Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Deck kasetowy

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Deck kasetowy

Ostatnio moje przemyślenia na temat tego z czego odtwarzamy muzykę dla relaksu stały się bardziej intensywne, stwierdziłem że muzyka mp3 z pendrive czy z innego nośnika jest bardzo jałowa i bez duszy. Słuchałem nagrań z taśm i klimat słuchania jest inny, bardziej jakby znaczący.
    Wspomnieniami o kasetach się rozmarzyłem, oczywiście nabyłem kasety z dawniej lubianą muzyką i jest fajnie odsłuc***ę je na starym walkmanie -czad
    Myślę nad zakupem decka ale nie z najniższej półki, wymyśliłem sobie decka ze wskaźnikami( wychyłami) licznikem i najlepiej srebrny, jednokasetowy i dobrze odtwarzający, bo chcę żeby słuchanie z nośnika retro miało swój klimat. Wzmacniacz mam Technicsa też wiekowy, kolumny ldm 200watt celestion, mikser analog Alto. Pytanie jaki deck kasetowy można kupić do 200zł?i czy w tej cenie jest coś wartego uwagi.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Przejedź się na wystawki i jest tego do cholery. Można rodzynka wyrwać bardzo tanio

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Tu gdzie mieszkam nie ma wystawek, są komisy ale same złomy tam stoją, zostają aukcje internetowe tylko to ryzyko jest. Szwajcaria, dawniej tam pracowałem to było tego sporo, szkoda że się tym nie interesowałem wcześniej.

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    http://www.olx.pl/oferta/hitachi-d-2...9-IDA02sx.html
    Tego typu mi się podobają, tylko ten cenowo trochę za wysoki.

Awatar DJQBAS
    Początkujący
    Cytat Sylwek FX napisał/a: Zobacz posta
    http://www.olx.pl/oferta/hitachi-d-2...9-IDA02sx.html Tego typu mi się podobają, tylko ten cenowo trochę za wysoki.
    Kosztują i będą kosztować jeszcze wiecej... Mam Marantz SD9000 i jak dobra lokata w banku Do 200zł nie znajdziesz dobrego ani bardzo dobrego. Ten Hitachi co pokazałeś nie ma nic nadzywczajnego, zwykły kaseciak z słabym układem redukcji szumów dolby, zwykłą mechaniką i elektroniką. Głowice to też są nie jakieś wypasione utwardzane itp. aczkolwiek sprzety solidne bo taki się robiło kiedyś. Z tego okresu będzie po prostu ciężko. Szukaj raczej z lat 80tych. Jest sporo niepozornych decków Pioneer Technicsa Denona itd. które można wyrwać w tej cenie a grają i nagrywają już naprawdę dobrze. Miałem swego czasu doczynienia z kilkoma Techniksami serii RS-M... Naprawdę solidne i dobrze funkcjonujące decki, ale nie koniecznie musza się podobać.. Lata 90 to finisz rozwoju kasacieków, tutaj można znależć wypasione sprzęty z najlepszymi możliwościami ale zazwyczaj już nie tak solidne, aczkolwiek do 200zł coś na pewno się znajdze.

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Dużo mi wyjaśniłeś tym wpisem, czyli żeby się podobało i dobrze grało trzeba sporo zainwestować, trzeba będzie się skupić nie na wyglądzie, tylko na dobrym odtwarzaczu bez fajerwerków, będę śledził oferty z okolicy. Dzięki za propozycje będę wiedział jakich marek wypatrywać.
    Ps .na tym filmiku sporo fajnego sprzętu :

Awatar czesiek
    Człowiek ośmiornicy
    analogowe rejestratory maja to czego nie mma cyfrowy zapis. Oczywiscie mozesz sie spodziewac szumow ale dzwiek nagrany bedzie naturalny i to jest to czego ludzie oczekuja . Ja mialem rozne podklady do piosenek ktore chcialem zaspiewac i na nagraniu bylo mozna wyczuc sztucznosc bo to bylo nidi file obrobione w dobrym programach komputerowych. Ludzie , nayczcie sie grac i grajcie na zywo i wtedy pogadajmy !

Awatar M a x i m
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Poszukaj forum maniaków tej tematyki. Tam często ludzie zamieniają swój sprzęt na jeszcze lepszy, a swoje poprzednie cacka odsprzedają.

Awatar Sylwek FX
    Nowicjusz
    Już trochę poszperałem w interneciei nie spodziewałem się że jest tylu maniaków tego sprzętu, a na kasety magnetofonowe nastaje nowy trend. Postanowiłem się nie spieszyć i coś ciekawego wyłowić

Awatar M a x i m
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Do tej pory w szafce RTV mam 4 segmentową wierzę Technicsa. Sprawną!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów