PDA

Zobacz pełną wersję : Próbki Ketron sd 1000 do posłuchania

sylwek
04-11-2013, 11:33
You can see links before reply

sylwek
04-11-2013, 11:51

tOOmek01
04-11-2013, 14:46
jak to Ketron :) piknie

takie małe pudełeczko a ile możliwości :)

tOOmek01
04-11-2013, 14:48
gitarki słabe ale już już wiemy że to jest jego bolączką ;)

tOOmek01
04-11-2013, 14:48
od kiedy go masz??

sylwek
04-11-2013, 18:20
Mam go na testy od kolegi od paru dni go testuje. Myślę że po poznaniu go trochę bardziej byłyby lepsze rezultaty. Według innych modeli ketrona sd2, sd4, mj+ gra bardziej selektywnie, wszystko jest na swoim miejscu - nie wymaga korekcji, bas jakby niżej schodzi jest równy. Gitary, syntetyki perkusje są inne niż w poprzednich modelach. Moje odczucia są takie jakby barwy grały szerzej bardziej słyszalne stereo. Nareszcie talerze i blachy grają jak trzeba. Ogólnie to urządzenie oceniam pozytywnie. Mnie bardziej by interesowało coś w stylu sd4 tylko z barwami sd1000.

tOOmek01
05-11-2013, 15:27
Mnie bardziej by interesowało coś w stylu sd4 tylko z barwami sd1000.

No też miałbym taką potrzebę :)

padre
05-11-2013, 15:53
MIDJPRO = SD1000 + dużo więcej

padre
05-11-2013, 15:53
za troszkę więcej ;)

sylwek
05-11-2013, 17:31
Znając życie i politykę ketrona midjpro swoje będzie kosztować nie każdego będzie na niego stać. Czy będzie grać tak samo zobaczymy. Kteron MJ pro, sd2,sd4, sd5 niby te same moduły brzmieniowe a każdy z nich na wyjściu inaczej brzmi. Sd 1000 to świetna propozycja którzy mają w miarę skonfigurowany a sprzęt a chcą sobie odświeżyć brzmienie nie obciążając za nadto kieszeni.

sylwek
05-11-2013, 17:41

dess
05-11-2013, 17:44
MJ Pro według cennika 7450. Chyba już lepiej dołożyć i celować w Audyę. Ja cały czas czekam na następcę SD5, tzn. Audyę bez bajerów typu mp3,wokalizery, harmonizery, twardy. 7-8 klocków mógłbym Ketronowi za taki instrument średniej półki dać.

JARECZKO
13-11-2013, 12:31
brzmienie rewelacja :)

the_boss81
13-11-2013, 13:00
Ja chciałem pozostać "wierny" linii midjay, ale spięli mnie - nie będę płacił za jakieś vokalizery i procesory do gitarki, których nigdy nie użyję... :D

padre
13-11-2013, 13:27
tym procesorkiem można opędzić również sciezki midi np. gitarek w insercie i np ta gitarka dist z powyższej prezentacji może dostać fajnego kopa ;)

sylwek
13-11-2013, 17:08
Też myślę że nie ma sensu inwestować w drogie urządzenia skoro są inne rozwiązania. Mam klawiaturę sterującą sd1000 ma 2 x midi pod 1 portem mogła by pracować klawiatura na drugim midifile. Znalazłem taką aplikacje You can see links before reply może macie jakieś inne propozycje mogą być pod Ipada, Androida.

padre
13-11-2013, 17:54
Varranger to bardzo ciekawa propozycja, chodzi to bardzo stabilnie dodatkowo cały czas jest rozwijany i aktualizacje są za free, na dzień dzisiejszy pracuje tylko pod windą i z tego co pisał autor nie planuje portu na ipad'a czy androida.
W obecnej wersji ma już mapowanie na sd1000 jak również na SD2 i SD4.
Poza tym koleś implementuje właśnie pracę ze stylami korga.
Na dzień dzisiejsze obsługuje style ketrona (format X, XD, SD) oraz yamahy i rolanda. Dla styli yamahy i rolanda dokonuje "translacji brzmień"
Posiada midi wav i mp3 player
Możliwe jest również tworzenie programów brzmień składających się z kilku brzmień podstawowych - coś jak tryb program lub preset w ketronie czy performace w korgu.
Znam człowieka który w konfiguracji klawiatura sterująca + tablet z win + sd1000 (obecnie SD1000 zsamplowany i zastąpiony samplerem programowym oraz vsti) śmiga chałtury i bardzo sobie chwali, stwierdził że nie wróci już to tradycyjnego keyboardu.
Jeżeli chcesz kontakt do tej osoby odezwij się na pw

Alternatywa to LiveStyer (zdaje się że z niego korzystają instrumenty Wersi) You can see links before reply . Jednak tutaj ograniczony jesteś tylko do styli SFF

sylwek
13-11-2013, 20:49
You can see links before reply na tych filmikach gość używa varrangera i notebooka HP TM2. A może jest jakaś aplikacja aby tylko korzystać z barw ketrona a nawet chociażby barwami GM z modułu sd 1000.

padre
13-11-2013, 21:06
ale o co dokładnie Ci teraz chodzi? masz 300 euro to kup ten soft i będziesz zadowolony, chcesz wybierać sobie barwy (dowolne nawet spoza GM) jak masz dobrą klawiaturę sterującą to skonfiguruj wysyłkę PCH i CC i po problemie, do tego jak potrafi wysłać sysex to odpalisz z jej poziomo dowolną funkcję np zmianę DSP itp.
Do tego o czym piszesz i do tego o czym napisałem ja Akai MPK dajmy na to 49 będzie wypasem, chyba że chcesz grać to 61/76/88

sylwek
18-11-2013, 20:52
Mam M-AUDIO Keystation 61 więc zaszaleć z obsługą innych komunikatów zaszaleć nie można. Na dzień dzisiejszy mam sd4 z którego jedno wej. midi pracuje pod midifile z MJ+ a drugi pod klawiaturą. W przyszłości chciałbym sprzedać MJ+ i kupić tablet z windowsem no i sd1000 jako karta muzyczna.

the_boss81
18-11-2013, 23:18
No ale jeśli dobrze kojarzę, to SD4 ma prawie identyczne barwy na pokładzie co MJ+. Tzn. większość identyko, a część trochę lepsze w MJ+. To chyba Ci się dublują? Co coś źle rozumuję? Pozdro :)

blackdance2
28-11-2013, 10:20
Wiam mam do sprzedania tego ketrona sd 1000 , jesli ktos zainteresowany prosze pisac na pw.

sylwek
10-12-2013, 18:42
Moim zdaniem sd4 gra lepiej na wyjściu bardziej równo choć trochę trzeba dodać basu. instrumenty grają jakby świeżej niektóre próbki nawet inne. Zestawy perkusyjne też inaczej grają. I tak po wahaniach stałem się posiadaczem sd1000 dzięki uprzejmości kolegi blackdance2.

the_boss81
10-12-2013, 20:30
SD4 gra lepiej od MJ+ czy nowego SD1000? Swoją drogą jest już nowy mj pro do kupienia... moduł pewnie ten sam co SD1000. Można spekulować, że będzie następca SD5 i też na tym module. Tylko jak teraz nowy mj jest musowo z vocalizerem, to kiedyś nowy sd5 pewne też będzie... :/ pozdro ;

sylwek
10-12-2013, 20:58
SD4 gra według mnie trochę lepiej od MJ+. Sd1000 i MIDJPRO jutro się wszystko okaże, bo tak się składa że kolega go zamówił więc będziemy testować i porównywać oba urządzenia. Wydaje mi się że moduł będzie ten sam po odsłuchaniu demo z strony ketrona. Seria sd mi średnio przypadła do gust po przejściu z ms 100 który jak na tamte czasy i nawet i obecne brzmi zajebiście. Sd1000 znowu jakby wrócił do tego co posiadały ms'y. Następca sd5 z tym modułem może okazać się ciekawą propozycją jeżeli taki się pojawi w rozsądnej cenie.

the_boss81
10-12-2013, 22:16
To napisz proszę o wynikach testów... ;)

sylwek
13-12-2013, 02:32
Tak na szybko stwierdzam że moduły brzmieniowe są te same. Sd 1000 gra słabiej na wyjściu jest po prostu cichszy. MIDJPRO musze przyznać Ketron się wykazał. Jutro dalsze testy.

the_boss81
13-12-2013, 08:25
...qrka fajnie :) nie zawiesiło się nic? Jakbym nie miał Bk-9, to kto wie czy bym nie wrócił do serii Midjay - miałem długie lata MJ+ i byłem zadowolony... tylko denerwuje mnie, że ten vokalizer taki bez sensu trochę (a przynajmniej jak dla mnie, bo nie ma phantoma ani trybu scale...).
Co z tym drum modeling - można live bębny dawać do midów? Czekamy na dalsze testy - dziękujemy :)

JARECZKO
13-12-2013, 17:30
A jak wypadają SD4 , SD3, MidjPro brzmieniowo do Audya 5 ??

Brzmią lepiej ??

the_boss81
14-12-2013, 00:09
SD2, 4, 5, MJ+ to jakby jeden silnik brzmieniowy.
MJ pro i SD1000 to to też jeden silnik. Wg demek chyba tak samo dobry jak ten z Audyi. Audya ma obok żywych bębnów dodatkowo żywe gitarki nagrane, ale to już jakby inna kwestia. Audya ma znacznie więcej stylów itp. Ale mam wrażenie, że w nowym module też pojawiły się jakieś nowe perełki - i spekulowałbym, że Audya będzie o nie wzbogacona na jakimś nowym penie...
Czekamy na konkretne info od Sylwka - pozdro ;)

sylwek
20-12-2013, 23:29
Hej. Potwierdzam że sd1000 i MIDJPRO to te same silniki brzmi rewelacyjnie. MIDJPRO ma dużo ciekawych i przydatnych funkcji których nie było w poprzednich modelu. Zdecydowanie lepiej wygląda jest trochę lepiej wykonanay. Fajnie że można się poruszać poprzez dotykowy wyświetlacz znacznie przyśpiesza i ułatwia pracę, niektóre funkcje jakby wzięte z aplikacji Ipada. W tym modelu nie odcina midi out przy ustawieniu jako keyboard więc można sterować czym popadnie poprzez komunikaty midi. Z graniem ze styli nie ma problemu myślę że spokojnie daje rade ten interfejs w połączeniu z klawiaturą mamy to co potrzeba zmiana barw szybko i intuicyjnie. Jest też ciemna strona jak to ketron, podczas testów zdarzały się zawiasy, oraz dłuższe czekanie na wykonanie danej operacji. Było jeszcze parę innych problemów związanych z systemem oraz nielogicznym rozwiązaniom. Poprostu na dzień dzisiejszy ma niedopracowany system może pojawi się OS które te problemy rozwiąże. Kwestia wokalna Ketronów nigdy nie byla mocną ich stroną w tym przypadku również aczkolwiek lepiej niż w sd1. Harmonizer porażka czyta tylko ścieżkę z midi. Jak za tą kasę spodziewałbym się trochę bardziej dopracowanego urządzenia chociaż bardziej przypadł mi do gustu niż Audya.

the_boss81
28-01-2014, 09:31
Panowie, a jak ogólnie oceniacie demka mdjpro ze strony producenta? Już jakiś czas tam są, a nikt się chyba oficjalnie nie "ustosunkował"... pozdro ;)

marimba22
02-02-2014, 17:42
Panowie, mam problem i potrzebuję pomocy. Od kilku lat prowadzę imprezy KARAOKE na Ketronach SD2, od kilku dni mam SD1000 - wrażenia super - selektywność na plus, bębny zdecydowanie na plus, gitary brzmią lepiej -szkoda tylko, że ogólnie poziomy głośności próbek są różne:( .
Mój problem polega na odczytywaniu przez SD1000 kontrolerów. Otóż konkretnie w utworze "wehikuł czasu" z muzyczki jest dużo glissand - o ile SD2 grał wszystko czysto, to już SD1000 fałszuje!!! To samo się dzieje we wstępie "Testosteron" Kayah - oba moduły podłączam tym samym interfejsem (midi uno). SD2 ok, SD1000 fałsze!
Macie jakiś pomysł jak to naprawić ???