Witam wszystkich użytkowników forum :] Ostatnio moją głowę zaprząta wybór odpowiedniego sprzętu do nagrywania podcastów(czasem z podkładami muzycznymi). Właściwie od początku byłem nastawiony na interfejs, ale nie wiem czy przypadkiem większa kontrola nad ustawieniami tonu głosu oraz fajnego bajeru w postaci procesora efektów, które daje mi mikser nie sprawi, że się na niego zdecyduję, dzięki czemu nie będę musiał poświęcać tyle czasu na obróbkę dźwięku na komputerze, ponieważ nawet jeszcze nie próbowałem tego typu zabiegów w programie Audacity(podobno dużo pracy do wykonania) i może warto jej sobie oszczędzić.
Powstaje tylko pytanie o jakość nagrań - przedział cenowy bardzo zbliżony, ale jak to jest z jakością tzn. szumy i preampy(mikrofon dynamiczny XLR)? Czy w tych modelach są porównywalne? Nie chciałbym, żeby wybór miksera z powodu kilku dodatkowych bajerów względem interfejsu sprawił, że ucierpi na tym jakość nagrania(bo może interfejs UMC204HD będzie lepszy a tego nie wiem). Częstotliwość próbkowania ma tutaj znaczenie?

Różnice w tym parametrze są istotne, bo wiele sprzeczności w tej kwestii się pojawia?

Alesis Multimix 4 - Wbudowany interfejs audio USB 16-bit, 48kHz

Behringer Xenyx QX1202 - konwerter 24bit, częstotliwość próbkowania 48kHz

Behringer UMC204HD - 24-bit/96 kHz

Behringer Xenyx QX1202 dodatkowo posiada kompresor - potrzebne mi to będzie? Jeden z podcasterów twierdzi, że się przydaje, bo nie trzeba korygować nagranego materiału pod kątem obniżania poziomu dźwięków(?)