PDA

Zobacz pełną wersję : Już jest ketron sd7

kubetti
15-04-2015, 12:39
You can see links before reply
a tu demo

the_boss81
15-04-2015, 12:55
Inaczej chyba być nie mogło - tzn. ma się tak do MJPro, jak SD5 do MJPlus.

piotrek23
15-04-2015, 14:34
Nareeeeeeeeeeszcie!!!:) Nie wiecie ile kosztuje i jak się ma do SD5/ Audyi????

ralph91p
15-04-2015, 17:34
Miło mnie zaskoczyło to co zobaczyłem/usłyszałem :) Widać i słychać w nim trochę nowoczesności :)

PawelMusic1989
15-04-2015, 21:53
Ciekawe jaka cena za niego będzie i jak brzmieniowo będzie się miał do Audyi ;)

ralph91p
16-04-2015, 00:11
Ciekawe jaka cena za niego będzie i jak brzmieniowo będzie się miał do Audyi ;)

Sądząc po tym, ile lat po Audyi ukazał się na rynku, brzmieniowo powinien być "świeższy". Technicznie nie koniecznie, skoro to tylko następca SD-5. Na razie możemy tylko snuć przypuszczenia :)

the_boss81
16-04-2015, 08:37
Tak jak pisałem - to jakby MJ Pro z klawiaturką plus więcej stylów i kilka barw. Jak dla mnie super. Audyę miałem parę m-cy - teraz MJ mam parę m-cy i mi się super sprawdza. Ogólnie wiele barw wręcz identycznych jak w Audya - ale jest także sporo poprawionych (!) i/lub nowych, które brzmią jeszcze lepiej - Audya ma za to dodatkowo Liveguitar, jak ktoś gra dużo ze stylów i/lub potrafi użyć je w midach.
Mam jakieś mikrowrażenie, jakby MJ brzmiał ciutkę dynamiczniej, ale to niewątpliwie tylko kwestia moich głośniczków przy kompie za 20PLN.
Mam nadzieję, że na MJ - będzie jakiś update na MJ...
Technicznie jest dużo "sprawniejszy" jak Audya - choćby dysk SSD, zaawansowany dotykowy LCD itp. ale oczywiście dla jednego wow super bajery, zdaniem innego niepotrzebne... - pozdro ;)

Raf4G
16-04-2015, 12:11
Jestem pod wrażeniem tego dema. Świetne brzmienie. Jeśli byłby uproszczony w obsłudze to rzeczywiście sporo namiesza na rynku. Ciekawe jakie opinie zbierze po ograniu własnoręcznie przez kupujących.

the_boss81
16-04-2015, 12:33
Powiem Ci na przykładzie obróbki midi - bo za pewne będzie identyko jak w MJ Pro - wzgl. wcześniejszych Ketronów, w tym także Audya - taka przejrzystość i wygoda, że normalnie jestem pod wrażeniem. Na raz widzisz na ekranie 16 kwadracików i do każdego jest mini fotka instrumentu - tak chyba nawet w kompie nie ma. No i to brzmi - ja kiedyś jechałem głównie na mp3, a teraz zostawiłem mp3 tylko te, które naprawdę brzmią - wszelakie utworki, muzyczki to na ogół lipa - tylko midi od nich ma sens brać... - pozdro ;)

JARECZKO
16-04-2015, 13:27
Zapowiada się świetnie.
Ciekawe czy w niedalekiej przyszłości nowa AUDYA wyjdzie.

the_boss81
16-04-2015, 13:27
Jako ciekawostka dla zainteresowanych tematem - wygląda, że paleta barw jest identyko z MJPro, a te kilka dodatkowych barw, o których pisałem po obejrzeniu/posłuchaniu dem to Ram Sounds - coś takiego jest też w Audya... chyba Supersolos czy jakoś, sorki jeśli przejęzyczyłem... Może dla MJta też to będzie do pobrania/kupienia - pozdro ;)

piotrek23
16-04-2015, 15:15
Cenowo pewnie kiepsko będzie- z 8-9 tys.

the_boss81
16-04-2015, 15:44
Co tzn. kiepsko? MJpro od początku kosztuje prawie 7,5 i jako użytkownik twierdzę, że to na tle konkurencji czy też "pełnowartościowych" (czyt. nie modułów) flagowców i nieflagowców bardzo korzystna cena.
Więc SD7 adekwatnie powinien raczej coś koło 9-10 kosztować, ale lepiej poczekać niż wymyślać spekulacje... pozdro ;)

Andi
16-04-2015, 19:07
Jeszcze cieple...

Cena okolo 2800 Euro. Jaki koncept? Przede wszystkim latwiejsza obsluga plus ponad 260 styli z audio drum, 368 brzmien w tym nowe Stereo Grand Piano i Tonewheel Organ.
Nowa funkcja: Live FX Control.
Ukaze sie koncem maja lub poczatkiem czerwca.
Ogolnie ta prezentacja na Messe Franfurt nie zrobila wielkiego zamieszania (to nie sa moje odczucia).
Pozdrowienia:
Andi

eros23
16-04-2015, 21:22
W przeliczeniu na złotówki cena około 11000-11500zł

the_boss81
17-04-2015, 08:51
Jarek, zawsze możesz tak jak ja kupić MJPro i klawiaturkę za np. 500PLN :) Taki rozwiązanie ma oczywiście wady jak i zalety (nie tylko $$$) - pozdro ;)

eros23
17-04-2015, 09:59
Pewnie że tak, ale jednak Krzysiu wolę standardowe combo :-)

scatmann
08-05-2015, 15:18
To w tej chwili zgubiłem sie chciałem kupic Audya a teraz mam dylemat co lepsze?

sylwek
16-07-2015, 23:03
Czy ktoś już użytkuje sd7? Proszę o recenzje z użytkowania instrumentu.

GMSonic
17-07-2015, 00:12
Dzisiaj właśnie przyjechał do mnie,więc po niedzieli coś napiszę. :)

HEINEKEN
17-07-2015, 12:45
Zgadza się, Sławek (a dokładniej właściwie jego kolega z kapeli) zostali pierwszymi chyba w Polsce (!!!) muzykującymi właścicielami SD7 :)

Cóż, instrument sam w sobie to multimedialny kombajn. Legendarna dynamika brzmienia sekcji rytmicznej, świetne saxy, akordeony, brasy, zupełnie nowe style
Podwójny player łykający prawie każdy format, baaa, nawet filmy odtwarza!!!
Wyświetla np. teksty z plików pdf.
No gada to super.
Na fanpejdżu klawiszowe.pl jest filmik demo You can see links before reply

GMSonic
17-07-2015, 23:20
Jak najbardziej podpisuję się pod słowami heiniego.Sprzęcik poprostu wymiata.Przy okazji chciałem podziękować Marcinowi za to ,że tak szybciutko podesłał instrumencik.Polecam sklep Marcina ,i dziękujemy za fachową poradę.DZisiaj zawiozłem koledze czteropak perełki,bo nawet z domu nie wychodzi już drugi dzień. :)

czarek2502.81
18-07-2015, 16:09
Hej Sławek ty dbaj o kolegę bo niestety Ketron UZALEŻNIA :)... to tak zwana KETRONOZA - na to nie ma lekarstwa można tylko walczyć z tym %

mentor69
30-12-2015, 18:22
Panowie a jak z obsługą tego sprzętu? Czy po aktualizacji softu jest bardziej przyjazny dla szarego zjadacza, który wcześniej nie miał do czynienia z Ketron-em?

the_boss81
30-12-2015, 21:09
Wg mojej oceny - mam MJ Pro, czyli jakby modulik SD7 - kiedyś miałem m.in. Audyę przez jakieś 3 m-ce - obsługa jest tak przyjazna dla użytkownika, że już chyba prościej nie można. W Audya też nie było kosmosu przy np. obróbce midi, ale jednak się trzeba było naprzyciskać...a tu - jak na tacy cały mid w formie ikon na wyświetlaczu - pod palcem podstawowe funkcje typu mute, solo. Każdy track ma obrazek - także nie trzeba na czuja dochodzić np. do tego na którym tracku gra np. gitarka którą chciałbym podmienić, podgłośnić itp. itd.

Edycję z poziomu klawisza najgorzej wspominam z Bk9 - wyczaiłem co i jak - ale to było tak mozolne, tyle zabawy... może z czasem doszedłbym do wprawy, ale po paru midkach odpuściłem... Jedną funkcję Rolek miał super - i tego bym sobie życzył w Ketronie - jak dany track gra tylko parę nutek, to nie trzeba czekać/przewijać - tylko można skoczyć na początek tych paru nutek...

AudyJay
24-09-2016, 18:25
Do Sd7 są dostępne już 4 Pendrive, co za tym idzie dodatkowe nowe style itd.
Jednak puki co ketron Audya najbardziej się opłaci, ze względu na potężne możliwości,
SD7 fajny instrument ale niestety brak Live guitar i brak wielu funkcji które posiada Flagowiec nie najlepiej wpływa na popyt.