PDA

Zobacz pełną wersję : Marka saksofonu

grzegorz2112_
20-01-2010, 15:03
Witam. Od niedawna posiadam saksofon tenorowy marki "PILOT". Czy wie ktoś co to za marka?Przypomina budową weltklanga ale jest od niego miększy w grze. podrawiam

the_boss81
21-01-2010, 00:03
Witam,
nie mam pojęcia - ale byłem w podobenj sytuacji - miałem tenor marki SESSION.
Nikt o takiej firmie nie słyszał - w necie też zero informacji :D
Były właściciel twierdził, że to sax wypuszczony z okazji obalenia muru berlińskiego... Ale nikt mi tego nie potwierdził, ani kto jest producentem itp.
Cóż - jak tak mało znana firma, to raczej bym się spodziewał, że to pewnie jakiś nowy azjatycji wynalazek...?
- pozdro ;)

lukasz1990
21-01-2010, 00:10
Ja miałem podobną sytuacje , mój pierwszy saksofon był marki JINLING :D Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna? Niesądzę :P

wooocash
23-01-2010, 11:45
na 99% wschodnia konstrukcja... teraz jesli zamowisz minimum 50 sztuk to male chinskie raczki wygraweruja ci na roztrabie co tylko chcesz :) mozesz miec np. 50 saksofonow z nazwa i logiem swojego zespolu :)

tomek
23-01-2010, 11:47
Kup sobie Selmera, np. MARK VI. Myślę, że ludzie będą wiedzieli, co to za rura ;)

snake
23-01-2010, 13:49
Witam. Od niedawna posiadam saksofon tenorowy marki "PILOT". Czy wie ktoś co to za marka?
Wydaje mi się, że to marka "PILOT"

adammus
23-01-2010, 13:58
Ja miałem kiedyś saksefon jakiejś marki Selmer (chyba ten od odkurzaczy) próbowałem dmuchać ale nic się nie działo to wyrzuciłem. Poza tym był srebrny i taki stary z lat 70-tych a ja lubię złoto :D

snake
23-01-2010, 14:09
Ja miałem kiedyś saksefon jakiejś marki Selmer (chyba ten od odkurzaczy) próbowałem dmuchać ale nic się nie działo to wyrzuciłem. Poza tym był srebrny i taki stary z lat 70-tych a ja lubię złoto :D Szkoda bo chętnie odkupiłbym od Ciebie ten odkurzacz :kosci:

grzegorz2112_
08-02-2010, 00:05
To nie jest azjatycki wynalazek :P poprzedni własciciel nabył go profesora muzyki :P poza tym posiada numery seryjne i pochodzi z lat 80 i jest srebrny a chińczyki nie robią srebrnych i w tych latach polski rynek nie byl zalany chinszczyzna wiec nie mają z nim nic wspólnego :P to raczej niemiecka konstrukcja, podobna wzornictwem do weltklangów jednak fachowcy których się radziłem mówili że rozni się jakościa wykonania i oczywiście tym że stroi w całej skali:). Jeśli ktos jest zainteresowany mogę wysłac fotki na maila:)pozdrawiam

Mustafa
08-02-2010, 12:53
poza tym posiada numery seryjne i pochodzi z lat 80 i jest srebrny a chińczyki nie robią srebrnych i w tych latach polski rynek nie byl zalany chinszczyzna wiec nie mają z nim nic wspólnego
Srebrny to on raczej być nie może, co najwyżej posrebrzany ;) ale to prawda co mówisz że w latach 80 w Polsce nie było chińskich saxofonów. Królował wówczas weltklang, amati, b&s, selmer no i rzadziej może yamaha. Nie przypadkiem użyłem takiej kolejności. Wszystkie z wymienionych biły o kilka klas obecne pięknie wyglądające chinole ;) A swoja drogą wrzuć jakieś fotki tego PILOTa. Choć może nie jestem expertem w tej dziedzinie to chętnie obejrzę/ymy :)

the_boss81
08-02-2010, 13:30
obecne pięknie wyglądające chinole
"Nie wszystko złoto, co się świeci" ... :D
Wyglądają prawie jak te markowe, ale weź do ręki, a już będzie sporo wiadomo...
No i trwałość... - pozdro ;)

grzegorz2112_
08-02-2010, 22:28
Dzięki Piotr1967:) to na pewno nie chińszczyzna- nie te lata :P chińczyki to staggi i bensony :P

Mustafa
08-02-2010, 23:09
No niestety Grzegorzu, na tych fotkach co mi przysłałeś nic konkretnego nie widać. Komórką nie da się zrobić dobrych fotek. Dorwij jakiś normalny aparat i pstryknij roztrąb od przodu czyli z widocznym logo. Poza tym jeżeli to faktycznie lata 80te a sprzęt był używany to coś za ładnie utrzymała się ta srebrna powłoka. Jeżeli roztrąb wewnątrz też tak dobrze wygląda to trudno mi będzie w to uwierzyć, chyba że nie był grany ;)

grzegorz2112_
09-02-2010, 23:27
Postaram się zrobić mu zdjęcia cyfrówka:) poprzedni właściciel bardzo dbał o niego, co prawda grał na nim na weselach ale na poczatku lat 90 jego ekipa sie rozeszła i saksofon leżał przez te wszystkie lata praktycznie nieuzywany. Jestem jego 3 właścicielem wiec sax już nie jest taki młody:) a tak nawiasem to sporo pracy i wysiłku włożyłem w to zeby sax wygładał tak jak obecnie wygląda:) pozdrawiam

Mustafa
10-02-2010, 08:14
a tak nawiasem to sporo pracy i wysiłku włożyłem w to zeby sax wygładał tak jak obecnie wygląda:)
Wiem ile to jest pracy przy rozbieraniu i polerce ;) Kiedyś była taka magiczna zielona pasta do tego :) No cóż, może masz jakiś unikalny model z niewielkiej serii kto to wie :) Próbowałem coś znaleźć w necie o tej marce ale google nic nie pokazało niestety.