PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe Ketrony

geniek
24-03-2010, 14:13
Na stronie ketrona
You can see links before reply pojawiła sie informacja o nowych instrumentach tej firmy zaprezentowanych na MusikMesse 2010
Audya 4 (Audya w module), Audya 5 (wersja 61 klawiszy) oraz moduł KLAVI Pro (moduł brzmieniowy podobny do SD2 ale wyposarzony tylko w brzmienia Piano i E.Piano). Ketron zaprezentował również oficjalnie OS 4.0. Jedną z nowości jest wprowadzenie Voice Character Emulation ('VCE'), która ma być odpowiednikiem korgowskiego DNC czy yamah'owskiej SA

LOOcek
24-03-2010, 14:28
Echhh Ketron, jak zwykle plagiatują innych, wielkich...

:P kij w mrowisko

dcg
24-03-2010, 14:31
A ktoś słyszał coś o Korgu?

padre
24-03-2010, 14:32
no chyba nie do końca ;)
zaraz wpadnie tomek i powie że jego 740 i tak brzmi najlepiej

LOOcek
24-03-2010, 14:34
Znając Korga, pracuje nad czymś nowym, powalającym, a nie kopiuje czegoś co już dawno jest... ;)

tomek mi napisał, że przekonał się już do 9000pro, opanował go i teraz zbiera na pary led. Dziwny jest ten chłopak...

geniek
24-03-2010, 14:41
Znając Korga, pracuje nad czymś nowym, powalającym, a nie kopiuje czegoś co już dawno jest... ;)

pewnie nad realdrumami (ciekawe jak to nazwą ;) ), tylko kto to wymyślił? hmmm.....
LOOcek nie podpuszczaj mnie bo będziesz mi musiał dać ostrzeżenie :D

LOOcek
24-03-2010, 14:50

pewnie nad realdrumami (ciekawe jak to nazwą ;) ), tylko kto to wymyślił? hmmm.....
LOOcek nie podpuszczaj mnie bo będziesz mi musiał dać ostrzeżenie :D

Wymyślili, tylko nie dopracowali... Posłuchaj sobie MIDA z realdrumami :053:

Ja i tak uważam, że najlepiej gra stara seria Yamahy PSR

nie daj się sprowokować Geniek, no chyba że w tym co piszę jest część prawdy i kole w oczęta... napisz, to nie będę więcej sprawiał przykrości i ugryzę się w język... :053:

geniek
24-03-2010, 14:56
Posłuchaj sobie MIDA z realdrumami
masz jakiegoś?
Zapraszam do mnie, posłuchamy pogadamy ;)
RealDrum, LiveDrum i LiveGuitar to autorskie projekty ketrona, nawet to opatętowali ;)

LOOcek
24-03-2010, 15:01
Kolego, umoczyłeś kupę siana kupując Audyę - rozumiem.
Jesteś zrozpaczony bo pewnie jako puszczaczowi midów nie brzmią one jak w demach na stronie - rozumiem
Ale czemu masz mnie za naiwniaka i chcesz przekonać mnie do tego chłamu - nie wiem. Zrobiłem Ci coś?

wiem Geniek, wiem. Ejjj, jakim cudem widzisz te mody, jako zwykły user? :D Czekamy teraz na obrońce Ketronów. Ale mi się pewnie dostanie...

ralph91p
24-03-2010, 15:03
Echhh Ketron, jak zwykle plagiatują innych, wielkich...
Dlaczego plagiatują? Skoro Korg ma DNC, a Yamaha SA, to dlaczego Ketron nie może mieć swojego odpowiednika? Tym bardziej, że nie jest to "niepotrzebny" bajer, tylko bardzo korzystna funkcja. Gdyby Ketron tego nie wprowadził, to pewnie zarzucano by mu, że nie posiada takiej funkcji.

Według mnie Ketron i tak wyróżnia się brzmieniem spośród innych marek i według mnie określenie "plagiat" w ogóle do niego nie pasuje.

LOOcek
24-03-2010, 15:05
Powinni wymyślić coś swojego i koniec!

Z mojej PSR-1000 jestem w stanie wycisnąć więcej niż z tej, jak ona tam ma, Audya...

geniek
24-03-2010, 15:12
Powinni wymyślić coś swojego i koniec!...
Mylisz się kolego
RealDrum, LiveDrum oraz LiveGuitar są pomysłami ketrona i sa przez niego opatentowane :)

Z mojej PSR-1000 jestem w stanie wycisnąć więcej niż z tej, jak ona tam ma, Audya...
o gustach sie nie dyskutuje :)

czesiek
24-03-2010, 15:14
Jesteś zrozpaczony bo pewnie jako puszczaczowi midów nie brzmią one jak w demach na stronie - rozumiem
Ale czemu masz mnie za naiwniaka i chcesz przekonać mnie do tego chłamu - nie wiem. Zrobiłem Ci coś?

nie znam sie na klawiszach zupelnie ale czuje barwy i brzmienia.
mielismy tu konkurs na najlepsza aranzacje do Beaty i jednak wykonanie na tym "chlamie" wygralo . chyba nie tylko mnie to brzmienie sie najbardziej podobalo :okulary2:

ralph91p
24-03-2010, 15:14

Co jak co, ale Geniek na pewno puszczaczem midów nie jest i troszkę źle trafiłeś, bo ma Audy'ę opanowaną w małym paluszku. Najczęściej opinie takie, jak Twoja powstają, gdy nie ma się opanowanego danego instumentu i wtedy się załamujemy.. Sam przez to przechodziłem, ale każdemu instumentowi trzeba po prostu poświęcić trochę czasu i pracy, żeby dobrze zabrzmiał.

Ja i tak uważam, że najlepiej gra stara seria Yamahy PSR

To wszystko wyjaśnia ;)
Miałem doczynienia ze starą serią Yamahy, ponieważ miałem PSR-730, a znajomy PSR9000Pro i nie były to złe instumenty, ale nie można ich porównywać do nowszych instumentów (nie mam na myśli tylko Ketrona). Może po prostu za bardzo się przyzwyczaiłeś do tego brzmienia. ;)

LOOcek, nie mam nic do Ciebie, tylko wyrażam swoje zdanie na ten temat. ;)
Pozdrawiam

LOOcek
24-03-2010, 15:22
Mylisz się kolego
RealDrum, LiveDrum oraz LiveGuitar są pomysłami ketrona i sa przez niego opatentowane :)

Taaa, zaraz powiesz, że Ketron wymyślił aftertouch, LCD w klawiszu i pierwszy włożył do parapetu złącze USB...

Odpuszczam dyskusję, bo widzę, że masz tu wielu zwolenników.

Ale czas pokaże, moja PSR-1000 będzie grała, a z Audya powypadają śruby i inne takie...

geniek
24-03-2010, 15:22

no comments :mikolaj:
jak widzę? Czujesz paluszek... a rączki tutaj :fuckyou2:

ralph91p
24-03-2010, 15:31
Taaa, zaraz powiesz, że Ketron wymyślił aftertouch, LCD w klawiszu i pierwszy włożył do parapetu złącze USB...

Przecież to są rzeczy, które są stosowane w praktycznie wszystkich wiodących markach Keyboardów, więc dlaczego Ketron nie ma prawa ich mieć? Troszkę dziwne podejście do sprawy ;)

dcg
24-03-2010, 15:36
geniek to fajowy gość, gadalismy jeszcze na innym forum, ale pospieszył się tą AUDIĄ i sianko wywalił...
PSR 9000pro to wymiata i brzmienie ma nie te co T1/2...
Nie ma to jak stare, ale sprawdzone maszyny... :)
jak ja lubię, kiedy oni prostują albo się podlizują

geniek
24-03-2010, 15:45
geniek to fajowy gość, gadalismy jeszcze na innym forum, ale pospieszył się tą AUDIĄ i sianko wywalił...

oj grzesiu grzesiu ;)
ale widze że odbiegamy trochę od tematu wątku :sylwester:

dcg
24-03-2010, 16:47
No dobra, nowe Ketrony pewnie bedą schodziły lepiej, bo i cena spadnie...
Tylko czy będą się lepiej kupy trzymały niż poprzednie?
dajcie coś o TYROS 4, ludzie czekają

donlucka2
24-03-2010, 16:54
aranzacje do Beaty i jednak wykonanie na tym "chlamie" wygralo . chyba nie tylko mnie to brzmienie sie najbardziej podobalo :okulary2:

true true ...

brzmienia są świetne ... i nikt mi nie powie :D

a wracając do tematu ... też wydaje mi się że cena spadnie teraz :)

ralph91p
24-03-2010, 17:09
Ciekawe jaka będzie cena Auya 4.. Fajnie, gdyby była zbliżona do ceny Midjay'a :mikolaj:

tomek
24-03-2010, 17:20
PSR 9000pro to wymiata i brzmienie ma nie te co T1/2...
Nie ma to jak stare, ale sprawdzone maszyny... :)

to nie instrument ma wymiatać, a osoba grająca ;)

P.S. bardzo dobry przykład przytoczyłeś Grzesiu :one:

LOOcek
24-03-2010, 17:36
Wolę serie PSR...

dess
24-03-2010, 19:00
Wydaje mi się, że wszystkie wypowiedzi kolegi LOOcka w tym temacie, to prowokacja :027:

skubiszek
24-03-2010, 19:13
prowokacja ? nie sądzę, to poważny facet, nie pozwolił by sobie na takie coś

mi się Audya podoba ale i tak dla mnie korg lepiej brzmi

haha nieźle się tu wyrabia :D czemu gienek mógł to czytać?? chyba, że sobie dodał takie uprawnienia na swoim koncie

LOOcek
24-03-2010, 20:14
Wydaje mi się, że wszystkie wypowiedzi kolegi LOOcka w tym temacie, to prowokacja :027:

No i całkiem słusznie Ci się wydaje :P

Cieszę się, że wpadłeś na to. Myślałem już, że mamy na forum tylko tych, którzy nie maja pojęcia co to żart...
:D

skubiszek
24-03-2010, 20:17
ale nagrody za to nie dostaniesz :D chyba że od Loocka jeszcze raz słowną :D

dess
24-03-2010, 20:29
:564:

_TOMEK_
24-03-2010, 20:42

No i całkiem słusznie Ci się wydaje :P
Też tak czułem, że LOOcek ma dziś dobry dzień i robi sobie jaja :P

tomek
24-03-2010, 20:46
ale że PSR-ki są najlepsze, pisał całkiem poważnie :P

piotrekmuzyk
24-03-2010, 21:53
eeee

Kasiono Ceteka Pincet rules ....

czesiek
24-03-2010, 21:58
You can see links before reply
cena nie do orzucenia

[ Dodano: 2010-03-25, 06:02 ]
albo cos takiego
You can see links before reply (You can see links before reply)

Tomek69
30-03-2010, 20:00
A ja dodam swoje. Najbardziej mnie śmieszy jak słyszę teksty typu zobacz ten klawisz ma gitarę, bas jak oryginał. zaden klawisz nie zagra jak prawdziwy instrument, a dyskusje czy ten klawisz lepszy od drugiego nic nie dają gdyż każdy swoje chwali, ja akurat jestem zwolennikiem firmy yamaha ( po za D-50 to jest klasyk ) ale nie znaczy to że inne firmy są do niczego. Każda firma ma coś lepszego i gorszego, aby mieć wszystko trzeba by zakupić, ze cztery klawisze z różnych firm. A tak na koniec dodam tym wszystkim co kupują klawisze za niebotyczne pieniądze, i tak wykorzystujecie możliwości instrumentu zaledwie w 30%, a spora część ogranicza się tylko do puszczania midów czy mp3, i się podnieca jak to gra, żal i śmiać się chce. Sorry ale nic nie poradzę na to iż nie za bardzo przepadam za midikowcami, gdyż zdecydowana większość nie ma zielonego pojęcia o muzyce a uważają się za nie wiadomo jakich znawców.

padre
30-03-2010, 20:06
no fajnie panowie wątek rozwinęliście, 3 strony postów a w temacie .....
:one:

ralph91p
30-03-2010, 22:38
dyskusje czy ten klawisz lepszy od drugiego nic nie dają
Racja, ale:

Najbardziej mnie śmieszy jak słyszę teksty typu zobacz ten klawisz ma gitarę, bas jak oryginał. zaden klawisz nie zagra jak prawdziwy instrument
To dlaczego nie grasz na Casio? Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że nie nalezy kupowac instrumentów za dużą kasę, bo i tak nie zagrają tak, jak tego chcemy...
Wiadomo, że keyboard nie odda brzmienia żywego instrumentu w 100%, ale im bardziej dźwięk zbliżony jest do oryginału, tym lepiej. Chyba że komuś nie zależy na selektywnym i "w miarę" realistycznym brzmieniu, to juz jego problem.

A tak na koniec dodam tym wszystkim co kupują klawisze za niebotyczne pieniądze, i tak wykorzystujecie możliwości instrumentu zaledwie w 30%, a spora część ogranicza się tylko do puszczania midów czy mp3, i się podnieca jak to gra, żal i śmiać się chce.
Nie mów od razu że wszyscy tylko puszczają. Na pewno znajdą się tacy, którzy są w stanie wydać ponad 10 tysięcy za instrument, z którego tylko puszczają gotowce, ale jest też wielu takich, którzy potrafią wykorzystać instrument w więcej, niż te 30% i nie należy od razu wszystkich pakować do jednego worka.

dcg
30-03-2010, 23:16
A co z samplerami na pokładzie?
Jesteś pewny, że odróznisz niektóre ssamplowane, "żywe" instrumenty?

Tomek69
31-03-2010, 08:32
Na początku powiem iż niektóre wypowiedzi nie zawsze odzwierciedlają samej intencji autora gdyż dyskusja w słowie pisanym nigdy nie odda tego co się ma na myśli ale:

To dlaczego nie grasz na Casio? Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że nie nalezy kupowac instrumentów za dużą kasę, bo i tak nie zagrają tak, jak tego chcemy...
Wiadomo, że keyboard nie odda brzmienia żywego instrumentu w 100%, ale im bardziej dźwięk zbliżony jest do oryginału, tym lepiej. Chyba że komuś nie zależy na selektywnym i "w miarę" realistycznym brzmieniu, to juz jego problem.

Jak najbardziej czym lepszy instrument tym lepiej, ale niejednokrotnie po prostu niektórzy kupują instrument za duże pieniądze a i tak nie potrafią go wykorzystać w takim przypadku jest to bez sensowne. To tak po krótce.

Nie mów od razu że wszyscy tylko puszczają. Na pewno znajdą się tacy, którzy są w stanie wydać ponad 10 tysięcy za instrument, z którego tylko puszczają gotowce, ale jest też wielu takich, którzy potrafią wykorzystać instrument w więcej, niż te 30% i nie należy od razu wszystkich pakować do jednego worka.

Fakt źle się wyraziłem oczywiście nie wszyscy, są też i tacy którzy grają gotowce ( znam osobiście ) ale mają je opracowane (a nie tylko ściągnięte i do przodu. ) i brzmi to bardzo ciekawie, tylko że trzeba na to poświęcić sporo czasu.
Co do wykorzystania instrumentu pozwolisz ze podam Ci przykład.
Dla porównania psr3000 i Tyros.
Różnica cenowa jest znaczna pomiędzy nimi natomiast dobrze wykorzystana 3000-ka ( mówię tu o ustawieniu wszystkiego nawet w gotowych stylach sporo trzeba poprawić aby zabrzmiało ) wcale nie zagra dużo gorzej od Tyrosa.
Nie wiem czy się spotkaleś z taką sytuacją a jeśli nie to wystarczy sobie poszperać w necie : Ile to ja słyszałem zespołów, które grają to samo dosłownie to samo gdyż używają tych samych gotowców, różni je tylko wokal, oprócz tego sporo osób grających ze stylów, nie poświęcą czasu aby nad nim popracować ( czy też zbudować nowy ) tylko gotowe intro, end, i znów wszystko brzmi tak samo.
Wiem o czym piszę gdyż przez sporo lat grałem ze styli ( głównie ze stylu brałem tylko bębny reszta grana ) w większości własnoręcznie zrobionych, i mimo tego iż cały czas gram z gitarzystą i basistą sporo osób miało obiekcje że to niemożliwe że można tak zagrać " to musi być z gotowca ", wystarczyło że wprowadziliśmy perkusję do zespołu zamiast automatu i od razu zdecydowana większość osób opiniowała to słowami "Tomek zmieniliście brzmienie o 100% teraz to jest to"
Nie chcę nikogo obrażać kto gra gotowce jego sprawa, nie znaczy to jednak iż muszę temu przyklaskiwać, mam swoje zdanie na ten temat i tyle.
Na koniec co do tego ile osób, to wystarczy popatrzeć na różne fora i poczytać jakie tematy przeważają odnośnie klawiszy, główne pytanie to typu : czy ten klawisz gra midi, jak odtworzyć midi itp. natomiast brakuje tematów dotyczących np. co sądzicie o tym brzmieniu, jak uzyskać takie a nie inne brzmienie itp.
Ciężko w słowach ująć to co się ma na myśli ale mam nadzieję że zrozumiesz do czego zmierzam.
P.s już kiedyś chyba o tym pisałem : rozwalił mnie tekst typu nie trzeba umieć grać wystarczy kupić klawisz.
Pzdr.

muzygog
02-04-2010, 09:47
Cena Audya5 w jednym ze sklepów w Niemcolandii o niecałe 300 euro niższa niż Audya. Cena modułu na razie nieznana.

You can see links before reply

padre
02-04-2010, 09:55
na zachodnich piszą że moduł będzie 300 tańszy od 5-tki

ralph91p
02-04-2010, 15:38
na zachodnich piszą że moduł będzie 300 tańszy od 5-tki
Czyli i tak drogo :fuckyou2:

eros23
02-04-2010, 17:06
a co myśleliście że ketron strzeli sobie w kolano :D :D, gdyby wypuścił audye5 za 10000zł, to automatycznie pogrzebałby sprzedaż audya

grzegorz2112_
03-04-2010, 16:46
E tam ketron... casio rządzi:):):):P:P:P

the_boss81
03-04-2010, 17:22
Dokłądnie - wybór ma polegać na decyzji czy chę dużą klawiaturkę czy starczy mi 5 oktaw, a może mam klawiaturkę fajną i w sumie starczyłby mi sam moduł... - tak jak pisze eros - inaczej mogliby zakończyć produkcję tradycyjnej audyi ;)

jazmen
26-04-2010, 08:34
czy ktos może mi udzielic informacji kiedy Ketron bedzie w pełni stabilny . Nieraz trzeba dwa razy odpalac aby zaskoczył.