Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: sub Alto czy Behringer?

Awatar firko
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

sub Alto czy Behringer?

Witam forumowiczów,

Piszę post ponieważ może ktoś z was miał do czynienia z którymś z tych subów, i tu moje pytanie... Czy do kolumn SMA-1220 V2 Hill Audio lepiej by przypasował Alto czy Behringer? Suby to model Alto TS-215 i Behringer B1500XP. Nie mam kompletnie pojęcia jak te suby grają, więc wolę spytać tutaj zanim zrobię głupotę

Pozdrawiam

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Ten bery to dokladnie to samo co turbosound, ktorego wlascicielem obecnie jest behringer

Awatar snoopy82
    Początkujący
    Posiadam Alto TS-215s i raczej odradzam. Sub nisko strojony (40 Hz) i trochę zbyt nisko obcięty od góry (80-90 Hz) o niezłym wzmacniaczu, ale za to kiepskim głośniku tj. o zbyt małym xmax. U mnie w trochę ponad połowie mocy wzmacniacza już się dusił. Dopiero wymiana na Beyma 15G40 rozwiązała problem.

Awatar pirul
    Nowicjusz
    Żadne ALTO nie jest dobre. Jeśli ktoś je poleca to albo nimi handluje albo nie słyszał Uprzedzając to samo tyczy się marki DNA

Awatar nobipro
    Początkujący
    Myślę że w temacie kolumn,subwooferów itp. jest już odpowiedni wyznacznik wartości...w moim mniemaniu jest to cena...oczywiście są pewne niuanse ale zagłębianie się w nie bez osobistego sprawdzenia jak co brzmi jest stratą czasu...Idealnym rozwiązaniem jest postawienie dwóch subów w jednym pomieszczeniu i odsłuch najpierw jednego a następnie drugiego...z tym że to i tak jest lipa bo w innym pomieszczeniu zagra to zupełnie inaczej...zagrasz coś innego i już będzie rozjazd...poza tym Twoje odczucie ma się nijak do osób będących na imprezie...każdy ma inne pojmowanie ,odbieranie dźwięku...Dlatego kupuje się najdroższy sprzęt na jaki Cię stać i później nie skupia na tym czy zrobiłem dobrze czy źle tylko wyciska się ile się da z zakupu...Wiem,technicznie nie pomogłem 🙂ale takie są fakty...to suby lekko powyżej najtańszych chińskich wersji we cenie adekwatnej do wartości...kupisz,pograsz...a za niedługo powiesz,mogłem poczekać,rozbierać kasy i kupić coś lepszego...z tym że w tej branży zawsze jest coś lepszego...to wyścig zbrojeń bez zwycięzcy,bez końca...

Awatar mrheniek
    Amator
    Alto TS-218S nie jest warte świeczki. Omamiony znakomitością serii ALTO Black (w nadziei, że to jest jakiś odpowiednik) sprzedałem jak tylko wziąłem na jedną sztukę. Jeśli chodzi o Behringer B1500XP to delikatnie mówiąc tylko trochę wyższa półka, ale zrażony ostatnim chińskim zakupem już nigdy sobie tego nie zrobię. Masz czas to oszczędzaj na droższy subbas, albo znajdź wypożyczalnię, która wypożyczy Ci konkretne modele i zmienisz zdanie na temat dobrego sprzętu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów