PDA

Zobacz pełną wersję : Ketron Audya : nie kupujcie tego!!!

jupiter
09-05-2014, 19:09
Kurde mam problem... Jakiś czas temu namówiłem kolegę z zespołu Arka na zakup Audyi.. miał wcześniej s910 i czekał na Tyrosa 5 ale, że ja mam PA2X to podsunąłem mu Ketrona... tym bardziej, że sporo gra z łapy... ehhh no i niedobrze... jesteśmy po 2 weselach z Audyą i tragedia...
Arek jak go kupił na koniec karnawału to zamknął się z nim w pokoju i w sumie teraz w kwietniu na nim wystartował... z tym się w ogóle nie da śpiewać... selektywność i brzmienie powoduje, że człowiek cały czas się usmiecha i szczerzy zęby z radości, a to bardzo utrudnia śpiewanie... kurde jak mam grac na saksie jak mi bębniarz wyczynia takie przejścia, że nie mogę dmuchać bo gdyby nie uszy to bym się uśmiechnął dookoła głowy... szczerzymy się do o siebie na scenie jak wariaty, aż kelner zapytał czy coś jaraliśmy... przypominają mi się sztuki grane z zespołami "na żywo" heh... czasmi z bardzo świetnymi muzykami... i teraz znowu wróciło... a do tego łatwość tworzenia styli powoduje, że dopieszczone przeze mnie midy idą w odstawkę... a w ogóle widok rozdziawionych paszczy wpatrzonych w nas jak młóci ketron... bezcenne... stresuje mnie to... a i jeszcze przedłużanie piosenek o kolejny refren albo solówkę, bo się nasłuchac nie można... żal.... a gdzie higiena pracy?
No i tyle... co ja mam teraz zrobić? jak spojrzeć koledze w oczy?

No i ciężki jest te Ketron... będzie go krzyż bolał... ehhhh

padre
09-05-2014, 19:54
znowu paliliście to zielone świństwo?

jupiter
09-05-2014, 20:03
yerba mate... howgh

dess
09-05-2014, 20:07
SD5 gra trochę słabiej, więc mogę Was chłopaki chwilowo podratować - zamienimy się z Arkiem na klapy i po kłopocie.
Acha, dorzucę "krzynkę" weselnej.

padre
09-05-2014, 20:21
Tylko nie "rozpier....cie" tego rynku jak mawia klasyk :D

bamber71
09-05-2014, 20:28
A już myślałem czytając wstęp ze jakaś klapa :) Gratuluję udanego zakupu, mnie też czasem żal w d...e ściska za moim SD5.

Markus49
10-05-2014, 14:44
Dlatego nie kupiłem, po co mi wysłuchiwać od gości, że playback leci :)

dess
11-05-2014, 11:34
Uuu z tym playbackiem to akurat nie do końca trafione. Audya to chyba ostatni instrument klawiszowy przywodzący na myśl skojarzenia z płytą

jupiter
11-05-2014, 18:57
Heh no z płytą może nie... ale z nagranym aranżem przez live band już tak.... sytułka z dzisiejszej nocki... Sala fajna akustycznie... brzmienie całości bomba... Arek coś gra ze stylu i widzę jak gość tanczy z babką i jej coś na ucho szepcze pokazując na Arka i ironicznie się uśmiechając... po czym nagle arek robi przypadkiem manewr,(efekt pomyłki ale fajnie to wyszło) po którym mało kumaty osobnik by się domyślił, że to jest grane z ręki widzę jak gościu wybałusza oczy i z ust mu wyczytuję słowa: o k... ja pier....
heh myślałem że padnę...
Kocham tą robotę...
Zdrówko:zrowko:

arko.koncept
11-05-2014, 22:46
A ja powiem tak... Powoli próbuję przypomnieć sobie imiona swoich dzieci i żony po spędzonych chwilach w zamknięciu (średnio do 1:00 lub 2:00 w nocy a rano o 5:00 do pracy ), a teraz już nie wiem co napisać bo tyle tego... Pogadajcie z JUPITEREM bo ja nie potrafię się jeszcze ogarnąć po ciągłym odkrywaniu niuni AUDYi. Najlepszy tekst stulecia jaki usłyszałem to tekst od Pana z pewnego polskiego sklepu muzycznego: "Proszę Pana... i jeszcze ten wyswietlacz... nie! nie ! nie ! Audya odpada, stanowczo polecam Tyrosa5".

the_boss81
12-05-2014, 07:22
Piotrek (Bambi) nic straconego - ja też po latach Ketrona miałem parę m-cy Pa600, potem parę m-cy Bk-9 - żałuję straconej kasy, ale za to nauczyło mnie to jeszcze większej pokory - i nie wstydziłem się powrotu do swojej do przeszłości (MJ+) - a powoli oszczędzam na MJpro - pozdro ;)

bamber71
12-05-2014, 20:26
Poczekam aż wyjdzie średnia półka od Ketrona w moim zasięgu cenowym, czyli następca SD5 :-)
SD5 trochę nie pasowała mi w obsłudze, pomimo ze miałem ją 2 lata nie do końca do niego przywykłem.
Ale klawiaturę świetnie się czuło pod palcami i tego mi brakuje w PA800. Pomijając brzmienie.

piotrek23
12-05-2014, 22:15
Gratuluję chłopaki spełnienia oczekiwań:) Sam może za jakiś czas również zdecyduję się dołożyć jakiegoś Ketrona do swojego Tyroska 3 (może gdy wyjdzie następca SD5?, kto wie^^)

aplauz
13-05-2014, 07:54
A jak Aplauz mówił 2 lata temu to nikt nie chciał wierzyć to i czemu Jupiterowi czy Arkowi teraz wierzyć !!!

bamber71
13-05-2014, 15:57
Aplauz różne rzeczy mówił 2 lata temu, np. ze wszystkie paki będą aktywne i nikt pasywnego nie będzie chciał ;)

Mustafa
13-05-2014, 21:36
Ja tam chcę nadal :P 30 lat na pasywach wystarczy. Na koniec chcę pograć sobie mobilnie i wygodnie ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

tOOmek01
14-05-2014, 21:12
Jak Tomuś też mówił z Dessem to się śmiali.

Jest Ketron jest impreza :D

aaaaa i wrzucie jakie demko z miłą chęcią posłuchamy :D

piodes
10-06-2014, 00:44
Na razie ni słychu ni widu następcy SD5 więc chće ją łyknąć do mojej T3 :)
Dziś obgrałem 4 klawisze BK-9, T5, SD5, Audyje 5 - ten ostatni najelpiej gada ale SD5 finansowo na niego mogę wyrobić :)
Zaskoczeniem w SD5 było dla mnie to że jaki instrument z grupy organ czy akordeon czy sax bym nie wybrał to to brzmiało - nie samowite! W T5 na razie nie ma sensu rzeczywiście inwestować lepiej dokupić SD5 bo to potęznie mi wzbogaci instrumentarium jak zauważyłem - aaa i pianino mnie mega zaskoczyło T3 takiego na pewno nie ma :)

arko.koncept
10-06-2014, 20:50
Nie słuchałem SD5 więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat ale masz rację, jaki instrument wybierasz taki BRZMI. Ciężko było przestawić się z PSR na coś takiego ale po kilku miesiącach stwierdzam że nie wracam do YMAHY. Albo się "sadzę" albo mi odbiło - nie wiem! Na tych kilku imprezach od kwietnia, co zagraliśmy, było kilku ludzi z branży muzycznej, każdy z nich podniecał się pianinem z AUDYi - brzmi mega zwłaszcza w dolnych rejestrach. Koledzy prosili o DEMO... spokojnie, coś wrzucimy bo w miniony weekend był filmowiec który nagrał nasz z miksera na rejestrator. Jak odsłuchaliśmy to na słuchawkach to nam samym gacie spadły. Obrobię materiał i wrzucę posłuchacie i ocenicie.

arko.koncept
10-06-2014, 20:56
Nie słuchałem SD5 więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat ale masz rację, jaki instrument wybierasz taki BRZMI. Ciężko było przestawić się z PSR na coś takiego ale po kilku miesiącach stwierdzam że nie wracam do YMAHY. Albo się "sadzę" albo mi odbiło - nie wiem! Na tych kilku imprezach co zagraliśmy co tydzień od kwietnia, było kilku ludzi z branży muzycznej, każdy z nich podniecał się pianinem z AUDYi - brzmi mega zwłaszcza w dolnych rejestrach. Akordeony też zamiatają, z gitar mało i brak mi trochę rasowej rockowej gitary ale bez tego też idzie żyć. Organowe brzmienia też wypasy. Epiana najlepsze jakie do tej pory miałem ( do tej pory w PSR-erkach). Koledzy prosili o DEMO... spokojnie, coś wrzucimy bo w miniony weekend był filmowiec który nagrał nas z miksera na rejestrator. Jak odsłuchaliśmy na słuchawkach to nam samym gacie spadły. Obrobię materiał i wrzucę posłuchacie i ocenicie.

JARECZKO
13-06-2014, 21:38
Również chetnie posłucham jak brzmi u kolegi AUDYA bo ja nie mogę jej dopracować tak żeby to brzmiało ;(

Jak gracie z AUDYA coś z " łapy " to w jakim stylu ?? Oryginalny z ketrona czy jakiś inny macie dograny ??

arko.koncept
17-06-2014, 06:59
JARECZKO mam wszystko z oryginalnych wewnetrznych styli z tym że trochę siedziałem nad obróbką tego wszystkiego ( ciszej perka, inna gitara, dodatkowe brzmienie w stylu np e.piano żeby się było czego trzymać-tonacji). Oglądałem na facebook-u zdjęcia w grupie ketrona jakie zamieszczali różni użytkownicy to każdy prawie ma ciszej perkę i bas w stylach na potencjometrze. Później to już tylko ustawienia equalizera wykorzystać.

arko.koncept
17-06-2014, 07:04
Demo na warsztacie, pokroję i coś tam wrzucę tylko...

nie wiem czy jesteście gotowi ;) bo ja, po odsłuchaniu, nakręcony chodziłem cały wieczór :D