PDA

Zobacz pełną wersję : AUDYA jak zapisać brzmienie do stylu

JARECZKO
06-07-2014, 19:05
Powiedzcie mi szczęśliwi posiadacze tego klawisza czy można w AUDYA zapisać do danego stylu odpowiednio dobrane brzmienia np. akordeony, saksofony itp.

W Korgu PA800 pod wyświetlaczem na tych 4 przyciskach mam zapisane do danego stylu odpowiednie brzmienia, czy można tak samo zrobić w ketronie ??

Żebym nie musiał za każdym razem jak chce zmienić czy to akordeon czy saksofon lub inne brzmienie wybierać i ustawiać wszystkiego.

Da rade tak zrobić ??

arko.koncept
07-07-2014, 16:13
Oczywiście, że można tylko... Musisz wszystko zapisać sobie w opcji REGISTRATION a później dołożysz sobie nawet 10 brzmień które uaktywnisz przyciskami funkcyjnymi po bokach wyświetlacza F1-F5 oraz F6-F10. Dalej mnie nie pytaj bo jeszcze tego nie robiłem, walczę z innymi zagadnieniami :D odsyłam do instrukcji obsługi.

JARECZKO
09-07-2014, 12:52
Dzięki za info. Jak będę miał trochę czasu to posiedzę nad tym może coś mi się uda wykombinować ;)

JARECZKO
14-07-2014, 11:57
W weekend teraz udało mi się zapisać odpowiednio ustawione brzmienia do stylu jednak nie wybieram ich przyciskami funkcyjnymi po bokach wyświetlacza F1-F5 oraz F6-F10 tak jak napisałes tylko wybieram je następująco :

wciskam REGISTRATION i następnie wybieram zapisane brzmienia z dysku twardego strzałkami lub pokrętłem po prawej stronie wyświetlacza i zatwierdzam przyciskiem OK

portnej
14-07-2014, 16:52
W weekend teraz udało mi się zapisać odpowiednio ustawione brzmienia do stylu jednak nie wybieram ich przyciskami funkcyjnymi po bokach wyświetlacza F1-F5 oraz F6-F10 tak jak napisałes tylko wybieram je następująco :

wciskam REGISTRATION i następnie wybieram zapisane brzmienia z dysku twardego strzałkami lub pokrętłem po prawej stronie wyświetlacza i zatwierdzam przyciskiem OK

Kurde jakis nowy sposób .... chyba.

Arek raczej miał na myśli UVL bo innej opcji nie widze przy wybieraniu guzikami od F1-F10

Ja np. wybieram jeszcze inaczej i wiele grzebać nie trzeba. Zapisując registracje, wybieram sobie w poszczególnych grupach brzmienia na których potem w danym numerze bede chciał grać. I zapisuje registracje. Potem w trakcie grania wybierasz tylko grupe z której chcesz wykorzystać brzmienie. Klapa sama zapamiętuje co wybierałeś.
Jest tylko jedna ważna sprawa - w ustawieniach musisz mieć ustawione MODE2. Tam gdzieś jest w UTILITY taka opcja wybierania brzmień że zmieniają się przy zapodaniu konkretnej grupy albo nie ( MODe1)

Jest jeszcze inna opcja - mozesz przypisać konkretne brzmienia do konkretnej części stylu.
Np w A bedziesz miał piano, B- pad, C-sax, D-majty
To sie bodajze ustawia w STYLE MODE chyba - dlatego tak pisze bo nie mam klapy pod ręka i z dyńki pisze.
Wtedy jednak masz na sztywno ustawione że jak grasz odmianą stylu A to masz analogicznie ustawione brzmienie.
Jak zmienisz na D to brzmienie zmienia się samo.

Wydaje mi się że najwygodniejsza jest opcja która ja wykorzystuje.
Aczkolwiek ostatnio myślałem o UVL.
Tyle ze w tej opcji nie zrobisz sobie nieskończenie wiele takich list i do kazdej registracji. A jedynie ile masz podgrup brzmień dla prawej łapy. I tam wejdzie Ci po 20 brzmień na taka liste.