Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Yamaha psr 2000

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Yamaha psr 2000

Witam.
    Okazyjnie kupiłem niedziałającą Yamahę psr2000.
    Yamaha nie włącza się, przez chwilę tylko mrugną dwie diody i dalej nic się nie dzieje. Zasilacz sprawdzony na innym instrumencie i działa ok, włącznik i gniazdo sprawne, taśmy odłączane czyszczone, żadnych zmian na płytach nie widać choć profilaktycznie poprawiłem trochę lutów.
    Czy może ktoś coś podobnego już przerabiał w takim modelu? może to jakaś typowa usterka? zanim zacznę podmieniać kondensator od zasilania i układ prostowniczy to może ktoś mnie jeszcze nakieruje. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam Sylwek.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Jak padła płyta główna to będziesz miał ból głowy. Oby nie

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Zasilanie, sprawdziłem o dziwo jest napięcie tam gdzie ma być, dalej już skończyły mi się kompetencje.Dzwoniłem do serwisu, mówią że płyt głównych do psr 2000 już nie ma dostępnych ale chętnie zajmą się naprawą. Teraz mam dylemat czy naprawiać i czy to się opłaci, czy ktoś by kupił taką za minimum 800zł sprawną? Trochę poobcierana ale wszystkie przyciski i klawiatura sprawne.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    W takim stanie to jest tylko atrapa i o 800zł możesz zapomnieć. To nie jest jakiś klasowy syntezator z lat 80ych w którego warto by inwestować. Sorry

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Ja pytałem o to że, gdybym ją naprawił i sprawną za 800zł chciał sprzedać, to czy jest możliwe że ktoś to w tej cenie kupi, bo teraz to wiadomo warta jest nie wiele. Mam kandydata który 200zł chce dać za uszkodzoną i nie wiem ostatecznie co zrobić.

Awatar qs300
    Amator
    Ciekawe, ile serwis zaśpiewa za taką naprawę, może wydasz na naprawę więcej niż jest warta.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Mam nadzieję że skoro odpada wymiana całej płyty głównej tylko naprawa, to jest możliwe że wartości instrumentu nie przekroczy. Coś mnie kusi żeby zaryzykować, bo lepiej to gra(selektywniej) od młodszej psr 3000 którą miałem i miło wspominam, tylko brak dynamiki mnie irytował

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Przecież PSR2000 miała dynamiczną klawiaturę. To była w swoim czasie klasa pół profesjonalna, tak jak obecne s975. Jeżeli Twoja nie miała dynamiki to już coś nie teges z nią było.

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Miałem na myśli brak dynamiki(selektywności) w brzmieniu, bo klawiatury dynamiczne to mają obie psr2000 i 3000.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Trzeba bardziej precyzyjnie określać, bo dynamika a selektywność to dwa inne pojęcia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów