PDA

Zobacz pełną wersję : Struny do akustyka dla laika ;)

tomekEf
18-04-2013, 09:18
Witam czy te struny do gitary akustycznej będą odpowiednie do nauki gry na gitarze?

You can see links before reply

adamus112
18-04-2013, 20:52
Będą dobre.

zespoljoker
19-04-2013, 09:51
Ja dla początkującego bym polecił w rozmiarze 10-42 [dużo miększe basowe] ale 10 -50 też dobre ale trochę twardsze.

singerton
26-04-2013, 00:41
Witam, ja bym polecił struny Martin, Fender lub Ernibal. Te struny przynajmniej brzmią i można się uczyć. Gorsze jakościowo struny będą się rozstrajać i niszczyć słuch ucznia. Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Nauka gry na gitarze Szczecin (You can see links before reply)

HEINEKEN
26-04-2013, 08:32
Gość nie pyta o struny za 5 zł paka, tylko D'addario, które mistrzostwem nie są, ale i nie należą do grupy badziewnych, ot zwykłe struny, na których jak najbardziej pogra.

Natomiast teoria o uszkodzeniu słuchu przez te struny jest lepsza niż historyjka o brzozie Macierewicza. Skąd to wziąłeś, nie mam pojęcia, ale fantazję to Ty masz :D

zespoljoker
26-04-2013, 09:28
ale fantazję to Ty masz :D

Myślę, że od rozstrajanych strun to słuch muzyczny powinien się poprawiać raczej. Jak będzie to zauważał to już dobrze a jak dostroi to jeszcze lepiej.
Naukę gry na tym instrumencie zazwyczaj zaczyna się właśnie od prawidłowego strojenia "na ucho" a nie tunerem elektronicznym.
Ale dzisiaj to młodzi tak pędzą, że co im tam strojenie. Ważne żeby wygar z pieca był no i przester na full.

HEINEKEN
26-04-2013, 09:58
Przemyślałem temat i singerton ma rację. Tania struno może się zerwać podczas gry i trajektoria jej lotu może spowodować odcięcie małżowiny usznej niczym gilotyna, a wtedy słuch uszkodzony i pozostanie malowanie słoneczników, jak Van Gogh...

zespoljoker
26-04-2013, 12:13
I tu muszę Ci przyznać rację, ale to tylko struny z produkcji ubocznej fabryki drutu kolczastego tak się zachowują.

tomekEf
06-05-2013, 13:42
a czy dobrym pomysłem było by użycie nylonowych strun do gitary klasycznej? np tych You can see links before reply (You can see links before reply)

HEINEKEN
06-05-2013, 14:42
no to są właśnie struny do gitar klasycznych, więc pomysł jak najbardziej dobry :P

Ata-she
06-05-2013, 23:38
Jeżeli to klasyk to oczywiście nylonowe.Bardzo dobra opcja do nauki.Palce nie będą krwawić i przyszły gitarzysta-tka nie zniechęci się.
Jeżeli akustyk,to zacznij od strun np. 9-46,a nawet 9-42 ,bo 10-50 to trochę paluszki zabolą. D'addario spokojnie mogą być.