZ4, Mikrofony: Shure, Sennheiser, AKG, AUDIO TECHNICA,RODE.

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    04-04-2011
    Miaem zestaw 1x15 + 2x12 co prawda bass to by przecitny Alto TS15 Sub ale nie tsknie za nim, te dwie 12 graj lepiej i mam bass taki jak chciaem a nie tzw. "kup huku" moe kto tak lubi - ja nie, albo si nie znam i nie umiem okiezna basu o wikszej rednicy. Na salach gdzie akustyka jest OK to taka 15" fajnie graa, ale ja mam pecha chyba i czsto trafiam na kiepskie sale i potem nie umiem sobie z tym poradzi wic poszedem na taki kompromis, do tego brak miejsca w samochodzie i sprzt nosze sam czsto wic trzeba byo zadba o krgosup.

Dlaczego w ogle nie mona zastosowa poczenie bass 12" i grki 12" ?

Ma to nagania imprezy do max 200 osb w pomieszczeniach zamknitych. Muzyka mechaniczna - Klawisz + gitara + wokale.

Awatar Mustafa
    Czowiek omiornicy
    Doczy
    05-02-2010
    Zlotw
    6
    Cytat Gwiazdoor napisa/a: Zobacz posta
    Dlaczego w ogle nie mona zastosowa poczenie bass 12" i grki 12" ?
    Mona, ja stosuj 15"+15" i wicej basu nie potrzebuj. Na mniejsze sztuki jedzie 2+1, na wiksze 2+2. Kiedy ju Ci pisaem e 1x TS15Sub to w przypadku wikszych sztuk troch za mao. Musz by takie dwa.

Awatar RafU
    Prawa rka mafii
    Doczy
    18-09-2014
    Ja tez dokupuje teraz 15 pod mniejsze sztuki, moje 18 potrzebuja sie rozpedzic, a grac 1/4 mocy to ten bas wlasnie nie gra, tylko dudni

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Doczy
    19-01-2010
    ... a jak krgosup Ci podzikuje !

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    04-04-2011
    Nikt nie pracowa jeszcze na tych grkach, ani nie mia przyjemnoci ich sucha?

Awatar RafU
    Prawa rka mafii
    Doczy
    18-09-2014
    Ja mialem wczesniejsze elx, tutaj widze, ze 200 niestety wsadzili w plastik :/ gorzej raczej nie powinny grac, brzmieniowo bardzo mi pasowaly elx, jednak mialy jeden minus, slaba skutecznosc, nie bylo szans zeby zagrac ta paczka daleko

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •